wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Sformalizowanie Masy ? Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6389 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 27 Mar 10, 23:08:48     Sformalizowanie Masy ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeden z uczestników ostatniego zebrania organizacyjnego zaproponował rozważenie pomysłu sformalizowania Masy poprzez powołanie Stowarzyszenia.
Taka uproszczona forma stowarzyszenia nie wymaga piętnastoosobowego
składu ,wystarczą trzy osoby.
Dokładniej wyjaśnia to Prawo o stowarzyszeniach z 7 IV 89
Art. 40. 1. Uproszczoną formą stowarzyszenia jest stowarzyszenie zwykłe, nie posiadające osobowości prawnej.
2. Osoby w liczbie co najmniej trzech, pragnące założyć stowarzyszenie zwykłe, uchwalają regulamin działalności, określając w szczególności jego nazwę, cel, teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.
A dalej czytamy…
Art. 42. 1. Stowarzyszenie zwykłe nie może:
1) powoływać terenowych jednostek organizacyjnych,
2) łączyć się w związki stowarzyszeń,
3) zrzeszać osób prawnych,
4) prowadzić działalności gospodarczej,
5) przyjmować darowizn, spadków i zapisów oraz otrzymywać dotacji, a także korzystać z ofiarności publicznej.
2. Stowarzyszenie zwykłe uzyskuje środki na swoją działalność ze składek członkowskich. koniec cytatu
Cały tekst Ustawy :http://lex.pl/bap/student/Dz.U.2001.79.855.html
Padła taka propozycja więc stawiamy ją pod rozwagę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5355 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Sob 27 Mar 10, 23:34:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie są korzyści z ewentualnie takiego obrotu sprawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Fludi (usunięty)







Post Sob 27 Mar 10, 23:35:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
5) przyjmować darowizn, spadków i zapisów oraz otrzymywać dotacji, a także korzystać z ofiarności publicznej.

A jakie "stowarzyszenie", "zgromadzenie" może pominąć ten punkt? Bo jeśli dobrze rozumiem (po kilku piwach...) ten punkt to w tym momencie nie możemy przyjąć od żadnego sklepu fantów, które później są losowane pośród uczestników...

No i w sumie:
Cytat:
4) prowadzić działalności gospodarczej,

z tego wynikałoby, że szprychówek też sprzedawać nam nie wolno...

Może na ten temat się wypowie jakiś mózg co ma wyższe wykształcenie prawnicze?
Powrót do góry
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5355 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Nie 28 Mar 10, 0:25:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba nie trzeba być mózgiem, żeby stwierdzić, że uprawnienia wynikające z faktu bycia mikrostowarzyszeniem w żaden sposób nie odpowiadają potrzebom masy, ale to tylko opinia moja, czyli półmózga Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 28 Mar 10, 23:03:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem takie stowarzyszenie przydałoby się w Częstochowie.

Nie dla samej Masy, bo tutaj akurat faktycznie mogłoby nawet zaszkodzić - wątpliwości były omawiane na spotkaniu w Pałacu Ślubów.

My tutaj na forum działamy także czasami na innych gruntach niż Masa - a tam taka forma zrzeszenia (oficjalna) byłaby na pewno lepszym rozwiązaniem niż obecna sytuacja. Mielibyśmy jakąś osobowość prawną, łatwiej by było tytułowej różnej maści pisma itd. Same instytucje czy firmy też wiedziałby gdzie konkretnie się zwracać. Tutaj raczej byłyby same pozytywy - co do samej Masy to nie rozszerzając takiego stowarzyszenia o rachunkowość mogłyby być problemy - ale nie o wszystkim można gadać na forum publicznym..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pon 29 Mar 10, 12:29:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaproponowałem rozważenie powołania takiego stowarzyszenia nie tyle żeby "formalizować" Masę Krytyczną, ale po to, aby podjąć jakieś działania, mające na celu poprawę jakości poruszania się po tym mieście rowerem. Oczywiście można również pod jego szyldem organizaować Masę a w przyszłości jakieś imprezy rowerowe. Dlatego ten temat nie powinien znajdować się wg mnie w tym dziale...
Uważam, że dzięki stowarzyszeniu będzie można mieć większy wpływ na instytucje takie jak MZD czy UM, działając w imieniu jakiejś organizacji, skupiającej określoną ilość członków i mającą wpływ na opinię środowiska rowerowego w Częstochowie, pozycja do negocjacji np. w sprawach dróg rowerowych jest o wiele większa.
Przykład:
- jak nam nie zalegalizujecie możliwości przejazdu przez środek Alei NMP to wam Masy codziennie organizować będziemy Smile


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Fludi (usunięty)







Post Pon 29 Mar 10, 13:48:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- jak nam nie zalegalizujecie możliwości przejazdu przez środek Alei NMP to wam Masy codziennie organizować będziemy Smile

Oj to jest zły przykład Very Happy
1. Jako MK, lepiej jest jechać ulicą i blokować ruch Cool
2. Będziemy organizować MK codziennie jak nie zostanie otworzony środek alei dla rowerów, bo jakby nie patrzeć nie wolno nam tamtędy jeździć.
Powrót do góry
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6139 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pon 29 Mar 10, 17:47:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fludi napisał:
A jakie "stowarzyszenie", "zgromadzenie" może pominąć ten punkt? Bo jeśli dobrze rozumiem (po kilku piwach...) ten punkt to w tym momencie nie możemy przyjąć od żadnego sklepu fantów, które później są losowane pośród uczestników...

Nie pamiętam jak to nazywa ale oprócz min. 15 osób potrzeba jeszcze 1000 PLN na wpis do KRS - tyle to kosztowało w 2003 roku plus jeszcze parę innych "przyjemności". Poza tym masa a stowarzyszenie częstochowskich rowerzystów to dwie różne sprawy i nikt by nie dał rady udowodnić, że to stowarzyszenie przyjęło fanty.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Pon 29 Mar 10, 19:50:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już, wiem. Rozmawiałem dzisiaj z jurczykiem, mówił mi, że trzeba jeszcze prowadzić księgi rachunkowe itp. jak przy normalnej działalności gospodarczej. Czyli chyba szkoda sobie zawracać o to głowę, bo jak zwykle nasze państwo jest nie przychylne społeczeństwu.
Moderowany przez arektacana:
Twój post został skasowany ze względu na fakt, iż te same treści zamieścił post wcześniej Jurczyk - patrz poniżej. Co do pisania postów i niestosowania się do regulaminu - pisz śmiało. Mnie usuniecie posta zajmuje 3 sekundy i od teraz będę to robił za każdym razem, gdy napiszesz posta pod postem. Przypuszczam, że napisanie twojej ostatniej półstronnicowej wypowiedzi, którą skasowałem, zajęła ci trochę więcej czasu... No cóż - takie to przywileje być modem...
Powrót do góry
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6389 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 29 Mar 10, 21:09:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak to robią w Toruniu http://rowerowytorun.com.pl/o-stowarzyszeniu-rowerowy-torun,38,l1.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pon 29 Mar 10, 22:12:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak widać w innym mieście dało radę powołać takie stowarzyszenie w pełnym jego wymiarze, tak aby mogło na "siebie zarabiać". Myślę, że można by do nich napisać spytać, jak to u nich funkcjonuje co stanowi dla nich największe problemy w prowadzeniu takiej formy.
Niby wcześniej napisałem, że mija się to z celem, ale tak patrząc na ten Toruń to wygląda to niby całkiem spoko... Tylko tak odnośnie założenia takiego stowarzyszenia, załatwienie formalności większym problemem raczej nie będzie, niezależnie czy będą trwać 3 dni czy też 2 miesiące. Problemem będzie już na wstępie wytrzepanie 1.000PLN na wpis do KRS (o ile dalej jest taka sama stawka jak w 2003) i znalezienie 15 konkretnych osób, które się zadeklarują i będą w właściwy sposób kierować pracą stowarzyszenia. Bo jak dla mnie to przy obecnej sytuacji, która panuje na forum i obrzucanie się błotem + rzucaniem kłód pod nogi przez część forumowiczów to się nie znajdą. (Tak na nawiasem, doskonale zdaję sobie sprawę, że jestem jedną z tych osób, które są tutaj niepokorne i pierdzielą wszystkie obyczaje i regulaminy i oczywiście uwielbiają podnieść innym ciśnienie - jak się to prosiłbym szczególnej rangi pod moim nickiem "Niepokorny forumowy ku***", wiem Arku, że znów będzie post pod postem sklejony, miałem zamiar użyć opcji edytuj, ale wolałem by ten post był bardziej widoczny Cool koniec nawiasu)
Jak już się znajdą osoby, które podpiszą diabelskie papiery założenia stowarzyszenia, to wątpię by każdy z 15 uczestników był chętny na wywalenie z własnej kieszeni zrzutki na opłatę KRS (wychodzi po 70zł). Ze sprzedaży szprychówek nie ma co liczyć, że uda się nam to osiągnąć, szczególnie jak tak dalej będą po 2 złocisze. Tak jak na masie zjawia się trochę osób, powiedzmy, że porywie kupi je 100 osób mamy 200zł, czyli nie licząc żadnych wydatków, kasę na samo KRS będziemy mieć we wrześniu, a są jeszcze inne opłaty urzędowe. Dorzucając część kosztów masy, typu druk szprychówek, nie wiem po ile je drukujecie, dajmy na to, że 30-40zł + plakaty (liczę po cenie ksera na akademikach 10groszy)(ja jak rozwieszałem brałem ich jakieś 30-50, a z pewnością drukowanych ich było kilka razy więcej... przyjmę, że ryza - 500szt) to daje nam 50zł + jakaś kwota na zakup fantów, nie ma się co oszukiwać co masę sklepy nie będą nas zasypywać nimi + mogę teraz dorzucić do tej składki choćby to, że wypadałoby dać osobie, która podładuje akumulator do rikszy na jakieś piwo, na zrobienie nowej flagi masowej, kasa na odpicowanie rikszy.
Podsumowując ten budżet, sądzę, że na EURO 2012 razem ze stadionami damy radę. Tudzież innymi słowy jesteśmy 100lat za bambusami (bez docinków o rasizmie blabla Mr. Green )

No pisałem to jakiś kwadrans... Dobrze, że skopiowałem na pamiątkę, więc wklejenie zajmuje równie mało czasu. Warto być przezornym Twisted Evil
A pokazuje to doskonale podział jaki jest na forum i wyszukiwanie rzeczy, o które można się do kogoś dowalić. A co za tym idzie, w żaden sposób nie pomoże to w organizacji masy, ani jej rozwoju. Co najwyżej doprowadzi do powtórki z historii - masa trochę przetrwa i zniknie na jakiś, bo tych kilku zapaleńców co chce wesprzeć jej rozwój jest zwalczana przez GTW na tym forum. I z mojego pkt widzenia, teraz najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie osobnego forum, poświęconego tylko organizacji masy i do komunikacji z organizatorami masy, poza mackami obecnej władzy tego forum, chociaż główny admin wpada, tutaj raz na rok i chyba nawet nie wie co się dzieje...
Moderowany przez arektacana:
Jesteś naprawdę super. Podziwiamy cię. Przemyśl może fakt, że to akurat ty padłeś ofiarą "teorii spiskowej" - może coś w tym jest. A tak, tak... Zapomniałem - uwzięliśmy się na pępek świata. Nie zmienia to faktu, że po raz kolejny piszesz coś co atakuje innych. Trudno. (Przypominam ci kwestię z magnumem, chociaż wtedy nawet nie miałeś odwagi przyznać się do tego co napisałeś. Twierdziłeś mi na PW, że wygwiazdkowany "tępy ch..." oznacza "tępego chama" nie wiedząc o tym, że jako mod mam podgląd twojego posta, a tam jak czarno na białym figurowało co naprawdę napisałeś. Mniej więcej tak jak W.K.U.R.W.I.A.C.Z powyżej. Bo to właśnie napisałeś, czyż nie? Że jesteś postrzegany jako niepokorny? Nieeeee... zapewniam cię, że w naszym gronie inaczej cię nazywamy. Drażni cię że jest tu grupa osób trzymająca się razem i kumplująca się ze sobą? Twoja sprawa. Twoje ataki tego nie zmienią. A co do twojej bytności na tym forum? Spokojnie damy radę...
PS. aha - z twojego domowego IP napisałeś już 482 posty... Zapytam Speedy`ego ile jeszcze możesz napisać...
Powrót do góry
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pon 29 Mar 10, 23:12:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kłóćcie się dalej, z pewnością dojdziemy do porozumienia...


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Fludi (usunięty)







Post Pon 29 Mar 10, 23:13:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak... Bardzo chciałem edytować tego posta... No, ale nie da się gdyż:
Cytat:
Przepraszamy, twój post był moderowany, i nie możesz go edytować. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z administratorem forum

Chcę czy nie chcę, będzie się musiało dokleić, skasujesz? W końcu to Twoja wina...
Atakuję? No cóż pierwotna wersja postu, którą jak to wcześniej przyznałeś skasowałeś z własnej modowskiej złośliwości, mimo iż z niczym nie była sklejona. Kwestię z magnumem pamiętam i wiem jak go nazwałem, tylko jak jest ch.. to jest mnóstwo opcji w polskim słowniku na dokończenie, nie tylko -uj.
Co widzą jedni, nie widzą inni... Ja wiem co napisałem, równie dobrze wiesz pewnie co było w tym poście napisane Ty lub kolega po fachu, gdyż powyższy cytat, dotyczy również tamtego postu, niestety...
To, że GTW kumpluje się nie drażni mnie, bo nie ma powodu, irytuje fakt, że czepia się, rzeczy, którymi się nie zajmuje. Nie masz/macie czasu na organizację masy nie blokuj pomysłów innych i zdania, które wyraża.
A jeśli chodzi o bytność, no cóż
Cytat:
Sob 12 Gru 09, 0:00:48
to jest data i czas wysłania wiadomości do Speedy'ego na ten temat. Wciąż czekam na odpowiedź... Myślałem, że jakiś spokój i porządek zapanował za te 4 miesiące co tu nie zaglądałem, ale jednak widzę, że jest to samo... Konto wciąż istnieje, więc chyba poczekamy.
Dla pewności zajrzę teraz tutaj za pół roku i udzielę się w jakiejś kwestii, znowu się pewnie zrobi zadyma...

Moderowany przez arektacana:
Pisz co chcesz. W żaden sposób nie zmienisz faktu, że:
1. Obrażasz ludzi na forum. Opcja wykropkowania wulgaryzmów istnieje po to by ktoś nie musiał czytać wylewanego przez ciebie na innych szamba. Nie jest po to by ktoś taki jak ty mógł wymigać się od odpowiedzialności za publiczne znieważanie innych. Obiecuję ci że jeszcze raz kogoś tak nazwiesz to dostarczę cały materiał odpowiednim służbom.
2. Notorycznie łamiesz regulamin stosując go wtedy, kiedy tobie jest wygodnie.
3. Nie wiem co ci się rodzi w głowie, ale nie przypominam sobie, żebym blokował jakiś twój pomysł. Od początku tej dyskusji chodziło mi WYŁĄCZNIE o kwestie regulaminowe - bo od tego tu jestem. Nie moją winą jest, że cię to irytuje i nie jesteś się w stanie zastosować do przestrzeganej przez innych zasady regulaminu tylko dlatego, że ci się nie podoba. Co do powodu skasowania posta - wyjaśniłem.
4. Nie zajmuje? Co do organizacji Masy - nie uczestniczyłeś w jej tworzeniu w 2004 roku. Nie uczestniczyłeś w jej reaktywacji na wiosnę 2009. W przeciwieństwie do "GTW"... Zorganizowaliśmy wspólnie wiele Mas i wiele akcji. Więc oszczędź nam tekstów typu "Nie masz/macie czasu na organizację masy".
5. "spokój i porządek zapanował za te 4 miesiące co tu nie zaglądałem" HAHAHAHA - zgadza się - WŁAŚNIE WTEDY był spokój... I nawet Masa o dziwo przetrwała...
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 29 Mar 10, 23:51:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
Tak to robią w Toruniu http://rowerowytorun.com.pl/o-stowarzyszeniu-rowerowy-torun,38,l1.html


Napisałem do nich wiadomość poprzez formularz na stronie - może czegoś się dowiemy.

Do działalności (poza Masą) myślę, że wystarczy zwykłe Stowarzyszenie - bez księgowości i finansów - takie mogą założyć bodajże już 3 osoby.

Jeśli w działalność takiego stowarzyszenia miałby wchodzić Masa Krytyczna to pozostaje do rozwiązania kwestia finansów, dochodów itd..

zobaczymy co odpiszą koledzy z Torunia.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Wto 30 Mar 10, 7:35:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro już do nich pisałeś to mógłbyś przy okazji spytać grzecznościowo, czy moglibyśmy ewentualnie wykorzystać zapisy z ich statutu.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6139 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Wto 30 Mar 10, 15:31:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://rowerowytorun.com.pl/statut-rowerowego-torunia,7,l1.html
Mówisz i masz


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Wto 30 Mar 10, 18:11:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie no..... Odszukiwać informacje to potrafię.....


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6139 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 31 Mar 10, 20:27:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O plagiat to nikt nas nie posądzi. Widziałem wcześniej 2 statuty. Każdy wyglądał prawie tak samo, różnią się cele ale w naszym przypadku są takie same. Można tylko co nieco wykreślić bądź dopisać - jeśli będzie to zgodne z ustawą. Zmiana nazw, nazwisk itp. i mamy swój. Reszta to zbiór zasad na jakich funkcjonuje dane stowarzyszenie.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6389 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 31 Mar 10, 20:34:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba jeszcze znależć trzech chętnych ,,,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sro 31 Mar 10, 22:23:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 21:13 31.03.2010 ----------

Ponieważ to ja "sprowokowałem" temat więc siłą rzeczy muszę się zgłosić.

---------- 21:23 ----------

Poza tym, dlaczego miałoby być tylko trzech chętnych? Im nas więcej tym lepiej. Trzy osoby to minimum żeby powołać zwykłe stowarzyszenie ale górna granica nie jest określona.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6389 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 31 Mar 10, 22:35:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zakładam się o dużą flaszkę że będzie trudno. Postawię jak zarejestrujecie!
Lubię wygrywać zakłady a ten chcę przegrać !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5234 (74%)
Postów: 251


Post Sro 31 Mar 10, 23:24:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chętnie się z wami napiję Smile czytaj - również się zgłaszam na ochotnika Smile


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 01 Kwi 10, 7:31:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już widzę tą butelczynę...Smile


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Wto 06 Kwi 10, 11:23:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że w rzeczywistości jest więcej chętnych niż tutaj zadeklarowanych, bo rozważam możliwość powołania stowarzyszenia posiadającego pełną osobowość prawną. Właśnie zapoznaję się z dokumentami i przymierzam się do pisania statutu.
Domyślam się, że głównym problemem byłoby zgromadzenie środków na rejestrację ale można to obejść wystosowując podanie o zwolnienie z opłat skarbowych.

Dzwoniłem do KRS - u. Jeśli wszystko się uda to nic nas to nie będzie kosztowało, ponieważ rejestracja stowarzyszenia nie prowadzącego działalności gospodarczej jest bezpłatna.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6139 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Wto 06 Kwi 10, 12:54:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic nie stoi na przeszkodzie aby na początek powołać zwykłe stowarzyszenie a później, jeśli zajdzie taka potrzeba i będzie miało to sens rozszerzyć jego zakres.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy