wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
dlaczego piesi nas nie szanują??? Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 14 Sie 13, 0:12:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuję każdemu rowerzyście pospacerować troszkę. Bardzo podnosi ciśnienie wschodnia część ul.Niepodległości. Hardkorowy odcinek od Mickiewicza do Bór - na 11 mijających mnie rowerzystów tylko dwójka ostrzegła mnie - jeden dzwonkiem , drugi słowem - reszta debili jedzie zupełnie bez wyobraźni...cóż do czasu.
Odcinek między Bór aż do estakady często przemierzam z dzieciakami - oczy dookoła głowy choć mamy jako piesi bezwzględne pierwszeństwo. Dusza normalnie na ramieniu, bo niektórzy kretyni pędzą grubo powyżej 20km/h. Ostatnio nawet jeden otarł się o mnie jak z wózkiem maszerowałem , bo na trzeciego się wciskał...poznam gościa...kwestia czasu.
Sam kiedyś jadąc na rowerze przyhamowałem delikatnie za panią z wózkiem, i w tym samym momencie wpadł na mnie starszy gość ładując mi się w tylne koło i przewracając się...normalnie kosmos.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Parker Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3909 (55%)
Postów: 91
Wiek: 37

Częstochowa

Post Sro 14 Sie 13, 9:25:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego w drodze do lidla i bikemani wybieram zachodnią stronę i jazdę po chodniku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 14 Sie 13, 9:42:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z przepisami różnicy nie ma żadnej, bo zarówno po wschodniej jak i zachodniej stronie Alei Niepodległości mamy ciągi pieszo - rowerowe. Więc nie jedziesz po chodniku.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
zibi73pl Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3977 (56%)
Postów: 3
Wiek: 50


Post Czw 15 Sie 13, 13:54:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To prawda przepisów trzeba przestrzegać ale niestety nikogo nie uratują przed kolizją , myślę ze to powszechny ( niestety ) brak kultury jazdy i zdrowego rozsądku , rower i duża prędkość to niebezpieczny pojazd na drodze pieszo - rowerowej , jak zwykle wina leży po środku ( pseudo )rowerzysta uważa ze jest na ścieżce rowerowej i on jest panem , a pieszy idzie sobie po chodniku i nie myśli o rowerzystach , mam nadzieję ze z czasem to się zmieni . Bądzmy dobrej myśli i szanujmy SIĘ - duże pole do popisu mają nasi nauczyciele na poziomie od przedszkola do gimnazjum - czym skorupka nasiąknie tym na starość trąci - w dzisiejszych czasach rower to nie tylko sport , to narzędzie pracy , znam mnóstwo osób które dojeżdżają do pracy , szkoły i tak prawdę mówiąc jesteśmy miedzy młotem i kowadłem czyli samochodami i pieszymi .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Skowronek Kobieta



Status: Offline
Dni: 3899 (55%)
Postów: 75
Wiek: 41

Częstochowa

Post Czw 17 Lip 14, 21:05:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odkurzę temat:
Dziś na przystanku przy DK1 pędzący rowerzysta omal nie wpadł na moją siostrę, czekającą na przystanku mpk. W dodatku chamsko ją ochrzanił. Pędził chodnikiem, gdzie to piesi mają pierwszeństwo.
Wstyd i hańba.
My - rowerzyści żądamy żeby naszych praw przestrzegać a sami często mamy je gdzieś. Jak człowiek wyjdzie czy wyjedzie na miasto i napatrzy się na zachowania wielu rowerzystów... Szkoda gadać.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy