wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Myjnia bezdotykowa typu "Karcher"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gaber (usunięty)







Post Wto 07 Wrz 10, 17:29:12     Myjnia bezdotykowa typu "Karcher" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
W samoobsługowej myjni ciśnieniowej jest kilka programów mycia do wyboru, problem w tym z jakich programów można skorzystać bez uszczerbku dla sprzętu.
Proszę o rozsądne propozycje.



Powrót do góry
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Wto 07 Wrz 10, 17:37:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz korzystać ze wszystkich programów (ja najczęściej korzystam z programu 1) - pamiętając przy tym aby nie kierować dyszy pistoletu prosto na łożyska, stery, etc. bo możesz wypłukać smar a i woda może się dostać do środka.


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Reklama
dernel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5080 (72%)
Postów: 51

Cz-wa płd.

Post Sro 08 Wrz 10, 0:28:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odradzam Ci taki sposób mycia, a tym bardziej program nr 1 z szamponem który ładnie wypłucze smar. Najedziesz strumieniem tam gdzie nie powinieneś i potem rozbiórka, bo piach się dostanie z wodą.
Jak się domyślam mieszkasz w bloku, już lepiej zejdź do piwnicy z gąbeczką i wiadrem. Chyba, że bardzo chcesz to program nr 2 i ustaw dyszę lancy na jak najbardziej rozproszony strumień i z większej odległości a to co nie zeszło zmyj gąbką.


Dan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Sro 08 Wrz 10, 0:42:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dernel napisał:
Odradzam Ci taki sposób mycia, a tym bardziej program nr 1 z szamponem który ładnie wypłucze smar.

Muszę się z Tobą nie zgodzić - smar w piastach pozostał w nienaruszonym stanie (konsystencja, kolor)! Fakt, że omijałem wszystkie łożyskowane miejsca. Znam kilka osób z forum które również w ten sposób myją swoje maszyny i nikt nie miał problemów z przedostaniem się piachu do łożysk. Nie wiem czy myłeś kiedyś w ten sposób Swój rower i skąd takie opinie na ten temat, żeby wypłukać smar z łożysk to trzeba być straszną ciapą i lać wodę z bliska centralnie na piasty oraz inne łożyskowane elementy.


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
dernel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5080 (72%)
Postów: 51

Cz-wa płd.

Post Sro 08 Wrz 10, 2:04:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myłem kilka razy omijając te punkty narażone na zalanie, aż support zaczął zgrzytać po jednym z takich zabiegów.
Nie mówię też o jakimś całkowitym wypłukaniu smaru czy umyślnym kierowaniu na te podzespoły strumienia.
Nadal według mnie rozsądna propozycja to gąbka i wiadro, z resztą każdy zrobi jak uważa Wink


Dan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5394 (76%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Sro 08 Wrz 10, 14:34:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raz przez nieuwagę rozwaliłem tak łożysko w pedale...


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Czw 09 Wrz 10, 20:51:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nawet samochód się boję taką myjką traktować a co dopiero rower Smile
jeśli już to jedynie ostatni program...


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 17 Lis 10, 10:06:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś używałem regularnie z kiepskim dla roweru skutkiem. Teraz zdecydowanie rzadziej, ale zdarza się zwłaszcza po błotku lub deszczu (rower wisi u mnie na ścianie w przedpokoju, a psychika żony mogłaby nie wytrzymać widoku roweru z kilogramowym balastem błota). Oczywiście jak ze wszystkim i tu potrzebny jest umiar. Nie miejmy pretensji do myjki wysokociśnieniowej jeśli kierujemy dyszę z małej odległości na piasty, stery, uszczelki w amorze, wloty pancerzy i inne tego typu miejsca. Za jakiś czas rower odpłaci nam za głupotę. Ale z pewnością nie zaszkodzi to rurom ramy, obręczom, oponom itp. Można przy pomocy myjki nieźle wyczyścić napęd, ale tu też trzeba dobrze operować dyszą: kierujemy ją na blaty korb omijając bezpośrednim strumieniem łożyska oraz na łańcuch na odcinku pomiędzy korbami a wielotrybem kręcąc jednocześnie korbami wstecz. Nie wyczyścimy całego napędu, gdyż bezwzględnie odradzam czyszczenie tym sposobem kasety. Uważam, że myjka i rower nie muszą się omijać szerokim łukiem tyle, że trzeba przy operacji mycia zachować zdrowy rozsądek.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pią 19 Lis 10, 19:15:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Arku , z powodzeniem korzystam z myjki i nie mam problemu z jakimkolwiek smarowaniem - na początek program "1" ,potem "2" i dla lepszego efektu końcowego"4" - potem szybkie przetarcie szmatą napędu i smar.
Można także zupełnie nie czyścić rowerku , co także uczyniłem nie myjąc go prawie rok - tylko smary na napęd - wybór to tylko i wyłącznie decyzja właściciela.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy