wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower] Wybór do 2000 zł Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5423 (77%)
Postów: 34
Wiek: 36

Cz-wa / Lisiniec

Post Pon 22 Cze 09, 15:19:59     [Rower] Wybór do 2000 zł Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, po wielu latach przerwy chciałem powrócić do jednej z moich ulubionych form spędzania wolnego czasu - do "wycieczek" rowerowych Smile
Przez dlugi czas jednak, gdy straciłem kontakt z rowerami moja wiedza na temat marek oraz osprzętu skurczyła się - stąd moja prośba do Was.

Planuję kupić rower nie tylko do szosowej jazdy, ale również i na teren - nie jakos bardzo wyczynowy, ale lasy itp. Na rower chce wydać około 2 tys zł.
Jeśli chodzi o wygląd to z wyborem nie mialbym problemu, ale jednak z osprzetem musicie mi pomóc Smile
Informacje o mnie - nie wiem czy będą istosne: 178 cm i 67 kg.

Na oku miałem takie okazy:

http://www.bikeman.pl/Sklep-rowerowy/Rowery-Giant/Rowery-gorskie/Rower-gorski-Giant-Terrago-3-Disc

http://bikeserwis.pl/?p=productsMore&iProduct=496&sName=merida-matts-40-d-2009!!!

http://bikeserwis.pl/?p=productsMore&iProduct=522&sName=merida-matts-tfs-xc-100-d-2009!!!

Zalezy mi aby można było blokować amor z przodu, ale oczywiscie jesli jest jakis rower godny polecenia z innych względów to amor najwyzej pozniej wymienie.

Tak czy inaczej, prosiłbym o opinie o tych rowerkach i o podawanie swoich typów.
Dziękuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6934 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 22 Cze 09, 18:47:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sentyment podpowiada Meridę.. ale specyfikacja wyraźnie wskazuje tutaj Giant'a.

Jest jednak różnica cenowa pomiędzy tymi trzema rowerami, więc tak do końca nie można wskazywać - napisałeś do 2000, a Giant jest za blisko 2400zł.

Z tych trzech podanych linków wg mnie Giant wypada zdecydowanie najlepiej.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
waldi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5423 (77%)
Postów: 34
Wiek: 36

Cz-wa / Lisiniec

Post Pon 22 Cze 09, 19:24:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślałem o kwocie do 2,000 zł jednak podałem gianta poniewaz zaciekawił mnie bardzo swoja oferta, jednak chcialem sie Was doradzic czy ta roznica kilkuset zlotych przeklada sie w rzeczywistosci na jakosc sprzetu? Czy jednak zbyt wygorowana cena za tego gianta? No i przede wszystkim czy nie bedzie on zbyt dobry jak na moje wymagania i merida starczy? pytanie ktora? 40-d czy 100-d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6168 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pon 22 Cze 09, 20:05:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Merida, tyle, że v-ki zamiast disków
http://www.allegro.pl/item661499958_merida_matts_tfs_xc_100_v_140_zl_gratiss.html
Kelly's
http://www.allegro.pl/item664031655_wyprzedaz_kelly_s_2008_magnus_mega_okazja.html
Author
http://www.allegro.pl/item666577440_rower_author_dexter_disc_mtb_gorski_2009_nowy.html
Kross
http://www.allegro.pl/item662817136_kross_level_a4_21_deore_alivio_okazja.html
waldi napisał:
czy nie bedzie on zbyt dobry jak na moje wymagania i merida starczy?

To wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz katować sprzęt. Choć wydaje mi się, że jak na nasze okoliczne tereny to każdy z powyższych powinien spokojnie wystarczyć (ja po lasach nie szaleję, więc jeśli jest innaczej to niech mnie ktoś poprawi) i na twoim miejscu brałbym sprzęt z v-kami bo to zawsze z 200-300 PLN mniej.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6249 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Pon 22 Cze 09, 20:21:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie:

ten za 1899- mats 40 , nie wchodziłbym w to ponieważ miałem okazje pojezdzic na rowerze z takim amorem , świeżo co serwisowanym wiec mowy o zatarciu lub uszkodzeniu nie było. Jak dla mnie bida z nędzą- ( porównywałem z tym na czym jezdziłem -RS J2 i Tora 318 )

MAtts 100 - tu sie czepiac nie bede bo nic mu nie zarzuce Smile może jedynie cena troche za wysoka jak dla mnie

Terago - najdrozszy i najlepszy- szkoda ze za ta cene nie ma juz manetki blokady skoku

Jesli twoja polka cenowa to 2000 to moze warto poszukac jeszcze wyprzedazy A6( wiem wiem ze wszystkich w a6 wkrecam ale to poprostu dobry sprzet:) )

jesli 2400 to moze takie cudenka http://rowery.shop.pl/view/71 lub http://www.nartyrowery.pl/produkt/zobacz/77,1539,1611,1865,7258/rower_ktm_ultra_fun_model_2009_licznik_voucher_i_wysylka_gratis

author nie ma nic ciekawego do zaoferowania w twojej kategorii cenowej w tym roku moim zdaniem

Fajne ceny ma Kellys którego dostaniesz na allegro - najlepiej roczniki 2008 oto przykład:

http://allegro.pl/item664570498_kellys_magic_black_model_2008_teraz_taniej.html
http://allegro.pl/item660180705_kellys_magic_black_model_2008_wyprzedaz.html

Powodzenia Smile

jesli bredze to wybaczcie Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6168 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Wto 23 Cze 09, 19:35:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może taki
http://www.allegro.pl/item666895623_schwinn_ltd_sram_x_7_mega_obnizka_super_sprzet.html


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
waldi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5423 (77%)
Postów: 34
Wiek: 36

Cz-wa / Lisiniec

Post Wto 23 Cze 09, 21:44:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten to rower bardziej trialowy - przynajmniej na taki wygląda no i sporo za mały. Ale dzięki za propozycje Smile
Póki co to chyba najbardziej pasuje merida 100 d
Cały czas szukam i jeszcze treki jakies widzialem ciekawe, co o nich sądzicie?

http://www.nartyrowery.pl/produkt/zobacz/3094/rower_trek_4300_disc_model_2008_%7C__licznik_gratis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5424 (77%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Wto 23 Cze 09, 23:43:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam jestem zwolennikiem sprzętów używanych z dobrego źródłą ;]
Za taką kasę przy odrobinie szczęścia mógłbyś znaleźć coś nawet na XT z niezbyt wielkim przebiegiem.
Prosty przykład- ostatnio kupiłem przez allegro sztywnego trekkinga, osprzęt pełen LX z wyjątkiem hamulców(v-brake) i tylnej przerzutki- tu jest XT ;d
Do tego kółka Mavica A319, gumki Schwalbe Marathon, kokpit Ritcheya.
Rower prawie nówka, rodzinka przywiozła go jakiemuś gościowi z Gdańska, on jeździł na nim raz w tygodniu i w końcu go sprzedał. Za ile? 1400.
Nowy rower za tą kasę miałby ledwo Alivio, nie mówiąc o reszcie komponentów. więc allegro.pl i do dzieła ;]

Aha, znajomy Marcina z Mar-Bike podobno przywiózł ostatnio z Niemiec 20 rowerów, słyszałem że głównie na dużych kołach ale może coś byś tam znalazł. Sam się muszę zorientować, może dla kumpli coś znajdę.

Ps., została jeszcze aukcja mojego sprzętu ;] http://allegro.pl/item655239299_szosa_deore_xt_lx_schwalbe_mavic_sella_okazja.html


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
waldi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5423 (77%)
Postów: 34
Wiek: 36

Cz-wa / Lisiniec

Post Sro 24 Cze 09, 12:01:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakbyś mógł się dowiedzieć co ma to może faktycznie coś wybiore Smile
Najchetniej jednak cos w stylu podanych wyzej, bo jednak troche rower bedzie mial zroznicowane srodowisko jazdy i musi podolac górą i wyżyną Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
waldi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5423 (77%)
Postów: 34
Wiek: 36

Cz-wa / Lisiniec

Post Czw 02 Lip 09, 22:16:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie, w końcu kupiłem rower i zdecydowałem się na meride matt's 40-d

Rowerek bardzo mi się podoba, jednak mam kilka pytań:

przy skrecaniu kierownicą podczas jazdy słychać dzwięk uderzania metalu o metal - dzwiek dochodzi z przedniego koła - Co to moze byc? wydaje mi się jakby ze szczęk, czy tak powinno byc?

druga sprawa to przerzutki... na niektorych przelozeniach łańcuch z przodu trze o przekladnie z przodu, czasem trze a czasem dzwoni obijając się o nią. - czy tak ma byc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6934 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 02 Lip 09, 22:52:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W rowerze nie powinno nic stukać - powinieneś słyszeć jedynie ciszy szmer łańcucha i szum opon. Z przodu może to być coś ze szczękami, klockami, podkładkami, sterami, niedokręcony zacisk w pieście, coś w amorze lub w najgorszym razie tarcie szprychy o szprychę - trudno określić...

Biegi powinny być zmieniane z głową - tzn nie wolno stosować skrajnych przełożeń typu 1x6/7/8 itd - łańcuch powinien być zawsze w linii prostej - jeśli np. z przodu masz na najmniejszej koronce i z tyłu na najmniejszej to zawsze będzie trzeć. Jeśli jednak biegi dobrze dobierasz i nadal trze to wina przedniej przerzutki - trzeba ją wyregulować. W najgorszym razie może być też źle dobrany łańcuch - np. XTR 961 jest zaprojektowany do łańcuchów 8 i 9 rzędowych (węższych), te dla 6 i 7 rzędowych są szersze i co za tym idzie nie mieszczą się w przedniej przerzutce - ale ta sytuacja chyba nie dotyczy seryjnego roweru..

Skoro jest to nowy rower to powinien być obowiązkowy i bezpłatny przegląd w ciągu pierwszego miesiąca użytkowania - tam to musisz zgłosić i powinni to zlikwidować.

Gratuluję zakupu i dobrej zabawy.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6591 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Pią 03 Lip 09, 9:19:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Metaliczny dźwięk z przodu to może być również pancerz uderzający o ramę Smile
A przerzutki do regulacji i po sprawie Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
waldi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5423 (77%)
Postów: 34
Wiek: 36

Cz-wa / Lisiniec

Post Pią 03 Lip 09, 15:10:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz, sprawdze to wszystko, pytanie jednak czy ze szprychami w razie gdyby sie okazalo ze to one to da sie cos zrobic? no i z tym pancerzem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5465 (77%)
Postów: 174


Post Pią 03 Lip 09, 16:00:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli przerzutka przednia jest dobrze dobrana do łańcucha oraz do liczby rzędów kasety to po wyregulowaniu nic nie powinno trzeć nawet na skrajnych przełożeniach. Jedynym wyjątkiem może być mało sztywna korba, która pod dużym naciskiem odkształca się ocierając o przerzutkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6591 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Pią 03 Lip 09, 17:26:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szprychy mogą strzelać jak koło jest nowe, bo wtedy się układają.
Jak byś miał problem z serwisem w sensie wyregulowania przerzutek to napisz mogę Ci je w wolnej chwili wyregulować.
Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
waldi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5423 (77%)
Postów: 34
Wiek: 36

Cz-wa / Lisiniec

Post Pią 03 Lip 09, 21:34:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mushu123 - ok jak cos to się zgłoszę Smile dzieki wielkie.
Co do przedniego koła dzisiaj sprawdziłem dokładnie to co pisaliście i podczas drgan tarcza uderza od pancerz osłaniający klocki... - co z tym zrobić?

art 1986 - faktycznie zauwazyłem że jak mocniej zaczne pedałowac to wtedy na niektorych biegach gdzie normalnie nie ociera nic to zaczyna ocierac jak się mocniej przyciśnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6591 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Pią 03 Lip 09, 23:25:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To, że korba czy rama się gnie to normalnie nie ma ram sztywnych w 100% możliwe, że regulacja przerzutki przedniej to zniweluje.

A co tej tarczy to nie bardzo rozumiem to co napisałeś ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
waldi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5423 (77%)
Postów: 34
Wiek: 36

Cz-wa / Lisiniec

Post Sob 04 Lip 09, 0:24:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do tarczy to wygląda to tak- na postoju "pstryknąłem" ją palcem i zaczeła drgać równocześnie zaczęła uderzac o cos metalowego co powoduje ten efekt dzwonienia o ktorym mowilem - wydaje mi sie ze uderza o te pancerz ktory oslania klocki hamulcowe.
Wyrazam sie moze malo fachowo ale nie znam się wiec wybaczcie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5465 (77%)
Postów: 174


Post Sob 04 Lip 09, 10:53:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mushu123 napisał:
To, że korba czy rama się gnie to normalnie nie ma ram sztywnych w 100% możliwe, że regulacja przerzutki przedniej to zniweluje.


To że nie ma korb idealnie sztywnych to się zgodzę, ale z tego co mi wiadomo napęd Acera ma już taką sztywność, że nawet przy bardzo mocnym nacisku odkształca się bardzo niewiele. A jak ktoś zauważalnie przegnie Dura Ace'a to chylę czoła. Wink

A co do problemu to wydaje mi się, że regulacja przerzutki powinna pomóc, sam mam mało sztywną korbę i jeżdżąc na najczęściej używanych przełożeniach nic nie trze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6934 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 04 Lip 09, 14:46:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

art1986 napisał:
Jeśli przerzutka przednia jest dobrze dobrana do łańcucha oraz do liczby rzędów kasety to po wyregulowaniu nic nie powinno trzeć nawet na skrajnych przełożeniach. Jedynym wyjątkiem może być mało sztywna korba, która pod dużym naciskiem odkształca się ocierając o przerzutkę.


A długość wózka tylnej przerzutki ma tutaj znaczenie? Chodzi o tarcie przy skrajnych przełożeniach..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6591 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Sob 04 Lip 09, 15:57:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie raczej nie tylko łańcuch mógł by być za luźny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5894 (83%)
Postów: 732


Post Sob 04 Lip 09, 21:09:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

waldi napisał:
Co do tarczy to wygląda to tak- na postoju "pstryknąłem" ją palcem i zaczeła drgać równocześnie zaczęła uderzac o cos metalowego co powoduje ten efekt dzwonienia

a to dziwne że drga. nawet Nano ciężko poruszyć. dokręcić ją solidnie. no i regulacja zacisku bo najwyraźniej jest troche zbyt w prawo/lewo.

art1986 napisał:
wiadomo napęd Acera ma już taką sztywność, że nawet przy bardzo mocnym nacisku odkształca się bardzo niewiele

LX HT2 gnie się i to znacznie Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5465 (77%)
Postów: 174


Post Sob 04 Lip 09, 21:37:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to teraz mnie zaskoczyłeś, że LX się gnie... Miałem okazje przejechać się na rowerze z korbą Acery i specjalnie zwróciłem uwagę na ugięcie no i jak dla mnie to była całkiem niezła pod tym względem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
t3d1 (usunięty)







Post Sob 04 Lip 09, 22:29:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wow... Ogólnie to jestem nieźle zdziwiony, że masz aż tyle usterek w nowym rowerze...
Weź z nim jedź do serwisu sklepu w którym go kupowałeś, no chyba że zamawiałeś z neta to może być problem...
I moim zdaniem lekko wkopałeś biorąc ten rower... Tutaj podzielę zdanie everesta, lepiej już było wziąść Kross'ową A6 z 2009, która jest o 200PLN droższa od tej meridy, ale klasowo o wiele wyżej. Albo zaoszczędzić 500PLN i kupić tej samej klasy A4.
Powrót do góry
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5894 (83%)
Postów: 732


Post Sob 04 Lip 09, 22:44:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 22:42 04.07.2009 ----------

art1986 napisał:
jak dla mnie to była całkiem niezła pod tym względem.

to też może XTC się giąć. albo zębatka bo jakaś taka wychudzona. czyli wszystko po trochu Smile
w każdym bądź razie manetki z normalną indeksacją chyba nie da się tak zgrać z przerzutką tak by na żadnym biegu nie tarło.

---------- 22:44 ----------

Fludi napisał:
jestem nieźle zdziwiony, że masz aż tyle usterek w nowym rowerze...

może to nie tyle usterki co solidny sklep który niedopilnował by sprzęt trafil do nabywcy w należytym stanie Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy