wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Quady na trasie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sro 30 Wrz 09, 16:59:02     Quady na trasie. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzy tygodnie temu jechałem pod wiaduktem od strony Olsztyna, piątkowe popołudnie czyli zaczynał się tradycyjny weekend z rowerem na Jurze. Po ok 300 m za wiaduktem jadąc wzdłuż torów kolejowych usłyszałem z lewej strony w lesie jakichś skur....nów na quadach, dojeżdżałem do skrzyżowania ale pomyślałem, że się jakoś wyminiemy, poza tym wiadomo jak to jest: wiatr w uszach, kamienie tłuką pod kołami; trudno ocenić po hałasie odległość.
Nagle ni stąd ni zowąd wypada dwóch kretynów z prędkością ok 50 km/h zza zakrętu prosto na mnie.
O ułamek sekundy by mnie rozjechał pajac jeden z drugim, na szczęście zdążyłem uskoczyć w bok ale rower musiałem zostawić na drodze i słyszałem tylko zgrzyt jadącego po nim quada. Wygięte przednie koło i złamana korba, potem okazało się jeszcze, że połamały się łożyska w ramie przy damperze.
Chociaż zatrzymali się odwieźli mnie do domu i naprawili szkody (a szarpnęło to cymbała: nowy mechanizm korbowy 500 zł, robota i przegląd 100) to i tak żałuję dzisiaj, że nie wezwałem policji bo pewnie nic ich to nie nauczy. Gdyby szła tamtędy kobieta z dzieckiem to pewnie byłyby 2 trupy.
W ostatni weekend znów musiałem uciekać przed quadem z drogi w okolicach Siedlca.
Czy wy też mieliście jakieś przygody z tym czymś, czy nie ma na nich bata!!??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Czw 01 Paź 09, 0:12:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
W ostatni weekend znów musiałem uciekać przed quadem z drogi w okolicach Siedlca.
Czy wy też mieliście jakieś przygody z tym czymś, czy nie ma na nich bata!!??

W moich rejonach się tego ostatnimi czasy namnożyło - po lesie za cmentarzem komunalnym jeżdżą głównie ale i po pobliskich ulicach. Ciekaw jestem czy można tym śmigać tak bez żadnych papierów, bo z tego co widzę, średnia wieku to ok. 12 lat...


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Reklama
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 01 Paź 09, 9:54:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety jeżdżą na tym nie tylko 12 - latki ale dorośli ludzie, których zachowanie jest adekwatne do zachowania gówniarzy.
NIestety można tym śmigać bez żadnych papierów ale nie po asfalcie. Na szosie quady muszą mieć rejestrację.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 01 Paź 09, 10:18:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
W ostatni weekend znów musiałem uciekać przed quadem z drogi w okolicach Siedlca

Na tamtych piachach to chyba często szaleją, bo co prawda rzadko tamtędy jeżdżę to jednak za każdym razem słyszę warkot silnika. A mają w okolicach Biskupic tor.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
konarider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5061 (72%)
Postów: 112
Wiek: 42

Częstochowa - Lisiniec

Post Sob 22 Maj 10, 9:31:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę odgrzebie temat.

Las na Lisińcu za komunalnym to jeden wielki tor motocrossowy - las wygląda coraz gorzej. O śmieciach juz nie wspominając. Quady robią mega szkódy, w lesie było kiedyś boisko - teraz to wielkie zaorane pole.
Policja nie ma sprzętu żeby to ogarnąć więc quadowcy czują się bezkarnie.


Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5881 (83%)
Postów: 597
Wiek: 30

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Pon 14 Cze 10, 18:28:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jadac gdzies w okolicznych lasach.. O niemal zostalam rozjechana przez jakiegos quada. Jechal tak szybko no i zauwazyl mnie w ostatniej chwili. Na dodatek one tak niszcza sciezki rowerowe.. powinni dla nich specjalne drogi zrobic.


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Nie 22 Maj 11, 23:15:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety uszczesliwia nas klopotami http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9646025,Jada_do_nas_quady__a_z_nimi_klopoty.html sick!;/




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy