wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower] Wybór do 2500 zł - XC Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Wto 08 Sty 08, 15:14:32     [Rower] Wybór do 2500 zł - XC Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak zapewne niektórzy wiedzą zamierzam złożyć rower (już od jakiegoś czasu zresztą Wink ). Ostatnio trochę poczytałem, poszukałem i jednak zrezygnowałem z samodzielnego składania. Co innego zmienić kilka części a co innego składać cały rower od podstaw. W związku z tym wybrałem się do „Cyklo” w celu złożenia rowerku. Wstępne założenia cena do 2500. Zdecydowałem się na nieco cięższą za to bardziej pancerną ramę w okolicach Author Traction, piasty na łożyskach maszynowych, osprzęt w okolicach LX, amortyzator – być może uda się włożyć coś z RockShox (gdyż podobno od 14-tego wchodzi nowy cennik z jakimiś promocjami). Na jutro mam mieć propozycję z rozpiską i podam więcej szczegółów abyście ocenili proponowaną konfigurację.


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Sro 09 Sty 08, 0:31:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rama Traction'a jest zrobiona z al. 6061 które wg. mnie jest mało sztywne.
Nie wiem jak się spisuje El nino ale może ta ramka będzie lepsza?? :>
Poczytaj na forach.

A tak pozatym...to zamieść specyfikacje części to się zobaczy co i jak Smile

Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6651 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 09 Sty 08, 10:25:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mushu123 napisał:
Rama Traction'a jest zrobiona z al. 6061 które wg. mnie jest mało sztywne

a jeździłes na tym czy tylko słyszałeś,mam rame versusa jest z tego samego stopu,z tym że troche bardziej odchudzona, ważę spoooro( jak na przedstawiciela forum gospodyń domowych przystało Cool ) i jakoś nie zauwazyłem braku tej sztywności, powiem więcej wg mnie jest bardzo sztywna co zauważył mój kręgosłup po przesiadce ze starej ramy (i nie była to kwestia ustawień mostka czy siodelka,ale wlasnie sztywnosci pionowej ramy - i ta sztywność to akurat jej niewielki minus, co do sztywności poziomej to nie zauważyłem jakiś niepokojących objawów, wg mnie jest sztywna jak cholera).

Mushu123 napisał:
Poczytaj na forach

no właśnie na róznych forach traction uchodzi wręcz za pancerną ramę, więc nie wiem na jakiej podstawie wnioskujesz, że jest nie sztywna,a el nino jednak cięższe i jakoś wykonania jakby nie ta, na zdjeciach wyglada spoko ale w rzeczywistości nie jest juz tak różowo

sti daj specyfikacje jak już dostaniesz


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Sro 09 Sty 08, 11:47:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
no właśnie na róznych forach traction uchodzi wręcz za pancerną ramę, więc nie wiem na jakiej podstawie wnioskujesz, że jest nie sztywna

Pancerna nie znaczy sztywna !!
Pancerną nie do zajechania to i ja mam w domu tylko sztywność tego stopu pozostawia dużo do życzenia zwłaszcza jak ktoś ma powera w nóżce :]
A pozatym nie jechałem Smile
Pisze o tym stopie aluminium, który mnie nie przekonuje Smile
Najlepiej to poprostu dorwać jakiś rower na tej ramie i się przejechać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6651 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 09 Sty 08, 14:45:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz stop stopem z tym, że kazda firma w troche inny sposób produkuje ramy, jak i przekroje poszczególnych rurek, atakże i skladniki danego stopu chociaż powinny być identyczne w praktyce często bardzo różnią się od siebie, czego przykładem może być rowerek authora vision, jest on na rurkach columbusa z alu 7001(chyba) - miękki jak masełko do tego stopnia że stając na pedałach wyraźnie widzialem jak mufa suportowa wychyla sie od pionu, czego u innych producentów jakoś się nie zauważa w takiej skali. sorki za offa ale czekając na specyfikacje mozna pogadac o czym innym Razz
aaaa jak by co to mogę udostępnic rowerek z alu 6061 do przetestowania


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Sro 09 Sty 08, 15:42:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Vision moim zdaniem to wogóle nieporozumienie Shocked
Ani waga ramy nie zadawala ani wytrzymałość :/
Pukniesz w rame a odgłos jak z puszki po Coli Mr. Green

No nic to se czekamy dalej na specyfikacje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sro 09 Sty 08, 18:11:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam już rozpiskę, mianowicie:
Rama Author Context,
Piasty Accent R&R łożyska maszynowe,
Mechanizm korbowy Deore LX,
Przerzutki przód tył Deore LX,
Dźwignie przerzutki Deore LX,
Kaseta Deore LX,
Dźwignie hamulca Deore LX,
Obręcze Pro 50 (kapslowane),
Łańcuch HG 73 LX,
Sztyca, kierownica itp. Accent.

W sumie za całość bez amortzatora 2060zł. Do tego jakiś amortyzator pokroju RST Omega lub podobny cenowo Santour. Ewentualnie coś z RockShox lub Manitou ale to niski model bez tłumienia. W poniedziałek mam iść i się dowiedzieć więcej o amorku bo na chwilę obecną jeszcze nie ma nowego cennika. Co sądzicie o amorku? Jaki byście polecili w tej klasie cenowej?


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 09 Sty 08, 18:54:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak uważasz ale nie wiem czy jest sens brać coś takiego, czy nie lepiej poczekać i dozbierać na coś konkretnego, ja się pośpieszyłem i kupiłem Suntoura a potem bardzo szybko chciałem go zmienić, udało się. Nie wiem jakie masz perspektywy finansowe, ale po pierwsze znam kogoś kto chce sprzedać Pilota (w świetnym stanie) w dobrych pieniądzach, a po drugie to ja czekasz na przypływ gotówki to zakładaj sztywniaka i czekaj na coś lepszego. Naprawdę szkoda kasy na tanie amorki.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 09 Sty 08, 19:34:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
ale po pierwsze znam kogoś kto chce sprzedać Pilota (w świetnym stanie)


No właśnie. Jak dla Kolegi zejdę na 260 Very Happy Po forumowej znajomości Very Happy Tylko nie wiem czy Ci rury starczy...

http://www.rower.czest.pl/viewtopic.php?t=1045


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6651 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 09 Sty 08, 20:04:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Piasty Accent R&R łożyska maszynowe

zamiast tych weź novateca, rafał po marudzi i sprowadzi, niby to to samo, jednak novatec to piasty już sprawdzone i w swoim przedziale cenowym chyba najlepsze maszyny,
Cytat:
Obręcze Pro 50 (kapslowane)

nie wiem po ile to to jest ale nie ma zbyt dużo opinii na temat tych obręczy więc może lepiej wziąć coś bardziej popularnego, a przez to i sprawdzonego w użytkowaniu, oczywiście jeśli stosunek, wytrzymałości/wagi do ceny będzie na podobnym poziomie
nie wiem czy to twoje zamierzenie żeby mieć cały osprzęt jednej grupy, bo to już kwestia indywidualna, jeśli tak to to co napisałeś spoko, jeśli nie zależy ci na jednej grupie to z Lx zostawiłbym korbę, przerzutki, manetki, ewentualnie kasetę i łańcuch chociaż osobiście wybrał bym te dwie ostatnie pozycje srama, a hamulce wybrał bym avida dźwignie +szczęki np. SD7 cenowo wychodzi to chyba podobnie a moim zdaniem działa zdecydowanie lepiej

Cytat:
Sztyca, kierownica itp. Accent.

nie wiem ile by cię to miało kosztować, ale poszukałbym czegoś innego, popytaj rafała o komponenty PRO powinien mieć w dobrej cenie, nie żebym miał coś szczególnego do accenta ale do takiego sprzętu średnio moim zdaniem pasuje (dziwna ta firma niby budżetowa, a i stosunkowo drogie elementy mają)


STi napisał:
RST Omega lub podobny cenowo Santour

i tu się zgodzę ze szczepanem nie ma sensu się w to ładować szkoda kasy,za ok 500 zł bo wnioskuje, że tyle ci zostało na allegro wychaczysz na pewno jakąś okazję coś lekko używanego albo i nawet nowego, a w santury czy rst przy takim przedziale cenowym nie ma się co pchać co innego gdybyś na amor miał 200 zł to jeszcze jeszcze ale nie 500 to już jest kwota za która można mieć naprawdę coś dobrego z czego będziesz w pełni zadowolony, ewentualnie kupuj pilota od arka Very Happy


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Sro 09 Sty 08, 21:15:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za 500zł to używany Skareb chyba powinien być bo tak na allegro chodzą albo RS Very Happy
A ze sklepu to raczej nic mądrego nie dostaniesz...powstrzymaj się i poczekaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sro 09 Sty 08, 22:47:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze ja się nie znam za bardzo i dlatego odpuściłem sobie samodzielne składnaie rowerku. Co do LX-a się nie upieram tylko dostałem taką propozycje. Jeśli Avid będzie lepszy to wybiorę jego. Tak samo z piastami. Co do piast mam jeszcze jedno pytanie - czy łożyska w tych piastach są znormalizowane tzn. czy kupię tanio łożyska na wymianę czy trzeba stosować specjalne łożyska firmy produkującej piasty? Co do amortyzatora też za bardzo mnie nie przekonuje RST czy coś podobnego jednak rozmawiałem z Rafałem i stwierdził że nie warto wkładać lepszego amorka kosztem osprzętu. Kasy jednak nie mam aby dołożyć do lepszego (maksymalnie co mógłbym przeznaczyć to 2600) i niestety nie zapowiada się aby w najbliższym czasie się to zmieniło Sad


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Sro 09 Sty 08, 23:25:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja np. bym wolał oszczędzić na osprzęcie a ramkę i amora włożyć lepszego no i koła. Osprzęt to są części które w relatywnie niskich cenach można nabyć, wymienić Smile
A ramę i amorek to się ma już na dłuższy czas.

Szkoda, że unikasz samodzielnego montażu.
Rozumiem koła złożyć no i ewentualnie korbę wkręcić to może być problem albo z braku umiejętności bądź sprzętu, ale reszta to już raczej idzie z górki.

Tu masz np. RS Tora, myśle iż zły to nie jest amor...
http://www.allegro.pl/item293768498_rock_shox_tora_302_u_turn.html
lub
http://www.allegro.pl/item294878211_nowy_rock_shox_tora_302_u_turn_od_lemonbike.html

Ale wiesz to tylko moje propozycje...komponenty accenta mnie też mnie nie przekonują choć widze, że twoja ramka ma nietypowy rozmiar sztycy...30.2

Widomą rzeczą jest, że jak ten rower złożysz tu w sklepie w Czewie to nie będzie dużej zamoty z gwarą w razie czego, ale allegro jak by nie było oferuje dużo atrakcyjnych cen Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
KsRydzyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6018 (85%)
Postów: 203
Wiek: 33

Energetyków

Post Sro 09 Sty 08, 23:42:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może by takiego axelka zapodać Wink
http://www.allegro.pl/item289405319_widelec_manitou_axel_elite_100_mm_25_fluidflow.html
http://www.allegro.pl/item292192767_manitou_axel_comp.html
który kolor bardziej pasuje, mnie osobiscie by taki wystarczał Rolling Eyes
wsumie niejest az taki drogi, tylko waga dlamnie troszQ zbytwielka... :/ ale te zapodane przez Mushu123 wcale niesą lżejsze, a te moje mają taką fajną linie Twisted Evil


http://img177.imageshack.us/img177/4101/rydzolaz8.jpg
http://img54.imageshack.us/img54/8152/ksrydzykja2.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 10 Sty 08, 0:19:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też jestem zdania, że lepiej zaoszczędzić na osprzęcie, szczególnie, że łatwiej się zebrać i wymienić przerzutkę niż np amora, a może zastanów się nad zjechanie o grupę w dół (oprócz korby choć na niej byś najwięcej zaoszczędził), a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na amora, może hample zamiast siódemek piątki (tegoroczne klamki piątkowe są naprawdę na piątkę Wink ) i znów zaoszczędzisz, naprawdę warto postarać się o lepszy amor.
Co do przedstawionych to chyba wybrałbym RS'a i myślę, że nie ja jeden. Szczególnie, że u mnie dylemat był pomiędzy Marcokiem a Manitem i też mi odradzali Manita a właściwie polecali Marcoka.
Jeśli chodzi o komponenty to z kierą i mostkiem nie ma problemu, założysz co chcesz, ale ze sztycą masz lipę, ja mam ten sam rozmiar i jedyne marki jakie go robią to właśnie Accent i Kalloy, ja mam tego drugiego, ale teraz raczej wziąłbym Accenta (lepsze jarzmo).


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Czw 10 Sty 08, 0:23:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem propozycje lepszej ramki. Ja jednak wolę troszkę cięższą i mieć pewność że nie pognie się jak puszka po piwie Wink Nie chce ramki podwójnie czy potrójnie cieniowanej. Sadzę iż ta powinna mi posłużyć dłuższy czas. Nie jeżdżę wyczynowo więc te ~200g mi nie robi większej różnicy (i tak pewnie będzie lżejsza od mojej obecnej). Jednak jeśli macie propozycje lepszej ramki to chętnie jej wysłucham (przeczytam).
Co do kół to moim wymaganiem były jedynie piasty na łożyskach. Tylna piasta z propozycji jest zapewne ciężka ale ma 3 zapadki (tak mi powiedziano Wink). Co do felg to podobno ich plusem są kapsle, chętnie wysłucham innych propozycji. Szprychy to usłyszałem że tylko z DT.
Przy kupnie tej ilości części montaż mam w ich cenie wiec nie chce mi się w to bawić, choć poza rzeczami które wymieniłeś dał bym rade złożyć sam.
Co do ramy to nie wiem nic o jej jakości. Rafał ją polecał że jest hydroformowana itp. itd. a czy jest lepsza od poprzedniej???
Nie kupowałem do tej pory nic na allegro i jakoś nie lubię tego serwisu (no pooglądać można Wink) a w sklepach internetowych raczej rzadko zdarzają się jakieś wybitne okazje i to też min. zadecydowało aby wybrać się do "Cyklo".
I jeszcze jedna rzecz która może być istotna. Do roweru nie mam jakichś szalonych wymagań. Rower który składam ma służyć kilka lat, nie zamierzam w nim w najbliższym czasie nic zmieniać - chyba że w totka wygram (nie licząc oczywiście części które się zużywają i które trzeba wymienić). Obecny rower dobrze mi służył od A.D. 1998 - części które wymieniłem albo się zużyły albo musiałem wymienić z własnej głupoty Smile. Od nowego rowerku oczekuję mniej więcej tego samego tzn. ma mi służyć bezawaryjnie przez kilka lat. Ma jechać do przodu, nie trzaskać nie strzelać a poza tym nie trząść na dziurach jak poprzedni :> .
Dziękuję za wszelkie sugestie!
Edit: szczepan, co do ramy to polecił byś coś innego z popolarniejszą średnicą sztycy? Rafał wspominał też coś o ramkach Meridy. Będą lepsze od Authora?


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."


Ostatnio zmieniony przez STi dnia Czw 10 Sty 08, 0:45:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Czw 10 Sty 08, 0:45:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dobra rama niech zostanie, ale amorek to proponuje wsadzić lepszy Smile
No i pomyśl nad tym accentem, choć skoro wagi tu nie grają żadnej roli to pozatym chyba większych różnic nie będzie Smile
Jak już cosik zmontujesz to zarzuć fote ze specyfikacją Wink
Jak jak dokończe swojego rowerka to też zarzuce foty Very Happy
Pozdro. !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Czw 10 Sty 08, 0:58:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odnośnie amortyzatora zastanawiam się nad propozycją Arka (oczywiście jeśli uda się go "upchnąć"). Waga może nie tyle nie gra żadnej roli, jednak ważniejsze są dla mnie wytrzymałość i poczucie bezpieczeństwa. Waga się liczy choć jest sprawą drugorzędną. Na podsumowanie fotki oczywiście będą.


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6651 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 10 Sty 08, 11:23:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

STi napisał:
Co do piast mam jeszcze jedno pytanie - czy łożyska w tych piastach są znormalizowane tzn. czy kupię tanio łożyska na wymianę czy trzeba stosować specjalne łożyska firmy produkującej piasty?

kupisz i wymienisz samo łozysko,na pewno w novatecach i te ci polecam
STi napisał:
stwierdził że nie warto wkładać lepszego amorka kosztem osprzętu

a to lekka bzdura bo osprzęt kosztuje na tyle niewiele, że wraz ze zużyciem jego wymiana to nie jest jakas kosmiczna kwota,a rama czy dobry amortyzator to juz spory wydatek

KsRydzyk napisał:
a może by takiego axelka zapodać

axele są do dupy

Mushu123 napisał:
Tu masz np. RS Tora, myśle iż zły to nie jest amor

zgadza się tora całkiem ok( bez porównania z rst , czy sunturem)
jeszcze lepsza była by 318 ,a nie 302 ale to już kwestja znalezienia okazji bo normalnie sporo droższa
szczepan napisał:
a może zastanów się nad zjechanie o grupę w dół

a tego to bym nie robił został bym jednak przy lx, fakt avidy(szczęki i klamki hamulca)mogą być SD5 też barrodzo dobry sprzęt
szczepan napisał:
ale ze sztycą masz lipę, ja mam ten sam rozmiar

rozmiar mamy chyba inne - ty masz 30.4 , a w authorach 30.2 sztyce accentową( i tylko ją) zostawiłbym w spokoju bo do authora nic innego w logicznej cenie nie dostaniesz

STi napisał:
felg to podobno ich plusem są kapsle, chętnie wysłucham innych propozycji

tylko podaj przedział cenowy tych obręczy to znajdziemy jakiś zamiennik bo tak to można szczelac w ciemno Razz

STi napisał:
Nie kupowałem do tej pory nic na allegro i jakoś nie lubię tego serwisu

w wypadku kupna amortyzatora przełamałbym niechęć i jednak kupił go przez allegro nigdzie indziej nie bedziesz miał takich cen, z tym ,że jeżeli nic nie kupowałeś to warto by sie popytac ludzi którzy duzo korzystają ewentualnie przedstawić co chcesz kupić na forum by mozna ocenić wiarygodność sprzedawcy.

STi napisał:
Meridy. Będą lepsze od Authora

raczej tak ale niekoniecznie Smile to trzeba rozpatrywac na konkretnych modelach ram,rama meridy o podobnych parametrach bedzie droższa od authora, z tym że trzeba by zobaczyc jaka to bedzie różnica i czy warto, no i jeszcze aspekt wizualny musisz poprostu stwierdzić , która ci się bardziej podoba, co do authora to contex to to samo co traction inna jest tylko nazwa i kolorystyka

STi napisał:
zastanawiam się nad propozycją Arka

dla ciebie pilot byłby ok, masz tujeszcze kilka linków do amorków wartych zainteresowania a w dodatku sprzedawanych przez sklep:

http://www.allegro.pl/item289872302__okazja_rock_shox_pilot_za_449_zl_.html
http://www.allegro.pl/item293715360__okazja_marzocchi_bomber_mx_pro_85mm.html

RS tory nie podaje bo wyżej była ale też wart zainteresowania
a i jeszcze promocyjna cenana bombera u przedstawiciela na polskę
http://gregorio.pl/index.php?products=product&prod_id=9


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pią 11 Sty 08, 0:11:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obręcze są po 55zł sztuka.
Więc wedle waszych propozycji zmianie najprawdopodobniej ulegną (jeśli nie będzie wyraźnego sprzeciwu Rafała):
piasty na Novatec,
hamulce z klamkami Avid,
zapytam Rafała o komponenty PRO,
amortyzator od Arka jeśli będzie pasował,
rama to już zobacze kolorystycznie między tymi dwoma Authorami.


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6651 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 11 Sty 08, 1:19:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Obręcze są po 55zł sztuka

no to w tej cenie dostaniesz lekkie i sprawdzone - alexrimsy ace 18, co lepsze trudno mi się wypowiadać, bo nie jeździłem i nie znam nikogo kto jeździł na obręczach PRO, a gdybyś się zdecydował na ace18 to koniecznie niech będą kapslowane bo widziałem już wersje ekonomiczną niekapslowaną Evil or Very Mad


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 11 Sty 08, 11:58:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aktualnie jeżdżę na alexrimsach ACE 18 ,rozm.28" ,kapslowane,szprychy nierdzewka.Przez znaczną część sezonu "woziły" obciążenie ok 100 kg nie
tylko po asfalcie, nie były centrowane. Wymieniam po 3 latach bo się wytarły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Pią 11 Sty 08, 22:34:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

STI kiedy planujesz iść i obgadać już ostateczna specyfikację? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sob 12 Sty 08, 0:53:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poniedziałek lub wtorek


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
mrmarino



Status: Offline
Dni: 6227 (88%)
Postów: 52


Post Nie 13 Sty 08, 21:42:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o piasty accent'a to jezdze na tym:
tyl drugi rok (chyba z 10000-11000km)
przod pierwszy rok (~6000km)
nic sie z tym nie stalo dalej sie kreci, co do lozysk nie powiem nic bo nie wymienialem

amor rock shocx dart 3 - problemow brak (tez pierwszy rok ~6000km)

planuje zlozyc rower i najwiekszy dla mnie klopot to rama ... pomijajac geometrie czym powinienem sie sugerowac?? ... ktora firma jest godna zaufania ?? ... karbon nie wchodzi w gre ...
scott (aluminiowa 7005 scale 40 lub ktoras z nizszych nr),
trek (zupelnie nie mam typu),
merida (aluminium 6061 w technologii TFS, rama tfs 900)

waze 80~85kg

jesli ktos z was bedzie w stanie mi doradzic byloby git ...


podstawowe zasady higieny sa takie, ze jak sie wchodzi to sie puka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy