wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[amortyzator] - Serwis i konserwacja Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 30 Mar 05, 8:57:50     [amortyzator] - Serwis i konserwacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co należy robić z amorkiem aby utrzymać go w dobrym stanie? Szczerze mówiąc, nigdy nie rozkręcałem amora a napewno trzeba coś robić, powiedzmy raz na rok, wymieniać jakieś częsci itd. Jak się do tego zabrać? Chodzi mi o jakieś podstawowe amory RST np omni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 30 Mar 05, 13:48:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

takie sprawy powierza się specjalistycznemu serwisowi rowerowemu... radze samemu nie rozbierać... chyba że jesteś mechanikiem ale to już inna bajka...


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 30 Mar 05, 14:47:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam taką instrukcję ze strony o rowerach oczywiście (nie pamiętam adresu Neutral)

Cytat:
Konserwacja Amortyzatora


Podstawa to sprawdzanie czystości goleni pod ochraniaczami - są one wykonywane z gumy lub neoprenu. Należy usunąć stamtąd wszystkie zanieczyszczenia i posmarować goleń z zewnątrz smarem - jednak z umiarem. Należy używać tylko smarów do amortyzatorów - nie zawierają one litu, który powoduje rozpuszczanie magnezowych goleni.
Nie polecam w naszych warunkach zdejmowania ochraniaczy z goleni. Jeśli natomiast kupujecie seryjny amortyzator bez ochraniaczy to od razu je sobie sprawcie.

Co nam potrzeba:
• klucze ampułowe 4 i 8 mm
• klucz do wykręcenia regulatorów napięcia wstępnego (jeśli nie posiadacie to można użyć "żaby" hydraulicznej)
• trochę starych szmat lub papierowych ręczników + benzyna ekstrakcyjna
• smar do amortyzatorów i tylko taki - osobiście polecam Judy Butter

Zaczynamy.
1. Zdejmujemy koło, okablowanie od licznika jeśli jest oraz zdejmujemy linkę hamulca - można wyjąć całość z klamki.
2. Pokrętła regulacji napięcia wstępnego rozkręcamy na minimum. Wykręcamy te plastikowe coś. Jeśli nie macie specjalnego klucza to zróbcie to "żabą" hydrauliczną .
3. Wyciągamy co tam mamy w środku. Następnie ściskamy cały amortyzator. Możemy teraz wsadzić od góry klucz ampułowy 8 mm i od spodu odkręcić śruby trzymające golenie.
4. Wyciągamy dolne golenie i ściągamy ochraniacze z goleni.
5. Ściągamy gumowe odboje z prowadnic dzięki temu możemy je wyjąć z górnych goleni.
6.Czyszczenie - najlepiej użyć papierowych ręczników.
7. Składamy amortyzatora jednocześnie pamiętając o tym aby nałożyć smar. Smar nakładamy na ślizgi i w okolice uszczelek. Na górnych goleniach możemy rozsmarować niewielką jego ilość - symbolicznie i tak zgarną go uszczelki.
8. Pamiętajcie o smarowaniu gwintów.


Ale popieram Siwego - chyba lepiej oddać do serwisu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 30 Mar 05, 15:00:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:

Nie polecam w naszych warunkach zdejmowania ochraniaczy z goleni. Jeśli natomiast kupujecie seryjny amortyzator bez ochraniaczy to od razu je sobie sprawcie.


a ja zdjąłem.... :|




Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 30 Mar 05, 15:56:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe Very Happy a kiedy zdjąłeś gumy Question Jak ostatnio jeździliśmy to chyba miałeś Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 30 Mar 05, 15:58:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wczoraj zdjąłem Very Happy jakoś z rańca... super to wygląda... zobaczymy po jakim czasie przestanie amor działać... Neutral Wink


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 30 Mar 05, 16:04:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest właśnie dylemat, bo amor wygląda znacznie lepiej, ale za to bardziej się brudzi i zużywa Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 30 Mar 05, 16:28:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli nie masz zimeringow to... golenie bez gumy sa lepkie od smaru (ktory tam zreszta powinien byc) .. lepi sie do tego piach .. piach trze miedzy golenia a widelcem .. no i trze i trze i trze ... i wkoncu dostajesz ogniska korozji na tych przepieknych stalowych rórkach i tylko patrzec jak sie zlamia Razz .. jak amor mial gumy to radze zeby one tam byly .. gum moze nie byc jesli masz na amorze zimeringi ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 30 Mar 05, 16:33:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ziemringów nie mam... poważnie może się złamać ? Shocked

czy tylko zesztywnieć lub się zaciąć ? Razz


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 30 Mar 05, 16:38:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze sie zlamac jak sie porysyje golen i zacznie rdzewiec.. wiez mi ze jest to kwestja sezonu jak duzo jezdzisz. rdzy nie bedzie widac od razu bo bedzie ona tuz pod miejscem gdzie golen wchodzi do srodka.. (mialem kiedys rst 281r i zrobilem tak samo jak Ty wiec Cie ostrzegam). po zdjeciu gum musialem amora smarowac jakies 3 razy czesciej niz wtedy jak gumy mial. po drugie robia sie luzy i zaczyna tempo chodzic a to wszystko przez to ze zaczyna sie zacierac przez piach ...

jedno jest pewne.. amor chodzi dluzej i lepiej z gumami ...

wiem ze wyglada fajnie:) .. tak samo stwierdzilem jak zdjolem gumy z mojego rst 281r (dzieki Bogu ze juz go nie mam Smile )

mam nadzieje ze gumy wyjoles a nie rozcinales na goleni Question


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 30 Mar 05, 19:26:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie pisałem, że to jest dylemat, ale chyba jednak pozostać przy gumach, zresztą wszyscy wiem że z gumą bezpieczniej Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 30 Mar 05, 21:03:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

taaa... tylko w moim przypadku jak się zdjęło to już się nie założy... Neutral


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 30 Mar 05, 21:06:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to siwy masz lipe..

radze czesto rozbierac, smarowac, czyscic bo ... bedzie tak jak pisalem Sad

szkoda amora ... tuning zewnetrzny w tym przypadku dziala niszczaco ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 30 Mar 05, 21:09:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

... człowiek uczy się na błędach... dobrze że majątku nie kosztował... Neutral


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 30 Mar 05, 21:53:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może nie zdążysz go zniszczyć Very Happy Jak zapodasz sobie nowy rowerek Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 30 Mar 05, 22:45:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ale ja nie wiem czy ten amor jest do rozbiórki, bo moj to raczej cięzko by było rozebrać.
Korki górne zdiąc byłby problem. Zresztą za tą cene nie oczekiwałem rewelacji. Chociaż nie zawodził mnie do czasu.



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 30 Mar 05, 22:50:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli to jest RST to napewno jest rozbieralny (imbusy od spodu) .. amory nierozbieralne to ... ehh ... nie bede sie wypowiadal na ten temat ...
lepiej jezdzic w kasku Laughing


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 30 Mar 05, 23:06:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W kasku to ogólnie dobrze jest jedżdzić Very Happy A nawet te tańsze amorki jak się dba to nie powinny zawieść Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 30 Mar 05, 23:56:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"naszczęscie" mój amor konczy żywot powoli Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Bitus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6942 (98%)
Postów: 137


Post Czw 31 Mar 05, 0:01:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm, tak czytam czytam i zaczynam sie bać Wink gdyz 'amorek' którym dysponuję nie był ruszany do ... nowości czyli jakichś czterech lat Embarassed , w dodatku to pewnie taki 'nierozbieralny' model - z zestawu do 'scoutch'`a i jako,ś tak mi się wydaje...

Jest sens z nim cokolwiek robić czy czekać aż się złamie? Co prawda pare razy potraktowałem golenie jakąs oliwą czy co to tam miałem płynnego o nazwie smar ale jakąkolwiek konserwacja to nie ma co tego nazywać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 31 Mar 05, 6:26:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm....

1. albo wymienć na nowy...
2. albo czekać jak się złamie i zrobić ładne OTB albo wyrżnąć w glębę... :P

a tak na serio to jeżeli dużo jeździsz to czas pomysleć o nowym...


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Bitus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6942 (98%)
Postów: 137


Post Czw 31 Mar 05, 6:48:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OTB?

Taak, jeżdzę, sporo, szczegółnie od dwóch lat, a o wymianie to myślę całego roweru, lecz tysiak piechotą nie chodzi o_O ... a naukę latania nad kierownicą mam juz (niestety) za sobą : scieżka rowerowa+40km/h+nieoczekiwana przeszkoda podczas wyprzedzania (ludzie mogliby się oglądać zanim skręcą o 90 stopni) ... Au, kiepsko to brzmi - wymiana (300zł auuu)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 31 Mar 05, 7:23:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, z postu szczepana wynika że to nie takie straszne, na koniec tego sezonu spróbuję i zobaczymy. Najwyżej chłopaki w serwisie dostana garść częsci i parę rurek i policzą więcej za złożenie tego Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 31 Mar 05, 15:23:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bitus napisał:
OTB?


Over The Bar... 8)

Bitus napisał:
a o wymianie to myślę całego roweru, lecz tysiak piechotą nie chodzi o_O ...


tysiak ? hmmm... ja bym widział dobry w miarę za 1.500 - 3.000 i więcej

za 1500 masz Konę FireMoutain a np. za 1699 masz Kellys'a Salamandra...
za 2.899 masz Kellys'a MadMana Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).


Ostatnio zmieniony przez Siwy dnia Czw 31 Mar 05, 15:26:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 31 Mar 05, 15:57:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siwy napisał:
za 2.899 masz Kellys'a MadMana


Prawda Siwy, skąd ja to znam Question Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy