wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Dwie trasy sprawdzone w poprzednim sezonie ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KSW Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7003 (99%)
Postów: 228
Wiek: 47

Panki (30km od Cze-wy)

Post Wto 15 Mar 05, 18:51:37     Dwie trasy sprawdzone w poprzednim sezonie ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Zaproponuje wam dwie trasy w trochę inny sposób - jest to ślad zarejestrowany przez gps nałożony na mapę. Jestem ciekawy waszych opinii co do tego sposobu wizualizacji trasy Smile
Obie wycieczki odbyte po tych trasach obfitują w wiele pięknych miejsc widokowych sprzyjających robieniu wielu zdjęć ...

Trasa nr.1
http://www.ksw-funcard.civ.pl/UMP_Panki/image/rower/wycieczki/slad_2004_10_22.jpg

Trasa nr.2
http://www.ksw-funcard.civ.pl/UMP_Panki/image/rower/wycieczki/slad_2004_10_28.jpg

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Wto 15 Mar 05, 19:15:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

łoooo... jestem pod wrażeniem...
GPS jak dla mnie to bardzo dobry pomysł ale chyba nie osiągalny w kwesti finansowej, przynajmniej dla mnie... widze że masz na kierownicy, czy to nie jest przypadkiem Garmin ?

P.S mam nadzieję że jeżeli byliby chętni to odbył byś takie traski pełniąc rolę przewodnika, oczywiście w sezonie... Mr. Green


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 15 Mar 05, 19:22:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOW, fajnie tylko jak już Siwy mówił szkoda, że takie drogie, fajne są palmy z GPS'em ale to jest wydatek koło 2 tys zł


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
KSW Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7003 (99%)
Postów: 228
Wiek: 47

Panki (30km od Cze-wy)

Post Wto 15 Mar 05, 19:25:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak - to jest Garmin etrex LEGEND

Co do przewodnika to planuje w tym sezonie dużo wycieczek po Jurze zwłaszcza że powoli zabieram się za robienie mapy dla tego obszaru :)

A koszt np. tego modelu co ja mam to juz nawet i 500 zl na ellegro ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Wto 15 Mar 05, 19:30:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KSW napisał:
A koszt np. tego modelu co ja mam to juz nawet i 500 zl na ellegro ...


hmm... teoretycznie niedrogo nawet ale ja jeżdzę narazie na tyle mało że jest mi raczej zbędny Confused

ale ogólnie to świetna sprawa... tylko za lekko ponad 500 PLN to mam SPD + buty i kask... Cool

czyli możemy na Ciebie liczyć że nas jakby co zabierzesz ? Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
KSW Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7003 (99%)
Postów: 228
Wiek: 47

Panki (30km od Cze-wy)

Post Wto 15 Mar 05, 19:35:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siwy napisał:

czyli możemy na Ciebie liczyć że nas jakby co zabierzesz ? Very Happy


Nie ma problemu Smile
Postaram się wcześniej jak by co dać znać o planowanych wycieczkach ... niestety Częstochowa nie będzie często moim punktem startu z powodu mojego miejsca zamieszkania Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Wto 15 Mar 05, 19:38:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KSW napisał:
niestety Częstochowa nie będzie często moim punktem startu z powodu mojego miejsca zamieszkania Smile


to jest chyba najmniejszy problem... Very Happy

dajesz znać na forum, piszesz co i jak a my się stawiamy w Pankach :D

fajnego masz bika... Scott rulezz... Cool


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 15 Mar 05, 23:11:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajnie, mając takie cacko można jechać przed siebie bez strachu, że nagle stwierdzimy że nie wiadomo któredy wracać, raz już tak miałem i nie było zbyt miło


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7074 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sro 16 Mar 05, 20:43:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ee tam to jest wlasnie przyjemosc jazdy w terenie i ta adrenalinka a co do zabladzena to jest niexle jak sie sciemnia i nie wiesz gdzie jestes albo jestes cholernie daleko od domu Razz to jet to co tygryski lubią najbardziej


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 16 Mar 05, 21:06:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tam nie lubię takiego hardkoru.... ale z Tobą Wizar twój paź - giermek posłuszny ruszy i na koniec świata Mr. Green


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7074 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sro 16 Mar 05, 21:11:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie bajaj ze mna nie zginiesz choc czasem mozna mnie miec dosc ale to juz skutek uboczny


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 16 Mar 05, 21:14:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o tym czy będę Cię miał dość to się przekonam, ale jeżeli jesteś zakręconym bikerem, jeszcze bardziej niż ja to będzie niezły hardkor...

tak naprawdę to mialem dość ludzi tylko tych z którymi chodziłem do gimnazjum... nie wszystkich oczywiście (Speedy żębyś nie pomyślał) :mrgreen:

Wizar pojeździmy - zobaczymy Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7074 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sro 16 Mar 05, 22:15:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siwy napisał:
o tym czy będę Cię miał dość to się przekonam, ale jeżeli jesteś zakręconym bikerem, jeszcze bardziej niż ja to będzie niezły hardkor...


Powtarzasz się, powtarzasz się, powtarzasz się, powtarzasz się...

Już tyle razy słyszalem, "przekonam się", "zobaczymy", że słabo mi się robi... CHŁOPAKI! Konkrety, a nie obietnice! (zapamiętać!)

Siwy napisał:
tak naprawdę to mialem dość ludzi tylko tych z którymi chodziłem do gimnazjum... nie wszystkich oczywiście (Speedy żębyś nie pomyślał) Mr. Green


Oj... módl się, żeby te informacje nie przenikły dalej... bo ciężko z tobą będzie (będziesz się rozliczał na rekolekcjach Mr. Green )

EL, chce już z tobą pogadać :>


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 16 Mar 05, 22:18:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:

EL, chce już z tobą pogadać :>


wiem Mr. Green dzisiaj mi to powiedziała...

P.S nie róbmy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 16 Mar 05, 22:22:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli wracając do tematu, wyjeżdżamy w wakacje. Proponuję jechać przed siebi najbardziej zamotaną trasą jak tylko się da, a jak już będziemy daleko, to włączymy GPS i zacznie się zabawa.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 16 Mar 05, 22:24:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczepan ja lubię ryzyko ale bez przesady... moze się powtórzę, tak sądzi Speedy, ale jestem Za Very Happy Mr. Green


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 16 Mar 05, 22:42:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz Siwy, jak mamy nawigację to można jechać przed siebie i nie bać się, że nie będzie wiadomo jak wrócić, a z drugiej strony to wcale nie jest tak łatwo się zgubić Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
KSW Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7003 (99%)
Postów: 228
Wiek: 47

Panki (30km od Cze-wy)

Post Sro 16 Mar 05, 22:46:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wracając do tych sladow na mapie - ja w ten sposób "opisuje" sobie swoje wycieczki rowerowe już od dwóch lat - interesująco wygląda sytuacja jeśli wszystkie ślady jednocześnie nałożę na mapę - widzę gdzie byłem w ciągu tych dwóch lat oraz co najciekawsze gdzie jeszcze nie byłem - to mi ułatwia planowanie następnych wycieczek ...

Dodatkowo te ślady pozwalają mi poprawiać cyfrową mapę jaką robię dla moich okolic.

Mając gps-a podczas wycieczki z wgraną taka mapą (na bieżąca poprawianą dzięki poprzednim wycieczkom) dokładnie wiem: gdzie jestem, skąd przyjechałem i gdzie jechać (aby np. wyjechać z baaaardzo dużego lasu lub trafić do wcześniej odwiedzonego miejsca itp).

To urządzenie naprawdę znacząco zmienia podejście do wycieczek - do ich planowania - do ich realizacji oraz do ich późniejszej analizy (mogę przeanalizować teoretycznie wszystko: prędkość w danym miejscu jaką miałem [widzę gdzie się "obijałem" a gdzie ciężko pracowałem Smile ], wysokość na jakiej byłem i wiele więcej ...).

A osoby lubiące adrenalinke wcale nie musza patrzeć na ekranik z mapką .... ale potem juz w domciu swoją adrenalinke będą mogły zwizualizować na tle mapy - wyniki będą bardzo ciekawe Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 16 Mar 05, 22:52:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajnie, fajnie, dzisiaj właśnie miałem okazję pobawić się Palm'em z GPS'em i stwierdzam, że naprawdę niezła zajawka, szkoda tylko, że taka droga Sad


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
KSW Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7003 (99%)
Postów: 228
Wiek: 47

Panki (30km od Cze-wy)

Post Sro 16 Mar 05, 22:57:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Fajnie, fajnie, dzisiaj właśnie miałem okazję pobawić się Palm'em z GPS'em i stwierdzam, że naprawdę niezła zajawka, szkoda tylko, że taka droga Sad


Tylko że Palm (Palmtop) z GPS'em nie za bardzo nadaje się na rower (wpływ warunków atmosferycznych [deszcz], problem z zasilaniem, problem z mocowaniem [wrażliwość na upadki Smile ] ...).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 16 Mar 05, 22:59:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak ale to nie zmienia faktu, że to jest super sprawa.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 16 Mar 05, 23:03:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale myślę że jak ktoś mało jeździ albo jeździ w grupie to jest razcej zbędny...
takie jest moje odczucie... ale jeden GPS na grupę nie zaszkodzi Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 16 Mar 05, 23:30:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

GPS, jak GPS ale sam palm to super zabawka, chocoiaż jak bym miał na to kase to raczej bym się w laptopa wyposażył


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy