wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Manetki] [porada] Wymiana linki w gripach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Away
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 02 Lis 08, 0:11:48     [Manetki] [porada] Wymiana linki w gripach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

chcę wymieć sobie linkę w gripach Sram'a 3.0 i nie mam pojęcia jak się tam dobrać do wnętrza.. odkręciłem śrubkę, która mocuje manetkę na kierownicy, wyjąłem boczną zaślepkę - widać, że linka jeszcze wchodzi bardziej "wgłąb" manetki - nie mam pojęcia jak się tam dobrać i wymienić linkę.. pomóżcie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 02 Lis 08, 11:19:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie w manetce srama należy zrzucić na najniższy bieg. Na korpusie manetki powinna być zaślepka, którą się ściąga. Wtedy w tym otworze pod zaślepką, powinien się pokazać otwór, w którym na dnie jest łebek linki. Czasem ten otwór jest nagwintowany i łebek linki jest dociśnięty do dna manetki małą śrubką na imbusik. Wtedy ją wykręcamy i linka uwolniona. Ale jeśli jej nie masz, to po tym jak już zrzucisz bieg i będzie widać przez otwór łebek linki, należy popchnąć linkę od strony śruby regulacyjnej. Łebek linki powinien wyleźć przez poprzednio zaślepiony otwór. Mam nadzieję, że pomogłem i opisałem to dość jasno Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Lukas Mężczyzna



Status: Away
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 02 Lis 08, 12:55:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Arek!

U mnie jednak to jest zupełnie inaczej rozwiązane (to starszy model Sram'a). Na szczęście udało mi się znaleźć tutka na necie, u mnie odbywa się w ten sposób jak w linku (muszę rozebrać całą manetkę..)

może innym pomoże w przyszłości: http://bicycletutor.com/grip-shift-cable/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 02 Lis 08, 13:51:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie ma za co, bo okazuje się, że wcale nie pomogłem Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Away
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 02 Lis 08, 14:28:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W planach mam wymianę manetek na nowsze, więc Twoja porada przyda się na przyszłość Very Happy


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Nie 02 Lis 08, 22:01:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to nie starszy model poprostu te niższe tak mają. w tym przypadku to trzeba zdjąć gumke z manetki. pod nią powinieneś znaleść linke Smile
są też problemy z rozkładaniem tych manetek... tu wystarczy zrzucić na najniższy bieg i... pociągnąć za ruchomą część!!! budowa jest banalnie prosta a cała konstrukcja jest lżejsza niż najwyższe modele!!! coś za coś bo uszczelniona nie jest praktycznie wcale :/
jak coś to pytaj jeszcze. ale wierzę że poradzisz sobie ze wszystkim sam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Away
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 03 Lis 08, 10:44:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No już sobie poradziłem - dokładnie tak samo jak na tutku. Moje manetki są z 2003 roku więc uznałem je za już wiekowe Smile I faktycznie - brudu tam co nie miara.. a ważą łącznie około 160 gram.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Pon 03 Lis 08, 13:14:06     :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też mam 3.0 Very Happy niedawno zakupiłem w sumie ważą razem z linkami 160gram !
I co by nie było fajnie spółgrają z X.0 więc narazie jestem zadowolony biorąc pod uwagę, że kosztowały mnie 33zł chyba Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Nie 27 Lip 14, 21:24:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy tu też, ale na niektórych forach dostałbym "Złotą łopatę" za wykopanie posta sprzed 6 lat.

Podejrzewam, że Ameryki nie odkryłem, ale może się komuś przyda na przyszłość, kto ma stare manetki grip shift typu SRAM (wspaniała nazwa, prawie jak marka niektórych żarówek Very Happy)

Do rzeczy - jest sposób, jak wymienić linki szybko, bezboleśnie i bez rozbierania. W sumie ostatni raz robiłem to lata temu, więc przypomnieć sobie trza było - na wszystkich Youtubowych filmikach goście rozkręcają gripa, owijają linkę i składają.

Powodzenia, jak ktoś ma 17-letnie przerzutki - można ciężkiej qrwicy dostać.(podjerzewam, że nie każdy ma aż tak stary sprzęt jak mój, ale nie każdy zmienia co sezon Wink )



No więc po pół godziny zabawy z okręcaniem linki dookoła i próbie poskładania, bliski ciężkiej qrwicy wpadłem na genialny pomysł:

Jak już zdjemiecie gripa, to najlepiej pchnąć linkę tak, żeby wyszedł łebek, jak wyjdzie - git, połowa za nami. Jak nie wyjdzie - trzeba otworzyć gripa (uwaga na metalową cześć - zatrzask, łatwo zgubić, a bez tego nie działa).

Przy wyjętej lince trzeba złożyć manetkę i sprawdzić, czy cyka, pamiętając, zeby ustawić ją w pozycji najniższego biegu (najmniejszej zebatki) - łatwe, jak jest nadruk z cyferkami, mój się już wytarł.

Teraz, jak już mamy zamkniętą manetkę wsadzamy linkę w odpowiednią dziurkę i wpychamy delikatnie do środka - najlepiej ją posmarować, np. wazeliną techniczną. Nie zawsze od razu wchodzi, ale za którymś razem sama trafi w kanał, owinie się dookoła i wyjdzie odpowiednią dziurką - i cyk, gotowe - dalej, to już chyba każdy wie co robić.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Nie 27 Lip 14, 22:50:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie dość, że wykop jak z Częstochowy do Gdańska, to jeszcze kilkanaście linijek o niczym. Confused

Notatka dodana przez Lukas:
Post jest zgodny z regulaminem i dostarcza kilku wskazówek do rozwiazania problemu, nie ma nic złego w tym, że temat jest stary. Twój post Piksel tutaj wnosi o wiele mniej Wink Proszę kontynuować dyskusję zbieżną z tematem, pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy