wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zbór tras wycieczek rowerowych w okolicach Częstochowy Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Wto 13 Paź 09, 21:54:50     Zbór tras wycieczek rowerowych w okolicach Częstochowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Planuje utworzyć stronę internetową z trasami wycieczek rowerowych w regionie częstochowskim.

Czy ktoś byłby zainteresowany współpracą nad poszerzaniem zbioru tras (tzn dodaniem swoich tras, oczywiście z zachowaniem praw autorskich)? bo chodzi o to, aby było ich jak najwięcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 14 Paź 09, 7:01:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz przejąć moją stronę:
http://rower.i365.pl/news.php


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Reklama
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sro 14 Paź 09, 8:36:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz podać przykład podobnej strony, bo na stronie outsidera nie zauważyłem żadnych map.
A swoją drogą to chyba trzeba by kartografa zatrudnić bo bez zobrazowania przebiegu takiej trasy to chyba nie ma sensu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 14 Paź 09, 9:16:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli że jak nie narysowane to nic nie wiadomo? No to wyrosło pokolenie które bez obrazków ani dudu. Żenujące......
Kup sobie GPS to się nie zgubisz na tej naszej Jurze Twisted Evil


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sro 14 Paź 09, 9:24:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W dziale imprezy w temcie o "podwórkowym" wyścigu przedsatwiłem swoją propozycję trasy i ojjawiły sie głosy, że zbyt skomplikowana więc to nie ja potrzebuję gps Razz
Mówię tylko, że jeżeli ma to być coś z prawdziwego zdarzenia to winno być robione profesjonalnie a pojęcie trasy, szlaku itp. każdemu zjadaczowi chleba kojaży się raczej z mapą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sro 14 Paź 09, 11:59:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o podobne strony to nie wiem czy takie są, pewnie tak, ale nie chce wzorować się na innych, tylko zrobić coś swojego.

Chodzi generalnie o to aby zebrać jak najwięcej tras, podzielić je na różne kategorie, np według nawierzchni, trudności, odległości, w ten sposób, aby internauta nie szukał fajnej trasy spośród 200 tras, tylko wybrał taką grupę tras, którą faktycznie jest zainteresowany.

Jeśli chodzi o to w jaki sposób byłoby to przedstawione to jeszcze 100% projektu nie mam, jednak powinny tak się znaleźć takie dane jak dokładna trasa, ilość kilometrów, szacunkowy czas przejazdu, wskazówki gdzie skręcić albo coś. Dobrze by było gdyby przy danej trasie były gotowe informacje statystyczne jakie osiągnęła osoba która tą trasę pokonała, np dokładny czas, avg, przydał by sie także altimetr jeśli ktoś ma GPS.

Jeśli chodzi o mapy to w bardzo prosty sposób można nanieść trasę na ogólnodostępną mapę Google i z tego co wiem można jej używać bez licencji.

Planuje też wprowadzić wyszukiwarkę tras na zasadzie: trasa z Częstochowy do: i tutaj po wpisaniu miejscowości wyświetlą się trasy przebierające przez ową miejscowość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 14 Paź 09, 12:59:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Grupowanie to będzie spory problem: to co dla jednych jest przejażdżką dla innych jest wyczynem. Wątpię też abyś zebrał takie dane od innych raczej wszystko sam będziesz musiał robić.
Projekt dość ambitny - życzę powodzenia. Very Happy


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Sro 14 Paź 09, 14:53:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chociaż podział tras pod względem nawierzchni byłby przydatny i stosunkowo nietrudny do rozróżnienia. Np. w stosunku asfalt : teren; 100 : 0 , 80 : 20, 50 : 50 itd.
Również popieram projekt Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Behem Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6180 (88%)
Postów: 15
Wiek: 46

Cz-wa: 1000-lecie

Post Sro 14 Paź 09, 14:59:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:

Jeśli chodzi o to w jaki sposób byłoby to przedstawione to jeszcze 100% projektu nie mam, jednak powinny tak się znaleźć takie dane jak dokładna trasa, ilość kilometrów, szacunkowy czas przejazdu, wskazówki gdzie skręcić albo coś. Dobrze by było gdyby przy danej trasie były gotowe informacje statystyczne jakie osiągnęła osoba która tą trasę pokonała, np dokładny czas, avg, przydał by sie także altimetr jeśli ktoś ma GPS.

Jeśli chodzi o mapy to w bardzo prosty sposób można nanieść trasę na ogólnodostępną mapę Google i z tego co wiem można jej używać bez licencji.


Do prezentacji map możesz użyć http://www.mapmyfitness.com - zdaje się, że można linkować do konkretnej mapy, jest możliwość graficznej prezentacji wysokości i nachylenia. Dodatkowo, nie musisz prowadzić tras po drogach, które zna google ale też zejść w las (o ile wiesz gdzie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 14 Paź 09, 15:28:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:
Jeśli chodzi o podobne strony to nie wiem czy takie są

http://gdzienarower.pl/
Ja kiedyś taką wyczaiłem. Sam miałem tam coś wrzucić ale przy rysowaniu trasy jakoś mi weny zabrakło... Właśnie przez google jak napisał Behem.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Sro 14 Paź 09, 15:59:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też kiedyś myślałem o podobnej stronie www, ale z czasem zrezygnowałem...
Jakąś kolejną taką sugestią do tego co chcesz zrobić jest stronka gmin Beskidzkich i Compass'u
http://www.mtbbeskidy.pl/
Wszystkie trasy zaproponowane na tej stronce to trasy z mapki "Istebna - trasy MTB"
Powrót do góry
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sro 14 Paź 09, 17:33:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr. Dry napisał:

http://gdzienarower.pl/
Ja kiedyś taką wyczaiłem. Sam miałem tam coś wrzucić ale przy rysowaniu trasy jakoś mi weny zabrakło... Właśnie przez google jak napisał Behem.


Powiem szczerze że nie widziałem tej stronki. Cóż, ta moja raczej tak bardzo rozbudowana i estetyczna nie będzie. Założę się że stronę którą podałeś wykonywała jakaś firma zajmująca się projektowaniem stron, bo wygląda mi ona na skomplikowanie złożoną.

Ogólnie to głównym założeniem strony jest to, żeby móc wyszukać interesującą trasę na rower, planuje też działy związane z podstawowymi poradami dla rowerzystów, np co zabrać na wycieczkę, jak zaplanować...

Jeżeli chodzi o stronkę mapową którą podał Behem to faktycznie, jest ona dobra, jednak wprowadzenie jej dla każdej trasy byłoby bardzo pracochłonnym zadaniem, i zajęło by mi to bardzo dużo czasu, dlatego też spróbuje wybrać nieco prostsze, ale mniej więcej równie efektowne rozwiązanie.

Po za tym często na mojej obecnej stronce (obecnie jest w przebudowie, to nie będę się nią chwalił) która jest o moich wycieczkach rowerowych, często jak patrzę w statystykach odwiedzin, pojawiają się wejścia z zapytania "jak dojechać z Częstochowy do....", dlatego też chciałbym zrobić tą wyszukiwarkę o której wspominałem wcześniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sro 14 Paź 09, 19:17:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:
http://gdzienarower.pl/

To jest sponsorowana strona KROSS'a
Powrót do góry
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 15 Paź 09, 20:26:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cóż, ta moja raczej tak bardzo rozbudowana i estetyczna nie będzie.

To, że będzie uboższa wcale jej nie dyskredytuje. Najważniejsze żeby była czytelna.
I jakby była możliwość segregowania tras pod względem typu i kilometrażu to byłoby super.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sob 17 Paź 09, 15:21:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odnośnie segregowania tras, bo projektuje teraz menu działu trasy, jaki proponujecie podział?

moja propozycja to:
- ze względu na typ trasy (czyli że czy szosa czy teren, można też wprowadzić kilka pośrednich, np 50:50)
- ze względu na dystans (na przykład: do 50 km, 50-100, 100-150, powyżej 150 km)

Czy macie jeszcze jakieś propozycje klasyfikacji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 17 Paź 09, 15:34:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można by umieścić informację (kategorię) czy trasa jest możliwa do pokonania np na rowerze crossowym w terenie czy konieczne są już szerokie kapcie w MTB, może tak być np w trudniejszym terenie, np. sporo piachu. Bo wiadomo teren terenowi nierówny.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Fludi (usunięty)







Post Sob 17 Paź 09, 15:59:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja proponuje zrobić bez podziału. Najlepiej, żeby przy opisie trasy była jakaś ocena skali trudności, podany dystans, czas na przejechanie, profil wysokości,ale to jak już ktoś dysponuje gps'em.
Powrót do góry
Galeria użytkownika
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sob 17 Paź 09, 16:47:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy opisie trasy też będzie kilka przydatnych informacji, jednak chodzi o to aby internauta nie musiał przeglądać kilkudziesięciu pozycji tras, wśród których połowa w ogóle go nie zainteresuje bo np nie lubi jeździć po terenie tylko woli szosę. Po to właśnie chcę zrobić podział, aby ułatwić szukanie. oczywiście będzie też opcja wyświetlenia wszystkich tras, bez podziału.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sob 17 Paź 09, 18:40:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsza podstawowa rzecz, chcesz robić stronkę o atrakcyjnych trasach w regionie częstochowskim. Więc musisz się liczyć z jedną rzeczą, najciekawsze miejsca wokół Częstochowy są w terenie i jest to też w dużej mierze Jura, chociaż jest też sporo ciekawych miejsc na północnych i zachodnich okolicach miasta...
Tak więc podział tras na klasę szosa albo MTB trochę się mija z celem.
Dlatego też moim zdaniem byłoby najlepiej jakbyś zrobił stronkę pokroju najciekawsze trasy MTB regionu częstochowskiego. A jak już tak bardzo się upierasz przy klasyfikacji to chyba byłaby lepsza ze względu na długość (do 50, 50-100, 100-150, ponad 150), ewentualnie podział ze względu na rubieże (północ, wschód, zachód i południe, czyli jura...)
Powrót do góry
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Sob 17 Paź 09, 19:05:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A właśnie, że nie. Jest bardzo dużo ciekawych tras po szosie i to takich gdzie asfalt jest ok i nie ma aż tylu samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Nie 18 Paź 09, 20:48:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@Fludi:
Dla jednego bardziej atrakcyjne będą trasy MTB po jurze, dla innego zaś po szosach w okolicach Radomska.

Sam jeżdżę wyłącznie po szosach, więc nie namówisz mnie na wywalenie tras po asfalcie.
I właśnie tutaj jest pewniej problem, bo oprócz znanej wszystkim trasy po lesie do Olsztyna to praktycznie nie znam ciekawych tras w terenie, a dobrze by było aby w zbiorze było mniej więcej tyle samo tras asfalt+lekki teren i tyle samo MTB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Nie 18 Paź 09, 21:20:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:
Sam jeżdżę wyłącznie po szosach, więc nie namówisz mnie na wywalenie tras po asfalcie.
I właśnie tutaj jest pewniej problem, bo oprócz znanej wszystkim trasy po lesie do Olsztyna to praktycznie nie znam ciekawych tras w terenie, a dobrze by było aby w zbiorze było mniej więcej tyle samo tras asfalt+lekki teren i tyle samo MTB.

Wiesz czemu nie znasz innych tras? Bo zawsze jeździsz tą samą oklepaną trasą Wink Następnym razem jak będziesz jechał luknij wcześniej w mapkę jury i zobacz jaką inną trasą można dojechać do Olsztyna. Albo po prostu weź się zgub wtedy odnajdziesz najfajniejsze odcinki Smile

Nie da się, żeby wszystkich tras było po równo Smile
Powrót do góry
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Nie 18 Paź 09, 21:28:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fludi napisał:
Nie da się, żeby wszystkich tras było po równo Smile


Jak ktoś się bardzo uprze to oczywiście że się da. Ale mnie zastanawia coś innego. Piotrek (outsider) proponuje przejęcie jego strony, to po co robić coś co będzie, w pewnym stopniu, powielaniem raz wykonanej pracy. Można tą stronę trochę ubarwić, co nieco pozmieniać, dodać własne pomysły i gotowe. Tym bardziej, że na stronie Piotrka jest już wiele ciekawych tras (co prawda głównie w terenie) ale skoro krysiekk jeździ na szosówce to dorzuci swoje trasy po asfalcie i z głowy.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Nie 18 Paź 09, 22:05:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie znam innych bo rzadko jeżdżę w terenie, ale masz rację, na przyszłość postaram się zabłądzić xD

Jeśli chodzi o stronę Piotrka, to jest ona wygenerowana oprogramowaniem PHP-FUSION, chodzi o to że trudno na takiej stronie zmieniać kod i wprowadzać nowe funkcjonalności, bo można popsuć kod i wtedy strona nie będzie działać poprawnie. Po za tym ten szablon strony nie bardzo jest dostosowany do tego co planuje zrobić.

Jeśli Piotrek wyrazi zgodę, to chętnie skopiuje sobie z jego strony artykuły które mi się przydadzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Nie 18 Paź 09, 22:56:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie da się, żeby wszystkich tras było po równo

Nie da to się włożyć hełmu na lewą stronę lub trzasnąć drzwiami obrotowymi ... że sam jeździsz na rowerze górskim to nie oznacza iż jest to jedyny poprawny punkt widzenia Exclamation To jest forum rowerowe, jedna osoba jeździ po asfalcie a inna w terenie ... więc proponuję zdjąć klapki z oczu ...


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy