wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Światełka] Co wybrać
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5895 (83%)
Postów: 732


Post Wto 02 Wrz 08, 18:32:26     [Światełka] Co wybrać Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

było już ale technika idzie naprzód więc...
zbliża się jesień i czas pomyśleć o nowym, lepszym oświetleniu Idea czego Wy używacie i jak to oceniacie??? interesuje mnie szczególnie oświetlenie na przód bo z tyłu raczej zmienial nic nie będę.
popiszmy sobie trochę bo temat jakby na czasie i może ktoś jeszcze z Waszej wiedzy skorzysta Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6935 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 02 Wrz 08, 20:25:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mogę wypowiedzieć się na temat jednej lampki i zrobiłem to tutaj:
http://www.rower.czest.pl/viewtopic.php?p=21787#21787


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 03 Wrz 08, 8:12:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obecnie w kateg. cena/jakość chyba najlepiej wypadają lampki z 1W diodą, nieźle dają i spokojnie można jeździć nocą po szlakach. Ci co byli na ostatniej nocnej to widzieli.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5895 (83%)
Postów: 732


Post Sro 03 Wrz 08, 8:49:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
najlepiej wypadają lampki z 1W diodą

i tu pijawia się myk bo to tak naprawdę nie są diody 1watowe...
pomijając nartyrowery i cyclo bo tych sklepów ofertę znam, gdzie można szukać czegoś ciekawego??? w hi-mountain wybór niewielki a jedyna ciekawa lampka ( czołówka ) była w jakby trochę zbyt wysokiej cenie jak na swój "ryneczkowy" wygląd.
a wlaśnie Smile interesuje mnie wszystko nie tylko typowo rowerowe oświetlenie. ewentualna adaptacja na rower to nie problem ( się kiedyś czytało książki p. Słodowego Mr. Green )
może komuś rzuciło się w oczy jakieś ciekawe światełko w jakimś markecie??? naprawdę w markecie Smile kiedyś w obi był spory wybór latarek duracella ale jako że mam urlop nie jestem w stanie sprawdzić jak to teraz tam jest. może gdzieś indziej???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 03 Wrz 08, 12:31:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marsman napisał:
i tu pijawia się myk bo to tak naprawdę nie są diody 1watowe...

Nie jest to istotne, raczej ważne jest to że światło w porównaniu do zwykłych ledów jest dużo silniejsze (można sobie dodatkowo jeszcze przerobić i będzie jeszcze lepiej).
Z adaptacjami np latarek jest jeden istotny problem: ciężko jest dorobić porządny uchwyt na kierę, koncepcji widziałem już sporo i jakoś zawsze się nie sprawdzają po wjechaniu w teren (oczywiście nie twierdzę że się nie da, ale nawet te tańsze lampki rowerowe często odpadają). Najlepiej można dostosować czołówkę żeby łapała się na kask (jacek z nataszką coś takiego uskuteczniali).
A z Adama Słodowego czas już wyrosnąć nie te czasy, no i najlepiej przekonać się jak to jest z oświetleniem jadąc z nami na nocną (ale zabierz dużo taśmy żeby kleić te latarki Twisted Evil ).


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 03 Wrz 08, 17:44:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja przez długi czas "inwestowałem" w tanie lampki i środki zastępcze, ale dopiero po zakupie porządnej lampki można docenić ich wartość.
Według mnie nie ma się co bawić w tego typu światła, koszt inwestycji w dobrą lampkę może być wysoki, ale uważam, że warto i chyba sporo osób przyzna mi rację.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5895 (83%)
Postów: 732


Post Sro 03 Wrz 08, 20:02:13     wszystko przez swiatelka.pl :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
ale uważam, że warto i chyba sporo osób przyzna mi rację

przyznaję rację Smile
outsider napisał:
można sobie dodatkowo jeszcze przerobić i będzie jeszcze lepiej

i właśnie to mnie pociąga ^_^
modyfikował ktoś z Was już jakąś lampke???
trzy dni temu zepsulem http://www.velo.com.pl/www/produkt.php?m=0&k=50&p=%&id=1067
doskonale Smile teraz tylko muszę wytrawić nową płytkę, wtyknąć w nią diódki ( seryjne mają dwa emitery w Maxtroniku na garibaldiego są takie ładne z czterema Smile ), zbudować driverek...
a miał ktoś styczność z jakimiś potworkami z prawdziwymi diodami 1w jak np. http://www.velo.com.pl/www/produkt.php?m=2&k=50&p=%&id=586 ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 04 Wrz 08, 7:05:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A przed chwilą pisałeś że to nie 1W diody?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5895 (83%)
Postów: 732


Post Czw 04 Wrz 08, 14:50:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

źle mnie zrozumiałeś. pytałem czy ktoś miał styczność z lampką z taką prawdziwą diodą 1w Smile
te w różnych Authorach, MacTronikach itp. to takie cuś jakby kilka diod w jednej obudowie. ten Cateye ma już taką prawdziwą 1w Smile
ciekaw jestem jak się te rozwiązania mają do siebie ale jeszcze nie spotkałem nikogo z czymś więcej niż właśnie Author.
a co do Authora. są tam w nim dwa rezystorki 7,5 ohma...
zaryzykuje ktoś i zewrze je??? lub chociaż dla bezpieczeństwa jeden Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 05 Wrz 08, 6:57:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie mam cateye tylko niższy model z jedną diodą i o takich pisałem w pierwszym poście, czyli to Ty wyciągnąłeś błędne wnioski :>


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5895 (83%)
Postów: 732


Post Pią 05 Wrz 08, 18:14:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak to się nie dogadamy Smile
ale może kiedyś będzie okazja bym na własne oki zobaczył jak to świeci Smile
a dziś będę się bawił Visionem po drobnych modyfikacjach Smile
światła jakby więcej daje ale nowa dioda ze starą optyką sprawia że jest ono sporo bardziej rozproszone. zobacze jak to oświetla drogę ale wiem napewno że nie jest to wersja ostateczna Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lisu



Status: Offline
Dni: 7032 (99%)
Postów: 144
Wiek: 36

Czestochowa-Zawodzie

Post Sro 10 Wrz 08, 12:36:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie osobiście mam hl-el530 i jest super fajna.Jedyną być może wadą (dla mnie nie robi to różnicy) jest tylko jeden tryb świecenia- ciagły.Pozatym lampka fajna, przy zakupie akumulatorków daje jeszcze wieksza frajde.Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
talerz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5496 (78%)
Postów: 10
Wiek: 42

Last Grosz

Post Sob 11 Kwi 09, 9:44:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja posiadam CAT EYE HL-EL320 i jestem zadowolony. Oczywiście najlepiej wyposażyć w akumulatory zamiast baterii (polecam SANYO ENELOOP). Dodatkowy plus to to, że upadła mi już wiele razy z dużą siłą na asfalt i działa dalej. Polecam


a ja się boję cenzury, bo bym Wam coś powiedział
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6920 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 11 Kwi 09, 11:37:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie się zastanawiam nad nią. Możesz zdradzić jakiej pojemności masz aku i ile Ci świeci ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
talerz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5496 (78%)
Postów: 10
Wiek: 42

Last Grosz

Post Sob 11 Kwi 09, 17:14:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam aku o dwóch pojemnościach, wszystkie SANYO. Najpierw kupiłem zwykłe SANYO 2700, a później bardziej ekologiczne SANYO ENELOOP 2000. Aby lepiej wykorzystać możliwości aku kupiłem naprawdę dobrą ładowarkę BC-700. Ta ładowarka ma spore możliwości ładowania, odświeżania starych aku itp. więc także polecam. Jeśli chodzi o długość świecenia to nie mogę tego dokładnie podać gdyż aku wykorzystuję w różnych urządzeniach naraz np jeśli braknie mi zasilania w aparacie to przekładam z CAT EYE'a i na odwót. Ale jak dla mnie świecą wystarczająco długo. Z drugiej zaś strony za bardzo uwagi na to nie zwracam bo mam kilka kompletów aku i jeśli braknie zasilania to wymieniam na już naładowane.


a ja się boję cenzury, bo bym Wam coś powiedział
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
vegu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5932 (84%)
Postów: 18

cze-wa/ 1000-lecie

Post Nie 12 Kwi 09, 10:27:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli szukasz czegoś mniejszego to polecam
Cateye HL-EL135 3LED również dobrze się sprawdza
dzięki małym wymiarą co widać na zdjęciach prócz zastosowania w rowerze
dobrze sprawdza sie i w domu jako latarka (świetnie układa sie w dłoni)
obecnie przy pogodzie co dziś mamy świecąc (w dość mocno doświetlonym pokoju)
na sciane z odleglosci 2 metrow widać ładnie jasne światło
co by znaczyło ,że chyba daje rade ?Smile
Co mogę jeszcze o niej powiedzieć przedewszystkim to MADE IN CHINA Smile
,styczność z asfaltem owszem miała efekt: pozytywny:)
świeci do dziś ,wieczorem i droge ładnie oświetla ma dwa tryby ciągły/migający ,a wygląda tak:


oo i jeśli mnie pamięc nie myli to i u ''jurczyk''-a widziałem ten sam model:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy