wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Obręcz] Alexrims dh 22
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mario666



Status: Offline
Dni: 5539 (78%)
Postów: 15


Post Wto 17 Lut 09, 10:30:08     [Obręcz] Alexrims dh 22 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakie sa wasze opinie o tej obręczy, czy ktoś jej używał jeśli tak niech się podzieli doswiadczeniami


Mario666
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6671 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 18 Lut 09, 12:23:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

polecam zwrócić uwagę na wykonanie, w katalogu na ten rok boki obręczy są w srebrne, w poprzednich sezonach były w kolorze czarnym i jeśli używasz tarczówek to nie ma najmniejszego problemu ale przy v-kach sprawa jest już dyskusyjna bo do czasu kiedy nie zetrze się ta farba, to poprawność hamowania jest mocno dyskusyjna, a i wygląda to niezaciekawie. ważne jest tez to czy jest kapslowana, bo spotkałem się z modelami niekapslowanymi. osobiście używam dh 19 bardzo podobna obręcz, trochę niższy ma profil za to jest nieznacznie szersza i złego słowa o niej powiedzieć nie mogę, a lekko pod moim tyłkiem nie ma Razz


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6981 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 18 Lut 09, 13:46:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

19-ki są nie do zdarcia. Moja przeżyła wszystkie wypady sakwiarskie, mtb i maratony i służy dalej.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
mario666



Status: Offline
Dni: 5539 (78%)
Postów: 15


Post Sro 18 Lut 09, 19:57:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu sie zgadzam że brak farby na bokach to plus, zastosowanie do v- ki narazie nie mysle o tarczach może kiedys, bo zastanawiałem się też nad obręczami mavica ale przy tej samej klasie sa raczej droższe


Mario666
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6671 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 19 Lut 09, 14:22:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mario666 napisał:
zastanawiałem się też nad obręczami mavica ale przy tej samej klasie sa raczej droższe

a do tego trochę lżejsze, mniej wytrzymałe tzn,są wytrzymałe ale lubią sobie pęknąć znienacka:) , ano i rzecz najważniejsza współczynnik lansu +100 punktów


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6506 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Pią 20 Lut 09, 13:36:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
są wytrzymałe ale lubią sobie pęknąć znienacka:) ,


Wiem coś o tym Evil or Very Mad Moją xc 717 załatwił ostry mróz Twisted Evil Popękała przy nyplach Sad
A teraz założyłem 317 trochę cięższa ale ma twardszy 3komorowy profil Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lisu



Status: Offline
Dni: 7022 (99%)
Postów: 144
Wiek: 36

Czestochowa-Zawodzie

Post Pią 20 Lut 09, 14:54:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm ja jeżdzę na x517 z przodu oraz x618 (podwójnie oczkowana 517) z tyłu, nic się z nimi nie dzieje chociaż niektóre modele mavica mają ograniczenie ciśnienia w oponie.Wiem też że jakiś model Alexów pekał wzdłóż obwodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6506 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Pią 20 Lut 09, 19:15:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie było tak że fabrycznie składane koła były(jedno jest nadal) super sztywne. Ja z wagą koło 90kg skakałem na nich po górach i nic się nie działo. Przez 2lata w ogóle nie widziały klucza do centrowania. Pech chciał że jak były te ostry mrozy (-10-15) pojechałem na nich do Olsztyna a nie na rowerze zimowym. Wiadoma sprawa stalowe szprychy DT skurczyły się na mrozie i pociągając nyple rozszczepiły obręcz. Stało się to przy 4 szprychach po stronie kasety i nie wpłynęło na komfort jazdy. Zauważyłem to przez przypadek jak rozbierałem rower do przeglądu a że nie chcę mieć kłopotu na nowy sezon to od razu zmieniłem obręcz. Przednia jest jak nowa i myślę że jeszcze długo mi posłuży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5885 (83%)
Postów: 732


Post Pią 20 Lut 09, 19:45:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jakiś model Alexów pekał wzdłóż obwodu.

podobno XT16.
posiadam te obręcz w wersji starszej-lżejszej 418g ( niby 420, nowsze roczniki miały 425 obecnie 430g ). swietnie się spisuje ale też ciężko jakoś podemną nie ma. ok 65kg max ( z plecaczkiem ), niskie ciśnienia, kółko używane właściwie tylko na wyścigi. choć fakt widziałem pęknięte wzdłóż. no ale jeśli ktoś czytać nie potrafi. ogólnie obręcze Alex Rims prezentują dobrą jakość w dobrej cenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy