wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Częstochowska Masa Krytyczna - Reaktywacja (marzec 2009) Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Overlord



Status: Offline
Dni: 5841 (83%)
Postów: 22


Post Wto 04 Lis 08, 15:50:18     Częstochowska Masa Krytyczna - Reaktywacja (marzec 2009) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! w tym temacie będziemy wpisywać wszelkie uwagi odnośnie przygotowania najbliższych przejazdów MK. Przypominam ,że ruszamy w marcu 2009r Smile
Pierwsze dwie rzeczy to :

1. Spotkanie w IV L.O. czyli w "sieniu" > 28 listopada, zapraszam wszystkich chętnych (kwestie do obgadania to min sprzęt nagłaśniający, plakaty itp.)

2. Chciałbym aby każda Masa Krytyczna miała inną trasę przejazdu, napiszcie co o tym myślicie i mam nadzieje że pomożecie ułożyć grafik na cały rok Smile > im szybciej tym lepiej, dobrze by było dać policji do zatwierdzenia wszystkie trasy na raz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marcin maranda Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5855 (83%)
Postów: 12
Wiek: 46

Stare Miasto

Post Pią 07 Lis 08, 10:52:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że pojawił się nowy wątek związany z reaktywacją MK. Na spotkaniu w Sieniu będę. Pomysł z ustaleniem wszystkich tras przejazdu na cały rok jest OK - policja i drogowcy nie będą zaskoczeni. Ważne, by przygotować takie trasy, które nie będą się ze sobą pokrywały i wjechać z Masą w różne dzielnice miasta nigdy nie omijając centrum. Przygotuję propozycje swoich tras. Proponuję, by opracować trasy do grudnia 2009 (włącznie). Niech pięciu rowerzystów opracuje po dwie trasy. Ja biorę na siebie przejazd przez Stare Miasto a potem prze dzielnicę Podjasnogórską. Oczywiście do każdej trasy przygotuję przejazd przez centrum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
t3d1 (usunięty)







Post Pią 07 Lis 08, 22:41:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja propozycja dla dzielnicy Północ / Tysiąclecie, trasa głównymi ulicami więc może być problem ale zawsze można wszystko poprawić.

1. Pl. Biegańskiego 0km
2. Kilińskiego 0,6km
3. PCK 1,7km
4. Wyzwolenia 2,5km
5. Fieldorfa-Nila 2,4km
6. Dekabrystów 1,9km
7. Armii Krajowej 1,3km
8. Kościuszki 0,2km
9. Pl. Biegańskiego 1,1km

Długość trasy 11/12km
Większość dróg 2 pasmowych.

Powrót do góry
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6389 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 13 Lis 08, 18:56:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam znajomego rowerzystę w Nowej Soli. Zorganizowano tam w ostatnich dniach pażdziernika pierwszą Masę Krytyczną .Przyjechało 120 osób i przez godzinę Masa jeżdziła po mieście, było już ciemno. W Nowej Soli mieszka
35 tys osób a w Częstochowie . . .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6389 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 23 Lis 08, 12:39:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

28 XI spotkanie w "Sienkiewiczu" o 18.15 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Overlord



Status: Offline
Dni: 5841 (83%)
Postów: 22


Post Wto 25 Lis 08, 23:17:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz 18:00. Serdecznie zapraszam! Smile Oczywiscie w sienkiewiczu. przypominam , że mamy do dyspozycji sale matematyczną(wchodzimy głównym wejściem do szkoły i korytarzem na lewo do końca).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lisu



Status: Offline
Dni: 7002 (99%)
Postów: 144
Wiek: 35

Czestochowa-Zawodzie

Post Sro 26 Lis 08, 1:56:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyżby to była sala nr 12? hmm>>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 28 Lis 08, 23:39:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, nie mogłem dziś przyjechać na spotkanie..

można wiedzieć co ustaliliście nowego w sprawie Masy?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 29 Lis 08, 20:55:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W spotkaniu uczestniczyli: blabla, jurczyk, magnum, maranda, michaill, outsider, piter, STi, szczepan i arektacana
Z tego co zapamiętałem:
1. Masa Szkół - zapraszanie na Masę częstochowskich szkół - na pierwszy ogień "Sienkiewicz".
2. Masa Znanych - chyba zrozumiałe.
3. Masa Seniorów - wystosowanie przed marcową Masą zaproszenia do Pana Siwińskiego i środowiska seniorów jeżdżących z Nim na wycieczki.
4. Promocja Masy - przede wszystkim w szkołach wśród uczniów, w zakładach pracy.
5. Brak naszej zgody na reklamowanie się na Masie sklepów rowerowych w sensie jeżdżenia z jakimiś transparentami, banerami czy innymi reklamami (jak chcą reklamy, to tylko na szprychówkach).
6. Po każdej masie jakieś rowerowe atrakcje - konkursy (np. przeciąganie drewnianej kłody rowerem na czas), pokazy itp.
7. Ograniczenie prędkości prowadzącego radiowozu do maksymalnie 10 km/h.
8. Wyjaśnienie kwestii czy zgłaszanie policji trasy Masy to potrzeba uzyskania ich akceptacji czy tylko poinformowanie, którędy będziemy jechać.
9. Zorganizowanie akcji, polegającej na spontanicznym oczyszczeniu przez rowerzystów fragmentu którejś z najbardziej zapuszczonych ścieżek, z trawy i innego badziewia. Oczywiście w obecności mediów - coś na wzór naszej akcji "Pod estakadą".

Oprócz tego informacje od Marcina:
1. O finansach przeznaczonych na infrastrukturę rowerową w mieście - w przyszłym roku kasa na odmalowanie oznaczeń poziomych - piktogramów - na możliwie jak największej ilości ścieżek. O ile się nie mylę przeznaczona na to kwota to milion złotych.
2. Informacje o postępie w sprawie ponownego dopuszczenia do ruchu rowerowego wiaduktu na Stradomiu.
3. Nasz postulat w sprawie odmalowania przejazdów dla rowerów na całej długości Alei Niepodległości, oraz wyznaczenia po stronie "asfaltowej" alei białej linii, wyznaczającej tym samym ścieżkę rowerową.

To chyba tyle co zapamiętałem w sprawie Masy i ogólnie rowerów. Jak się coś komuś przypomni niech dopisze.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6389 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 01 Gru 08, 20:15:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałem o spotkaniu i o przyjętych ustaleniach do P. A. Siwińskiego. Odpisał że chętnie umieści informację o Masie Krytycznej na swojej stronie i zmobilizuje swoich znajomych do uczestnictwa w Masie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
marcin maranda Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5855 (83%)
Postów: 12
Wiek: 46

Stare Miasto

Post Wto 02 Gru 08, 12:02:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właściwie to wszystko, co ustaliliśmy podczas spotkania w Sieniu. Tylko mała uwaga: milion złotych to kwota przeznaczona na budowę ścieżek rowerowych w przyszłym roku. Razem z Jackiem złożymy wniosek do budżetu o 100 tys. na realizację wniosków pokontrolnych zawartych w raporcie na temat stanu ścieżek rowerowych w Częstochowie. W pierwszej kolejności będzie za tę kwotę wykonane oznakowanie poziome oraz obniżona część krawężników na przejazdach przez jezdnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
sforza Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6201 (88%)
Postów: 72

Częstochowa - Zacisze

Post Wto 02 Gru 08, 18:12:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ciekaw jestem, czy tak wielce przebudowywana ulica Kordeckiego i 7 kamienic, ma w projekcie ujętą ścieżkę rowerową?
No przecież władze naszego miasta planują w przyszłości wybudowanie jakiegoś kompleksu rekreacyjno-sportowego w parku na Lisińcu.
Jak tam będzie można dojechać rowerem?
Jak narazie to widziałem, że z jednej strony kostka i z drugiej strony kostka.... przysypana piachem.... koloru nie dojrzałem.

pozdr


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6861 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Wto 02 Gru 08, 19:49:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Komplet rekracyjno-sportowy to będzie na Złotej Górze!! Można będzie śmigać do krzyża i z powrotem!! Jak wspomniał nasz "wspaniały" rzecznik miasta ... po mieście na rowerze się nie jeździ. Wyjątkiem są wybory .. wtedy nawet wszechmocnie nam panujący się na Masie Krytycznej zjawia (nawet mam archiwalne zdjęcie )!!
Przepraszam za OT ale nie mogłem się powstrzymać, gdyż jak powszechnie wiadomo "Częstochowa to dobre miasto"? Widziałem dziś ten tekst nawet przy sanktuarium Ojca Pio ("przeprośna górka")!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5937 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 03 Gru 08, 3:21:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy dostatecznie częstym "bombardowaniu" tekstem >>Częstochowa to dobre miasto<< ludzie w końcu to uwierzą. Very Happy

Też sorry za OT. Wink


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pon 08 Gru 08, 19:04:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie niestety również nie było na spotkaniu, na forum przez dłuższy okres czasu. Jeśli mógłbym się do czegoś przydać w organizacji nowej MK to chętnie pomogę.Puki co mogę dowiedzieć się co z nagłośnieniem jeśli to w czymś pomoże.
Oczywiście na forum wracam na stałe Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Gergely



Status: Offline
Dni: 5901 (84%)
Postów: 32


Post Sro 10 Gru 08, 10:47:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"2. Informacje o postępie w sprawie ponownego dopuszczenia do ruchu rowerowego wiaduktu na Stradomiu."

Czy naprawdę ponowne dopuszczenie do ruchu rowerowego wiaduktu na Stradomiu to taka wielka trudność? Czy to musi trwać tak długo?
Ja nie pracuję w MZD w Częstochowie, dlatego nie mogę zdjąć jednego znaku zakazu (ten w kierunku Stradomia po stronie zachodniej już dawno temu ktoś mądry zdjął) i powiesić dwa znaki dopuszczające ruch rowerowy i pieszy. Czy trzeba coś jeszcze więcej?
W mieście Lubliniec jest wiadukt, na którym wytyczono po jego obu stronach dwa oddzielne ciągi – jeden tylko dla pieszych, a drugi tylko dla rowerzystów. Oczywiście wszyscy w zgodzie chodzą i jeżdżą jak chcą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 07 Lut 09, 19:18:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To w przyszłym miesiącu się spotykamy na Masie?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Kazik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5525 (78%)
Postów: 32
Wiek: 31


Post Sro 11 Lut 09, 15:22:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Własnie będzie coś?
Jest już jakaś trasa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 11 Lut 09, 17:33:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy osoby które były na spotkaniu w sieniu mają jakieś namiary na nowych organizatorów ? Jeśli tak i nie był by to problem to byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki jak sie z nimi skontaktować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 11 Lut 09, 17:41:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trafić do Organizatorów można poprzez priva na forum, użytkownicy:

Overlord
Marcin Maranda


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 11 Lut 09, 18:54:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko że Overlord dawno nie logował się na forum. Nie wiedziałem że Marcin Maranda jest organizatorem. Dzięki Szczepan Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 11 Lut 09, 19:15:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Nie wiedziałem że Marcin Maranda jest organizatorem. Dzięki Szczepan


Marcin nie jest organizatorem tak bezpośrednio ale na pewno ma kontakt z Overlordem wiec jak napiszesz do Niego to powinieneś załatwić co masz do załatwienia


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6389 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 26 Lut 09, 16:48:14     Marcowa Masa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przygotowałem plakat na marcową MASĘ. /łatwy do taniego powielenia !/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
marcin maranda Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5855 (83%)
Postów: 12
Wiek: 46

Stare Miasto

Post Sro 18 Mar 09, 11:27:14     Małe komplikacje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Overlord musiał odpuścić (na razie?) koordynowanie MK. Postaram się pomóc w inauguracji, tzn. załatwię wszystko z policją i MZD, ale pilnie potrzebuję następujące dane:
1. Potwierdzenie daty, godziny i miejsca startu marcowej MK.
2. Gotową mapkę przejazdu (wyżej jest propozycja przejazdu, ale dotyczy Tysiąclecia i Północy, a my chyba potrzebujemy czegoś bliżej centrum)

Po przejeździe ulicami miasta musimy spotkać się w Sieniu, by omówić szczegóły dalszej działalności. Nowa strona Masy jest już Naszą własnością (kupiliśmy ją razem z Overlordem).

Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 18 Mar 09, 14:50:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ad1 ostatni piątek miesiąca to 27 marca masa zazwyczaj była o godz 18:00 na bieganie
ad 2 Co do trasy to już za późno żeby pojechać na północ i tysiąclecie bo żeby przeciąć Jana Pawła trzeba wysłać pismo do Katowic a oni "muszą mieć dużo czasu żeby odpowiedzieć" trwa to ok 2 tygodni.

tyle ode mnie ale niech jeszcze inni się wypowiedzą w tym temacie.
P.S Bardzo chciałbym być na tej masie ale nie wiem czy mi się uda być wtedy w Częstochowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy