wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Manetki] [gripy] Jakie manetki (gripy) polecacie ?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 09 Gru 08, 18:39:59     [Manetki] [gripy] Jakie manetki (gripy) polecacie ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dawno mnie nie było, trochę się tu pozmieniało ale do rzeczy. Mój napęd wygląda następująco:
Korba: LX
przerzutka przód: XT
przerzutka tył: XT (odwrócona sprężyna)
kaseta: sram 5.0
łańcuch: sram PC58
Tak więc zestaw wydaje mi się niezły a bynajmniej jak dla mnie nie widzę sensu stosowania lepszego. Ale brakuje mi jeszcze jakichś manetek. Co moglibyście polecić podobnej klasy jak napęd ale nie bardzo drogiego ?
Coś ze sram`a czy bardziej shimano ?
Jeśli sram to jaka grupa ?

Z góry dzięki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
KsRydzyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6018 (85%)
Postów: 203
Wiek: 33

Energetyków

Post Wto 09 Gru 08, 22:37:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym polecił srama, ale z przerzutka shimano raczej nie pójdzie... a z shimano, polecam rapidy, ja mam xt 8-mio rzędowe na razie, i manetki się spisują rewelacyjnie, wszystko płynnie wchodzi itp Razz


http://img177.imageshack.us/img177/4101/rydzolaz8.jpg
http://img54.imageshack.us/img54/8152/ksrydzykja2.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Lisu



Status: Offline
Dni: 7001 (99%)
Postów: 144
Wiek: 35

Czestochowa-Zawodzie

Post Sro 10 Gru 08, 0:12:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale mogą być Sram Attack, lub jeśli dorwałbyś stare centery.sa to dwa modele które współgrają z Shimano.A jesli nie to tak jak mówi KsRydzyk - Xt 8-mio rzędowe na allegro nowe można kupić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 10 Gru 08, 1:45:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ja bym polecił srama, ale z przerzutka shimano raczej nie pójdzie

no chłopie jak nie masz o czymś pojęcia to nie pisz, ewentualnie podeprzyj sie chociażby google, bo siejesz niepotrzebny zamęt.
tak jak pisał lisu jeśli tylko jesteś zwolennikiem gripów ( żeby tylko nie rozpętała się znowu dyskusja nad wyższością gripów nad rapidami i odwrotnie) to jak najbardziej sram - grupy pasujące do schimano od najwyższej to:
rocket-->attack-->centera i do tych grup bym zawęził obszar poszukiwań.
osobiście mam identyczną konfigurację napędu jak ty i używam gripów centera z tym , że starszego modelu (bez tych badziewnych telewizorków, za to o super wadze i prostocie wykonania) i zestaw ten spisuje się idealnie, ostatnio, też gdzieś na alledrogo mignęła mi oferta nowych rocketów w baardzo dobrej cenie.
Jeśli jednak wolisz rapidy to XT Razz


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
KsRydzyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6018 (85%)
Postów: 203
Wiek: 33

Energetyków

Post Sro 10 Gru 08, 8:55:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ja bym polecił srama, ale z przerzutka shimano raczej nie pójdzie


napisałem "Raczej" bo wiem ze sa gripy pod shimano, ale jest ich o wiele mniej, niz pod sram-a... i osobiscie bym ich nie bral, bo widzialem bodajze dwa modele pod shimano, i strasznie lipnie wygladaly, i waga nie byla taka jak bym chcial...
a co do xt-ków, mnie wyszlo taniej kupno w sklepie niz na allegro... na allegroi byly po 199zł, ja kupilem za 150zł


http://img177.imageshack.us/img177/4101/rydzolaz8.jpg
http://img54.imageshack.us/img54/8152/ksrydzykja2.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Sro 10 Gru 08, 11:45:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj Rydzyk Laughing
osobiście używam Attack-ów i to już od kilku lat, jest nawet mój post w dziale "ojej zepsuło się"... nie zamięnię gripów na nic innego. waga ( obecnie 118g!!! ), micro index, możliwość zmiany kilku biegów na raz...
pisz do mnie jak coś Smile a zanim napiszesz zadzwonie do kolegi i dowiem się czy ma jeszcze te swoje używane Rockety pod ósemkę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 10 Gru 08, 12:45:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poczytałem trochę, poszperałem i zastanawiam się nad grupami :
rocket i attack ale chyba zdecyduję się na attack tylko tu pojawiają się kolejne pytanie. Mianowicie czy do przodu brać system index czy micro index ? Z tego co wiem to w manetkach z index`em są tylko 3 położenia tak jak w przerzutce z tyłu (tylko tam jest Cool a w micro index`ie jest w miarę płynna regulacja. Nie wiem co będzie wygodniejsze. Teraz miałem index i nie narzekałem ale nie narzekałem też na normalną sprężynę bo nie znałem odwróconej Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Sro 10 Gru 08, 12:59:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i juz wiem. Kolega jednak nie sprzedaje narazie manetek-używa ich w zimówce.
co do micro indexu to ja sobie nie wyobrażam manetek bez tego. inna sprawa że używam przerzutki przedniej 7.0 która ma węższy prowadnik niż shimano/nowy SRAMł. no i używam dwóch zębatek z przodu które muszą obsłużyć więcej zębatek z tyłu tak że łańcuch ciągle by mi obcierał.
czy Rocket czy Attack to już sam musisz wybrać. albo kupić to co jest dostępne Smile na ogrodowej mieli niedawno jeszcze Attacki te nowsze z telewizorkami za 100pln.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 10 Gru 08, 15:12:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i wszystko jasne jesli chodzi o manetki. Poszukuje Attack`ow z mikro index`em. Dzieki za pomoc w wyborze.

Dzieki marsman za info Smile

P.S Przepraszam za orty ale jestem w pracy na ang. systemie i nie mam pl znakow ani slownika w przegladarce. W domu nie dziala mi litera A tak wiec same neszczescia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 10 Gru 08, 21:36:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze czy praca gripów z odwróconą sprężyną nie będzie sprawiać problemów. Blabla nie napisał czy ma sprężynę zwykłą czy odwrotną, a przy gripach i odwrotnej sprężynie (przykład namacalny do oblookania w częstochowie tył XTR2008, gripyy Attack), przy dużym błocie i obciążeniu, wg moich spostrzeżeń powstawały problemy ze zmianą przełożenia na większą zębatkę z mniejszej. Ale może to były tylko moje subiektywne odczucia.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 10 Gru 08, 22:00:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz mi zdradzić kto ma taki zestawik z Częstochowy ? Jest to ktoś z forum ? Może wypowie sie w tej kwestii Arektacana bo w zasadzie to on zawsze zachwalał system odwróconej sprężyny i stwierdziłem, że skoro tak zachwala to coś w tym musi być Smile Posłuchałem i nie żałuje. Tylko nie wiem czy Arek nie jeździ na rapidach ? Przejechałem z gripami i tą przerzutką ok 1500 km i nie miałem zastrzeżeń jeśli chodzi o przycieńcie, i problemy ze zmianą biegów, jedynie brak precyzji ale niema czego wymagać od manetek wartych 50 zł z przebiegiem ok 5000 np przy zmianie o kilka przełożeń i dlatego zmieniam moje stare na coś innego,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 10 Gru 08, 22:11:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zestaw XTR tył z odwrotną sprężyną (model 952 SGS) z manetkami SRAM Centera pracuje absolutnie bez zarzutu już od kilku sezonów i 24400 km...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 11 Gru 08, 9:59:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mnie też odwrócona sprężyna w XT, bez problemów z centerą,a przynajmniej ja nie spotkałem się z takim błotem, w którym by zestaw nie pracował dobrze, no ale wiadomo błoto błotu nierówne Very Happy
aaaa i w zimówce tez mam centery z tym, że tam pracują z LX normalnym i oczywiście też bez problemów, z tym ,że te są bez mikro indeksacji, co nie wpływa na ich pracę ale jeśli masz wybór to nawet się nie zastanawiaj i bierz z mikro indexem - super sprawa
jeśli chcesz przetestować jak dział ataki zestaw w praktyce, to daj znać na pw to ci udostępnię rower do krótkiego testu

KsRydzyk napisał:
i waga nie byla taka jak bym chcial..

sorry ale nie mogłem się powstrzymać znaczy co? za lekkie były???


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 11 Gru 08, 13:05:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Troszkę nie na temat, ale...

KsRydzyk napisał:
i strasznie lipnie wygladaly


Co nie znaczy, że źle działają. Z własnego doświadczenia wiem, że im coś prościej zbudowane tym lepsze - mniej zawodne. Ww gripy są banalnie proste w budowie - jedna sprężynka i prosty system z zapadką. Chyba prościej się nie da. A tak jak napisałem wyżej - działają bez zarzutu. Poza tym to wcale nie były tanie manetki. Kilka lat temu cena oscylowała w okolicach 120 zł...

KsRydzyk napisał:
i waga nie byla taka jak bym chcial


Nie wiem o co Ci chodzi, ale nie skażone tuningiem manetki SRAM Centera ważą 144 gramy... Ciężko znależć lżejsze, fabryczne manetki na dobrym poziomie technologicznym...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
KsRydzyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6018 (85%)
Postów: 203
Wiek: 33

Energetyków

Post Czw 11 Gru 08, 15:22:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

te co ogladalem mialy ok 180gram, i paskudne wielkie wyswietlacze zamiast cyferek koło miejsca obracania gripem, co mnie bardziej odpowiada... kazdy ma inne opinie na ten temat wiec...


http://img177.imageshack.us/img177/4101/rydzolaz8.jpg
http://img54.imageshack.us/img54/8152/ksrydzykja2.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Czw 11 Gru 08, 21:22:11     a Wodzu używa Centery z przerzutkmi XTR... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magnum napisał:
czy praca gripów z odwróconą sprężyną nie będzie sprawiać problemów.

jedyny możliwy problem to ten z przyzwyczajeniem się do odwróconej numeracji. innego nie widzę Smile
w sumie Centera to coś na kształt starszego modelu Attacków. z wyglądu chyba tylko gumką się różnią. czyli mogę polecić Smile
a sam mam już na oku gripy dla siebie Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6561 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Pon 15 Gru 08, 13:20:36     Gripy fajne są :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gripy rewelacyjna sprawa po przesiadce z Rapidów, ale przesiadka z XT na X.0 to dopiero jest szok Laughing
No ale nie odbiegając od tematu to myślę, że do rapidów już bym nie wrócił, chyba, że by wypuścili jakieś lekkie i tanie a te dwie wartości w przypadku Rapidów się nie zgadzają ze sobą Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy