wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nasze dzienne przebiegi ale i nie tylko... Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64, 65, 66  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4767 (67%)
Postów: 174
Wiek: 41

Częstochowa 1000-lecie

Post Nie 05 Sie 12, 19:46:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

popołudniowe 49 km Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5438 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Nie 05 Sie 12, 20:04:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://przemo2.bikestats.pl/778689 Mr. Green


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4767 (67%)
Postów: 174
Wiek: 41

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 07 Sie 12, 10:18:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wczoraj wieczorem przeturlałem się po mieście przez 23 km Razz no i 2 tysiące w tym roku "pyknęły" Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4595 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 07 Sie 12, 21:59:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejna stówka na moim koncie Very Happy

http://voit.bikestats.pl/780620,100-km-na-gminobraniu.html


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Gość







Post Nie 12 Sie 12, 16:13:26     __ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 03 Maj 13, 0:40:24, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6409 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 12 Sie 12, 20:36:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszyscy do Krakowa a ja pojechałem w odwrotnym kierunku do Łodzi .Trasa przez Brzeźnicę i Szczerców OK poza odcinkiem tuż przed Pabianicami.Ogromne ciężarówy wiozące materiały na budowę węzła drogowego zupełnie zniszczyły jezdnię. W Łodzi spory ruch samochodowy ale na rowerzystów uważają. Chyba większość łódzkich rowerzystów jeździ w kaskach . Drogi rowerowe mają długie nie przerywane odcinki, wszystkie przejazdy przez jezdnię oznaczone wyraźnie na czerwono. Przy jednej z dróg rowerowych stoi automat liczący jadących rowerzystów. Przez trzy dni zwiedzałem zabytki "ziemi obiecanej ". W mury nieczynnych fabryk wróciło życie. Mają teraz inne funkcje ale ciągle zarabiają pieniądze. Kiedyś pracowały na łódzkie fortuny a dzisiaj same zarabiają na swoje remonty i modernizacje.
A w Częstochowie Browar , i inne fabryki zamieniają się w gruzy. Szkoda !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5902 (83%)
Postów: 597
Wiek: 30

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Nie 12 Sie 12, 22:18:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj przejazdzka z Zawad 23 km do Wręczycy, czyli Zawady - Mokra I, II itd, Kłobuck, Grodzisko, Wręczyca Mała.


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4585 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Sob 18 Sie 12, 22:39:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziś w sumie 61 km tylko - Złoty Potok, ale wskoczyło mi 5tyś w sezonie


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Szympex Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4688 (66%)
Postów: 52
Wiek: 28

Jaskrów

Post Nie 19 Sie 12, 7:30:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj trasa fragmentem Szlaku Architektury Drewnianej:

Jaskrów - Miedźno - MOKRA - TRUSKOLASY - BÓR ZAPILSKI - Wręczyca Wielka - Jaskrów = 102 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Damian27 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4721 (67%)
Postów: 57
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Pon 20 Sie 12, 9:03:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sobotnia wyprawa z Tysiąclecia przez Kusięta, Turów, Przymiłowice, Biskupice i Olsztyn łącznie 61 km, a w niedzielę do Poraja i z powrotem (55 km), choć już wczoraj trochę temperatura zaczęła przeszkadzać :/

v-max 60km/h - jak na tym starym rowerku to jest wyczyn Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4767 (67%)
Postów: 174
Wiek: 41

Częstochowa 1000-lecie

Post Pon 20 Sie 12, 11:54:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja w sobote wieczorem tradycyjne 42 km... + "bonus" w postaci piewszego użycia gazu na jakiegoś kundla... :/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4767 (67%)
Postów: 174
Wiek: 41

Częstochowa 1000-lecie

Post Pon 27 Sie 12, 9:32:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wczoraj 61 km błotnej Mazovii w Skarżysku Kamiennej Sad Więcej na bike stats


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Damian27 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4721 (67%)
Postów: 57
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 30 Sie 12, 16:51:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja już mam za sobą pierwszą 100 w życiu Smile

w sumie w tym roku przejechałem już 3,6 tys km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6970 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 31 Sie 12, 10:34:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam na relację z wyjazdu w Tatry:
Dzień 1: http://poisonek.bikestats.pl/796450,Dolina-Chocholowska.html
Dzień 2: http://poisonek.bikestats.pl/796601,Gubalowka.html
Dzień 3: http://poisonek.bikestats.pl/797368,Plazowka-Slowacja-Dolina-Chocholowska.html
Dzień 4: http://poisonek.bikestats.pl/798123,Dzien-rekordow.html
Dzień 5: http://poisonek.bikestats.pl/798857,Ostatki-w-Tatrach.html


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5902 (83%)
Postów: 597
Wiek: 30

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Pią 31 Sie 12, 23:13:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj powrót z Zawad, czyli Zawady - Mokra I, II, III - Kłobuck - Grodzisko - Wręczyca Mała. Dystans około 24 km. Podróż nie mineła zbytnio przyjemnie przez deszcz i ponurą pogodę.


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5058 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Nie 02 Wrz 12, 22:24:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj popołudniowy wypad do Poraja , niespodziewanie zakończył się w Bobolicach . Nieplanowana , ale miła setka samotnej jazdy . Średnia 24,5 na 101km . Wieczorem juz czuć jesien . Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6409 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 02 Wrz 12, 23:09:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

We środę do Łodzi przez Szczerców, Pabianice. W piątek byłem w Łodzi na Masie Krytycznej . Masa co miesiąc odwiedza inną łódzką dzielnicę ,tym razem odwiedziła Teofilów. Rozpoczęcie przejazdu na słynnej Piotrkowskiej.Mimo deszczyku tłumy ! Na początku pod niebieską flagą jedzie grupa najmłodszych
Pod czerwoną rodziny rowerowe a następnie pozostali uczestnicy. Porządek twardą ręką utrzymują "niebieskie kamizelki". Razem z Policją blokują poprzeczne ulice ,jadą obok uczestników pilnując aby nie zajmowali całej szerokości jezdni. Zapadały ciemności gdy Masa około 19:30 dotarła "na Teofilów'. Na osiedlowej drodze ustawiono bramkę przez którą wszyscy musieli powoli przejechać. W bramce dwie "niebieskie kamizelki " rozdawały wszystkim uczestnikom numerowane szprychówki. Ja otrzymałem szprychówkę nr 277.
Za mną bramkę przejechało jeszcze tysiąc uczestników...Mimo ciemności i narastającego deszczu Masa przejechała bezpiecznie centrum Łodzi.Zabezpieczanie tak długiej kolumny było sporym wezwaniem dla Policji. Policjanci życzliwie przewozili w radiowozach sprzęt i ubrania "niebieskich kamizelek" Widać było że łodzianie są bardzo dumni z Masy i lubią swoje miasto. Przez całą Piotrkowską Masa dotarła po trzech godzinach na Plac Zwycięstwa. Licznik w moim rowerku wskazał że Masa przejechała 23 kilometry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5058 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Wto 04 Wrz 12, 19:22:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj korzystając ze wspaniałej rowerowej pogody , wypad w okolice Żarek , Przybynowa . Krążenie po okolicznych piaszczysto-leśnych drogach i tak wykręciła się setka ze śr. 22,5 . Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Damian27 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4721 (67%)
Postów: 57
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 05 Wrz 12, 19:08:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wypadzik do Mokrej (60 km)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4595 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Sob 08 Wrz 12, 13:50:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piątek w Krakowie

http://voit.bikestats.pl/805828,veni-vidi-vici-Krakow.html


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
cozml



Status: Offline
Dni: 4228 (60%)
Postów: 1
Wiek: 40

Poznań

Post Czw 20 Wrz 12, 13:46:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niezłe niezłe, prawie 70 km w 3h?Smile ja "po pracy" robię tyle przez miesiąc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5957 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Czw 20 Wrz 12, 16:13:16     Wycieczka nad Jezioro Sulejowskie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wycieczka nad Jezioro Sulejowskie

17-18.09.2012

Zaplanowałem sobie wypadzik nad zalew. Tym razem nie Porajski, a 4-krotnie większy - Sulejowski. Pogoda w te dni miała być elegancka, więc żal byłoby tego nie wykorzystać.

Po sytym śniadaniu pomknąłem ochoczo przez Mstów, Łuszczyn, Skrzydlów do Garnka. Od rana słońce, jednak upały to nie były i raczej nie zapowiadało się na poprawę opalenizny. Potem przez Borową, Ciężkowice do Żytna i jeszcze kawałek za Silnicą do Wielgomłynów. Stuknęło 60 km, więc pora w sam raz na uzupełnienie energii. Paczka gotowanego ryżu z pieczonym kurczakiem daje dobrego kopa i jest to przede wszystkim smaczne żarcie. Pascal Brodnicki może by rozwinął barwniej temat - ja dodałem do całości tylko pomidora.

Pożarty i ze wsparciem południowego wiatru bujałem się po mało ruchliwych drogach. Na polach z rzadka żółcił się rzepak ozimy. Odwiedziłem na parę chwil Przedbórz, przecięty rzeką Pilicą. Posadowiony na wzgórzu kościół, z odróżniającą się od reszty bryły wieżą z czerwonego kamienia, wyglądał dostojnie. Otoczenie starych drzew dopełniało klimatu tego miejsca. Parę chwil później na rynku miejscowy jegomość, nie mogąc znieść jazgotu dziewczyn skupionych wokół starej studni, przeniósł się z pobliskiej ławki w inne miejsce. Przechodząc koło mnie stwierdził, iż nie da się tam wysiedzieć z nimi. Baby, jak to baby - cóż więcej mogłem mu powiedzieć? Wink

Góra z prawdziwego zdarzenia jest w Bąkowej Górze. Sama wioska mała, ale warto tam zajechać, bo na wzniesieniu ładne ruiny zamku stoją. Obok ruin posadowiony, już nie pierwszej młodości, dwór Małachowskich. Mały kościółek akurat w remoncie.

Na drodze za Bąkową Górą dwa tiry z naprzeciwka wyprzedzały osobówkę. Kierowca tego drugiego najwyraźniej ma wyj*bane na wszystkich mniejszych użytkowników drogi; wyprzedzał, zupełnie nie zważając na moją obecność na drodze. Uciekłem na pobocze i po zatrzymaniu się rzuciłem mu siarczystego fucka - ale co to zmieni? W takich chwilach trudno jest skupić uwagę na rejestracji pojazdów. Ot, taki to mały epizod, w którym ważyło się czyjeś życie.

Niedaleko, bo w Majkowicach, zobaczyłem kolejne ruiny zamku. Ten był pobudowany na zupełnej nizinie. Dziś stoją resztki kamiennych murów, cieszące się mniejszym zainteresowaniem niż oczko wodne na środku wioski. Lokalne dróżki bardzo sympatyczne, okolica również zachęcająca do bliższego poznania. Na pewno wybiorę się tam jeszcze nie raz, bo w końcu nie jest to daleko. A póki co cisnąłem nad zalew. Przez Łęczno dotarłem do Sulejowa. Tam główną atrakcją jest opactwo cystersów w Podklasztorzu. Klasztor, stare mury i baszty oraz kościół z zachowanymi elementami romańskimi robią duże wrażenie. Polecam to miejsce do odwiedzenia! W części budowli mieści się hotel, ale jest też muzeum.

Szlakiem Rzeki Pilicy udałem się na ostatni etap tego dnia. Towarzyszyły mi ładne lasy porastające teren Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Miejscówkę wyszukałem na pd.-wsch. brzegu jeziora, oczywiście z plażą. Choć woda nie była za ciepła to i tak miło było nogi zamoczyć po dniu rowerowej wędrówki. Potem ognisko, jakaś pieczona kiełbaska i podziwianie wieczornych widoków. Dzień już dość krótki, co daje się odczuć na wycieczkach.

Na zdjęciach poniżej: widok spod Myśliwczowa w kierunku Bukowej Góry; kościół w Wielgomłynach; rzeka Pilica w Przedborzu; ruiny zamku w Bąkowej Górze; dwór Małachowskich w Bąkowej Górze; ruiny zamku w Majkowicach; opactwo cystersów w Sulejowie; romański kościół w opactwie; mury i baszty opactwa; na Szlaku Rzeki Pilicy; Jez. Sulejowskie w Zarzęcinie; zachód słońca nad jeziorem.




Niekiedy znajomi pytają mnie, czy "nie za zimno już" na spanie w namiocie. Im późniejsza pora roku, tym większe szanse na takie pytanie. Otóż, nie. Nie jest za zimno (odpowiadam zupełnie subiektywnie). Nawet nie wiem, czy nie zimniej jest po kilku godzinach wysiedzianych nieruchomo przed komputerem. Wink

Drugi dzień zacząłem od okrążenia jeziora. W kilku miejscach jechałem nad jego brzegami, a te bywają zróżnicowane. Mnie najbardziej podobają się małe skarpy. Gdyby ktoś się wybierał nad to jezioro, to odradzam dłuższy pobyt na pn.-zach. brzegach zbiornika. Woda jest tam obecnie koloru zielonego, gdyż wiatr zepchnął tam wszystkie możliwe glony. W zeszłym roku byłem właśnie w ok. Swolszewic Małych i woda była elegancka. Zatem nie należy się zniechęcać okresowymi niedogodnościami. W wielu miejscach wokół jeziora są ośrodki i punkty gastronomiczne. Mimo pory posezonowej otwartą smażalnię ryb mijałem w Bronisławowie.

Okrążywszy jezioro dojechałem do Przygłowa, przeciąłem szosę nr 12 i bocznymi drogami zacząłem długi powrót. Przez Kłudzice, Milejów, Łazy Duże i Łochyńsko dojechałem do Mierzyna. Wiatr był taki sam jak poprzedniego dnia, albo nawet mocniejszy, jednak mój kierunek jazdy zmienił się zasadniczo. Nie narzekam - informuję. Lubię każdy wiatr, nawet ten "twarzowy". W końcu gdybym chciał poruszać się z wiatrem tylko, to kupiłbym sobie lotnię czy inny latawiec, a nie rower. Wink

Za Mierzynem odwiedziałem Jezioro Cieszanowickie - zalew wielkości połowy naszego Porajskiego. Tam akurat byłem pierwszy raz, ale już wiem, że nie ostatni. Miejsce również warte odwiedzenia. Dalsza droga prowadziła przez Trzepnicę, Przerąb, Rzejowice, Kobiele Wielkie (gdzie na chwilę na ławeczce posiedziałem z samym Reymontem) i przez Cadówek do Pławna. Na postoju ubrałem cieplejsze ciuchy, bo słońce już czerwieniło się nisko nad horyzontem. Zjadłem kilka kanapek z dżemami o smakach, których nawet nie wyliczę. Włączyłem światła przy rowerze i ruszyłem dobrze znanymi drogami.

Po zachodzie słońca ustał wszelaki wiatr. Nad polami zawisły do tej pory snujące się nisko dymy. Przez Kłomnice, Rudniki i Rędziny... Spokojnie, spieszyć się nie warto, bo i tak już ciemniej nie będzie. Przed 21.00 dotarłem do domu. Dwudniowy dystans wyniósł nie okrągłe 282 km.

Na zdjęciach poniżej: Jez. Sulejowskie w ok. Karolinowa; drewniany kościół w Twardej; na tamie jeziora; Jez. Sulejowskie w ok. Swolszewic Dużych; jezioro w ok. Barkowic; aksamitki przy drodze w Barkowicach; kościół w Milejowie; Jez. Cieszanowickie; staw rybny k. Bartodziejów; daniel (zagroda w Przerąbiu); drewniany kościół w Rzejowicach; zachód słońca (Pławno).




"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4767 (67%)
Postów: 174
Wiek: 41

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 20 Wrz 12, 21:23:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzisiaj 59 km z EdytKą, Kasikiem, STi, Mario66, i jednym kolegą niezrzeszonym Razz
dzięki za wspólna jazdę Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6926 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 20 Wrz 12, 21:28:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

_omar_ napisał:
dzisiaj 59 km z EdytKą, Kasikiem, STi, Mario66, i jednym kolegą niezrzeszonym Razz
dzięki za wspólna jazdę Smile


Ale super! dziękujemy również za tę informację Wink (deja vu)

Sebiq - podziwiam i pozdrawiam!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4581 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Pią 21 Wrz 12, 0:00:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I taki opis to ja rozumiem, zdjęcia, wyczerpująca treść, brawo Sebiq, świetna relacja z wyjazdu.
A nie wypociny w stylu przejechane 50km z kimś tam i tyle, nawet nie podane gdzie, ewentualnie link do BS Evil or Very Mad


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64, 65, 66  Następny
Strona 63 z 66

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy