wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
"Oficer rowerowy"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 05 Sie 09, 20:20:05     "Oficer rowerowy" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W grudniu 2007 r. wówczas 25-letniego Daniela Chojnackiego wrocławski urząd ściągnął z Irlandii, gdzie w mieście Cork pracował przez rok jako Cycle Officer. Takie stanowisko ma od dawna każde większe miasto w Niemczech i Holandii, ale w Cork był pierwszym miejskim oficerem rowerowym, jak i później we Wrocławiu. W Irlandii projektował nowe trasy i parkingi dla rowerów. Zorganizował akcję "Rowerem do szkoły i pracy", największą paradę rowerową w historii miasta (z pokazami cyrkowymi i teatralnymi), opiniował też miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, a nawet stworzył w urzędzie miejskim grupę cyklistów.

Wrócił do kraju, gdy zaproponowano mu pracę we Wrocławiu. Teraz jego zadaniem jest opiniowanie wszystkich inwestycji drogowych w mieście. To właśnie przy okazji modernizacji ulic powstaje najwięcej tras rowerowych. Wcześniej miasto budowało ścieżki bez konsultacji z tymi, którzy mają po nich jeździć, i potem rowerzyści mieli pretensje.


więcej: http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35086,6894657,Czy_oficer_rowerowy_jest_potrzebny_.html

Ciekawa sprawa. Dobrze, że polskie miasta idą w tym kierunku.

Czy zaściankowa i pielgrzymkowa Częstochowa w końcu pęknie i uzna wyższość rowerów nad samochodami w centrum miasta..?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7044 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Czw 06 Sie 09, 23:40:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy zaściankowa i pielgrzymkowa Częstochowa w końcu pęknie i uzna wyższość rowerów nad samochodami w centrum miasta..?


dopukim bedziemy myslec o sobie ze jestesmy zasciankowym miastem i w wyborach wybierac najmniej odpowiednich do tego ludzi lub co gorsze nie wybierac... szans na to nie ma...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 10 Sie 09, 18:16:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz Damian, ja kocham to miasto, tutaj się urodziłem i mam nadzieję, że zostanę tutaj i będzie mi dane rozwinąć skrzydła.

Zaściankowością nazywam styl i sposób rządzenia w tym mieście i otwartość (a raczej "zamkniętość") wielu ludzi, którzy żeby zmienić tok myślenia muszą wymrzeć (wymiana pokoleniowa) albo dostać solidnie w tyłek żeby zacząć się z kimkolwiek liczyć.

Cieszy mnie fakt, że takie stanowisko jest uruchamiane w większych miastach w Polsce - co daje nadzieję, że i u nas z czasem będzie taka okazja. Kwestia tylko taka żeby ten człowiek był po naszej stronie, a jednocześnie był poważnie traktowany przez władze i miał jakikolwiek głos w tym co się dzieje w mieście.

U nas jak był koordynator to chciano go zagłaskać i robiono wszystko, aby stał się on tubą propagandową dla władzy - a nie o to chodzi..

to jest ta zaściankowość tego miasta :-/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy