wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Remont Alej - walczymy o ruch rowerwowy? Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 12 Maj 09, 23:12:38     Remont Alej - walczymy o ruch rowerwowy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,6600766,Za_pozno_na_dyskusje_o_glownej_ulicy_miasta.html


gazeta.pl napisał:

Za późno na dyskusję o głównej ulicy miasta

13 maja w sali sesyjnej magistratu o godz. 16 publiczna prezentacja projektu "Aleje" oraz debata. O czym? O paniach w szpilkach potykających się na bruku? Może i będzie pasjonująca, ale płonna: projektu nie da się już zmienić. Ale jest jeszcze kilka innych, ważniejszych spraw.

Największa inwestycja Częstochowy zacznie się jesienią - od pl. Biegańskiego, by w 2013 r. zakończyć się w I Alei (na plac Daszyńskiego pieniędzy zabraknie). Miasto ma na projekt "Aleje" 10 mln euro unijnej dotacji, tj. ok. 40 mln zł plus wkład własny, trudny dziś do oszacowania.

Ponieważ zarząd województwa, który przydziela pieniądze unijne, już "klepnął" projekt budowlany, nic w nim nie można zmienić. Dlatego, choć warto byłoby porozmawiać o błędach popełnionych w III Alei (by nie powielać ich dalej), to na taką debatę jest już za późno. Dlaczego? Z winy prezydenta miasta, który nie uważał za stosowne pochwalić się zawczasu projektem, bo uznał, że wystarczyło przedstawić publiczności przed dwoma laty kilka koncepcji i posłuchać, co ludzie o nich myślą.

Inna sprawa, że pole manewru i tak było ograniczone: miasto musi kontynuować styl przyjęty w III Alei, więc konsultacje sprowadzałyby się do stopnia gładkości kostki itp. szczegółów. Względnie ewentualnej fontanny na pl. Biegańskiego (w planach jej nie ma).

Czy w takim razie jest o czym dzisiaj dyskutować? Wbrew pozorom, tak. Oto po remoncie Aleje mają mieć mniejszą niż dziś funkcję komunikacyjną, co z kolei wymusi zmianę organizacji ruch w całym śródmieściu. Dość powiedzieć, że na obszarze od al. Jana Pawła II do ul. Sobieskiego i od ul. Pułaskiego po DK1 planowanych jest 16 nowych sygnalizacji świetlnych, trzy ronda, a na ośmiu odcinkach ulic wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (patrz niżej). Np. ul. Jasnogórską między Żwirki i Wigury a Dąbrowskiego jeździlibyśmy od zachodu na wschód, co miałoby tę zaletę, że auta mogłyby parkować na całej długości, nie blokując przejazdu. Ale jest i wada takiego rozwiązania: jazda naokoło. "Sprawa organizacji ruchu jest wciąż otwarta" - powtarzał w ostatnich dniach prezydent Tadeusz Wrona. Warto więc wypowiedzieć się o pomysłach miasta, a przynajmniej zobaczyć plany, by za lat parę nie przecierać oczu ze zdumienia.

Inną kwestią, niestety dotąd niedocenianą a kluczową, jest pozakomunikacyjne funkcjonowanie Alej i pl. Biegańskiego. Główna ulica ma nie tylko cieszyć oko, ale być na co dzień użyteczna. Czy więc po remoncie uda nam się na niej kupić gazetę albo bilet (projekt nie przewiduje dla niej żadnego kiosku)? Nawet na głównej ulicy powinna funkcjonować tzw. mała gastronomia, ponieważ w codziennym pośpiechu nie każdy ma czas usiąść w restauracji. Może więc pomyśleć o eleganckich kioskach, choćby takich, jakie upiększają świeżo odrestaurowane Krakowskie Przedmieście? Wreszcie temat rzeka, czyli szalety...

Władze miasta trzeba także pytać, co ma nas, mieszkańców, ot tak na co dzień przyciągnąć na wielki i już nie przecięty jezdniami pl. Biegańskiego? Czy nie będzie świecił pustkami, skoro nie pokuszono się o fontannę?

Na te pytania jeszcze nie jest za późno.

Aleje z samochodami
To już przesądzone: z placu Biegańskiego znikną jezdnie tnące go na osi Alej. Plac będziemy objeżdżać za ratuszem i kościołem św. Jakuba. W II i I Alei ruch pozostanie, parkowanie także (ale w I Alei skośne zmieni się w równoległe). Układ jezdni i chodników będzie analogiczny jak w III Alei z wyjątkiem odcinka od al. Wolności do Piłsudskiego, gdzie jezdnie pozostaną przy obecnej szerokości
Jazda po nowemu
Część pomysłów ma związek nie z Alejami, lecz z Galerią Jurajską. Projekt (jeśli w wyniku dyskusji nie zostanie zweryfikowany) MZD wprowadzi etapami. Choć jest prawdopodobne, że dochodzenie do docelowego układu potrwa dużo dłużej niż remont głównej ulicy. Powód prozaiczny - koszty.
Nowe ulice bądź odblokowanie istniejących:
1) udrożnienie ul. Racławickiej od Żwirki i Wigury do Dąbrowskiego - inwestycja zacznie się w tym roku; 2) budowa całkiem nowego odcinka ul. Racławickiej od Kilińskiego do Staszica i al. Kościuszki; 3) odblokowanie wlotu ul. Lelewela w al. Kościuszki; 4) udostępnienie dla wszystkich odcinka ul. Szymanowskiego za ratuszem (dziś tylko dla taksówek); 5) przywrócenie wyjazdu z ul. Mielczarskiego w Piłsudskiego; 6) budowa ul. Krakowskiej bis po śladzie zasypanego kanału Kohna (już trwa); 7) wiadukt dla samochodów na Wałach Dwernickiego nad al. Jana Pawła II.
Ruch jednokierunkowy:
1) ul. Jasnogórska od Żwirki i Wigury do Dąbrowskiego; 2) ul. Racławicka od Kilińskiego do Dąbrowskiego (za kościołem św. Jakuba); 3) ul. Waszyngtona - jeden, ten sam kierunek ze wschodu na zachód od al. Wolności do Pułaskiego 4-5) ciąg Warszawska-Krakowska od Krótkiej do Elaneksu; 6-7) w przeciwną stronę ul. Krakowska bis - ul. Nadrzeczna; 8 ) ul. Szymanowskiego od Nowowiejskiego do Śląskiej (za ratuszem).
16 nowych sygnalizacji świetlnych:
1-4) na ciągu ul. Śląska - Kilińskiego: przy ulicach Kopernika, Waszyngtona, Szymanowskiego i Jasnogórskiej; 5-8 ) na ciągu Dąbrowskiego - Nowowiejskiego: przy Jasnogórskiej, Racławickiej, Waszyngtona i Kopernika; 9) u zbiegu al. Kościuszki z Lelewela; 10) skrzyżowanie Popiełuszki ze Żwirki i Wigury; 11) skrzyżowanie I Alei z ul. Piłsudskiego i Wilsona; 12) skrzyżowanie przy kościele św. Zygmunta; 13) skrzyżowanie ul. Warszawskiej z Krótką; 14-15) skrzyżowanie Strażackiej z Krakowską i Krakowską bis; 16) krzyżówka Mirowskiej z Nadrzeczną.
3 ronda:
na skrzyżowaniu Pułaskiego z Kopernika i św. Kazimierza, u zbiegu Waszyngtona z Tuwima i Pasażem Opolczyka, skrzyżowanie Jasnogórskiej z Wałami Dwernickiego.
Pasy dla autobusów:
ul. Warszawska od Krótkiej do pl. Daszyńskiego, ul. Nowowiejskiego, ul. Racławicka - za kościołem (projekt nie uwzględnia zapowiadanych wcześniej buspasów na ul. Śląskiej i Dąbrowskiego).


Jak chyba wiecie miasto i z krukiem w herbie i Wroną na fotelu planuje dalszy ciąg remontów Alej.. a raczej nie planuje tylko już zaczyna realizować!

I tutaj się pojawia kwestia ruchu rowerowego po remontach - będzie? nie będzie?

Sądzę oczywiście, że projektant i zleceniodawca (miasto) nie brało pod uwagę rowerów - więc co możemy zrobić, aby o to powalczyć?

przy remoncie III Alei pamiętam, że my rowerzyści jakoś dochodziliśmy do głosu i walczyliśmy - i jakieś pokłosie tego jest.. mamy niby ruch rowerowy w III Alei, ale przemilczę jego jakość.. Wtedy jednak byliśmy stosunkowo silni, a teraz Masa i cały ruch wraca do siebie..

Jutro chyba się skoczę na tę prezentację..

Macie jakieś pomysły? Robimy coś..?!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Sro 13 Maj 09, 1:36:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Patrząc na organizację ruchu rowerowego w całym mieście, nawet jeśli aleje przystosują, raczej zbyt wiele to nie zmieni... Pomylone kolory ścieżek, rozwalająca się i zarastająca kostka brukowa, drogi donikąd, wąskie odcinki z brakiem widoczności grożące wypadkami... Jeśli o coś walczyć to o całkowitą przebudowę dróg w mieście, ale to nierealne, a nawet jeśli (fundusze unijne zapewne można by jakoś pozyskać na ten cel), to potrzeba jeszcze do tego rozsądnych ludzi w UM, którzy zrobili by to z głową i z myślą o rowerzystach - nie wiem tylko co jest bardziej utopijne...


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Reklama
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 13 Maj 09, 23:36:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj na tej prezentacji przez pierwsze 45 minut, potem musiałem wyjść.

Od razu napiszę to co nas interesuje:

po remoncie wszystko zostaje po staremu ! ! !

czyli wyda się miliony złotych na remont podczas którego można by w końcu uregulować ruch rowerowych w centrum miasta i kompletnie nic a nic się nie zmieni. Augustyn rzekł coś w stylu "ruch rowerowy będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach czyli po obu jezdniach" - oczywiście po środkowym pasażu na pewno też nie będzie wolno jeździć, bo planują robić pasy dla pieszych - dowiedziałem się, że dzisiaj przechodzenie np. przez Biegańskiego czy pomiędzy tymi łącznikami w Alejach czy np. przez al. Wolności jest niezgodne z prawem!! Ciekawe dlaczego łapią tam tylko rowerzystów, a pieszych już nie...

Tutaj kilka zdjęć: (sorry za kiepską jakość, ale ręce mi się trzęsły z nerwów)

kolory:
czerwone/brązowe - jezdnie
żółte - chodniki i przestrzenie dla pieszych
białe paski - pasy zieleni z drzewami
turkusowy/zielony - miejsca parkingowe

UWAGA - adresy kopiujcie i wklejajcie do przeglądarki - inaczej nie zadziałają!
http://dhost.info/sherwood29/ftp/IMG_7108.JPG
http://dhost.info/sherwood29/ftp/IMG_7111.JPG
http://dhost.info/sherwood29/ftp/IMG_7114.JPG
http://dhost.info/sherwood29/ftp/IMG_7116.JPG
http://dhost.info/sherwood29/ftp/IMG_7117.JPG
http://dhost.info/sherwood29/ftp/IMG_7120.JPG

jak dla mnie pieniądze idą w błoto!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Czw 14 Maj 09, 1:00:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
jak dla mnie pieniądze idą w błoto!

Pieniądze nigdy nie idą w błoto - zawsze lądują w czyjejś kieszeni.


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 12 Lip 09, 0:32:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłem taki skarb dzisiaj:

http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,3598028.html

cytat:

"Nikt z urzędników nie potrafił też odpowiedzieć na pytanie, co z Alejami. W remontowanej III Alei ścieżki pierwotnie nie przewidywano, ale już po rozpoczęciu remontu wymyślono, że na poszerzonym północnym chodniku - mało uczęszczanym przez pieszych - znajdzie się na nią miejsce. Tyle że tego rozwiązania w bardzo ruchliwej II i II Alei skopiować się już nie da. - Chcemy rozpisać konkurs na zagospodarowanie I i II Alei, który i tę sprawę rozstrzygnie - dał rowerzystom nadzieję prezydent Wrona."

Nóż mi się w ręce otwiera!!!
-- edit -- w kieszeni oczywiście Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Nie 12 Lip 09, 1:45:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to stare już... Sprzed 3lat Razz
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 12 Lip 09, 9:10:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i właśnie o to chodzi!!

Trzy lata i kompletnie nic!!

Dodam, że to było przed wyborami i chyba wiadomo już o co chodzi...


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Nie 12 Lip 09, 10:40:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz chwilkę po pobudce nie do końca kojarzę... Ale chyba to wczoraj no najdalej przedwczoraj w TV Orion były informacje i jakaś kobita z UM coś tam ględziła o III alei, bo chodziło o to, że dzieci mogą tą kostkę wyciągać. I się pytali kiedy to naprawią... A jakiś gość chyba z MZD stwierdził tylko, że to jest kostka i ona zawsze jest luźna za 2-3lata jak się nazbiera wokół paprochów, podrośnie trawka to wtedy się będzie trzymać. Kpina i paranoja Evil or Very Mad
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 07 Wrz 09, 21:02:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Korzystając z niebywałej okazji byłem dzisiaj w Urzędzie Miasta w Biurze Rewitalizacji, aby porozmawiać na temat mojego listu ws. remontu Alej i odpowiedzi na niego (byłem ją dzisiaj odebrać i zupełnie mnie nie satysfakcjonowała).

Wyjaśniono mi w Biurze Rewitalizacji, że:

- Plac Biegańskiego będzie powierzchnią wspólną dla pieszych i rowerzystów
- droga rowerowa na Kilińskiego zostanie podciągnięta do samego Placu
- na zachodniej stronie Odwachu (budynek obok Ratusza) i po wschodniej stronie kościoła św. Jakuba zostaną ustawione stojaki rowerowe
- całe Aleje będą strefą zamieszkania i ruch rowerowy będzie dozwolony na całej ich szerokości - zarówno na jezdniach jak i po bocznych chodnikach oraz środkowym pasażu (pisemnie niestety sformułowano to inaczej i powinniśmy np. na zbliżających się warsztatach zażądać pisemnego zapewnienia, że tak właśnie będzie..)
- powierzchnia będzie w stylu tej z III Alei, więc jazda jezdnią będzie raczej odpadała.. pozostanie pasaż + chodniki boczne

Zbliża się Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Dzień Bez Samochodu - mają być w związku z tym warsztaty rowerowe. Zaproponowało mi, abyśmy na nich zgłosili pisemnie swoje uwagi i propozycje dotyczące dróg rowerowych i rozwiązań komunikacyjnych. Myślę, że nie może nas tam zabraknąć i pasowałoby zrobić taką listę!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
sforza Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6200 (88%)
Postów: 72

Częstochowa - Zacisze

Post Sro 16 Wrz 09, 21:05:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy moje oczy dobrze dziś widziały co powstaje wzdłuż ulicy Focha kosztem chodnika dla pieszych?
Miejsca parkingowe dla ... samochodów?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 16 Wrz 09, 21:14:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może nie koniecznie w dobrym miejscu wklejam, ale polecam lekturę... szkoda że to nie u nas... http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,7047090,Co_miasto_zamierza_zrobic_nad_Wislokiem_.html


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sro 16 Wrz 09, 21:41:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sforza napisał:
Czy moje oczy dobrze dziś widziały co powstaje wzdłuż ulicy Focha kosztem chodnika dla pieszych?
Miejsca parkingowe dla ... samochodów?

Tak... dzisiaj widziałem dokładnie to samo. Choć to słabe miejsce na lokalizację ścieżki rowerowej - lepiej sobieskiego pojechać.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sro 16 Wrz 09, 22:31:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie dlaczego tak z uporem robią ścieżki z kostki i przy chodniku a nie przy jezdni? Takie usytuowanie ścieżki rowerowej jest niewygodne i niebezpieczne (jeśli chcemy się szybko przemieścić z punktu A do punktu B) Exclamation Co chwila wjazdy do posesji, poprzeczne ulice a przy nich krawężniki i nie ustępujący pierwszeństwa kierowcy. Jadąc ulicą lub ścieżką rowerową wyznaczoną na ulicy nie mamy takich "niespodzianek" Exclamation Tak trudno namalować na asfalcie ścieżkę farbą Question Pół biedy jeśli się jeździ rowerem górskim (choć przy szybkiej jeździe też czasem się trzeba nagimnastykować), jednak jazda po Częstochowskich "ścieżkach" rowerowych jest praktycznie niemożliwa. Dużo łatwiej jest jechać (łamiąc przepisy) asfaltem. Tak jak ostatnio pisał Lukas ... chyba chcą nas "wygonić" z ulic na twory ścieżko podobne ...


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 17 Wrz 09, 23:09:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



takie znaczki powinni popowieszać w Alejach!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 23 Lut 11, 10:09:25     2011 konsultacje...i ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- Konsultacje na temat dwóch kółek w Alejach zaczynamy 1 marca - zapowiada Agata Wierny z biura inicjatyw lokalnych i konsultacji społecznych w urzędzie miasta. - Mają potrwać do końca kwietnia, żeby ostateczne decyzje mogły zapaść w maju, bo to początek sezonu rowerowego.

Konsultacje będą się odbywać w trzech etapach. Pierwszy to zbieranie opinii od mieszkańców. Magistrat w sprawie rowerów do zaproponowania ma na początek cztery warianty:

* zostawić wszystko tak jak jest, czyli z zakazem

* udostępnić cały środkowy pasaż pospołu rowerom i pieszym

* wytyczyć (wymalować) ścieżkę dla rowerzystów na środku pasażu

* wytyczyć drogę rowerową po jednej ze stron pasażu (ale wtedy po tej stronie nie byłoby ławek).

- To tylko propozycje, bo może ktoś z mieszkańców ma lepszy pomysł, na który urzędnicy nie wpadli - mówi Wierny.

Po tym etapie, 16 marca odbędzie się otwarte zebranie wszystkich zainteresowanych. Idea jest taka, by jego uczestnicy wspólnie wybrali najlepsze ze zgłoszonych propozycji. Trafiłyby one do ankiety dostępnej w internecie i na papierze i zostały poddane głosowaniu. Powinno się on odbyć w pierwszej połowie kwietnia, żeby do końca kwietnia opracować jego wyniki i przedstawić prezydentowi pod rozwagę uzyskaną tak opinię częstochowian.

Wyniki ankiety-plebiscytu nie będą jednak dla prezydenta wiążące.
Taki tekst zamieściła Gazeta Wyborcza
Skontaktowałem się z Panią A. Wierny Zaproponowała nam czynny udział w konsultacjach. Czy są chętni do czynnego udziału w konsultacjach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 23 Lut 11, 18:53:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Wyjaśniono mi w Biurze Rewitalizacji, że:

- Plac Biegańskiego będzie powierzchnią wspólną dla pieszych i rowerzystów
- droga rowerowa na Kilińskiego zostanie podciągnięta do samego Placu
- na zachodniej stronie Odwachu (budynek obok Ratusza) i po wschodniej stronie kościoła św. Jakuba zostaną ustawione stojaki rowerowe
- całe Aleje będą strefą zamieszkania i ruch rowerowy będzie dozwolony na całej ich szerokości - zarówno na jezdniach jak i po bocznych chodnikach oraz środkowym pasażu (pisemnie niestety sformułowano to inaczej i powinniśmy np. na zbliżających się warsztatach zażądać pisemnego zapewnienia, że tak właśnie będzie..)


Jak widać tym darmozjadom nie wolno nigdy ufać. Kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa.

Stawmy się na tych konsultacjach i weźmy w nich czynny udział, bo jest to nasze być lub nie być w Alejach - teraz ew. kłamstwo urzędników będzie ciężko zatuszować.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 02 Mar 11, 20:25:19     Impreza w sobotę... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

" Masa Krytyczna "dostała zaproszenie do wzięcia udziału w konsultacjach dot. ruchu rowerowego w Częstochowie. Rozpoczęcie konsultacji w najbliższą sobotę
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9181068,Zapraszamy_w_sobote_przed_ratusz__Szykujcie_stroje_.html
Będzie specjalny namiot z materiałami informacyjnymi, ma być obecny Prezydent Miasta... Pani Agata Wierny z UM zaprasza rowerzystów do wzięcia udziału w tej imprezie. Można wziąć udział w konsultacjach ,wysłać tam rikszę z naszymi ludżmi i materiałami /ulotkami / propagującymi Masę.
Są chętni do wzięcia udziału w imprezie i propagowaniu Masy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5417 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Sro 02 Mar 11, 20:55:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja się piszę jak tylko nie będę w pracy Mr. Green


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 02 Mar 11, 21:11:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podaj Janku jakieś szczegóły. O której godzinie? Pojawił bym się i trochę postraszył łysym wizerunkiem Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5417 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Sro 02 Mar 11, 21:54:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak tak drżyjcie mochery Arektacana wkracza do boju Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 02 Mar 11, 23:13:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Riksza sprawna, akumulator podładowany.Są chętni do jazdy w sobotę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
CSA Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5829 (83%)
Postów: 44
Wiek: 42

1000

Post Czw 03 Mar 11, 13:59:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Riksza sprawna, akumulator podładowany.Są chętni do jazdy w sobotę?


Wstępnie moge się zadeklarować Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 03 Mar 11, 19:17:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sobotnia impreza zaczyna się na Placu W. Biegańskiego o godz 13:30
Planowane jest spotkanie z Prezydentem Miasta i przedstawicielami MZDiT.
To początek konsultacji dot. organizacji ruchu w modernizowanych Alejach NMP
16 marca w Pałacu Ślubów o godz 17:00 odbędzie się spotkanie dot. zmian ruchu w Alejach. Można przyjść i przedstawić swoje propozycje.
Podczas sobotniej imprezy możemy spopularyzować Masę Krytyczną rozdając ulotki informacyjne.
Riksza czeka na chętnych !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Abovo Kobieta



Status: Offline
Dni: 4798 (68%)
Postów: 228
Wiek: 50

Częstochowa- Północ

Post Czw 03 Mar 11, 22:36:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sobota:-) Będę Smile
Do zobaczenia Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5417 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Pią 04 Mar 11, 19:08:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do jutra ludziska :>


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy