wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Rower a policja Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5881 (83%)
Postów: 597
Wiek: 30

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Sob 13 Cze 09, 23:02:26     Rower a policja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy jak jechaliście na waszej dumnej "pomykalce" złapała was kiedyś policja??
Mnie kilka razy, głownie za brak światełek. Osobiście mam z nimi zawsze problem. Zazwyczaj po drodze, obojetnie czy kupione za 200 zł czy za 20 zł gubią mi się nieustannie. Pech światełek ciągnie się za mną.


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 13 Cze 09, 23:20:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Policja jest w porządku!

Gorzej ze strażakami ze Straży Wiejskiej - to są mędy i upierdliwce! Może dlatego mam o nich tak złe zdanie, bo ukarali mnie mandatem za przejazd przez pasy - mnie i kolegę, a faceta, który jechał w przeciwną stronę jakoś przeoczyli. Może to przez to, że umieją liczyć i wyszło im, że 2 > 1 i więcej zgarną? Do dziś tego nie pojmuję.

Podoba mi się to, że Policja reaguje naprawdę wtedy, gdy jest niebezpiecznie (tak jak Twoje światła - naprawdę zadbaj o swoją widoczność, bo szkoda by było żeby się coś Tobie stało, odpukać), natomiast strażaki czepiają się wszystkich i o wszystko.

Policja jest bardziej życiowa i nie uprzykrza życia co krok.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Fludi (usunięty)







Post Nie 14 Cze 09, 0:01:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z policją jeśli chodzi o ubiegły rok, mam miłe wspomnienia. Szczególnie za przejazdy na pasach itp... Ale w tym roku, już mam mniej miłe i to na dodatek z naszego środowego-błotnego wypadu Wink Zatrzymałem się w ostatniej chwili na przejściu widząc właśnie pały z drugiej strony bo było czerwone. A gdy się zapaliło zielone, kulturalnie się wpiąłem w pedałka i zacząłem przejeżdżać przez pasy, gdy byłem już po drugiej stronie jedna z tych pał obróciła się i wyskoczyła do mnie z ryjem z txt w stylu: ch*** rower się przeprowadza przez pasy, mam cie porządku nauczyć?!
Darowałem sobie odpowiedź gościowi bo był raczej narąbany i chyba na służbie albo w pełnym mundurku wracał tak do domu... Nawet jakbym się zaczął z nim kłócić to on ma swoich kolegów suki, których mógłby wezwać + monitoring, który jak na dłoni pokazuje moje niby wykroczenie...

I miałem kiedyś sytuacje, dawno temu jak jechałem do babci, dla własnego bezpieczeństwa jechałem tą częścią co ja zwą pasem bezpieczeństwa czy też awaryjnym... I 2 panie w radiowozie chciały mi wlepić mandat za poruszanie się nim... Niestety udało się jakoś im wytłumaczyć, że jadę tym pasem tylko dla własnego bezpieczeństwa i szkoda, że nie zwróciły uwagi na to gdy chwilę wcześniej gdy mnie wyprzedzały niebezpiecznie blisko mijało mnie kilka TIRów.
Powrót do góry
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Nie 14 Cze 09, 10:14:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z moich zbliżeń z policjantami...
dostałem kiedyś mandat. oj mocno przesadzilem. brawura zakończyła się wizytą na ostrym na zawodziu, złamanym nosem, złamanym widelcem ( cale szczęście sztywnym ), pociętą przez szkło połową twarzy, cińkuś do blacharki+szyba...
co ciekawe przekroczyłem prędkość ( o ok 10km bo było do 30km/h ), skasowałem auto a nawet nie musialem dmuchać o_o coprawda trzeźwy byłem ale chyba w takim wypadku powinni mnie poddać kontroli Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 15 Paź 09, 14:11:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
ukarali mnie mandatem za przejazd przez pasy


NIe lepiej było dać po pedałach?? Smile


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 15 Paź 09, 14:48:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a po co ich od razu bić i tak maja przesraną robotę


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 01 Cze 10, 14:54:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7959088,Policyjna_interwencja_na_Masie_Krytycznej.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=5957537
Ostatnia akcja policji na Białostockiej Masie Krytycznej. Kolejny stróż prawa w akcji. Zwróćcie uwagę na 1:26 (link do filmu na Youtube w artykule) - komentarz funkcjonariusza do mówiącej w tle kobiety. Tak walczą o szacunek...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Wto 01 Cze 10, 15:31:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Dresy w mundurach." Policja wyłapuje do siebie takich ludzi jak Ci na tym filmiku a potem są takie akcje. To jest policja w ogóle ? Taki przykład dają ? Im się chyba coś poprzestawiało w głowach i to poważnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5881 (83%)
Postów: 597
Wiek: 30

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Wto 01 Cze 10, 15:33:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ogole za co tego chłopaka tak zabrali .. ? ;/


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Wto 01 Cze 10, 15:36:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chciał się wylegitymować i nie powiedział kto jest organizatorem Masy Krytycznej. o_o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5881 (83%)
Postów: 597
Wiek: 30

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Sob 05 Cze 10, 9:57:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, ale jakas paranoja. Mój znajomy ostatnio dostał mandat za to, że jechał po chodniku jak było ciemno. Ja tego nie pojmuje. Lepiej, żeby jechał po ulicy i aby stał sie jakis wypadek .. ?


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 06 Cze 10, 22:56:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emul_007 napisał:
Nie wiem, ale jakas paranoja. Mój znajomy ostatnio dostał mandat za to, że jechał po chodniku jak było ciemno. Ja tego nie pojmuje. Lepiej, żeby jechał po ulicy i aby stał sie jakis wypadek .. ?


Za jazdę po chodniku dostaje się mandat, niezależnie od pory dnia. Takie są przepisy. Gdyby znajomy miał oświetlenie przy rowerze i jechał ulicą - mandatu za to by nie dostał. Nie ma sensu gdybać, co by było lepsze... Równie dobrze mógłby wjechać na (nieoświetlonego) pieszego...


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 31 Maj 12, 20:11:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.wczestochowie.pl/kategoria/komunikacja/9415,czy-policja-kieruje-sie-tylko-statystykami-bo-na-pewno-nie-logika


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Czw 31 Maj 12, 23:03:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest akcja odwetowa policji za Naszą masową vlepkę - w sobotę znajomą zatrzymał na alei Pokoju niedowartościowany miejski strażnik i kazał jej prowadzić rower. Może i było by to logiczne, bo kobiecina jechała po stronie bez ścieżki rowerowej w kierunku estakady, ale mieszka ona dokładnie po środku odcinka między estakadą a dawnym Relaksem, więc jak ma dotrzeć do ścieżki? Prowadząc rower - takie był stwierdzenie miejskiego "rambo". Szkoda, że nie sprowokowała go do wypisania mandatu - byłby pewnie jego numer identyfikacyjny. Najgorsze, że my takich debili utrzymujemy - ale co tam: koko, koko - euro spoko!

pozdr.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Gość







Post Pią 01 Cze 12, 1:29:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 03 Maj 13, 0:20:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Galeria użytkownika
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 01 Cze 12, 8:59:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gaber napisał:
i nie byli zachwyceni wizerunkiem szprychówki wręczonej przez jednego ze współorganizatorów masy.


przyznam, że i mnie martwią takie widoki. Wierzę jednak, że Policja stale podnosi swój poziom i takich widoków będzie co raz mniej! Powodzenia mundurowi! Wink

W Krakowie przejeżdżanie rowerzystów przez pasy jest na porządku dziennym. Kierowcy ustępują nawet przejazdu, a przedwczoraj stojący w pobliżu skrzyżowania patrol Policji (10m od przejścia) żadnego rowerzysty za przejazd przez pasy nie zatrzymał. Zatem: to nie ludzie są dla przepisów, a przepisy dla ludzi. Trzeba tylko być człowiekiem. Amen Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Pią 01 Cze 12, 9:36:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gaber napisał:
Krótko przed masą siedziałem w pobliżu 2 policjantów i nie byli zachwyceni wizerunkiem szprychówki wręczonej przez jednego ze współorganizatorów masy.
Bynajmniej mundurowi z irytacją wspominali coś o ul. Puławskiego jeśli pamięć nie myli Rolling Eyes


Puławskiego ?? - a gdzie w Czewie jest taka ulica ??Razz


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Pią 01 Cze 12, 9:45:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Równolegle, prostopadła do Pułaskiego Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Pią 01 Cze 12, 9:46:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

voit napisał:
Równolegle, prostopadła do Pułaskiego Wink

aaaa no tak, to teraz już wiem Smile))))))))


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pią 01 Cze 12, 9:50:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eee tam, czepiacie się Confused wiadomo przecież że Puławskiego przecina się z Sobiejskiego Mr. Green

[Offtop mode off] Evil or Very Mad

Nie wyczuwam wspomnianej powyżej nagonki na rowerzystów, trochę polatałem w tym tygodniu z rodzinką po mieście i nikt mnie nie zlinczował. Jeździliśmy spokojnie z dala od ulicy z uwagi na małą w foteliku, mijałem kilku mundurowych i listów gończych za mną nie rozsyłano - pewnie miałem szczęście Very Happy



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 01 Cze 12, 10:13:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli mamy wątpliwości czy mandat nałożono prawidłowo możemy odwołać się do sądu. Jeśli Policjanci nie byli zachwyceni naszym mandatem -szprychówką
mogą zawsze odwołać się do poczucia humoru !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pią 01 Cze 12, 13:04:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem odmiennego zdania niż Tomas_1982, sam wczoraj wieczorek zostałem zatrzymany przez straszzz wiejską na Al.Pokoju, podobno jechałem chodnikiem a nie ścieżką rowerową. Skończyło się na wymianie zdań, a miał być mandat za obrazę funkcjonariusza i poruszanie się po chodniku. To co opisywał dziennikarz z linku kilka postów wyżej - no cóż, sam byłem tego świadkiem, mało tego że dwóch na motorach czaiło się na rowerzystów jadących w kierunku centrum, to z drugiej strony w krzakach za tym świecącym, wielkim banerem reklamowym stał radiowóz i atakował wszystko co jechało w stronę północy. Zapytałem wczoraj strażnika podczas zatrzymania, dlaczego nie zatrzymują pieszych za chodzenie po ścieżkach... odpowiedź? piesi głupio wyglądają w statystykach... Rolling Eyes


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Adamas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4372 (62%)
Postów: 38
Wiek: 55

Częstochowa-Raków

Post Pią 01 Cze 12, 13:19:31     Strach ma wielkie oczy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli wczoraj około 20-tej to byłem świadkiem tego zdarzenia.Widziałem też po drugiej stronie estakady rowerzystów którzy zsiadali z rowerów i prowadzili je ...po ścieżkach rowerowych


Kocham góry , z wyboru pokochałem jurę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pią 01 Cze 12, 13:46:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie o tej godzinie


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 22 Cze 12, 0:16:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak to się robi w Krakowie:

http://c0834752.cdn.imgwykop.pl/01sH3Vz_wMIXTBQ1lMTTaDwxgPyOlL7aBRCDcXDt.jpg


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy