wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
ostatni piątek sierpnia niedługo- nic nie robicie? Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
harrison Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5695 (81%)
Postów: 3
Wiek: 35


Post Nie 24 Sie 08, 22:31:32     ostatni piątek sierpnia niedługo- nic nie robicie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może warto jednak reaktywować masę krytyczną...tym razem z hasłem "stop pieszym na ścieżkach rowerowych".
warto jednak powalczyć o swoje prawa a może i policja częściej organizowałaby akcję "zielone dla rowerów"? od pewnego czasu(czyt. od kiedy rower został przywrócony do swej pierwotnej kondycji(ach te naprawy... Sad ) już coraz bardziej denerwują mnie piesi na ścieżkach...coraz częściej jeżdżę i wiem co czują rasowi rowerzyści...dzisiaj np. 3 takie sytuacje(wszystkie na ścieżkach rowerowych - ale w różnych częściach miasta) zwróciłem grzecznie uwagę iż ścieżka po której chodzi pewna osoba to ścieżka rowerowa(odpowiedź - zajebiście) 2)podobna sytuacja(odpowiedź: no i co z tego? odczep się ode mnie) a 3 najlepsza...jadę ścieżką rowerową a tam 2 gości i ich koleżanka (zajmują całą ścieżkę a obok pusty chodnik)dzwonię zwykłym dzwoneczkiem - 0 reakcji - puściłem w ruch trąbkę airzound z 2 metrów(odskoczyli aż miło było patrzeć ale - jak jeździsz ku**** je**** - normalnie bez komentarza...)

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 25 Sie 08, 9:55:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto reaktywować Masę, warto powalczyć o swoje prawa ... !
Poczytaj posty : Strona Masy , Wracamy na wiosnę.
A może Ty zostaniesz organizatorem-koordynatorem Częstochowskiej Masy Krytycznej ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
harrison Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5695 (81%)
Postów: 3
Wiek: 35


Post Pon 25 Sie 08, 13:05:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z chęcią bym się tego podjął ale...studia poza Częstochową...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pon 25 Sie 08, 21:42:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z checia to by sie kazdy podjal... ale kazdemu cos tam zawsze wypada... a co maja wspolnego studia poza Cz-wka z piatkowa masa?




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
harrison Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5695 (81%)
Postów: 3
Wiek: 35


Post Pon 25 Sie 08, 23:43:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może i nic ale...czy w 3 dni da się to wszystko zorganizować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marcin maranda Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5854 (83%)
Postów: 12
Wiek: 46

Stare Miasto

Post Pon 08 Wrz 08, 22:38:28     Spotkanie w sprawie reaktywacji Masy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są osoby (włącznie ze mną), które nie tylko zajmą się reaktywacją Częstochowskiej Masy Krytycznej, ale także wzbogacą inicjatywę o ciekawe pomysły.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam w najbliższy piątek 12 września o godz. 18.00 do auli liceum im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze. Więcej informacji: 604 858 838 lub [email protected]

Pozdrawiam
Marcin Maranda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 09 Wrz 08, 0:12:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wpadnę.. okaże się w piątek..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Overlord



Status: Offline
Dni: 5841 (83%)
Postów: 22


Post Sro 10 Wrz 08, 21:53:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto wpaść! JA na pewno będę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
sforza Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6201 (88%)
Postów: 72

Częstochowa - Zacisze

Post Czw 11 Wrz 08, 16:45:56     Re: Spotkanie w sprawie reaktywacji Masy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marcin maranda napisał:
Więcej informacji: 604 858 838 lub [email protected]

Pozdrawiam
Marcin Maranda


Może więcej informacji podasz juz teraz Wink. Bo nie każdy dysponuje wolnym czasem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Czw 11 Wrz 08, 22:17:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktoś się wybiera i wie gdzie jest aula? Da się tam bezpiecznie zaparkować rower?


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
marcin maranda Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5854 (83%)
Postów: 12
Wiek: 46

Stare Miasto

Post Pią 12 Wrz 08, 7:19:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aula to "salka" teatralna liceum (wejście białymi drzwiami od strony Alei - za pomnikiem Sienkiewicza). Bedę czekał na wszystkich przed wejściem od 17.50. Rowery przechowamy w auli, ale, można je zaparkować po drugiej stronie - przy EMPIK-u są stojaki na rowery.
Zaproszenie na spotkanie wysłałem m. in. do sklepów rowerowych i sportowych. Chciałbym, żebyśmy dogadali się na spotkaniu, kto będzie koordynatorem Masy - mam nieoficjalną informację, że jest osoba chętna. Porozmwiamy także nad rozszerzeniem formuły Masy. Oprócz koordynatora trzeba powołać kilkuosobowy zespół roboczy. Uważam, że Masa nie może być jedynie comiesięcznym epizodem. Czas stworzyć ruch z prawdziwego zdarzenia, który nie tylko będzie lobbował, ale także sam zadba o infrastrukturę dla rowerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6651 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 12 Wrz 08, 11:08:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marcin maranda napisał:
można je zaparkować po drugiej stronie - przy EMPIK-u są stojaki na rowery.

tia już widzę jak wszyscy parkują rowery, w które włożyli gruubą kasę przed empikiem i idą podyskutować do auli Very Happy Very Happy Very Happy
z wstępnych ustaleń wynika , że pojawi się ekipa forumowiczów, no chyba, że będziemy musieli rowery zostawić przy empiku Rolling Eyes


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 12 Wrz 08, 11:40:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja przybędę niestety "po cywilnemu".. czyli bez roweru Crying or Very sad
i tylko na godzinkę.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marcin maranda Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5854 (83%)
Postów: 12
Wiek: 46

Stare Miasto

Post Pią 12 Wrz 08, 20:47:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

... i po spotkaniu dotyczącym reaktywacji Masy Krytycznej. Frekwencja może nie była imponująca, ale obecni cykliści to osoby konkretne i gotowe do działania - DZIĘKUJĘ ZA OBECNOŚĆ !!! Najważniejsza informacja: zadania koordynowania MK podją się się Krzysiek (na forum OVERLORD). Krzychu - dzięki :D W przyszłym tygodniu we dwójkę wybieramy się do szefa częstochowskiej policji, by dogadać szczegóły związane z reaktywacją MK. Kombinujemy także z miejscem stałych spotkań (może to będzie aula liceum im. Henryka Sienkiewicza). Za 2/3 tygodnie przedstawimy harmonogram działań - chcemy zacząć od strony internetowej. No to do roboty !!! Wszelkie formy kontaktu ze mną na www.maranda.pl. Overlord, jak możesz, podaj forumowiczom swojego prywatnego meila.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Overlord



Status: Offline
Dni: 5841 (83%)
Postów: 22


Post Sob 13 Wrz 08, 16:11:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę ,że spotkanie przyniesie wymierne skutki Smile Osoby, które sie na nim pojawiły to na pewno ludzie pełni zapału i nowych pomysłów. Z mojej strony powiem tylko,że postaram wywiązać się jak najlepiej z moich obowiązków>> a oto mail [email protected] Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Nie 14 Wrz 08, 18:11:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli to w czymś pomoże mogę udostępnić swoją stronę na potrzeby strony internetowej masy (np jako poddomena).


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
marcin maranda Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5854 (83%)
Postów: 12
Wiek: 46

Stare Miasto

Post Czw 18 Wrz 08, 15:52:30     UWAGI TECHNICZNE DO POLICJI I INNYCH SŁUŻB Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o przekazywanie uwag dotyczących organizacji MK, które razem z Krzyśkiem przekażemy policji i służbom, z którymi musimy załatwiać formalności.
Podczas spotkania w Sieniu zwróciliście uwagę na dwie rzeczy:
1. Zbyt szybki przejazd rowerów przez miasto (policja narzucała zbyt szybkie tempo)
2. Policja często w ostatniej chwili skracała trasę przejazdu. Często także nie pozwolili jechać innymi drogami.

Czekam na kolejne uwagi. Piszcie na forum lub na adres: [email protected]

Jeżeli chodzi o propozycję outsider,a, pomysł stworzenia poddomeny jest ciekawy. Przedyskutujemy wszystko na najbliższym spotkaniu, mam nadzieję, że w Liceum im. Sienkiewicza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Czw 18 Wrz 08, 17:46:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

warto wykorzystac strone outsidera bo jest juz dlugo na necie i w wielu miejscach ma linki...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 19 Wrz 08, 9:26:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto urzednikow, policjantow itp zapoznanac z definicja Masy Krytycznej, cytat za Wiki:

Cytat:
Masa Krytyczna – nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem" i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów


a to gdyby im przyszlo do glowy odwolywanie Masy np. ze wzgledu na pielgrzymke, swieto bulki tartej, imienin pana rzecznika itp

Cytat:
Rzadko zdarza się, aby masa odbywała się w inny dzień niż ostatni piątek miesiąca. Jest to od dawna ustalony, niejako "kultowy" termin masy, wspólny dla wielu miast.


i na koniec jakze wazne dla "dobrego" miasta:

Cytat:
Do grona polskich miast w których odbywa się Masa Krytyczna regularnie dołączają kolejne, zachęcone sukcesem tego typu przejazdów - m.in. Szczecin


u nas miasto nic nie musi w sumie robic przy organizacji Mas - wystarczy, ze nie bedzie przeszkadzac..


Spojrzmy na sukces kolegow ze stolicy:
http://cia.bzzz.net/warszawa_prascy_rowerzysci_walcza_o_sciezki_rowerowe

mysle, ze taka ankieta u nas bylaby dobra karta przetargowa jesli chodzi o rowery w Alejach.. mozna by ja przeprowadzic podczas Mas oraz na stronie www.

ps. sorry za brak polskich znakow..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Overlord



Status: Offline
Dni: 5841 (83%)
Postów: 22


Post Nie 21 Wrz 08, 21:50:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbliża się termin wizyty mojej i Marcina na policji, w związku z tym ponawiam prośbę o wpisywanie Waszych pomysłów i wniosków, które moglibyśmy w Waszym imieniu tam przedyskutować i załatwić.

Z tego co zdążyłem przeanalizować, patrząc na poprzednie MK to powtarzają sie głównie 2 problemy (na które zwrócił wcześniej uwagę również Marcin):
- szybkości( co przekłada się również na to ,ze starsze osoby oraz dzieci nie nadążają i zmuszone są odłączyć się od grupy)
- modyfikacji trasy przejazdu przez policje, czyli min. problem skracania przejazdu przez ANMP> czyli najbardziej chyba atrakcyjnego dla nas miejsca

Kwestia zabezpieczenia trasy przejazdu na pewno zostanie poruszona ale tu akurat policja raczej się wywiązuje....

Co do innych służb> kwestia rozmieszczenia plakatów w miescie.

....ale CO JeszczE? > piszcie bo czas ucieka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pon 22 Wrz 08, 9:08:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do kwestii modyfikacji trasy dołączył bym jeszcze odwoływanie przejazdu. Masę odwołuje tylko trzęsienie ziemi, a te póki co się u nas nie zdarzają Twisted Evil


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
t3d1 (usunięty)







Post Pon 22 Wrz 08, 11:24:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odnośnie strony łatwy i prosty do zapamiętania adres czmk.pl ?
Powrót do góry
Galeria użytkownika
marcin maranda Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5854 (83%)
Postów: 12
Wiek: 46

Stare Miasto

Post Pon 22 Wrz 08, 14:05:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nazwa strony dla mnie do przyjęcia - trzeba jeszcze sprawdzić, czy domena jest wolna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
t3d1 (usunięty)







Post Pon 22 Wrz 08, 15:46:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wolna, przed podaniem jej na forum, zarezerwowałem Smile

Rano jak sprawdzałem CZMK była wolna a tutaj już ktoś podprowadził z końcówką com, przyznawać się który !?
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 22 Wrz 08, 21:23:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a stary http://masa.czest.pl/ nie jest do odzyskania?

co do uwag - to chyba tyle na te chwile. Reszta wyjdzie w praniu..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy