wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
nawigacja na rower Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mario666



Status: Offline
Dni: 5519 (78%)
Postów: 15


Post Wto 12 Maj 09, 23:06:32     nawigacja na rower Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie czy ktos uzywa nawigacji na rowerze jesli tak to co polecacie jaka firme i model


Mario666
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 13 Maj 09, 19:23:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tej kwestii to tylko KSW. Tu jego strona www.ksw-funcard.civ.pl tam powinien być kontakt. To człowiek który naprawdę zna się na nawigacjach. Nawet własne mapy tworzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Sro 13 Maj 09, 21:10:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
W tej kwestii to tylko KSW. Tu jego strona www.ksw-funcard.civ.pl tam powinien być kontakt. To człowiek który naprawdę zna się na nawigacjach. Nawet własne mapy tworzy.


Tak, KSW to fachowiec pierwszej wody w tej dziedzinie. Mnie bardzo pomógł i chyba będzie pomagał dalej. Ja mogę polecić Vistę Hcx bo coś takiego mam ale jak masz więcej kasy to colorado jest jeszcze lepszy, ewentualnie 60cx.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mario666



Status: Offline
Dni: 5519 (78%)
Postów: 15


Post Czw 14 Maj 09, 0:08:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zastanawiam sie nad 60-siatka garmina


Mario666
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Czw 14 Maj 09, 9:00:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się w temat jeszcze nie zagłębiałem, ale taka moja początkowa koncepcja na nawigację to jakaś nokia z E-serii, do tego odbiornik GPS pentagram pathfinder 3106. I do tego wgrywam ten programik trekbuddy z mapami jury od compass'u.
A na codzień do nawigacji po mieście czy na drodze, jakiś komórkowy tomtom czy garmin...
Nie wiem jak to rozwiązanie się spisze, ale myślę że powinno to funkcjonować jakoś w miarę przyzwoicie, kwestia jeszcze tylko dokładności map w tym trekbuddy.
Powrót do góry
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 14 Maj 09, 12:22:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej kwestia tego ile bateria trzyma.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 14 Maj 09, 13:01:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mnie tam wystarczy SE + trekbuddy + pentagram pathfinder
współpraca z google earth itp.



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Fludi (usunięty)







Post Czw 14 Maj 09, 13:43:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee jak się spisuje ten trekbuddy? I ogólnie jak działa sam pathfinfder?
Powrót do góry
mykerynos Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5742 (81%)
Postów: 48
Wiek: 49

Częstochowa (Błeszno)

Post Czw 14 Maj 09, 23:33:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli mówimy o nawigacji na rower to polecam firmę Garmin a model juz do wyboru. Ja używałem 60 CS a teraz firma zasponsorowała mi 76 CSx i jestem bardzo zadowolony.
Mam wgraną mapatopo a ze strony Garmina zassałem aktualizacje tej mapki i jest na niej 90% szlaków rowerowych i turystycznych JURY, oraz innych fajnych miejsc wypadowych(góry)
Jest to jakiś wydatek ale zabawa przednia no i można używać jako nawi w samochodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 15 Maj 09, 12:40:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fludi napisał:
MonteRochee jak się spisuje ten trekbuddy? I ogólnie jak działa sam pathfinfder?


Bez zarzutu pokazuje całą trasę, ale to zależy od mapy jaką ściągniesz bądź zrobisz, musi być dokładnie spasowana.
Pathfinder czasami gubi sygnał ale to nie przeszkadza w mgnieniu oka się łączy z powrotem.
W połączeniu z samym telefonem bez "treka" też działa, lecz tylko na bazie samych współrzędnych geograficznych w statusie telefonu, mowa tu o SE w innych nie sprawdzałem...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 15 Maj 09, 14:54:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko po co komu gps na jurze gdzie co 5km jest wioska? Wystarczy dobra mapa.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Pią 15 Maj 09, 22:14:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Używam czegoś takiego, jest to Garmin Forerunner 201


Dałem za to cudo ~150zł na allegro. Pierwotnie miał mi zastępować licznik. Nawigacja się czasem przydaje, a po każdym 'wypadzie' zgrywam dane do SportsTracks. Wyświetla mi tam trase np na google maps albo earth, moje 'osiągniecia' i takie tam Smile
Jak najbardziej polecam


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mykerynos Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5742 (81%)
Postów: 48
Wiek: 49

Częstochowa (Błeszno)

Post Sob 16 Maj 09, 9:40:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Tylko po co komu gps na jurze gdzie co 5km jest wioska? Wystarczy dobra mapa.

A kto powiedział że jeżdze tylko po Jurze?
A po 2 to chyba kolega już dawno nie jeżdził po Jurze !!! Razz Jest dużo wycinek i niestety czasami padają drzewa ze znakami, a jeśli mówimy po co komu GPS na Jurze to po co komu woóle GPS wystarczy dobra mapa. Cool
Jam mamy puisać takie posty żeby komuś pomóc w problemie to lepiej nic nie pisać ponieważ Twój post nic nie wniósłw pomoc zainteresowanemu. Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Fludi (usunięty)







Post Sob 16 Maj 09, 9:45:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Tylko po co komu gps na jurze gdzie co 5km jest wioska? Wystarczy dobra mapa.

Tylko żeby spojrzeć w mapę trzeba się zatrzymać, rozłożyć ją, itd... A jak masz GPS, nie ważne jakiego, mieści się w dłoni. Wyciągasz go z kieszonki czaisz na szybko w czasie jazdy i wiesz dokąd jechać. A czasami z drugiej strony przydaje się jak się gdzieś pogubi drogę, jadąc z mapą chociażby Wink

Andrzej a Twoje cudeńko na rękę, to wg opisu producenta jest bardziej dla osób biegających, niż jeżdżących na rowerach.
Powrót do góry
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Sob 16 Maj 09, 10:50:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Andrzej a Twoje cudeńko na rękę, to wg opisu producenta jest bardziej dla osób biegających, niż jeżdżących na rowerach.

Do biegania nadaje się tak samo dobrze jak do jazdy na rowerze. Mam dedykowany do tego uchwyt na kierownice, coś takiego:

Świetną opcją jest to że moge zaprogramować jeden swój 'ekran', czyli moge ustawić wartości jakie chce żeby mi się wyświetlał a nie takie które już zostały z góry zaprogramowane. Może pokazywać:
predkość

predkośc max

prędkość okrążenia

prędkość średnia

śred czas okrazenia

wysokosc

aktualny czas

calkowity czas

calkowity dystans

czas

czas okrazenia

dystans

dystans okrazenia

kalorie

nachylenie

okrazenia

pozostaly czas

pozostaly dystans


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sob 16 Maj 09, 11:56:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, tylko tu chodzi o to, żeby jadąc rowerem mieć pokazaną aktualną pozycje i jakiś kawałek okolicy dookoła, a nie tylko linie zaprogramowanej trasy...
Skoro mam zamiar już wydać kasę na jakąś nawigacje, to chciałbym żeby jednak była dość uniwersalna, np. żebym mógł wziąć ją i na rower i do auta.
Powrót do góry
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Sob 16 Maj 09, 13:05:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, opcje nawigacji są w tym ubogie, ale jak dla mnie wystarczające. Pozycja jest pokazana. Gps podczas przemieszczania się rysuje trase, więc nie ma możliwości się zgubić. I można jeszcze wprowadzać punkty na które ma nawigować.


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
KSW Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6982 (99%)
Postów: 228
Wiek: 47

Panki (30km od Cze-wy)

Post Nie 17 Maj 09, 0:33:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z GPS-em jeżdżę na rowerze od 2003 roku. Polecam Garmina Colorado gdyż obecnie z takim podróżuje (nie tylko rowerkiem ale i autkiem oraz motocyklem - spisuje sie swietnie) Smile
Vista HCx i 60 CSx tez są OK
Na temat modelu Oregon w aspekcie rowerka wiele napisano na forum: http://www.garniak.pl/ - tu też można poczytać o wszystkim co nas zainteresuje na temat GPS Garmin.

O przyjemności w używaniu GPS decyduje głównie dokładna mapa - czasami jej brak motywuje do stworzenia własnej mapki Smile

Chętnie pomogę w temacie wyboru mapy jak i GPS ... na zachętę dwie fotki z mojej ostatniej wycieczki:



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 18 Maj 09, 7:16:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mykerynos, kolega (to miałem być ja ten kolega?) jeździ po jurze od 2 do 3 razy w tygodniu czasem więcej. Mój post wniósł zainteresowanemu tyle że może się zastanowi czy potrzebuje wydać sporo kasy na niekoniecznie potrzebny sprzęt. Natomiast Twój post właśnie nie wniósł nic do tematu.

A czasem właśnie chodzi o to żeby się zgubić Twisted Evil


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
mykerynos Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5742 (81%)
Postów: 48
Wiek: 49

Częstochowa (Błeszno)

Post Wto 19 Maj 09, 23:08:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
(to miałem być ja ten kolega?):

Myślałem że KOLEGA to miłe słowo jeśli się wypowiadam o człowieku, no ale skoro sądzisz inaczej to Twoja sprawa.
Po 2 mamy XXI wiek i skoro chcesz jeździć z mapą to także Twoja sprawa a mario666 i tak pewnie kupi jakąs nawigacje mimo że poleciłeś mu mape.
Jak już napisał mój przedmówca z gps-em się jeździ szybciej, wygodniej i jak sie gdzieś zapędzisz to nie musisz metodą wcięć określać miejsca stania. Jednym słowem cywilizacja więc jak już pisałem wcześniej polecam firmę GARMIN ponieważ robią dokładne mapy i można używać także zamiennie do samochodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
mario666



Status: Offline
Dni: 5519 (78%)
Postów: 15


Post Sro 20 Maj 09, 10:29:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę że zdecyduję się na model 60, ze wzgledów finansowych gdyz nie jestem wstanie przeznaczyć 2000 na sprzet z najwyzszej półki choc nie ukrywam że było by miło, ale nie można mieć wszystkiego


Mario666
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 20 Maj 09, 13:09:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mykerynos wiele wyrazów ma różny wydźwięk w zależności od kontekstu w zdaniu. Ale to już EOT.

Model 60 jest chyba pozbawiony możliwości pracy z mapą moim zdaniem to zakup pozbawiony sensu (co innego jeśli piszesz o 60 csx), jeśli naprawdę już chcesz tą nawigację to przynajmniej taką co z mapami będzie działać (można wykorzystać na więcej sposobów niż tylko na rower), naprawdę zastanów się czy jej potrzebujesz, gdzie jeździsz i czy na pewno ta 'przestarzała' mapa Ci nie wystarczy. Inna sprawa jest jeśli podróżujesz dużo po świecie lub Polsce,wtedy navi może się przydać. Chyba że faktycznie wyjęcie mapy to ogromny problem.
Przemyśl to jeszcze raz tym bardziej że musisz iść na kompromis finansowy co prawie zawsze skutkuje w dalszej perspektywie niezadowoleniem.
EOT


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
scottmaniak Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5019 (71%)
Postów: 3

Poraj

Post Czw 01 Lip 10, 14:03:58     Naviroad Moto Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam Navroad Moto. Cena mnie zachecila, a i parametry niezle. Spisuje sie bardzo fajnie poki co. BAteria okolo 6 godz + egzemplarz na wymiane.Wodoszczelna i mozna mapki topo tez wgrac. Jeszcze nie wiem jak z tego SportNavi korzystac, ale pewnie z czasem sie okaze jak stane sie bardziej zaawansowany Wink


MTB - Moj Tajny Bog
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Czw 19 Sie 10, 12:27:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mnie kolega elektronik sklecił urządzenie, które zamienia prąd zmienny 6V z rowerowego dynama w piaście, na prąd stały 12V, taki jak z akumulatora samochodowego. Na wycieczki zabieram swoje stare MIO168 z AutoMapą. GPS zastępuje mi głównie mapę, ale AM zapisuje też ślad, dane dot. odległości, prędkości, itp. Widziałem podobne rozwiązanie w ładowarkach sprzedawanych na allegro. Jeśli ktoś ma problem z zasilaniem urządzeń, a rower jest wyposażony w dynamo - warto rozważyć takie rozwiązanie :c)


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Czw 19 Sie 10, 18:21:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja używam czegoś podobnego - samochodowa nawi, z tym, że mam po prostu zrobionego battery packa na 4 akumulatorki AA. Daje to akurat takie napięcie jak ładowarka do nawi. Przy w pełni naładowanym urządzeniu i akumulatorkach 2100mAh mam w granicach 8 (choć udało mi się nawet 10) godzin pracy. No i do tego NoniGPSPlot z wgranymi mapkami obszaru w który się wybieram i jest git Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy