wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[transport] Przewóz roweru na dachu samochodu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Nie 05 Lip 09, 14:07:24     [transport] Przewóz roweru na dachu samochodu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie jak w temacie. Czy do przewozu roweru na dachu trzeba go jakoś przygotować ? Jeśli tak to jak ? No i jakieś rady co do jazdy samochodem z rowerami na dachu. Z jaką prędkością można jechać (pomijam spalanie)? Podejrzewam że przy 180 mogły by odpaść. Ale czy jazda ok 140 jest bezpieczna dla rowerów na dachu ? Uchwyty na rowery pożyczam od wujka który dał za nie ok 250 zł za sztukę w zeszłym roku więc myślę że nie są kiepskiej jakości. Rowery przewożone są bez wypinania przedniego koła. Nie jeździłem jeszcze z rowerami na dachu i trochę się tego boję, że na długiej prostej coś im się stanie. No i jak z pokonywaniem zakrętów ? Przy szybkim wąskim zakręcie nic im nie będzie ? Czy lepiej starać się omijać duże przeciążenia ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 05 Lip 09, 16:48:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie woź go brudnego na dachu, bo cały syf spłynie na dach i szyby podczas ew. deszczu. Siodełko zabezpiecz folią lub całkowicie zdejmij razem ze sztycą - wtedy odpada wariant kradzieży tych części, ale wtedy i tak musisz zabezpieczyć rurę podsiodłową przed deszczem. Tam gdzie będziesz zaciskał zacisk na ramie przeczyścić dokładnie to miejsce żeby jakiś piach czy syf nie porysował Ci lakieru na ramie.

Co do reszty pytań to ja Ci nie odpowiem, bo nie wiem - rower woziłem w tym sezonie razem ze Sforzare'ą i Damianem ich samochodami i może oni Ci odpowiedzą.

ps. wysłałem Ci szprychówkę na maila


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy