wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Filmoteka częstochowskich ścieżek rowerowych Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 06 Lip 10, 12:40:34     Filmoteka częstochowskich ścieżek rowerowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym temacie będę wrzucał filmiki dokumentujące fatalny stan infrastruktury rowerowej w Częstochowie. Na pierwszy ogień dwa.
Część I. Odcinek od Okrzei do Prusa. Ponad 300 metrów ścieżki bez żadnego oznakowania poziomego:
http://www.youtube.com/watch?v=x2J2TTPFnFg
Część II. Odcinek od Jagiellońskiej do Źródlanej:
http://www.youtube.com/watch?v=6dLcAR5ABAg


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG


Ostatnio zmieniony przez Poisonek dnia Czw 08 Lip 10, 13:26:12, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 07 Lip 10, 13:04:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Część III. Odcinek od Źródlanej do Bór:
http://www.youtube.com/watch?v=Jb9zBN3gd1Y
Część IV. Odcinek od Jana Pawła II do Promenady Czesława Niemena:
http://www.youtube.com/watch?v=qEnrItZFccA


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG


Ostatnio zmieniony przez Poisonek dnia Czw 08 Lip 10, 13:27:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 07 Lip 10, 13:43:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takie kawałki bez jazdy?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Sro 07 Lip 10, 14:45:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W czwartej części mogłeś nagrać tych ludzi gdy wchodzą na ścieżkę bezpośrednio z tramwaju. Jest to tragiczne, czasem nawet wyhamować nie idzie, bo ludzie pojawiają się znikąd i nawet nie spojrzą czy nikt nie jedzie ścieżką. o_o

Ogólnie pomysł nie jest zły, te same filmy można wysłać do MZD, bo może nawet nie wiedzą co się na ulicach dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 07 Lip 10, 15:40:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mogłem nagrać ludzi wychodzących z tramwaju, bo one nie kursują ze względu na remont torowiska w Al. Niepodległości.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Gaber (usunięty)







Post Sro 07 Lip 10, 20:27:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jeszcze nie koniec, bo za centrum handlowym "Promenada" przy wiadukcie tramwajowym kwitnie handelek przy samej ścieżce rowerowej. Od rana do popołudnia ścieżka zawalona tłumem ludzi którzy ignorują przejeżdżających tam rowerzystów.
Komunistyczna popękana pełna wyboi asfaltowa ścieżka rowerowa wzdłuż promenady także wymaga remontu.
Powrót do góry
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 07 Lip 10, 21:31:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A na moje pismo do MZDiT nadal nie mam odpowiedzi - pisałem tam m.in. o koszach z filmiku 1...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Gaber (usunięty)







Post Sro 07 Lip 10, 22:22:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasem odnoszę wrażenie, że Częstochowskie ścieżki rowerowe są wykonane tylko symbolicznie na odczepnego czego dowodzą m.i.n filmidła P. Arkadiusza.
Powrót do góry
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 08 Lip 10, 13:25:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Część V. Ścieżka przy estakadzie na Rakowie:
http://www.youtube.com/watch?v=ovnMp_KCvjc
Część VI. Ścieżka na Promenadzie Czesława Niemena:
http://www.youtube.com/watch?v=lYP04Gl76Ig


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 15 Lip 10, 14:00:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Część VII. Nowa ścieżka wzdłuż Dekabrystów. Odcinek od Szajnowicza - Iwanowa do Dąbrowskiego:
http://www.youtube.com/watch?v=EV1X23UVFj4

Na filmie dokładnie widać jak trzęsie mi się ręka. Niestety nie od pewnych napojów a od wstrząsów generowanych przez nawierzchnię. Dziś oglądaliśmy ten fragment ścieżki wraz z reporterem i fotografem z Gazety Wyborczej. Byli w szoku - oczywiście negatywnym - po obejrzeniu tylu bubli na tak krótkim odcinku. Największą konsternację wzbudziły: wysepka, poprzeczna i fazowana kostka, kosze po stronie ścieżki i brak śluzy na przejściu. Podobno powstanie cały cykl artykułów na temat tak marnotrawionych na infrastrukturalne, rowerowe buble publicznych pieniędzy.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Czw 15 Lip 10, 18:50:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę, że udało Ci się zlikwidować "szumy wietrzne" Laughing

Ta ścieżka to intelektualna katastrofa, nie wiem skąd wzięli ludzi którzy ją projektowali. Jak już pisałem wcześniej, jak najbardziej pomysł popieram. Pozdro Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 17 Lip 10, 12:25:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawa koszy na odcinku wzdłuż Niepodległości (części II) rozwiązana. Przestawiono je na stronę chodnika.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sob 17 Lip 10, 13:27:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ten przejście-przejazd , to jest super bubel - normalnie rewelacyjny pomysł, jestem ciekaw , kto podpisał odbiór tego odcinka po remoncie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 19 Lip 10, 13:17:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Część VIII. 300 metrów nieoznakowanej ścieżki rowerowej "z nikąd do nikąd" wzdłuż ul. Zesłańców Sybiru (ulica za BP i KFC przy trasie):
http://www.youtube.com/watch?v=5PfK6_covgY


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Pon 19 Lip 10, 21:46:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny pomysł z tymi filmami, pokazałem całej mojej rodzinie, wygląda na to, że nasi drogowcy nie tylko robią te błędy co zawsze ale jeszcze wymyślają coraz to nowe utrudnienia.
Jeśli chodzi o nowy kawałek drogi wzdłuż Dekabrystów to zastanawia mnie jak się mają do naszych przepisów o ruchu drogowym te miejsca gdzie droga nagle się urywa i w poprzek biegnie ten ciąg z czarnej kostki (wjazdy do posesji?). Kto tam ma pierwszeństwo i właściwie na jakiej podstawie?
O ile na bezmyślność projektanta i wykonawcy nie ma żadnych paragrafów, to jest przepis, który mówi, że wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej nie powinna przekraczać 1 cm i ten przepis jest nagminnie łamany przez MZDiT przy wykonywaniu przejazdów przez ulice. Nie jechałem jeszcze wzdłuż Dekabrystów nowym odcinkiem, ale te krawężniki które widać na filmiku nie wyglądają na takie niskie.

Jeśli chodzi o Gazetę, chętnie bym się dołączył i dostarczył paru inspirujących fotografii do artykułów, wysłane mailem jakoś wsiąkły bez odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 20 Lip 10, 13:10:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Część IX. Ścieżka dookoła słupa wysokiego napięcia u zbiegu ulic Obrońców Westerplatte i Szajnowicza - Iwanowa:
http://www.youtube.com/watch?v=UX_OQHpEIKQ
Część X. Objazd dookoła trawnika na skrzyżowaniu Szajnowicza - Iwanowa i Okulickiego:
http://www.youtube.com/watch?v=uhraRp2hlu8
I na koniec jeszcze zdjęcie. Ciekawe ile ktoś nad tym myślał. Cudo do obejrzenia na żywo na ul. Kukuczki:



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Wto 20 Lip 10, 15:06:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że ronda nie wybudowali Smile


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 21 Lip 10, 12:33:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Część XI. Ścieżka wzdłuż ul. Szajnowicza - Iwanowa:
http://www.youtube.com/watch?v=yhRZ2mdwio4
Część XII. Ciąg pieszo - rowerowy wzdłuż Al. Jana Pawła II od "trójkąta" do ul. Wieluńskiej:
http://www.youtube.com/watch?v=aRndZjIESsM


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sro 21 Lip 10, 19:10:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest artykuł w dzisiejszej gazecie! Gratuluję, arektacana, że Twoje działania dostarczyły inspiracji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 21 Lip 10, 19:40:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę, żeby ten artykuł był wynikiem moich filmików. Z reporterami gazety miał rozmawiać pbm, ale w związku z wyjazdem nad morze podesłał mnie w zastępstwie. To chyba zbieg okoliczności, że ten artykuł zrodził się i ukazał w tym samym czasie, w którym zacząłem kręcić filmidła.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5417 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Sro 21 Lip 10, 23:18:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

e tam Arku kawał dobrej roboty może teraz będą budowali ścieżki z prawdziwego zdarzenia a nie buble i nic mnie tak nie wkur... jak święte krowy chodzące po ścieżce


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Czw 22 Lip 10, 8:58:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PRZEMO2 napisał:
e tam Arku kawał dobrej roboty może teraz będą budowali ścieżki z prawdziwego zdarzenia a nie buble i nic mnie tak nie wkur... jak święte krowy chodzące po ścieżce


wg mojej opinii, ścieżki jakie budują, budować będą... potrzeba lat i zmian personalnych na wielu stanowiskach żeby się coś więcej ruszyło w lepszą stronę. A na święte krowy pozostają dzwonki, wykrzykiwane "PRZEPRASZAM!!" i inne trąbki czy hamowanie z piskiem opon. Ludzie może się w końcu opamiętają i nauczą która droga dla kogo. Sad


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 07 Sie 10, 21:54:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś pojawił się w ORIONIE wywiad ze mną dotyczący ścieżek rowerowych w Częstochowie. Zapraszam:
http://www.tvorion.pl/index.php?action=show_news&idNews=6719


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5417 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Nie 08 Sie 10, 9:13:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to Arku kawał dobrej roboty odwaliłeś


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 08 Sie 10, 20:09:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie rozmowa wyszła nijako, Jakoś tak za spokojnie. Moja rozmówczyni raczej nie za bardzo drążyła temat i ciężko było uderzyć naprawdę w ostry ton. Dużo lepiej byłoby, gdyby prowadzącym wywiad był gość, który kiedyś rozmawiał z pbm. Na odpieranie tego typu argumentów, którymi dysponował tamten pan byłem bardziej nastawiony.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy