Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
moniL
Status: Offline
Dni: 5419 (76%)
Postów: 2
Wiek: 34
Czę100chowa wyczerpy
|
Pon 27 Lip 09, 8:32:52 Częstochowa - Poraj |
|
|
Mam ochotę w jakiś wolny dzień wybrac się rowerem nad zalew k/Poraja ale zupełnie nie wiem jak można się tam dostac, czy jest jakiś szlak rowerowy albo ścieżka albo cokolwiek po czym mozna jechac a nie jest trasą szybkiego ruchu ani torami kolejowymi. A może ktoś już jechał? Bardzo proszę o podpowiedzi
pozdrawiam |
|
Powrót do góry |
|
Lukas
Status: Offline
Dni: 6943 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38
Częstochowa [Tysiąclecie]
|
Pon 27 Lip 09, 8:40:45 |
|
|
Oczywiście - Dębowcówka - niebieski szlak rowerowy. Zaczyna się przy pierwszym parkingu na drodze rowerowej do Olsztyna na Kręciwilku.
Super szlak. Na początku co prawda jest dość piaszczysto, ale potem już droga jest w dobrym stanie i naprawdę warto się tym szlakiem przejechać. Wyjeżdża się nim w Choroniu (świetny widok na Częstochowę, Zrębice i Olsztyn) - wjeżdża się na kuestę asfaltem. Następnie jedzie się koło kościoła w Choroniu w prawo na ostry i długi zjazd (uwaga - można rozwinąć duże prędkości, a potem jest znak STOP) - dalej prosto przez skrzyżowanie i na drugim skrzyżowaniu w prawo jedziemy już wprost na Poraj. Dojeżdża się do przejazdu kolejowego i ronda w Poraju - na rondzie w lewo i nad zbiornik.
|
|
Powrót do góry |
|
Reklama |
|
Fludi (usunięty)
|
Pon 27 Lip 09, 11:45:22 |
|
|
Chętnie koleżankę zaprowadzę Tylko niech napisze kiedy, chce jechać |
|
Powrót do góry |
|
tombike85
Status: Offline
Dni: 5496 (77%)
Postów: 18
Wiek: 38
Brzeziny
|
Pon 27 Lip 09, 21:24:39 |
|
|
Nie polecam kierowac sie na Choron chyba ze nasza rowerzystka lubi ostre podjazdy. Lepiej kierowac sie caly czas asfaltem do osin i tam przed przejazdem kolejowym skrecic w lewo. Jedzie sie wzdluz torow ( piaszczyscie ale znosnie a pozniej asfaltowa i praktycznie zero aut tylko te dojezdzajace do posesji) az do kolejnego przejazdu kolejowego i stamtad juz nad zalew glowna droga jakies 600m lub mozna bocznymi uliczkami tez o niklym natezeniu ruchu. Bardzo lubie te trase i conajmniej 2 razy w tygodniu staram sie nia przejechac. Jesli kolezanka lubi tez dluzsze dystanse to polecam objechac caly zbiornik dookola. W poludniowej czesci ( gdzie wplywa warta) zbiornik pokonuje sie fajnym waskim mostem . Bardzo przyjemna spokojna okolica |
|
Powrót do góry |
|
Fludi (usunięty)
|
Pon 27 Lip 09, 23:08:20 |
|
|
podjazd w Choroniu, jest rzeczywiście bardzo ostry... A asfaltem też żadna frajda jeździć. |
|
Powrót do góry |
|
Speedy
Status: Offline
Dni: 7091 (100%)
Postów: 957
Raków, Mireckiego
|
Pon 27 Lip 09, 23:39:44 |
|
|
Ja do Poraja zawsze jeździłem najszybszą drogą:
Najpierw w stronę Kręciwilka, potem ulicą, która na mapce jest zaznaczona jako Buga (nawierzchnia: duże płyty betonowe) - wyjeżdżam w Korwinowie. Potem mało uczęszczaną ulicą, aż do Zawodzia, dalej do Koloni Borek, od której niemal aż do samego Poraja jest już chodnik, chyba nawet ze ścieżką rowerową.
Zobacz trasę na google maps
Tak, jeszcze żyję |
|
Powrót do góry |
|
Sikor
Status: Offline
Dni: 5605 (79%)
Postów: 128
Wiek: 49
Częstochowa - Lisiniec
|
Wto 28 Lip 09, 7:07:45 |
|
|
Ja często jeżdziłem tą trasą ale z małą modyfikacją:
- W Nowej Wsi skręcam w lewo na szutrówkę koło starego młyna (czy co co tam jest) i wypadem na pzrejazd kolejowy Zawodziu i asfalt.
- W Kolonii Borek skręcam w prawo na Kamienicę i za stadionem w lewo. DO niedawna była tam szutrówka do Jastrzębia a teraz zrobili tam asfalt. Wypada się na zakręscie 90st przed Jastrzębiem |
|
Powrót do góry |
|
Jacek
Status: Offline
Dni: 6878 (97%)
Postów: 499
Poczesna
|
Wto 28 Lip 09, 8:47:06 |
|
|
A nie lepiej jechać cały czas lasem? Przecież to dużo przyjemniejsze niż asfalt.
Od Kręciwilka jest to możliwe bez najmniejszego problemu. Najpierw Dębowcówka, potem do przejazdu kolejowego w Osinach i przed nim ale nie bezpośrednio jak ktoś tu już wspomniał ale odrobinę wcześniej skręcić w lewo. Za stadniną koni w prawo. Wyjeżdża sie przy stacji PKP w Poraju, potem przez przejazd i zaraz w lewo do budynku dworca. Teraz należy go objechać z dowolnej strony i jechać wzdłuż torów przy ogrodzeniach budynków, potem będzie lasek i wyraźna dróżka w prawo. Skręcamy i jesteśmy przy głównej drodze. Przejeżdżamy ją na wprost i jesteśmy nad zalewem. Asfaltu łącznie około kilometra.
|
|
Powrót do góry |
|
tombike85
Status: Offline
Dni: 5496 (77%)
Postów: 18
Wiek: 38
Brzeziny
|
Wto 28 Lip 09, 21:02:49 |
|
|
Dokladnie oto mi chodzilo jacek Mowiac asfaltem mialem na mysli ten rozsypujacy sie co prowadzi kolo monaru az do osin a tak to od kreciwilka caly czas lasami . Trasa o ktorej wspomina sikor tez jest bardzo fajna i malo ruchliwa. Tutaj mozemy troszke szybciej bo caly czas sie jedzie asfaltem a odkad polozyli od kamienicy az do jastrzebia asfalt ( wczesniej byl gruby szuter) to jedzie sie bardzo przyjemnie . |
|
Powrót do góry |
|
MonteRochee
Status: Offline
Przebieg: 7089 (100%)
Kondycha: 1726
Kawodrza Dolna
|
Wto 28 Lip 09, 23:46:45 |
|
|
ciekawe czy koleżanka się w tym wszystkim połapie co piszecie
najlepiej to niech ktoś robi za przewodnika
...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... |
|
Powrót do góry |
|
tobikon
Status: Offline
Dni: 5385 (76%)
Postów: 10
Wiek: 34
Błeszno
|
Pią 07 Sie 09, 19:25:22 |
|
|
Witam! Mimo iż obserwuje Wasze rozmowy na tym forum już od dłuższego czasu do tej pory brak było mi bodźca do włączania się w dyskusję. Myślę że w miarę dobre przedstawienie możliwość dojazdu do Poraja jest ważniejsze niż mogło by się wydawać. Wiem po sobie ile razy jadąc nad zalew trafiałem w najmniej spodziewane miejsca... ale ja nie o tym.
Mam nadzieję że po zobaczeniu tego planu zarówno moniL, jak i każdy zainteresowany będzie mieć pogląd na to o jakich drogach jest mowa. Oprócz przedstawionych przez Was wcześniej tras [Wybacz Speedy Twoja propozycja w większości nie mieści się na mojej mapie]. Oprócz tego mam również swoje dodatkowe propozycje. Obie są dosyć urozmaicone gdyż jest tam zarówno trochę asfaltu jak i leśnych traktów. Obie opierają się na drodze między Olsztynem, a Biskupicami oznaczoną zielonym oraz żółtym szlakiem. Pierwsza z nich to trasa zgodnie z zielonym szlakiem rowerowym aż do zakrętu o 90* na Biskupice gdzie należy jechać prosto drogą nieutwardzoną, mijamy stary kamieniołom [obecnie tor dla quadów]. Po około 1000m zaczyna się tam zielony szlak pieszy, który prowadzi prosto na Choroń. Wjeżdżając na drogę asfaltową należy skręcić w prawo i dalej jechać zgodnie z oznaczeniami żółtego pieszego, który doprowadzi nad sam zbiornik.
Druga trasa to wyjazd z Olsztyna tak jak w przypadku mojej poprzedniej propozycji jednak po około 3km należy skręcić w prawo w leśną drogę oznaczoną żółtym rowerowym. Dalej kierować się zgodnie z tym szlakiem aż do wyjazdu na drogę asfaltową NIE oznaczoną żadnym szlakiem [ważne bo wcześniej mijamy drogę asfaltową oznaczoną niebieskim rowerowym szlakiem. Skręcamy tam w lewo. Następnie w Osinach kolejny raz w lewo i już jesteśmy na drodze do Poraja.
Oto plan z zaznaczonymi trasami:
W miejscu blasku lampy błyskowej jest Dębowiec. Droga tam nie ma rozwidleń.
---- szlak pieszy
.... szlak rowerowy
|
|
Powrót do góry |
|
kiniu
Status: Offline
Dni: 5140 (72%)
Postów: 5
|
|
Powrót do góry |
|
|