wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Jaka kaseta zamiast SHIMANO CS-HG30?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzesiuDrummer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4763 (67%)
Postów: 17


Post Czw 28 Kwi 11, 23:41:28     Jaka kaseta zamiast SHIMANO CS-HG30? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Posiadam kasetę SHIMANO CS-HG30 (11-32T)-8rzędową i chciałbym ją wymienić na lepszą jakościowo, gdyż ta już jest dosyć zjechana. Łańcuch, jaki współpracuje mi z tą kasetą to (podaje ze specyfikacji roweru ze strony producenta) KMC Z-72. Proszę podsuńcie mi jakieś gotowe symbole konkretnych modeli (raczej chyba SHIMANO?) w 100% kompatybilnych z moim obecnym łańcuchem i piastą SHIMANO DEORE XT FH-M775, a ja już bym sobie popatrzył, poszukał i wybrał Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Kazik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5554 (78%)
Postów: 32
Wiek: 31


Post Pią 29 Kwi 11, 9:35:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

licz że jak kaseta to i łańcuch do zmiany...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
ProPhet



Status: Offline
Dni: 5899 (83%)
Postów: 182

Olsztyn k/CZ-wy

Post Pią 29 Kwi 11, 9:55:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pod ósemkę to tylko Sram 850 lub troszkę taniej 830
http://allegro.pl/listing.php/search?string=sram+850&category=16435&order=t&price_from=&price_to=
do tego łańcuch Accent AC-801 lub AC-802 Ujeżdżałem takie zestawy przed przesiadką na 9 speed, było OK a robie 10K km w sezonie.
W Cyklo na Wilsona dostaniesz taki zestaw za ~ 100zł i jeszcze Ci na szybko to zmontują. Shimano to nie konieczność! masz wybórSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 29 Kwi 11, 9:58:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kazik napisał:
licz że jak kaseta to i łańcuch do zmiany...

...i zapewne blaty korb lub cała korba o ile nie ma rozkręcanych blatów. Niezmiernie rzadko się zdarza, żeby zajechać łańcuch i żeby nie było konieczności wymiany całego napędu. Kaseta u Ciebie została zajechana z powodu rozciągnięcia się łańcuch, który zwiększył wymiar pomiędzy ogniwami i źle wchodził na zęby kasety wycierając je. To samo, choć w odrobinę mniejszym stopniu zrobił z blatami korb. Założenie tylko nowej kasety do starego łańcucha spowoduje, że: po pierwsze zapewne od początku zacznie on przeskakiwać na nowych zębach, a o ile będziesz w stanie to przetrzymać to po drugie: po kilkudziesięciu kilometrach łańcuch wytrze nową kasetę do stanu tej poprzedniej...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5424 (77%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Pią 29 Kwi 11, 21:25:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tanich łańcuchów 8-kowych dobry jest też Yaban od Marcina (Niedługa 7, Marbike) za 30zł chyba. Miałem w ostrym gdzie przeciążenia są spore, problemów nie było, sporo ludzi chwali.


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy