wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Może pomożemy dzieciakom...?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 10 Lis 08, 0:28:58     Może pomożemy dzieciakom...? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł.

Nie wiem czy spotka się on z Waszą aprobatą, ale myślę, że jest warty zaproponowania i przemyślenia. Na pewno każdy z nas "dłubie" w swoim rowerze - szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym i z pewnością przymierzamy się do jakiś modernizacji sprzętu na przyszły sezon. W związku z tym uzbiera się w naszych "warsztatach" sporo starego, używanego sprzętu, którego gdzieś sprzedamy za grosze, oddamy "za piwo" lub rzucimy w kąt.

I tutaj właśnie pojawia się mój pomysł - może moglibyśmy wspólnymi siłami złożyć jakiś rower dla dzieciaka? Na pewno jest wiele dzieciaków, które marzą o swoim "prawdziwym górskim rowerze". Myślę, że tym sposobem już żadna część rowerowa by się nie marnowała, a uśmiech na twarzy takiego dzieciaka jest bezcenny..

Taki rower powinien być oczywiście w miarę dobrym stanie, złożony z niezbyt zjechanych części lub chociaż zregenerowanych, bo w przeciwnym razie moglibyśmy zrobić komuś przykrość. Problemem może być także kwestia dotarcia do takich dzieciaków. Najczęściej marzenia o takim rowerze mają dzieci na ubogich wsiach, gdzie królują "składaki", ale z tym pewnie by był problem na początku, więc może najpierw jakiś rower dla któregoś domu dziecka? Można także dotrzeć do takich dzieciaków poprzez np. świetlice środowiskowe lub stowarzyszenia - taki sposób wydaje mi się być bezpiecznym - pracujący tam ludzie z pewnością wiedzą która rodzina jest godna zaufania. Chyba nikt nie chciałby, aby świeżo przekazany rower został za kilka dni spieniężony przez rodziców w nie zawsze słusznych celach..

Okazji do wręczenia takiego prezentu może być wiele - oczywiście najbliższy czas to Boże Narodzenie, ale nie sądzę aby udało się coś zrobić w tak krótkim czasie. Potem jest wiosna, komunie itd.. zresztą nie potrzeba do tego żadnego święta. Ta kwestia jak i wiele innych byłaby z pewnością do omówienia - typowe niuanse.

Teraz wraz z wiosną odradza się Masa Krytyczna - można by to robić pod jej szyldem - anonimowo lub też nie - tutaj także można wszystko obgadać..

Reasumując - robimy listę elementów nowego bike'a, każdy daje to co może (dobrowolnie, a na resztę możemy się złożyć), przewiązujemy rower kokardą, zawozimy do naszego wcześniej wybranego dzieciaka i robimy mu mega niespodziankę - w nagrodę dostajemy jego uśmiech i świadomość, że spełniliśmy czyjeś marzenie. Dzieciak może uwierzy w to, że świat nie jest taki zły, może zacznie śmigać na nim niezłe dystanse.. może zdobędzie dla Polski medal..?

Moim zdaniem niewielkim kosztem możemy zrobić wiele dobrego!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lisu



Status: Offline
Dni: 7002 (99%)
Postów: 144
Wiek: 35

Czestochowa-Zawodzie

Post Pon 10 Lis 08, 11:52:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się ogólnie pisze też kiedyś byłem w takiej sytuacji że marzyłem o takim rowerku...mam ramę jakas stalowa na jeden cal ale...jak odmaluje proszkowo będzie jak nowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7046 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pon 10 Lis 08, 18:34:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najiwekszym problemme bedzie chyba rama, no ale oprocz tego jak ktos sie podejmie zlozenia to ja tez cos dorzuce, mam klamki, pedala niepotrzebne nawet oponki...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 11 Lis 08, 23:51:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Świetnie! Jest odzew, a to już bardzo dużo. Cieszę się, że są osoby skłonne pomóc innym. To na razie tylko pomysł, ale widzę, że jest nadzieja na jego realizację.

Lisu --> dokładnie tak. Moim marzeniem był BMX, potem góral. Rama - świetnie. Nie wiem ile kosztuje takie proszkowe malowanie, ale spróbuję się zorientować w temacie.

damzac --> dzięki za odzew! Właśnie w tym przypadku z ramą nie będzie chyba problemu, Lisu już swoją zadeklarował, a w razie problemów mam znajomego od którego mógłbym odkupić ramę + niekompletny osprzęt.
Myślę, że wspólnymi siłami złożyć by się udało - mogę zadeklarować swoją skromną osobę (zbyt wiele jeszcze nie umiem, ale mam większość narzędzi).

Ja ostatnio wymieniałem napęd, ale chyba tylko kaseta mogłaby się nadawać.. chyba, że ktoś potrafi regenerować ząbki w korbach..? Na wiosnę planuję spore zmiany sprzętowe, więc też coś od siebie dorzucę. Żałuję tylko, że pozbyłem się swojego pierwszego roweru (w częściach).

Ostatnio wymieniłem konusy, kulki i oś w przedniej piaście - koszt tej operacji to 10zł - piasta jest jak nowa - i między innymi dzięki temu wpadłem na ten pomysł.. więc jeśli ktoś ma jakieś zbędne, nawet z pozoru nie do użytku, części to zawsze można spróbować je zregenerować i posłużą komuś kto o tym marzy (tak jak niektórzy z nas w młodości).

Na ten czas zadeklarowano:
- rama
- klamki
- pedała
- opony
- kaseta

mam nadzieję, że skompletuje się z czasem pełen rower.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5937 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 12 Lis 08, 1:03:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny pomysł.

Jeśli będę mógł, to też coś dorzucę. Ale na razie to prawie nic nie mam, może jakiś nieużywany odblask mi został, bo z osprzętu to raczej na maxa wszystko zajeżdżam...

Jeśli to miałby być rowerek na kółeczkach 28'' to mogę na ten szczytny cel ofiarować 2 obręcze mavic'a w przyzwoitym stanie.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lisu



Status: Offline
Dni: 7002 (99%)
Postów: 144
Wiek: 35

Czestochowa-Zawodzie

Post Sro 12 Lis 08, 1:46:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas - proszkowe malowanie kosztuje od 30 do 50 to zalezy czy sam zedrzesz lakier czy nie.Wiem bo malowałem w tym roku już dwie ramy:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 12 Lis 08, 9:03:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomysł mi sie podoba ale realizacja w takiej formie już nie. Uważam że jeśli chcemy komuś zrobić taki prezent to jednak powinien to być nowy rower. Wystarczy się złożyć np. po 30-40 zł i kupić podstawowy model krossa czy meridy.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Nie 16 Lis 08, 0:58:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od siebie daję na chwilę obecną :

- Kierownica gięta
- przerzutka przednia Acera
- manetki Shimano 3X8
- opona przód
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 18 Lis 08, 1:21:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sebiq --> nie musi być już coś na teraz. Chodziło mi o to, żeby może od teraz każdy z nas nie wyrzucał starych (ale sprawnych) części w kąt tylko razem uczynić coś dobrego z tego co mamy. Teraz może nic nie masz, ale np. na wiosnę może Ci zostanie coś co mógłbyś ofiarować.

Lisu --> dzięki za informację! Oszczędziłeś mi latania po zakładach Wink

outsider --> Można podejść do tego tematu także od strony zaproponowanej przez Ciebie. Myślałem także o tym. Wtedy tylko zmienia się cała filozofia tego zamysłu - nie mówię, że na gorszą - bo oczywistym jest, że lepiej ofiarować coś nowiutkiego. Bałem się tylko, że taka propozycja (składki czysto finansowej) zostanie źle odebrana lub zignorowana. Ja jestem skłonny wyłożyć tyle co zaproponowałeś. Jeśli znajdą się kolejni chętni to pewnie, że można zmienić formułę tego pomysłu. A może jakoś uda się to pogodzić? Np. kupić nową ramę, a osprzęt dobrać spośród używek forumowiczów? Koncepcje jak widać są - tylko która będzie najodpowiedniejsza?

Mushu123 --> rewelacja!

W najbliższym czasie spróbuję dowiedzieć się u pewnego źródła jak moglibyśmy nasz ew. prezent podarować i komu.. jak się dowiem czegoś to zaraz napiszę. Dzięki wszystkim za odzew.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 18 Lis 08, 8:11:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie, podarowanie wbrew pozorom to też problem, załóżmy że to będzie jakiś dom dziecka, jak podarować jeden rowerek gdy czeka kilkanaście dzieci?

-a z kasy na ten cel chętnie wyskoczę (to już mamy 80zł).


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Wto 18 Lis 08, 11:32:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jak będziemy chcieli podarować to wezmą Smile
Natomiast co do zrzuty, to może być tu za mało osób chętnych na taką formę i ogólnie za mało żeby uzbierać na nowy rowerek.
A spróbować coś złożyć przecież można, zwłaszcza że już sporo części mamy:)
Twisted Evil

MAMY:

-rama
-klamki
-peadała
-opony
-kaseta(od siebie też dorzucam 8rz prawie nieużywaną)
- Kierownica gięta
- przerzutka przednia Acera
- manetki Shimano 3X8
- opona przód

BRAKUJE :

-amor(Lisu rama ma stery na 1cal ?? bo jak tak to raczej sztywny tylko da rady bo na 1 i 1/8 może bym coś skołował trza zagadać)
-koła
-przerzutka tył
-siodełko + sztyca
-mostek
-hamulce
-linki i pancerze (to się spokojnie jak coś dokupi na koniec)

Jeśli nadal jesteście chętni składać ten rowerek to w wolnej chwili pójdę spytać się na serwisie chłopaków czy im coś niepotrzebnego nie zalega Smile

I w sumie jeśli wy macie możliwość to też zagadajcie powiedzcie jaka jest sprawa, przecież często gęsto coś im tam zalega i to w takim stopniu, że się o to potykają Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Pią 21 Lis 08, 18:11:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może inaczej...
patrzymy, widzimy że dzieciak coś jeździ a w rowerze coś nie gra. no to pomagamy Smile
przekazujemy hamulec, przerzutkę...
może to jest sposób???
tak robię na swoim podwórku. reguluje, doradzam, czasem coś odstąpię bo wiem że moja pomoc zostanie dobrze "zagospodarowana".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 27 Lis 08, 1:18:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj dowiedzieć się o to jak i komu moglibyśmy przekazać nasz prezent.

Doradzono mi aby dotrzeć do takiego dzieciaka poprzez świetlice środowiskowe. Nawet już jedna Pani obiecała mi zapytać się osób prowadzące takie świetlice czy są takie dzieciaki, którym przydałby się nowy rower (bo nie mają w ogóle albo marzą o lepszym, górskim rowerze). Kwestia tylko wieku - bo jak trzeba będzie złożyć rower na małą osobę to wiadomo, że raczej konieczna będzie nowa rama (moje 40zł jest już zadeklarowane). Może już w przyszłym tygodniu będę wiedział więcej to przekażę tutaj na forum co ustalono.

outsider --> tak jak piszesz - dla domów dziecka raczej nie ma sensu, bo rower byłby jeden na ileś tam osób - chyba, że już by były jakieś rowery na stanie.. ale to chyba rzadkość. Jeśli znajdzie się odpowiednia ilość osób do zbiórki i uda się zebrać odpowiednią sumę to nic nie stoi na przeszkodzie kupić nowego roweru, a drugi złożyć z naszych dobrych i sprawnych części - w ten sposób będą dwa rowery. To już zależy od Nas.

Mushu123 --> no jakby się Tobie udało któryś serwis namówić na sponsoring to byłoby to duże wsparcie!

marsman --> hmm no ja mam nadzieję, że każdy z nas tak postępuję na co dzień Wink

dzięki jeszcze raz za odzew, więcej będę wiedział może za tydzień.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 27 Lis 08, 9:16:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A przypomniało mi się, mam na oddanie cały rower typu góral na 24 calowych kołach, jest do małego remontu (problemem jest zapieczona sztyca), więc jeśli ktoś taki remoncik przeprowadzi i odda biednemu dziecku to do wzięcia (trzeba się spieszyć bo wystawiłem na korytarz piwnicy, na razie stoi).


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Czw 27 Lis 08, 20:02:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
problemem jest zapieczona sztyca

alu sztyce na 25mm to ja bym poszukał gdyby była takowa potrzebna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Nataszka Kobieta



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 285
Wiek: 52

Częstochowa - Śródmieście

Post Pon 01 Gru 08, 12:21:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam cały czas kontakt z Panią, która pracuje w świetlicy środowiskowej (mój synuś bierze udział w akcjach zbierania żywności dla najuboższych w ramach tej świetlicy), chętnie się zapytam czy jest tam jakiś dzieciaczek, który marzy o rowerze chyba, że już macie kogoś na oku. Obawiam się tylko jednego, że jest wiele takich dzieci. Embarassed Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Wto 17 Lut 09, 0:27:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli się znajdzie chętne dziecko na rower, to mogę nad nim posiedzieć i spróbować go doprowadzić do stanu. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 17 Lut 09, 8:13:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więc rower i chętny do naprawy jest a czy mamy jakiegoś potrzebującego dzieciaka?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy