wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Interfejs diagnostyczny do blachosmroda ELM327
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5596 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Czw 14 Sty 10, 12:16:51     Interfejs diagnostyczny do blachosmroda ELM327 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma ktoś takiego? Przymierzam się do kupna takiego a mam samochód z przełomu lat kiedy wchodził ten standard i chciałem sobie u kogoś wypróbowac zanim kupię na Allegro. Nie krzyczcie na mnie ze to nie to forum ale nie chce mi się zapisywać na inne fora da tekiej dupereli a moze tu akurat jakaś bratnia dusza będzie go miała...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 14 Sty 10, 15:18:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak bedziesz miał daj znać Smile.
Tutaj jest lista obsługiwanych aut:
http://www.allegro.pl/item821072980_interfejs_diagnostyczny_elm327_can2009_usb_fv.html


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Reklama
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5596 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Czw 14 Sty 10, 18:36:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ba żeby to było takie proste tobym nie kombinował Wink. Mimo że samochód jest na liście istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo że nie będzie działał-pytałem się kilko lepszych sprzedawców i żaden nie potwierdził że powinno działać a wręcz przeciwnie a jeśli już to tylko w ograniczonym zakresie. Max to odczytanie i kasowanie błedów i skasowanie kontrolki silnika. O innych funkcjach w tym roczniku można zapomnieć. Z tym ze nawet z tymi podsstawowymi funkcjami u mnie nie ma nic na pewno i dlatego chcę sobie sprawdzić wcześniej no bo po co 2 razy płacić potem za przesyłki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6934 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 14 Sty 10, 18:57:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję to są dwa rodzaje wtyczek tego interfejsu - starsze auta (np. 10 lat) mają jeszcze bodajże 16pinowe - nowsze chyba 14pinów - nie pamiętam dokładnie. Do tego dochodzą jakieś przejściówki dla niektórych marek - np. Mercedes. Najlepiej znajdź jakiś sklep internetowy, który wygląda na porządny - zadzwoń i się dowiedz o swój model - a najlepiej przedzwoń po kilku sklepach/allegrowiczach. Ew. poszukaj forum dt. marki Twojego samochodu i tam zapytaj podając konkretne dane interfejsu.

Poza analizą danych i ew. kasowaniem błędów nic więcej nie zrobisz. To nie służy do modyfikacji silnika czy podzespołów a tylko do diagnostyki. Kluczowe tutaj jest oprogramowanie - niektóre aplikacje (zazwyczaj płatne) pozwalają np. analizować dane podczas jazdy i pracy silnika, obrotów, tworzyć wykresy itd.

Chcąc coś zmieniać w "elektronice" silnika to musiałbyś się zainteresować pojęciem "chip tuning".

Upewnić się można dowiadując się czy samochód ma OBD2/EOBD.
Więcej masz tutaj: http://www.gendan.co.uk/article_5.html

Co do samego sensu kupowania tego to jak najbardziej ma to sens - zwraca się przy drugim skorzystaniu.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5596 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Czw 14 Sty 10, 19:05:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem wiem! Pytałem się wielu sprzedawców ale mówią że może działać a może nie lub wręcz mówią że nie będzie działać a tymczasem na forum mojego modelu samochodu gościowi, który ma samochód z tego samego rocznika działa odczyt i kasowanie błędów idlatego szukam kogoś na miejscu kto ma takie cudo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 15 Sty 10, 8:04:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możemy zrobić tak: jak nie będzie działać u Ciebie a będzie działać u mnie to odkupię go od Ciebie.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy