wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Organizacja - wasze opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Nie 27 Mar 05, 10:09:30     Organizacja - wasze opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako że w innym topicu zaczęła się dyskusja na ten temat założę na to osobny wątek. Z góry uprzedzam że nie chcę nikogo poróżnić czy skłócić. Ale chyba warto żeby obie strony (może nie do końca dobrze to sfromułowanie brzmi, ale niech będzie) powiedziały co o tym sądzą.

Przejdźmy do sedna...

Jak wiadomo w naszym mieście masa ma tzw. organizatorów. Jak wam się to podoba? Co byście w tym zmienili? Co was w tym denerwuje, a co się podoba?

***

Ja pozwolę sobie od razu się wypowiedzieć. :)

Organizatorzy rozumiani jako grupa osób nie przeszkadzają mi zbytnio. Kordynują oni wszystkie sprawy organizacyjne (nagłośnienie, promocja, kontakty z niebieskimi itd.). I to jest bardzo dobre. Choć jestem pewien że przy odbrobinie samoorganizacji mogli by zająć się tym sami bikerzy (choć przecież wy też nimi jesteście Wink).

Właściwie jedyną rzeczą która mnie kole, jest to absolutne podporządkowanie się policjantom... Sprawa ta z tego co wywnioskowałem z rozmów ze znajomymi, czy choćby z rozmów na pierwszym spotkaniu SNRPN denerwuje nie tylko mnie. Policja jest powiadamiana o masie - OK. Ale czy trzeba tak sztywno stosować się do ich zaleceń odnośnie trasy? Jesteśmy chyba w tej kwestii ewenementem na skalę kraju.

Czekam na wasze wypowiedzi w tym temacie, bo myślę że jest on dosyć istotny.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 27 Mar 05, 11:28:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że bardzo dobrze jest tak jak jest, to znaczy, że jest grupa osób, która się tym zajmuje.
Uważam jedank, że jeśli te osoby roszczą sobie prawa do samej Nazwy Masa to jest już coś nie tak (chodzi mi tu głównie o sprawę z Nocną MASĄ - ale to już chyba wyjaśnione).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
mateusz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6983 (99%)
Postów: 146
Wiek: 36

Częstochowa Północ

Post Nie 27 Mar 05, 11:52:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Być może i jesteśmy ewenementem w całym kraju ale to co oryginalne jest lepsze Smile ...Moim zdaniem nie ma w tym nic złego, dzięki temu mamy zapewnione bezpieczeństwo a Masa może się odbywać bez żadnych nieprzyjemności. Kontaktujemy sie z policją dla Was a nie przeciwko Wam. Być może to się zmieni jak ktoś "przejmie po nas pałeczkę" ale jak narazie wszystko będzie się odbywało tak jak dotychczas.


Smile Do zobaczenia na MASIE !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Nie 27 Mar 05, 12:08:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mateusz napisał:

Kontaktujemy sie z policją dla Was a nie przeciwko Wam.

Rozumiem. Jest policyjna eskorta to zawsze jest i bezpieczniej i kierowcy może trochę lepiej patrzą... Ale moim zdaniem takie bezwzględne słuchanie policji jest trochę bez sensu bo później wynikają takie sytuacje że np. masa jedzie na stradom gdzie są 2 samochody na krzyż. A chyba o to chodzi żeby kierowcom się pokazać?


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 27 Mar 05, 12:15:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat jeśli chodzi o Policję to dobrze, że wie o wszystkim i że bierze udział w tym wszystkim. Lipa jest tylko z tym, że nie można zmienić trasy przejazdu w trakcie trwania imprezy Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 27 Mar 05, 12:24:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciekawe tko u nas wogole wymysla trase przejazdu ... ?

policja ?


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Nie 27 Mar 05, 12:27:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O ile mi wiadomo to wstępnie trasę ustala Mateusz i załoga, a potem policja nanosi swoje poprawki. Ale tutaj Mateusz wypowie się najlepiej.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 27 Mar 05, 12:30:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem trasy sa nawet dobrze ustalane.. przeciez nie bedziemy caly czas jezdzic tylko alejami.. mas bedzie duzo i kombinacji tras tez musi byc duzo..

jak narazie jest spoko Smile (jak dla mnie)


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 27 Mar 05, 12:36:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że fajnie by było jakby masa jechała przez całe miasto i każdy by mógł się przyłączyć i odłączyć w doweolnym punkcjie trasy Very Happy Ale to by jednak chyba nie przeszło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 27 Mar 05, 12:38:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ogolnie masa powinna miec tak min. 10-15km ...

ale .. policja sie pewnie nie zgodzi na taki dlugi maratonik bo im sie nie chce eskortowac Sad .......


..... ale .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Nie 27 Mar 05, 12:39:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sugerujesz coś free? Twisted Evil


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 27 Mar 05, 12:41:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze i sugeruje ... Twisted Evil Twisted Evil

to jest masa a nie heppening ... prawda ?? Twisted Evil


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Nie 27 Mar 05, 12:43:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to trza pomyśleć... ;)

Ale już nie off topicujmy. Smile


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 27 Mar 05, 13:02:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo własnie uważam, że to powinien byś pełen spontan, gdzie nam się chce to jedziemy Very Happy a nie wcześniej ustaloną trasą Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
mateusz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6983 (99%)
Postów: 146
Wiek: 36

Częstochowa Północ

Post Nie 27 Mar 05, 19:21:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale moim zdaniem takie bezwzględne słuchanie policji jest trochę bez sensu bo później wynikają takie sytuacje że np. masa jedzie na stradom gdzie są 2 samochody na krzyż. A chyba o to chodzi żeby kierowcom się pokazać?


sprawa wygląda tak że chcemy aby trasa masy była za każdym razem inna i to nie jest tak ze sie do końca im podporządkuwujemy... sprawa wygląda tak że jeżeli chcielibyśmy jechać w odległe krańce miasta to trzeba uzyskiwać zezwolenia itp. itd na prawde masa roboty... jeżeli już jest eskorta polica to trzeba z nimi to wszystko ustalać... sorki ale nie da rady nic wiecej a nie chcemy żeby masa co miesiąc była na tej samej trasie...

Cytat:
Akurat jeśli chodzi o Policję to dobrze, że wie o wszystkim i że bierze udział w tym wszystkim. Lipa jest tylko z tym, że nie można zmienić trasy przejazdu w trakcie trwania imprezy


dzięki za 1 zdanie... natomioast co do 2 to sprawa jest taka że jak jest już trasa ustalona to prowadzi radiowóz i nie da raady nic zmienić bo na ustalonych miejscach czekają policjanci i obstawiają ulice...

Cytat:
O ile mi wiadomo to wstępnie trasę ustala Mateusz i załoga, a potem policja nanosi swoje poprawki. Ale tutaj Mateusz wypowie się najlepiej.


właściwie to tak jest ale na te 3 masy tylko raz policja nanosiła zmiany kiedy dowiedzieliśmy się o przeróżnych kruczkach prawnych...

Cytat:
moim zdaniem trasy sa nawet dobrze ustalane.. przeciez nie bedziemy caly czas jezdzic tylko alejami.. mas bedzie duzo i kombinacji tras tez musi byc duzo..

jak narazie jest spoko (jak dla mnie)


dzięki!!

Cytat:
Ja uważam, że fajnie by było jakby masa jechała przez całe miasto i każdy by mógł się przyłączyć i odłączyć w doweolnym punkcjie trasy Ale to by jednak chyba nie przeszło


przyznam że mi też się to marzy lecz jest to bardzo trudne do zrealizowania:/ może kiedyś.... jakaś Ważna masa - może się uda...

Cytat:
ale .. policja sie pewnie nie zgodzi na taki dlugi maratonik bo im sie nie chce eskortowac .......


z eskortą nie ma problemu wiekszym problemem są te kruczki o których mówiłem... <ewentualnie jak ktoś chce to możemy go zabrać do policji i sierżanci wytłumaczą co i jak trzeba zrobić zeby uzyskać zezwolenie na przejazd całym miastem- w końcu w Warszawie to realizują .... >


czekam<y> na kolejne opinie


Smile Do zobaczenia na MASIE !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 28 Mar 05, 10:43:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jestem chętny Very Happy bo jeśli chcecie oddać pałeczkę to wypadało by wiedzieć jak to wszysttko zorganizować Very Happy prawda Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
mateusz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6983 (99%)
Postów: 146
Wiek: 36

Częstochowa Północ

Post Pon 28 Mar 05, 13:48:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja jestem chętny bo jeśli chcecie oddać pałeczkę to wypadało by wiedzieć jak to wszysttko zorganizować prawda


jasne... już kiedyś pisałęm że chciałbym żeby masą w przyszłości zajmowali sie obecni forumowicze... Zatem w okolicach tych cieplejszych miesiąców <lipiec, sierpień> damy Ci znać o terminie spotkania... pozdrawiam


Smile Do zobaczenia na MASIE !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 28 Mar 05, 14:48:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, tylko napisz wcześniej bo może mnie nie być a będę musiał sobie czas zarezerwować Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pon 28 Mar 05, 17:02:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez chetnie wlacze sie w organizacje masy.. jesli oczywiscie znajdzie sie dla mnie jakies zadanie Wink


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mateusz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6983 (99%)
Postów: 146
Wiek: 36

Częstochowa Północ

Post Pon 28 Mar 05, 22:34:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tez chetnie wlacze sie w organizacje masy.. jesli oczywiscie znajdzie sie dla mnie jakies zadanie


Na pewno coś się znajdzie jednak przed najbliższą masą będzie trzeba ją jak najlepiej rozreklamować... zatem spotkamy sie kiedyś- jak już będą wszystkie te rzeczy gotowe... <kto będzie chętny> podzielimy się plakatami, ulotkami i miejscami gdzie trzeba będzie je rozwieść i porozklejać... To najbliższa przyszłość...


Smile Do zobaczenia na MASIE !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 28 Mar 05, 22:50:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No spoko ja mogę zostawić trochę ulotek u mnie w szkole i porozwieszać w jej okolicy i na moim osiedlu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy