wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Przejazd ścieżką przez ulicę - krawężnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5393 (76%)
Postów: 34
Wiek: 36

Cz-wa / Lisiniec

Post Wto 07 Lip 09, 11:49:36     Przejazd ścieżką przez ulicę - krawężnik Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie, czy nie uważacie, że "krawężniki" w miejscu gdzie ścieżka przechodzi przez jezdnię są zbyt wysokie? Są one owszem obniżone ale i tak wystaja od 2 do 3 cm - to zmusza do hamowania.
Zawsze musze bardzo zwalniać do kilku km/h - bo szkoda mi koła.
Do tej pory jedyny plaski zjazd i wjazd jest na skrzyżowaniu krzysztofa i okulickiego - przynajmniej narazie tylko tyle spotkałem łagodnych zjazdów.

Czy ja mam kiepskie pojęcie o sprawie czy to drogowcy/brukarze?

Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Wto 07 Lip 09, 15:41:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nasze "ścieżki rowerowe" to przecież nie są ścieżki. To nic innego jak chodnik dla pieszych na siłę przystosowany dla rowerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sro 08 Lip 09, 0:56:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A propos tematu:
Gazeta.pl - Miasto zapłaci za zniszczony rower


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 08 Lip 09, 3:16:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jest. Dowiadywałem się w moim piśmie do naszego MZD jak to jest ze szkodami - wystarczy zadzwonić na Policję - oni spiszą protokół czy notatkę ze zdarzenia i kasa z MZD musi być wypłacona tak samo jak kierowcom za np. krzywą felgę.

Walczmy o swoje i może u nas dzięki temu wezmą się do roboty.

STi - Ty tam u siebie masz wyjątkowo milusie krawężniczki - w razie czego wiesz co robić Wink

Ja osobiście przed krawężnikami oczywiście stosuję podskok przedniego koła, ale nie zawsze mi się chce lub mogę to zrobić - wtedy idą k*** i ch*** na MZD.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 08 Lip 09, 9:16:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

już to chyba kiedyś pisałem, a jak nie to pisze teraz :
z godnie z obowiązującymi wszystkich projektantów przepisami zawartymi w Dz.U. z 14 maja 1999 nr 43 , §48.1 "...Wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej nie powinna przekraczać 1 cm." i to tyle na temat obowiązujących przepisów, jak widać mzd ma w dupie przepisy i odbiera obiekty wykonane niezgodnie z przepisami, na ale przecież częstochowa to dobre miasto


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sro 08 Lip 09, 9:18:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przydałby się taki rowerek to wypieprzania i katowania, żeby móc sobie części wymieniać i jeszcze najlepiej się wypieprzać gdzieś niedaleko Policji, żeby nie musieć zbyt długo na nich czekać Twisted Evil
Powrót do góry
waldi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5393 (76%)
Postów: 34
Wiek: 36

Cz-wa / Lisiniec

Post Sro 08 Lip 09, 11:59:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A moze po prostu zgłosimy wyżej że ścieżki są wykonywanie niezgodnie z obowiązującymi przepisami i należy je dostosować do użytku.
Skoro Prezydent Wrona nie działa to może trzeba napisać do Wojewody.

Ja bym się podjął takiego pisma, jak jest ktoś chętny do współutworzenia go to świetnie. Ale najpierw musimy wybrać się do wrony osobiście i ostatni raz poprosić o zmianę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Sro 08 Lip 09, 12:03:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

waldi napisał:
A moze po prostu zgłosimy wyżej że ścieżki są wykonywanie niezgodnie z obowiązującymi przepisami i należy je dostosować do użytku.
Skoro Prezydent Wrona nie działa to może trzeba napisać do Wojewody.

Ja bym się podjął takiego pisma, jak jest ktoś chętny do współutworzenia go to świetnie. Ale najpierw musimy wybrać się do wrony osobiście i ostatni raz poprosić o zmianę.


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

W cuda wierzysz Very Happy
Jak nie poczują na kasie, to oleją...
Powrót do góry
waldi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5393 (76%)
Postów: 34
Wiek: 36

Cz-wa / Lisiniec

Post Sro 08 Lip 09, 12:14:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za niestosowanie się do przepisów prawa - są przewidziane kary.
Więc poczują, bądz zrozumieją wcześniej, że mogą zostać ukarani i zmienią to zanim mogą być i ukarani i zobowiązani do poprawy stanu technicznego ścieżek - myśle, że można spróbować, Nas to nic nie kosztuje, a kto nie walczy ten nie ma Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Sro 08 Lip 09, 12:50:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

waldi napisał:
A moze po prostu zgłosimy wyżej że ścieżki są wykonywanie niezgodnie z obowiązującymi przepisami i należy je dostosować do użytku.
Skoro Prezydent Wrona nie działa to może trzeba napisać do Wojewody.

Ja bym się podjął takiego pisma, jak jest ktoś chętny do współutworzenia go to świetnie. Ale najpierw musimy wybrać się do wrony osobiście i ostatni raz poprosić o zmianę.

Problem w tym, że w całym kraju ścieżki rowerowe to farsa, a u nas na dodatek malują je odwrotnie niż w całej Polsce i na świecie. Myślę, że ktoś kto projektuje drogi rowerowe w życiu nie jeździł na rowerze, jest ograniczony w przewidywaniu, albo to po prostu idiota, który specjalnie projektuje je tak, żeby zniechęcić użytkowników dwóch kółek. Inna możliwość mi do głowy nie przychodzi. Skuteczniej było by pisać do UE żeby nałożyła regulacje odgórne i milionowe kary za ich niespełnienie jeśli chodzi o ścieżki, bo nasi urzędnicy mają gdzieś marudzenie rowerzystów. Ew. przeprowadzić wywiad z prezydentem i wprost w nim pytać o to dlaczego postało i nadal powstaje coś, co nie nadaje się do użytku - kto ma w tym interes? Bo ktoś musi mieć, ale nie są to na pewno rowerzyści.


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy