wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Drogi rowerowe - uwagi i sugestie do MZD w Częstochowie Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 17 Kwi 10, 22:19:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W końcu ub roku odbyło się spotkanie w MZD gdzie ustalono szereg zmian i modernizacji dróg rowerowych w naszym mieście. Już połowa kwietnia i co? I nic !
Napiszmy do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu przypominając...
........................................................................................................
Miejski Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie

Wiosna ! Częstochowscy rowerzyści i rowerzystki przypominają o ustaleniach
dokonanych na spotkaniu w MZD w końcu ubiegłego roku !
Chcemy bezpiecznie jeżdzić po drogach rowerowych naszego miasta !
Z poważaniem !
Częstochowscy rowerzyści

.........................................................................................................
Liściki tej treści prześlijmy na adres MZDiT w Częstochowie !
[email protected]

Nie wdawajmy się w dyskusję tylko wysyłajmy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Sob 17 Kwi 10, 22:36:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ode mnie poszło Wink Ciekawe co to zmieni, ale próbować trzeba!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sob 17 Kwi 10, 23:07:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coraz bardziej mnie irytuje sytuacja na Faradaya. Ten sam Mercedes o którym była mowa i zdjęcia dalej tam nagminnie stoi(mocne lusterka ma Wink). Jak sądzicie zrobić kilka zdjęć, opisać sytuację i wysłać maila gdzie trzeba - MZD, Straż Miejska i Komenda Miejska Policji (w razie potrzeby wojewódzka) Question
byłbym zapomniał dw. GW - to bardzo "motywuje" nasze służby miejskie


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Sob 17 Kwi 10, 23:10:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie wysłać, skutki mogą być skrajnie różne, w końcu to Polska, ale masz nasze poparcie! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Gaber (usunięty)







Post Sob 17 Kwi 10, 23:39:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
W końcu ub roku odbyło się spotkanie w MZD gdzie ustalono szereg zmian i modernizacji dróg rowerowych w naszym mieście.

Konkretnie jakie ustalenia, może szczególiki Question
Powrót do góry
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 18 Kwi 10, 8:14:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poszło.
Gaber: http://www.rower.czest.pl/viewtopic.php?t=1487&postdays=0&postorder=asc&start=25


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Nie 18 Kwi 10, 11:04:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poszło - pozostaje czekać na efekty


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Gaber (usunięty)







Post Nie 18 Kwi 10, 16:37:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak kazano, tak wysłano Wink
Powrót do góry
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Wto 20 Kwi 10, 7:40:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja sobie myślę, że możnaby utworzyć coś takiego jak "Rowerowy Patrol" - kilka grup rowerzystów, regularnie objeżdżających ścieżki, cykających fotki i składających zawiadomienia do SM.
Taka akcja z pewnością odbiłaby się szerokim echem.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Pią 23 Kwi 10, 0:08:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na to jakie zainteresowania ma P.O. Zastępcy Prezydenta:
http://www.czestochowa.pl/prezydent/zastepcy/marcin-biernat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 23 Kwi 10, 8:45:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twój 1% podatku

Czy wiesz, że możesz zadecydować o wykorzystaniu 1% Twojego podatku i przekazać go na Masę Krytyczną oraz inne działania prorowerowe?

Przekazując 1% swojego podatku na stowarzyszenie "Zielone Mazowsze" wspierasz walkę o lepsze drogi dla rowerów oraz inne działania na rzecz zrównoważonego transportu i ochrony przyrody. Wystarczy, że w odpowiednich polach na ostatniej stronie formularza PIT wpiszesz: Nazwa OPP - Zielone Mazowsze, Numer KRS - 0000125160, cel - Masa, oraz kwotę 1%.
Tak to robią w Warszawie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pon 26 Kwi 10, 15:07:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłem dzisiaj do MZD Smile
Dowiedziałem się, że:
- w tej instytucji nie ma wydzielonego stanowiska d/s ścieżek rowerowych; tylko jakiś pan ma to wpisane w zakres obowiązków,
- odnawianie oznakowania na ścieżkach jest planowane najprawdopodobniej w maju Smile

Po prostu Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 07 Maj 10, 8:05:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się nad napisaniem artykuliku do Gazety Wyborczej opisującej całą sytuację ze spotkaniami w MZD i wspólnymi ustaleniami oraz ich realizacją ze strony MZD. Chyba, że poczekam na wszelki wypadek do końca maja jak napisał endecja.
Poza tym co raz bardziej irytuje mnie odcinek od Źródlanej do Jagiellońskiej - stojące na ścieżce kosze na śmieci i ani jednego piktogramu na całym odcinku = spacerujący, nieświadomi piesi. Ciekawi mnie również dlaczego ktoś dokonuje odbioru technicznego ścieżki stwarzającej realne zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Bo chyba ta ścieżka jest już po odbiorze. Jest czy nie ma w przepisach coś o konieczności nanoszenia oznakowania poziomego??? Znaki pionowe informujące o ścieżce są tylko na jej końcach. Na całym odcinku do chodnika/ścieżki są dojścia do stojących obok bloków mieszkalnych. Analogiczna sytuacja na drodze wymagała by postawienia w każdym takim punkcie znaku drogowego - tak jak przy każdym skrzyżowaniu, gdy przepis obowiązuje na długim odcinku. Tutaj nie ma nic. Nie ma obowiązku posiadania wiedzy, że zielona kostka oznacza ścieżkę rowerową. A żeby się o tym przekonać, pieszy wychodzący z bloku w połowie długości całej ścieżki ma do każdego znaku ze 150 metrów...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 07 Maj 10, 9:44:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może znowu akcja z malowaniem w obecności mediów?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 07 Maj 10, 15:22:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba wyczerpaliśmy wszystkie pokojowe pokojowe metody poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach rowerowych w Częstochowie !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 07 Maj 10, 16:27:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój Boże... Utopia...
http://www.rowery.org.pl/dlaprojektantow.html


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 07 Maj 10, 20:46:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arku ! Nie ten adres ! Przeczytałem, skopiowałem, podpisałem imieniem i nazwiskiem
dodałem niezbyt szczere Z poważaniem i wysłałem do [email protected]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Nie 09 Maj 10, 22:47:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbliżają się wybory samorządowe. Mam taką propozycję, żeby przygotować fotografie najbardziej rażących bubli, pokazać też jak to można zrobić prawidłowo na przykładzie innych miast/państw:). Następnie zrobić na przykład prezentację w Power Poincie, nagrać na płytki i razem z pismem przewodnim podpisanym przez jak największą liczbę rowerzystów wręczyć wszystkim radnym obecnej kadencji, a potem wszystkim nowo wybranym.
Ja w kazdym razie jeżdzę ostatnio z aparatem.

Zrobiłem dzisiaj zdjęcie z panem na rowerze, który przynajmniej ustnie wyraził zgodę na jego wykonanie (pod warunkiem że będą widoczne tylko jego plecy). Myślę jednak że przydaliby się po prostu statyści ochotnicy, którzy wyraziliby na piśmie zgodę na zrobienie im zdjęć w takich miejscach i ich ewentualne wykorzystanie, żeby nikt nie próbował potem robić jakiś problemów. Przydałoby się żeby to nie byli ludzie w wypasionych kolarskich ciuszkach i na wypasionych rowerach, ale na przykład starsze osoby na zwykłym miejskim rowerze.

Załączam też fotkę z wycieczki do Kleszczowa, miałem wrażenie że nagle znalazłem się w innym kraju.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Wto 11 Maj 10, 8:27:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
Chyba wyczerpaliśmy wszystkie pokojowe pokojowe metody poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach rowerowych w Częstochowie !


Więc spotkajmy się i ustalmy plan działania "niepokojowego".


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 11 Maj 10, 20:04:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A proszę bardzo - zbiórka w sobotę - godz 9 pod basenem KB. miejsce akcji - al. Niepodległości na wys. Żeromskiego. cel - prewencja wobec debilnych kierowców parkujących na "pasażu pieszo-rowerowym" - sposób wykonania - spuszczenie powietrza z ok 12-18 samochodów(wszystkie koła) - potrzeba ok 15-20 chętnych ,byc może nie obędzie się bez interwencji straży miejskiej , ale za coś takiego nic nam raczej nie grozi(zawsze można napompowac) - jeszcze zabrac aparaty - foty pamiątkowe mile widziane.
Gdyby coś to można imprezkę przesunąc na niedzielkę , w sobotę sprawdzając , cvzy aby na pewno w ten weekend mają zajęcia na zaocznych.
ktoś chętny?? Blabla wrzuc foty ile to miejsca buce zostawiają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Wto 11 Maj 10, 22:02:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomysł ciekawy, może im w końcu coś wpadnie do tych pustych łbów i zaczną normalnie parkować. Konsekwencje na pewno nie będą wyższe niż to pompowanie kół, mało tego wątpię aby ktoś nas złapał lub próbował robić problemy. Pewnie i tak w tych samochodach nikogo nie będzie więc czemu nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sro 12 Maj 10, 8:02:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Reflektuję na niedzielę.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sro 12 Maj 10, 17:58:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym się włączyć do dyskusji na temat "niepokojowych rozwiązań". Z doświadczenia wiem, że "przemoc rodzi przemoc". Spuszczanie powietrza z opon raczej zwiększy antagonizmy między kierowcami i rowerzystami, a przecież chodzi chyba o to żeby jedni mieli szacunek do drugich i odwrotnie. Poza tym jeżeli nikt z właścicieli samochodów nie zauważy całej akcji to nawet nie będą wiedzieli o co chodziło i dlaczego. Jeśli wśród właścicieli aut będą jakieś sterydowe byczki w wypucowanych mercach albo beemkach to jest ryzyko, że następnym razem kiedy spotkają jakiegoś rowerzystę mogą zareagować w jedyny sposób jaki znająSmile
Jeżeli już zbierze się kilkunastu rowerzystów w jednym miejscu, to przecież można wykonać po kolei kilkanaście telefonów na policję i straż miejską.
Jeżeli nie przyjadą - pisemna skarga na bezczynność organu i pisemne zgłoszenie wykroczenia ze zdjęciami z podpisami uczestników.
Jak przyjadą to chyba kilkanaście osób jest w stanie wymóc na funkcjonariuszach jakieś działanie. Jeśli nie to patrz wyżej, tylko wtedy już z podaniem konkretnych numerów służbowych.
A za tydzień to samo od nowa:) Może z udziałem przedstawicieli prasy?
Policjant czy strażnik miejski tłumaczący kierowcy, że parkuje w miejscu niedozwolonym ma na pewno większą siłę przekonywania od rowerzysty. Do tego może wlepić mandat, a edukacja przez portfel to jedna z najlepszych metod nauki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6525 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Sro 12 Maj 10, 18:20:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uważam, że kombryg ma rację, spuszczanie powietrza z kół może tylko pogorszyć sytuację. Warto pomyśleć nad naklejkami tego typu, tylko oczywiście o właściwej treści.http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,7640433,C_H__Reduta_walczy_z_parkowaniem_na_miejscach_dla.html. Zdrapać ciężko, a wątpię, żeby ktoś nie wstydził się z czymś takim jeździć Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
tekla Kobieta



Status: Offline
Dni: 5420 (77%)
Postów: 36


Post Sro 12 Maj 10, 19:44:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popiera kombryga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy