wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Kontuzje, stłuczenia, skręcenia Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sob 13 Maj 06, 9:31:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
że normalnie można płakać


piter napisał:
zaczeło mnie boleć w czsie jazdy...to już przegięcie...macie jakieś sposoby??

...no właśnie........też się raz zwróciłem o pomoc, (ale fachowcy albo się nabijają, albo nie chcą zdradzić swoich tajemnic)???!!!!!!! Sad
.....mnie je***ło tak, że w nocy się budziłem...i wyczaiłem takie chińskie bańki, nazwa dosłowna, można kupić w aptece, są z gumy i działają jak przyssawka, tam jest instrukcja, działanie w moim przypadku zajebiste, jeśli jest stan zapalny to wyciąga na czerwono coś niekorzystnego, zabiegi co 2 dni po 15 min i już przy 4 razie ból puścił............można wspomagać amolem (smarowanko) - może śmieszne, ale jeśli pomaga to czemu nie Very Happy


wizar napisał:
najlepiej do lekarza

..mnie tam na coś takiego lekarz jeszcze nie pomógł, rtg w oczach nie mają, a tylko żerują na naszej naiwności, wcześniej wysmarowałem 2 maści i nic!!!!!!!!!! Evil or Very Mad

polecam piter
i szybkiego powrotu do pełnej sprawności Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 04 Lip 06, 15:20:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam chyba alergię na wakacje Evil or Very Mad Odnowiła mi sie dziś kontuzja kolana... Tego samego co w zeszłym roku... Identyczny ból, który rypał mnie przez ostatnie 60 km wycieczki do Krakowa. Myślałem że nie dojadę... Normalnie wszystkiego sie odechciewa...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6527 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Sro 05 Lip 06, 1:23:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

te "odradzające się" kontuzje sa najgorsze, ja dawno temu na snowbordzie wywalilem sie tak ze uszkodzilem sobie kosc ogonowa, to teraz jak nia w cos uderze to nie moge siedziec normalnie przez 2-3 tygodnie, o rowerze nie wspominając


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 09 Sie 06, 11:22:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po wczorajszym ataku bólu kolana dziś wizyta u lekarza medycyny sportowej. Wynik: 20 minutowe badanie i potwierdzenie diagnozy: chondromolacja chrząstki rzepki, czyli rozmiekanie... Pocieszył mnie jedynie, że jej stan nie jest taki tragiczny jak to określił poprzedni lekarz. Kolejna dawka leków... Ciekawe co na to moja wątroba...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 19 Gru 06, 21:34:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łolaboga!!! Ale mnie dopadło... Siedzę w domu, a do pracy muszę jeździć czterema kółkami... Ostatnia sobota wywołała u mnie kosmiczny śpikolej pospolity, czyli po naszemu katar. Zdaje się, że kluczowym momentem był podjazd z Sokolich do Biskupic z kosmicznym wmordewindem xD Nawet windstopper nie dał rady. Chyba już nie wyjadę w tym roku Sad


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 24 Cze 08, 20:41:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj podczas wycieczki do Krakowa odezwał się znany niektórym forumowiczom mój ból w lewym kolanie. Szlag mnie trafił, bo to już trzeci sezon z rzędu, gdy ten ból dopada moje kolano na początku wakacji... Dziś zupełnie przypadkiem zajrzałem w Empiku do Bikeboard`u i znalazłem tam listę 10 najczęstszych kontuzji rowerowych. Na trzecim miejscu listy znajdowało się schorzenie o nazwie "zespół tarcia powięzi". Polega ono na tym, że jedno ze ścięgien przy każdym zgięciu kolana ociera się o fragment kości udowej z czasem powodując stan zapalny lub ból. Ból zlokalizowany jest w środkowej, bocznej części kolana i jest odczuwalny jako - i tu cytat z gazety, który dobrze oddaje co czuję - "wbijanie śrubokręta w kolano". Jest to podobno uwarunkowane anatomicznie i morfologicznie - dotyczy np. osób z tzw. "nogami prostowanymi na beczce" - czyli między innymi mnie... Lekarstwem na to ma być podobno szersze ustawienie nóg w pedałach (zmiana ustawienie bloków), delikatne obniżenie siodełka, jazda na miększych przełożeniach, odpoczynek od roweru (FUCK!!!) a w przypadku stanu zapalnego klasyczne postępowanie farmakologiczne w takich przypadkach. Zdaje się, że to schorzenie idealnie pasuje do moich objawów i dolegliwości... Już dawno zauważyłem, że jedno z moich ścięgien przy zginaniu kolana przeskakuje z miejsca na miejsce, opierając się na kłykciu bocznym kości udowej... No i co ja mam qrwa zrobić?!?!?!


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Wto 24 Cze 08, 21:00:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

idź na siłownie:)
silniejsze mięśnie, większy tonus mięśniowy... pozwoli to ustabilizować w jakimś stopniu staw, w tym przypadku kolano:)
może jeszcze siarczan glukozaminy plus dodatki-kolagen, chondroidyna...ale to proponowałbym po sezonie.
to tylko takie moje małe sugestie, poradź się ortopedy albo i dwóch. coś może wymyśląSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 24 Cze 08, 21:08:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widziałeś moje nogi? Chyba nie... Jeśli jeszcze bardziej rozbuduję mięśnie, nie wejdę już w żadne spodnie... Kolano mam stabilne, zakres ruchomości stawu jak najbardziej prawidłowy. Glukozaminę wcinam co roku (oczywiście w zalecanych dawkach i sześciotygodniowym czasie zażywania) i coraz bardziej zaczynam się przekonywać do opinii niektórych ortopedów, że jej działanie jest przereklamowane. A co do porad ortopedów to moje kolano oglądało ich już naprawdę wielu, łącznie ze specjalistami medycyny sportowej...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Wto 24 Cze 08, 21:13:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

więc może pora zmienić pedałki???
mi zmiana z SPD na TIME'a pomogła, ale mi coś w samym kolanie strzelało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
KsRydzyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6018 (85%)
Postów: 203
Wiek: 33

Energetyków

Post Sro 25 Cze 08, 9:12:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem z Babcią ( pielęgniarką na emeryturze Smile ) i powiedziała mi ze najlepiej zgłosić sie do chirurga, on może zlecić jakieś zastrzyki, czy coś


http://img177.imageshack.us/img177/4101/rydzolaz8.jpg
http://img54.imageshack.us/img54/8152/ksrydzykja2.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 25 Cze 08, 18:50:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KsRydzyk napisał:
Rozmawiałem z Babcią ( pielęgniarką na emeryturze Smile ) i powiedziała mi ze najlepiej zgłosić sie do chirurga, on może zlecić jakieś zastrzyki, czy coś


Tylko nie do Małolepszego w szpitalu na Mickiewicza!! Bo przepisze Ci maść, albo nawet nie przepisze, bo maść to sam sobie możesz kupić w aptece bez recepty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kouczan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5111 (72%)
Postów: 24

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Wto 25 Maj 10, 10:25:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ostatnio (sobota) przeforsowałem się trochę, chyba o jeden podjazd za dużo i pojawiła się jakaś kontuzja kolana (ból w prawym kolanie po zewnętrznej stronie nogi - zdaje się, że w okolicy kości strzałkowej albo wyżej - nie wiem nie jestem lekarzem:) W niedziele i wczoraj miałem problemy przy schodzeniu i wchodzeniu po schodach, ale dzisiaj już boli mnie praktycznie przy każdym ruchu. Próbuje się dostać do lekarza ale to nie taka prosta sprawa (jak to mi pani w rejestracji powiedziała skończyły się numerki). Czy możecie polecić jakiś specyfik z apteki albo jakiegoś lekarza?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Wto 25 Maj 10, 10:50:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

żel Reparil-tego możesz spróbować Smile
możesz też iść na ostry dyżur a ten dzisiaj jest na Parkitce. ale jak już pójdziesz to musisz ściemnić że jechałeś że zabolało no to przyjechałeś do szpitala.
jak nie ściemnisz odeślą Cię do poradni a wtedy czekaj sobie na numerek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 25 Maj 10, 13:55:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj, zdaje się nic wielkiego Ci się nie stało Smile. Kup maść przeciwzapalną, tydzień/dwa oszczędzaj nogę i będzie ok. Jeśli kontuzja się odnowi lub po tygodniu ból wyraźnie nie zmaleje to wtedy do lekarza.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Pon 28 Cze 10, 16:04:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i stało się. Dzisiejsza wizyta w szpitalu potwierdziła moje obawy - kolano skręcone (tutor na nodze na jakieś 3-4 tygodnie - dobrze, że nie gips) - dalsza część sezonu stanęła pod znakiem zapytania Sad Za jakiś tydzień czeka mnie tomograf i dopiero wtedy będzie można dokładnie stwierdzić jak ostro jest rozwalone kolano Sad Z kolana ściągnięto dzisiaj około 40-60 ml płynu/krwi, czeka mnie jeszcze jedno ściąganie płynu w tym tygodniu:( Co za pech Sad

Dla osób które nie wiedzą co to ten tutor fotka poniżej


PS. uważajcie na siebie Smile


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Wto 29 Cze 10, 7:33:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś ty z tym kolanem robił? Smile


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Wto 29 Cze 10, 10:08:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jakoś tak do końca sam nie wiem Shocked


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Faki Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5809 (82%)
Postów: 237
Wiek: 60

London, Wembley

Post Wto 29 Cze 10, 19:58:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic sie nie stało Jeziu, nic sie nie stalo!!!!!
a tak na poważnie to współczuję jednak druga noga pewnie podaje:P

Pozdrawiam
Faki


Na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Wto 29 Cze 10, 22:44:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faki napisał:
jednak druga noga pewnie podaje:P

W sumie powiem, że dobry pomysł Faki Smile Niby po co ma się SPD Very Happy - czyli sezon nie do końca stracony Very Happy


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Wto 10 Maj 11, 23:24:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cztery dni temu zaliczyłem glebę na błotnistym odcinku leśnego duktu koło Kruszyny. Właściwie nic mi się nie stało, trochę ufajdałem się błotem. Smile Nawet nie zwróciłem uwagi, że upadając walnąłem nogą o ramę roweru (już wiem czemu mi lakier odpryskuje!). Po paru dniach stłuczony mięsień nabrał wyraźnych kolorów niezadowolenia:


Zasadniczo: lewa noga w okolicach zgięcia pod kolanem. Wygląda to jak wygląda, ale jeździć się da. Cool


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jacket250



Status: Offline
Dni: 4673 (66%)
Postów: 3
Wiek: 34


Post Pon 13 Cze 11, 8:02:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może też być sprawa sprzętu a raczej jego ustawienia tj wysokości siodełka bo jak jest za nisko to chyba przeciążenia na kolana są wieksze, ale nie jestem tego pewien.




Diablo 3 Items


Ostatnio zmieniony przez jacket250 dnia Czw 03 Lis 11, 3:17:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Tlen    
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Pią 21 Paź 11, 19:30:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Minęły dwa tygodnie bez roweru Evil or Very Mad Dzisiaj skończyłem dwu tygodniową rehabilitacje kolana.
Poprawa jest widoczna, zszedł stan zapalny, Płynu w kaletce stawowej coraz mniej ale...
Jutro wyjazd na pieszą wycieczkę w Tatry z kkta.
W niedziele na rower do Siewierza.
Za tydzień Kraków
Obawiam się że zacznie się od nowa Exclamation
Poczekam z leczeniem do zimy to może uda się je doprowadzić do porządku.


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Wto 25 Paź 11, 20:38:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale głupio jeździ się w stabilizatorze. Do pracy jechałem 10/h Ale kolanku nic się nie stało.


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4564 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Wto 01 Lis 11, 22:16:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to tym razem poważniejsze stłuczenie...

i to żeby było "śmiesznie", tyle śmigałam po terenie, aż niektórzy byli zdziwieni jak zasuwam i nie zaliczam gleb zjeżdzając ze stromych górek w terenie

to na prostej drodze... ruszając z miejsca, EdytKa zaliczyła glebę <swój rower wykończyłam, więc dziś zabrałam rower brata - męska rama 20, więc wysoki> zleciałam z roweru


kolanem uderzyłam o kamień, a rama roweru przycisnęła mi piszczel...
pozbierałam się... ale rower ze mnie musieli zdejmować, i do domu wróciłam, w domu oględziny po wypadku

efekt - zdarte kolano, krew sie polała Sad stłuczona piszczel... spuchnięta...

dziś domowe sposoby uśmierzenia bóli, jutro okaże się czy to wystarczy czy konieczna będzie wizyta na SORze w szpitalu...


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 25 Lip 12, 17:49:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja cię pier........ Zdjęcie stopy Mai Włoszczowskiej.
UWAGA!!! Nie dla delikatesów.
http://demotywatory.pl/3877546/Mowisz-ze-masz-pecha


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy