wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
42 Masa Krytyczna (sierpień 2009) Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TuX Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5359 (76%)
Postów: 2


Post Sob 29 Sie 09, 10:38:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest mój pierwszy post na forum wiec Witam wszystkich.
Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. Dość duża liczba uczestników, organizacja bardzo dobra jedynie trasę wybrałbym troszeczkę dłuższą ale pewnie ze względu na młodszych uczestników nie jest to wykonalne.

Pozdrawiam TuX Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
mawilka Kobieta



Status: Offline
Dni: 5353 (76%)
Postów: 21
Wiek: 38

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Sob 29 Sie 09, 13:08:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również Witam wszystkich.
Na masie byłam pierwszy raz i przyznam, że bardzo sympatyczna impreza. Sądząc po liczbie uczestników idea imprezy powinna się rozwijać. Dzięki za fajny przejazd.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
krydus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5388 (76%)
Postów: 23
Wiek: 40

Kłomnice

Post Sob 29 Sie 09, 16:15:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fotograf masy w akcji

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
pitrek02 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5486 (77%)
Postów: 45
Wiek: 31

Częstochowa - Parkitka

Post Sob 29 Sie 09, 21:29:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Było świetnie!
Ciesze się, że Częstochowska MK rozwija się w tak szybkim tempie!
Wspaniała robota!


"Dobry duchu renowacji, wróć nam siłę po libacji" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
ProPhet



Status: Offline
Dni: 5896 (83%)
Postów: 182

Olsztyn k/CZ-wy

Post Nie 30 Sie 09, 20:06:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po raz kolejny mam wrażenie, że masa jest tylko okazją do spotkania sie ze znajomymi i przejechaniu paru kilometrów po wolnych od ruchu ulicach Częstochowy. Tym czasem "na mieście" nic się nie zmienia, o co walczymy?? Wiem że maisto ma w budżecie wydzielone kilka milionów na ścieżki, więc takowe będą powstawać, może teraz pora powalczyć o ich jakość. Czy do urzędu miasta wpłynęła jakaś sensowna lista postulatów?? Proszę organizatorów o małe podsumowanie osiągnięć masy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Fludi (usunięty)







Post Nie 30 Sie 09, 20:46:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj, za trudne pytania zadajesz ProPhet Very Happy
Powrót do góry
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5444 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Nie 30 Sie 09, 21:11:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak naprawdę to ścieżki są w opłakanym stanie a większość z nich kończy się w dziwnych miejscach i za bardzo nie wiadomo którędy jechać dalej, jak się jedzie na góralu to można po dziurach ale co mają powiedzieć ci co jeżdżą na krosach lub szosówkach .




Ostatnio zmieniony przez PRZEMO2 dnia Nie 30 Sie 09, 21:26:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6932 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 30 Sie 09, 21:22:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To oczywiście tylko moja prywatna opinia na to wszystko co się dzieje wokół Masy, więc tak:

Można się pokusić o jakieś podsumowanie, ale pod warunkiem, że rozróżnimy osiągnięcia wymierne i niewymierne.

Ja do osiągnięć wymiernych zaliczam:
- samo odrodzenie się Masy Krytycznej
- ludzi, którzy dobrowolnie i z własnej inicjatywy się dla Masy udzielają i nie chcą niczego w zamian (bezinteresowność: w tych czasach to chyba największa wartość)
- stałych uczestników na przejazdach Masy będących w różnym wieku
- wymalowanie przejazdów w kilku miejscach w mieście (sam osobiście byłem w MZD na rozmowie po której pojawiły się przejazdy na odcinku Bór - Źródlana przy Al. Niepodległości oraz na wyjeździe z M1)
- liczba takich przejazdów będzie sukcesywnie wzrastała (ludzie w MZD doszli w końcu do takich wniosków..)
- malowanie lub odmalowanie piktogramów i pasów na drogach rowerowych w całym mieście (tutaj też zasługa radnych Krawczyka i Marandy, bo wywalczyli środki w budżecie)
- akcja chłopaków ze sprajami pod estakadą (TVP3 była!!)

Do niewymiernych prywatnie zaliczam:
- radość dzieciaków z przejazdu po ulicach i w asyście Policji
- uśmiechy i możliwość spotykania się chociaż raz w miesiącu we wspólnym gronie i z wieloma znajomymi
- coraz więcej ludzi wie co to jest Masa i jaka jest jej idea
- urzędnicy wiedzą o Masie i ile osób ona mniej więcej reprezentuje (30 a 200 robi różnice i trudniej taką grupę zignorować)
- media częściej zajmują się tematyką rowerową
- życzliwe spojrzenia wśród pieszych podczas przejazdów
- oddolna i niezależna inicjatywa mieszkańców Częstochowy

Masa jest czymś w tym mieście co dzieje się oddolnie i niezależnie, powstała na podwalinie tego co zrobił m.in. Mateusz Lewandowski i jak widać to miasto może jeszcze coś z siebie pozytywnego wydusić poza pomnikami i mszami przez głośniki w Alejach. Wydaje mi się, że w tym roku ważne jest to, aby Masa się na dobre odrodziła i na stałe zagościła w miejskim kalendarzu oraz świadomości częstochowian. Ważne jest także to, aby ludzie, którzy Masę trzymają w ręku nie odeszli i dalej mieli z tego radochę. Wielkie podziękowania muszą dostać: pbm, Jurczyk, Arek, Piter, Marcin, blabla, STi, Fludi i ostatno chyba także art1986?.. kogoś pominąłem? Jeśli tak to przepraszam!

Żeby coś działać trzeba mieć jakiekolwiek poparcie, aby być poważną stroną w negocjacjach czy rozmowach. Grupka 5-10 osób zostanie uznana za "fanatyków", ale już miesięczna 200setka na pewno nie może zostać przez nikogo zignorowana i stanowi na pewno spory argument i kartę przetargową - to trzeba najpierw ugruntować i sprawić, aby ludzie czuli, że to w nich jest siła i dzięki nim Masa istnieje.

Myślę, że jak na pierwszy rok odrodzenia "legalnej" Masy jest sukces, który z pewnością może zaprocentować w przyszłym roku. Przejazdy będą cały rok, ale wiadomo, że nie możemy teraz już liczyć na takie frekwencje jak chociażby w piątek.

To co z pewnością należy poprawić to promocja - znaleźć jak najwięcej kanałów, którymi moglibyśmy o Masie informować i nawiązać jakaś stałą współpracę.

Poza pisaniem pism do urzędów mam dwa pomysły co dalej robić.. teraz niestety nie mam czasu, ale jesienią na pewno przedstawię je na jakimś spotkaniu przy piwku i każdy zainteresowany będzie się mógł wypowiedzieć co sądzi. "Przytulia" wiem, że się interesuje sprawami rowerowymi, w przyszłym roku startują na nowo ze swoją działalnością.. koncepcji jest naprawdę kilka i wszystko można omówić.

Nastanie jesień to można będzie wszystko przemyśleć i snuć plany na kolejny, mam nadzieję udany dla rowerzystów, sezon - czego nam wszystkim serdecznie życzę.

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------------

Krydus --> jak mogłeś!!?? Wink Embarassed




Ostatnio zmieniony przez Lukas dnia Nie 30 Sie 09, 22:21:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5444 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Nie 30 Sie 09, 21:39:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lukas ma rację ale jak ostatnio jechałem ścieżką na zawodzie tu od jedynki to bardziej pszypominałało mi to jazdę po trawniku niż po ścieżce zrobionej z kostki brukowej ,a im nas więcej tym jesteśmy silniejsi i mamy więcej do powiedzenia. pozdrawiam i pamiętajmy że w jedności siła


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
biker



Status: Offline
Dni: 5413 (76%)
Postów: 4

Wrzosowiak

Post Wto 01 Wrz 09, 21:42:34     Podsumowanie osiągnięć masy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ProPhet napisał:
Proszę organizatorów o małe podsumowanie osiągnięć masy.

Czy ktoś z organizatorów odpowie na powyższe pytanie?

Lukas napisał:
- wymalowanie przejazdów w kilku miejscach w mieście (sam osobiście byłem w MZD na rozmowie po której pojawiły się przejazdy na odcinku Bór - Źródlana przy Al. Niepodległości oraz na wyjeździe z M1)
- liczba takich przejazdów będzie sukcesywnie wzrastała (ludzie w MZD doszli w końcu do takich wniosków..)
- malowanie lub odmalowanie piktogramów i pasów na drogach rowerowych w całym mieście (tutaj też zasługa radnych Krawczyka i Marandy, bo wywalczyli środki w budżecie)
- akcja chłopaków ze sprajami pod estakadą (TVP3 była!!)


Czyżby nie było więcej osiągnięć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6384 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 01 Wrz 09, 22:03:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

biker, zamiast prowokować, poczytaj najpierw trochę dawnych postów na forum, a potem się wymądrzaj. "czyżby nie było więcej osiągnięć?" Co za pytanie... po twoim poście już wiem dlaczego nie wpisałeś wieku w danych osobowych...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6932 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 01 Wrz 09, 22:14:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czyżby nie było więcej osiągnięć?


Nie wiem skąd ta postawa roszczeniowa?

za Wikipedią:
Cytat:
Masa Krytyczna – nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem" i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów


Tyle mówi o Masie Krytycznej definicja na Wikipedii. Częstochowska Masa Krytyczna wypada pod tym względem bardzo dobrze. Spełnia swoje zadanie i realizuje całą ideę. Nie wiem czego tutaj jeszcze można wymagać.

Natomiast to wszystko co się dzieje DZIĘKI MASIE to już inna kwestia. Kasę na utrzymanie dróg załatwili radni Krawczyk i Maranda, na inne zmiany i uczulenie MZD na stan dróg rowerowych oraz ich systematycznie odświeżanie również mieli indywidualni rowerzyści - na prywatnych wizytach w urzędach i pismach. Wszystko to co się teraz dzieje w mieście to wyłącznie prywatne inicjatywy. Teraz także powraca sprawa Monte Cassino - stara się o to teraz r. Krawczyk. Ja jakiś czas temu napisałem pismo do MZD, w którym także poruszyłem tę kwestię (spędzając przy okazji tam blisko godzinę na omawianiu innych naszych spraw). Jak ktoś ruszył tyłek do jakiejś instytucji i przy okazji powołał się na Masę to coś ugrał dla nas wszystkich. Jak ktoś nie wykazuje żadnej inicjatywy, a wyłącznie wymaga od innych - chyba nie jest poważny.

Po drugie żeby móc na kogokolwiek naciskać to trzeba mieć argumenty i ludzi. Argumentem może być Masa Krytyczna, ale ludzi, którzy cokolwiek zrobią już się tak łatwo nie zorganizuje. Potrzeba tutaj społeczników, którzy poza silną wolą będą także mieli trochę czasu na latanie po urzędach i innych spotkaniach.

Tak więc zostawmy Masę Krytyczną w spokoju - to jest święto rowerzystów, manifestacja naszej obecności. Po przejeździe zawsze można zabrać głos i coś zaproponować, rzucić hasło, popytać ludzi - bo Masa stwarza taką okazję.

To co dzięki niej ugramy zależy od każdego z nas. Powtórzę - każdego.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
biker



Status: Offline
Dni: 5413 (76%)
Postów: 4

Wrzosowiak

Post Wto 01 Wrz 09, 22:53:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magnum, jeżeli nie sprawi ci to większego problemu to wskaż te posty. Czego nie jesteś w stanie pojąć w moim pytaniu? Jaśniej się już nie da ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6976 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 01 Wrz 09, 22:55:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas dość obszernie napisał Ci odpowiedź na Twoje pytanie... Czego nie jesteś w stanie pojąć w Jego odpowiedzi? Jaśniej się już nie da...
biker jesteś na forum rowerowym prawda? Powiedz nam co Ty zrobiłeś dla rowerzystów w tym mieście oprócz napisania swoich trzech baaaaardzo konstruktywnych postów?


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6475 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Wto 01 Wrz 09, 23:25:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem o co się tak spieracie. Masa Krytyczna to nie ruch mający na celu naprawianie czy poprawianie czegoś w mieście. Celem Masy jest przejazd raz na jakiś czas ulicami miasta i pokazanie, że rowerzystów mamy w bród i czas o nich pomyśleć. Cel jest realizowany za każdym razem i nie wiem jaki jest sens tutaj rozprawiać o jakichś osiągnięciach. Nikt tutaj o złote kalesony nie walczy, a jak ktoś chce zmian to pisze do UM (co wiele osób z tego forum robi) ew. zakłada stowarzyszenie czy partię i lobbuje za ruchem rowerowym ale to nie zadanie Masy Krytycznej na Teutatesa, bo to nie jest żadne formalne zgrupowanie.


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5463 (77%)
Postów: 174


Post Sro 02 Wrz 09, 8:41:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli się komuś Masa nie podoba to jego sprawa. Na szczęście ponad 200 rowerzystów uważa inaczej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5783 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 02 Wrz 09, 9:05:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sory, za tak późną wypowiedź, ale myślę, że Lukas bardzo dobrze podsumował Masę i odpowiedział na pytanie bikera.

Od siebie dodam jeszcze do tego co napisał już Lukas na temat mediów:
- dwukrotna reklama Masy (40, 42) w TV Orion
- nagranie na temat ścieżek rowerowych (chyba po 40 Masie to było) w TV Orion
- reklama Masy (42) w RMF MAXXX
- reklama Masy (40) + trochę o ścieżkach w RMF MAXXX
- kontakty na przyszłość.. Wink
- dokładnie w tym momencie odebrałem telefon z TV Orion w sprawie nagrania na temat pewnego wiaduktu.. Wink

A teraz czas się zająć 43 Masą - zapraszam do odpowiedniego wątku http://rower.czest.pl/viewtopic.php?t=1427 i czekam w nim na wasze propozycje tras - sam też nad tym wieczorem pomyślę.. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6677 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 02 Wrz 09, 9:24:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

art1986 napisał:
Jeśli się komuś Masa nie podoba to jego sprawa. Na szczęście ponad 200 rowerzystów uważa inaczej

dokładnie tak,a z forumowymi typkami pokroju pana bikera nie ma co się w dawać w dyskusję - typowe dziecię neostrady

co miesiąc przed masą odbywa się spotkanie organizacyjne, wszyscy wiedzą kto jest koordynatorem, można przyjechać, pomóc, coś zasugerować no ale po co, lepiej usiąść przed komputerem i wylewać swoją frustracje na forum

btw tak mi przyszło do głowy, że pod postacią pana bikera może się ukrywać nasz ulubiony użytkownik forum nieporadny maranda, a jak wiadomo, bez jego koneksji, znajomości, obycia w świecie polityki lokalnej i tym podobnym przymiotom, nie można niczego porządnie zorganizować :> , no ale to tylko takie moje luźne przypuszczenia xD xD xD


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
arzy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5431 (77%)
Postów: 41

ostatni grosz

Post Sro 02 Wrz 09, 9:27:35     Re: Podsumowanie osiągnięć masy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

biker napisał:
(...)

Czyżby nie było więcej osiągnięć?

nie jestem organizatorem, ale odpowiem: nie było

to powinno załatwić sprawę, a i biker będzie zadowolony i coś zrobi dla rowerzystów


domowy piwowar
www.skladpiwa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6384 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 02 Wrz 09, 20:05:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pbm, zapomniałeś dodać, że nasza akcja pod estakadą z malowaniem przejazdu była nadawana w Teleekspresie w paśmie ogólnopolskim... ale może i to dla niektórych mało...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5783 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 02 Wrz 09, 20:11:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@magnum - to nie za moich czasów.. Wink

Nagranie nt wiadomego wiaduku zrobione.. ale nie wiem kiedy będzie emitowane..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5891 (83%)
Postów: 732


Post Sro 02 Wrz 09, 20:28:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arzy napisał:
ale odpowiem: nie było

a jednak Smile
Masa przyczynia się do integracji częstochowskich rowerzystów. jeszcze z rok-dwa lata temu każdy jechał sam sobie. teraz ludzie zaczynają się pozdrawiać, rozmawiać. ktoś kogoś skojarzy z przejazdu a dalej jakoś się potoczy Smile
nawet jeśli nie skojarzy to i tak czując się częścią pewnej ( rowerowej ) wpólnoty inaczej spojrzy na tego drugiego rowerzyste Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
talerz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5493 (78%)
Postów: 10
Wiek: 42

Last Grosz

Post Sro 02 Wrz 09, 22:01:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mało kto wie, a może tylko ja =Wink (bo osobiście wysłalem info), że informacja o masie była także podana w ogólnopolskim Polskim Radiu EURO. Niestety podano ją na 15 minut przed masą hehehe ale zawsze... na wrzesień postaram się aby poinformowali odpowiednio wcześniej


a ja się boję cenzury, bo bym Wam coś powiedział
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
biker



Status: Offline
Dni: 5413 (76%)
Postów: 4

Wrzosowiak

Post Sro 02 Wrz 09, 23:25:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla, twoje przypuszczenia co do p. Marandy i neostrady są nietrafione ale próbuj dalej stary bo można się pośmiać Laughing

Zgadzam się z tobą w kwesti dyskusji: nie ma o czym dyskutować i z kim ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5963 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Czw 03 Wrz 09, 6:57:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

biker napisał:
[...]
Zgadzam się z tobą w kwesti dyskusji: nie ma o czym dyskutować i z kim ...


Bo dyskutować, to trzeba umieć. Very Happy


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy