wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Korba] [porada] Serwis - wymiana korby ?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
t3d1 (usunięty)







Post Czw 04 Wrz 08, 22:14:31     [Korba] [porada] Serwis - wymiana korby ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli temat zły to pisać bo nie wiedziałem jak go nazwać.
Coś się stało prawdopodobnie z korbą bo strzela podczas kręcenia Shocked
I tutaj pytanie jaki serwis/sklep który mi to wymieni i poradzi na co wymienić żeby było dobre, a nie po 2 dniach się rozwali albo nie będzie potrafił wymienić.
I czy opłaca się teraz wymieniać przed zimą, bo i tak nie będę jeździł jeszcze trochę i do piwnicy.
Czy wymienić na początku wiosny i zrobić przegląd.
Sam zrobię tyle o ile a chciałbym żeby było zrobione na 101%.
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6926 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 05 Wrz 08, 1:07:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam podobny problem!

Cały napęd do wymiany, bo oprócz korby (zjechane ząbki na 2 tarczy i krzywa 3 tarcza) trzeba wymienić kasetę i łańcuch.

Ja już obszedłem trochę sklepów/serwisów i "Narty-rowery" koło ronda Mickiewicza mają najdrożej ;/ (wiem, że dobrze zrobią, ale jestem bez kasy teraz..) więc jak dla mnie wchodzi w grę tylko Kocot-bike albo serwis na Bór. Cyklo na Garibaldiego ma dobre ceny też, ale nie wiem jak tam ze serwisem u nich.. Prawdopodobnie jutro oddam rower do serwisu to będę mógł coś więcej powiedzieć.

Wymienić muszę już teraz, bo jeździć się nie da (dzisiaj prawie nabiłem się "tym co najcenniejsze" na ramę..) i planuję jeździć także zimą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6982 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 05 Wrz 08, 7:13:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdy serwis wymieni na takie jakie będziesz chciał i tutaj sprawa jest w miarę prosta: jak kupujesz i wymieniasz na tanie to i nie spodziewaj się cudów, zresztą wszystko zależy od tego ile tys. km robisz w roku i po jakich trasach jeździsz. Po drugie wszystkie serwisy jadą na tych samych częściach najczęściej shimano więc różnicy wielkiej gdzie wymienisz nie ma.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6926 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 05 Wrz 08, 21:13:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wymieniłem sobie dziś cały napęd.

Korba Shimano Hone FC-M600 Hollowtech II
Kaseta Shimano CS-HG30 (7rz.)
Łańcuch SRAM PC-850

dałem za całość 325zł. Rower oddałem dzisiaj po 13 a odebrałem o 17.

Wszystko chodzi bardzo ładnie, chociaż tutaj jestem nieobiektywny, bo mój poprzedni napęd to była po prostu miazga.. Smile Wszystko ładnie złożone, nasmarowane, nie mam zastrzeżeń.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy