wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Hamulce] Tarcze z tylu... Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5352 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Sob 22 Sie 09, 21:02:24     [Hamulce] Tarcze z tylu... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siemka...

W swoim rowerze chciałbym zamontować hamulce tarczowe z tylu. W oryginale są klocki wiec pytam was czy to możliwe Question A jak możliwe to chyba trzeba kupić koło tylne z tarczówką i co jeszcze ??



Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sob 22 Sie 09, 22:39:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musisz przepleść koło, na takie, które będzie miało piastę z mocowaniem pod tarczę i z tyłu na ramie musisz też mieć mocowanie pod zacisk hamulca tarczowego. Jak już to masz nic nie stoi na przeszkodzie montażu tarczówki, tylko musisz wybrać jaką chcesz mieć. Hydrauliczna czy mechaniczna.
Powrót do góry
Reklama
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5352 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Nie 23 Sie 09, 11:36:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czym mógłby mi ktoś np. na allegro przykład piasty tylnej z mocowaniem pod tarczę ?? Bo szukam i nie mogę znaleźć Sad


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Nie 23 Sie 09, 11:47:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/item721891183_piasta_novatec_p_tyl_tarcza_lozyska_maszynowe.html

http://allegro.pl/item720220123_piasta_przednia_shimano_deore_hb_m535_pod_tarcze.html

To jest jeszcze zależne od tego jakie chcesz mieć mocowanie tarczy, post mount czy center lock. I na ile szprych ma być piasta.
Do tego weź pod uwagę różne średnice rozstawu szprych, więc wymieniając piasta będziesz musiał zapewne też i szprychy wymienić.
Powrót do góry
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5352 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Nie 23 Sie 09, 11:57:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy może to jest piasta pod tarczówkę?? Tj zdjęcie mojej w moim rowerze :





Sory że w takim rozmiarze Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5456 (77%)
Postów: 174


Post Nie 23 Sie 09, 12:45:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety to nie jest taka piasta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6969 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 23 Sie 09, 13:34:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co więcej nie masz też mocowania do zacisku hamulca tarczowego przy ramie... Tak że w Twoim przypadku kaprys założenia sobie hamulca tarczowego związany byłby z wymianą piasty i ramy...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6468 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Nie 23 Sie 09, 13:49:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I na ile szprych ma być piasta.
Do tego weź pod uwagę różne średnice rozstawu szprych, więc wymieniając piasta będziesz musiał zapewne też i szprychy wymienić.

Chodziło chyba o kołnierz (z którymi to różnie bywa ale jeśli to nic udziwnionego to ma zapewne 50mm), bo "średnica rozstawu szprych" brzmi nieco enigmatycznie Razz
Btw. większość piast tylnych jest na 36 otworów (zdarzają się 48 i 32 ale ciężko je dostać, no a 28 nie bardzo się na koło pod hamulec nadaje)

Ogólnie to nie wiem jak wy, ale ja widzę na drugim zdjęciu po lewej stronie przy hakach dwie dziury do tarczówki (chyba, że to do czegoś innego, ale nie sądzę)... Luki153 - podaj nazwę tej ramy to się będzie można upewnić Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5352 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Nie 23 Sie 09, 14:13:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tzn. Skąd mam wziąć nazwe tej ramy?? Może zrobie photo ramy?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5374 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Nie 23 Sie 09, 14:17:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jaki cel masz w zakładaniu tarczówek na tył w swoim rowerze? Sam chętnie bym się przerzucił na vbrake w swoim bike'u, gdyby nie ograniczenia w mojej ramie czyli brak pivotów. Za vbrake'ami przemawiają dwie rzeczy - wystarczająca siła hamowania (blokują tylne koło podobnie jak tarcze, a to świadczy o braku różnic między nimi) oraz znaczna redukcja masy. Zastanów się nad tym Smile Pozdrówko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5352 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Nie 23 Sie 09, 14:22:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie nie wiem dziadek radzi żeby nie zakładać tarczówek Very Happy Ale sam nie
wiem co mam zrobić ?? Ale podsumując jaki jest kosz całkowity wymiany hamulców . o_o


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5374 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Nie 23 Sie 09, 15:41:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hydrauliczny hamulec, który rzeczywiście oferuje więcej niż vbrake to cena około 430 zł (poczynając od avida juicy 5). Warto wybierać z oferty avida, hayesa i shimano. Osobiście śmigam na bardzo dobrych moim zdaniem Shimano M535 i bardzo sobie chwalę, słyszałem różne opinie, moja jest jak najbardziej pozytywna Wink Tarcze mechaniczne podzielając opinie wielu odpadają Sad

Pozdrówko:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5885 (83%)
Postów: 732


Post Nie 23 Sie 09, 17:52:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Vieri napisał:
Tarcze mechaniczne podzielając opinie wielu odpadają

Avidy BB 5/7??? kolegi działają ( z większą i nie tak odchudzoną tarczą ) lepiej niż mój Hayes Stroker jakby ktoś nie był przekonany do mechaników. musi się troszczyć o stan linek i pancerzy no ale co to za wada dla kogoś kto lubi grzebać przy sprzęcie???
...montaż tarczówki jak najbardziej jest bezcelowy. obecnego V-breaka XTR który siedzi z tyłu chcę wymienić nawet na coś słabszego, lżejszego, mniej pospolitego Rolling Eyes tarcza na przodzie skoro już tam jest niech zostanie ale dobry hamulec V byłby wystarczający.
te kilka stówek napewno jesteś w stanie lepiej zagospodarować. choćby kupując wspomnianego XTRa. jeśli naprawde potrzebujesz hamulca. wyjdzie taniej, lżej i ciekawiej Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6969 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 23 Sie 09, 21:04:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale ja widzę na drugim zdjęciu po lewej stronie przy hakach dwie dziury do tarczówki

Adapter do przykręcania zacisku hamulca tarczowego znajduje się w innym miejscu - zdecydowanie wyżej na tylnych widełkach ramy. To co widać na zdjęciu to otwory do przykręcania standardowych, metalowych błotników.

Ps. Zmniejszyłem fotki bo nie dało się czytać... Confused


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Nie 23 Sie 09, 21:31:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak patrząc na te fotki, muszę stwierdzić jedno. Montaż porządnej tarczówki będzie Cie kosztował 350 (tarcza) + 200 (koło) = 550zł, czyli grubo więcej pewnie niż jest cały rower wart Wink Więc myślę, że powinieneś sobie odpuścić tą tarczówkę Cool
Powrót do góry
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6468 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Nie 23 Sie 09, 22:30:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też bym nie polecał zmiany na tarcze - cięższe, droższe, a efekt wcale nie jest dużo lepszy. Ogólnie jestem fanem torpedo i ostrego - wtedy wychodzi to jeszcze taniej, mniej klamotów i rower jest lżejszy. Przerzutki są dla starych babinek do jazdy po zakupy do sklepu na górce ;P


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6925 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 23 Sie 09, 22:55:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez przesady z tym negatywnym podejściem do tarczówek Wink

Montować tarczówki można jeśli tylko dana osoba ich naprawdę potrzebuje i potrafi zdefiniować cel który temu przyświeca.

Niestety wiele osób traktuje montaż hamulców tarczowych jako następny krok w ewolucji swojego roweru (i własnego ego) co jest oczywiście kompletnym bezsensem co zresztą wielu z Was twierdzi. Dlatego najpierw trzeba sobie zdefiniować do czego rower ma służyć, a potem dobierać rodzaj hamulców.

Jeździsz często w góry i lubisz taplać się w błocie (nie, nie kałuże - prawdziwe błoto) - myśl o tarczach. Jeśli odpowiedź na któreś z tych pytań jest przecząca to wystarczą dobre v-ki. U kolegów możesz zyskać szacunek innymi sposobami: np. dobrą formą czy znajomością świetnych tras.

Wiadomo, że zawsze znajdą się osoby, które montują tarcze, bo tak po prostu chcą i mają do tego oczywiście święte prawo. Jego rower, jego kasa. Ludzie wydają setki tysięcy na terenowe 4x4 i dojeżdżają nimi do pracy..

Tyle w temacie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5352 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Pon 24 Sie 09, 9:36:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj masz zacje lukas dam sobie spokój z tarczówkami ;] Ale mam jeszcze jedno pytanie jak kupowac klocki v-breake to jakie ?? Jakaś marko firma cokolwiek??


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pon 24 Sie 09, 9:39:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takie sobie kup:
http://velo.com.pl/www/produkt/?m=0&id=1231
albo ich odpowiednik z meridy, różnica polega tylko w kolorze
http://bikeserwis.pl/?p=productsMore&iProduct=730&sName=klocki-hamulcowe-merida-green-brake-3-mieszanki!!!
Powrót do góry
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5352 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Pon 24 Sie 09, 9:42:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

okej zapytam sie w rowerowym czy są takie a jak nie to Very Happy allegro.pl


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5456 (77%)
Postów: 174


Post Pon 24 Sie 09, 9:54:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U Rafała na Garibaldiego powinny być te pierwsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5352 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Pon 24 Sie 09, 10:23:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ja ze szczecina to ddo Czestochowy nie bee jechac po klocki ;] Wole przez allegro ;]


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6377 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 25 Sie 09, 10:51:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja mam pytanie, czy wszyscy Ci, którzy tak negatywnie wypowiadają się na temat hamulców tarczowych jeździli na swoich v-kach zimą? Nie mówię tu o jeździe po odśnieżonym chodniku, ale o kopnym śniegu, który często trzeba pokonać, bo szlaki jurajskie jednak odśnieżane nie są. Jestem użytkownikiem V-break'ok (XTR) i na zimę nie widzę innego sensownego rozwiązania jak hamulce tarczowe. ŚNIEG+ V BREAK = BRAK HAMULCA...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6468 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Wto 25 Sie 09, 14:36:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magnum napisał:
na zimę nie widzę innego sensownego rozwiązania jak hamulce tarczowe

Jeszcze pozostaje torpedo albo ostre - skuteczność dużo lepsza niż w przypadku tarcz ale wtedy pozostaje jedno przełożenie (co jest dla jednych plusem, dla innych minusem).


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6925 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 25 Sie 09, 17:12:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dunDer napisał:
magnum napisał:
na zimę nie widzę innego sensownego rozwiązania jak hamulce tarczowe

Jeszcze pozostaje torpedo albo ostre - skuteczność dużo lepsza niż w przypadku tarcz ale wtedy pozostaje jedno przełożenie (co jest dla jednych plusem, dla innych minusem).


ale po terenie zimą nie widzę szans, aby jeździć na ostrym lub torpedo Wink

Zimą poza mniejszą skutecznością v-ki potrafią też nieźle rysować obręcz - śnieg, piach, sól robi swoje.

Jak ktoś wydał na obręcz kilka stówek to naprawdę szkoda sprzętu i tutaj tarcze królują. Taniej wychodzi wymienić tarczę i klocki niż obręcz, szprychy (niekiedy) + robocizna i do tego nowe klocki.

Tak wyglądają v-ki po lekkim terenie jakim jest ścieżka wzdłuż Warty:



Dopóki nie wygrzebałem klocków z tej brei to hamulce nie działały jak powinny :-/

No ale jeśli nasz Forumowicz nie ma zamiaru jeździć zimą po wymagającym terenie to mu v-ki wystarczą - trzeba tylko czasami pogrzebać kijkiem Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy