wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[porady] - Dętki & all o nich Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7069 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 06 Kwi 05, 22:50:29     [porady] - Dętki & all o nich Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piszcie o dętkach i sposobach ich łatania, jak Wy to robicie i wszytko z tym związane. Materiały gumy czy rodzaje i wytrzymałość oraz zmniejszanie wagi koła poprzez zastosowania lekkich dętek, zastosowanie rozmiarów proporcjonalnie do szerokości opon...
Rodzaję klejów, sposoby radzenia sobie w krytycznych sytuacjach podczas jazdy, (czyli łapanie gumy a'la Rochee Laughing ) itd, itp.
Czy "super glue" i kawałeczek gumy się może sprawdzić w nagłym przypadku Smile ( w sumie ja tak robię Very Happy )
Więc powodzenia w temacie - wnoszę coś nowego Cool ......



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Wooyek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (98%)
Postów: 52
Wiek: 38

Katowice

Post Czw 07 Kwi 05, 0:02:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja sprobuje cos madrego napisac :)

Typy, masa, rozmiary
Arrow wentyle samochodowe (Schraeder) sa lepsze od "sportowych" (Presta) - mozna pompowac pompkami samochodowymi (w tym kompresorami na stacjach) i zwykle lepiej pasuja do otworow w obreczach
Arrow za niecale 30zl mozna kupic swietne detki Schwalbe XX Light, dzieki ktorym masa rowerka zmniejszy sie o ok. 200g
Arrow mit mowiacy, ze masa rotujaca jest bardziej odczuwalna podczas jazdy od masy "statycznej" zostal juz obalony
Arrow nie nalezy sugerowac sie rozmiarami podawanymi na detkach. Sprawdzone: detka o rozmiarze 1.75-2.1 swietnie sprawdza sie w oponie 2.3 (wedlug relacji znajomych - nie ma problemow tez przy oponie 2,5"), a detki na 28" spokojnie mozna uzywac na kole 27" (rowniez nie zwazajac specjalnie na dedykowane grubosci)

Latanie:
Arrow z doswiadczen: do nauki latania najlepsze sa opony Michelina - dziurawia sie co kilkadziesiat kilometrow
Arrow w warunkach polowych kazdy sposob latania jest dobry - oprocz takich fachowych jak super glue i kawalek gumy sa tez mniej oczywiste - jak np. zawiazywanie supla na dziurawym fragmencie detki (!)
Arrow do latania nie-polowego najlepsze sa latki cieniowane, o odpowiednich rozmiarach, okragle
Arrow ja uzywam rolki specjalnej gumy do latania detek (wycinam z niej latki), pochadzacej jeszcze z czasow PRL - ciagle niezle dziala
Arrow warto kupic chocby najprostszy zestaw naprawczy TipTopa - w malym, praktycznym pudeleczku oprocz kilku dobych latek znajduje sie papier scierny idealny do przygotowania detki do klejenia i malutka tubka swietnego kleju, ktora nalepilem juz z 15 latek i zostalo jej na oko 3/4.

To na razie tyle, jak o czyms jeszcze pomysle, to dopisze Wink Ale generalnie jakos zawsze mialem slabosc do ogumienia w rowerze Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 07 Kwi 05, 12:10:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś tak że w tygodniu złapałem chyba 3 gumy Very Happy stwierdziłem, że nie chce już wydawać kasy na wową dędkę i kupiłem łatki Very Happy Skleiłem i jeźdzxiłem na tym ponada 2 lata Very Happy Czyli działa bez zarzutu Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7005 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 07 Kwi 05, 14:08:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wooyek napisał:
To ja sprobuje cos madrego napisac :)

...
Arrow mit mowiacy, ze masa rotujaca jest bardziej odczuwalna podczas jazdy od masy "statycznej" zostal juz obalony
...


wieksza mase odczuwa sie przy rozpedzaniu ... jak juz jest rozpedzona to nie ma znaczenia...
wieksza masa ma tez znaczenie w prowadzeniu rowreru .. (efekt zyroskopu) ..

wieksza masa ma tez wiekszy ped i energie kinetyczna wiec to jest na plus ... rozpedzisz sie i jedziesz :)

moim zdaniem lzejsze sa lepsze ... ja jezdze na dembicy i jest spoko Very Happy


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 07 Kwi 05, 14:27:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niezły wykład naukowy Very Happy
ja mam zwykłe opony i dędki Very Happy jestem zadowolony Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7071 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Czw 07 Kwi 05, 22:09:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja nie zlapałem juz dawno zadnej gumy i to za sprawa tego iz wkladam zawsze ciut wieksza detke w opone niz jest jej przeznaczenie wiec nie roziaga sie max. i co za tym idzie jest trwalsza moze ktos sie ze mna nie zgodzi ale ja podaje przyklad siebei samego jezdze na oponce 1,5 po niezłym terenie i wrzucona mam dętę 1,9 irc i nie mam problemów - presta oczywiście...


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 07 Kwi 05, 22:12:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez na szczęście dawno nie złapałem kapcia Very Happy (odpukać w niemalowane Very Happy) Dędki mam 1,6 do 2,3 a opony 1,95 bodajże Very Happy więc też nie są na max'a rozciągnięte Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7005 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pią 08 Kwi 05, 0:07:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam dentki do opony 2.1 do opon 1.95 przod (michelin) i 2.1 tyl (continental)...

guma zadko sie zdaza ... ale .. czasami sie zdaza Very Happy ...


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7069 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 08 Kwi 05, 0:27:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i w tych większych rozmiarach jest cała prawda, choć też zalezy od materiału i grubosci scianek dętki



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 08 Kwi 05, 10:22:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ale wiele też od szczęścia zależy bo są reczy, które przebiją jedną a nie przebiją drugiej opony Neutral ale są też takie, które przebiją każdą Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7069 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 09 Kwi 05, 23:22:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do jakiego ciśnienia nabijacie swoje ogumienie Question
moje 1.95 co mam obecnie załozone fabryczne gumy nabite mam do 40 psi praktycznie na max jak podaje "tabliczka znamionow" Very Happy na oponie...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Wooyek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (98%)
Postów: 52
Wiek: 38

Katowice

Post Sob 09 Kwi 05, 23:38:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam 2.3" i 3atm. Troche trzesie dupe, ale do skakania musi tyle byc, coby snejkow co chwile nie lapac :kwasny: Ale do 1,95, do jezdzenia, tez tyle pompowalem - opory toczenia mniejsze, a i trudniej przebic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 10 Kwi 05, 0:43:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja pompka nie posiada ciśnieniomierza Neutral ale ja zawsze nabijam do tego momentu żeby jak siądę na bike'u żeby opony lekko sie uginały wtedy mi się najlepiej jeździ Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7005 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 10 Kwi 05, 10:07:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

metoda szczepana jest dobra:) tez ja stosuje jak mi sie nie chce do auta leciec zeby kompresor podpiac albo jestac na stacje benzynowa .. jak juz mam w posiadaniu kompresor to pompuje okolo 3-4 atm. zalezy gdzie i jak bede jechal ..

jak jeszcze uczylem sie trialu to pompowalem 1.2-1.5 atm. co by guma byla miekka Very Happy ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 10 Kwi 05, 10:11:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z kompresora na stacji nie użyję bo mam wentle presta :]


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7071 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Nie 10 Kwi 05, 14:13:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na przednim mam samochodowy, a na tylnim presta. Tak jak szczepan pompuje to twardości, żeby się uginało jak usiąde Very Happy


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 10 Kwi 05, 14:51:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja to może i bym zaopatrzył się w dętki z wentlami samochodowymi bo czasami są wygodniejsze :] ale nie mieściły mi się w otwory w obręczach a nie chciałem rozwiercać :]


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7071 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Nie 10 Kwi 05, 15:13:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a po husteczke komus wentyle samochodowe czy az tak czesto pompujecie ze tego potrzeba ja stwierdzam praktycznie ze nie no ale moze ktos lubi sobie spuszczac powietrze i potem pompowac ja tam nie wiem nowe pompki maja wejscie na tego typu wentyle ale po cuz sobie komplikowac zycie - po co ?? presta sa lzejsze i lepiej wygladaja.......


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7069 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 10 Kwi 05, 15:57:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wizar napisał:
...presta sa lzejsze i lepiej wygladaja.......


masz całkowitą rację, a samochodówki sa wogole nie praktyczne, każdy się zachwyca, że stacja benzynowa to podjedzie i nabije...nic bardziej mylnego, wystaczy mieć ze sobą mini pompkę wentyle presta i mam w du*ie stacje benzywnową, a jeszcze jej szukać gdzies na wichurze :]



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 10 Kwi 05, 17:13:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To, że lepiej wyglądają też się zgadzam :]
Ale ja muszę zaopatrzyć się w pompkę wersja - mini bo mam taką zwykła długą a przecież nie będę jej ze sobą woził


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7005 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 10 Kwi 05, 23:19:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez musze sobie sprawic mini pompke z mocowaniem do ramy i kupic sobie dentke ktora przyczepie tasma klejaca na sztyce zeby miec w razie czego (odpukac w niemalowane)


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 11 Kwi 05, 7:01:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fr33 napisał:
przyczepie tasma klejaca na sztyce


To sobie spraw toerbkę po siodełko, ja mam fajną kelly'sa Exclamation do kupienia w sklepie w pierwszej aleii


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7005 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pon 11 Kwi 05, 14:37:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie lubie torebek bo jak jade po nierownym terenie to rzuca nia we wszystkie strony.. detka przyklejona tasma bedzie lepszym rozwiazaniem bo bedzie stabilna Smile ..

dozu ludzi tak robi i jest to sprawdzony sposob Smile


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7071 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Pon 11 Kwi 05, 20:32:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja ci powiem lepszy patent tylko nikomu a ni mru mru:

wex no se chlopie stara detkę utnij z niej obrączkę szerokośći 2 centów albo i zalóż na sztycę i wepchnij w nia detkę sposób gwarantowany i praktyczny dęrka jest stabilna i sztyca wygląda....

jak nie pomoze to zrób dwie obrąćzki to wtedy juz max pewnosci..

naprawde sprawdzone i praktyczne


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 11 Kwi 05, 21:30:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fr33 napisał:
nie lubie torebek bo jak jade po nierownym terenie to rzuca nia we wszystkie strony..


Tą nie rzuca bo jest mocowana na sztywno a i sam jest sztywna, jedynie co to jak nie przczepisz narzędzi to latają wewnątrz :]


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy