wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
CZĘSTOCHOWSCY ROWERZYŚCI v s TWARDOGŁOWI URZĘDNICY Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 18 Mar 11, 0:48:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no dobra to teraz to samo tylko od innej strony, abstrahując od kwestii co lepsze a co gorsze, co wykonalne a co nie. na początek parę spraw, o których nikt nie mówi, a które są ważne. bardzo fajnie , że w sprawę wałczyła się śląska inicjatywa rowerowa, ich proponowane rozwiązania wariant 4 i 5 wydają się być atrakcyjne i na pewno bardzo dobre patrząc na sprawę od strony czysto techniczno drogowej, te rozwiązania super sprawdzały by się w bardzo wielu miejscach ale niestety nie w alejach. duktu tego nie można rozpatrywać tylko pod względem rozwiązań drogowych ,liczą się tu przede wszystkim układ architektoniczny, który utrwalony jest od pokoleń nie tylko przez mieszkańców ale i wszystkich odwiedzających nasze miasto, układ jasny i czytelny a także symetryczny gdzie osią symetrii jest oś pasażu środkowego. układ ten jest jednym z znaków rozpoznawczych alei, najbardziej charakterystycznym i zapadającym w pamięć (przy okazji żeby było jasne nie lubię pielgrzymek, pielgrzymów, nie rozpatruje alei jako ciągu pielgrzymkowego) i czystym terroryzmem rowerowym było by żądanie wydzielenia ścieżek rowerowych w tym historycznym i zabytkowym układzie - tak, tak zabytkowym, aleje są w strefie ochrony konserwatora zabytków. dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem jest zastosowanie wariantu 6 sankcjonującego jazdę pasażem środkowym , a także umożliwiającym jazdę jezdnią . w każdym innym miejscu rękami i nogami podpisywałbym się pod wydzieloną droga rowerową ale nie w najbardziej reprezentatywnym miejscu naszego miasta, która niejako uchodzi za jego wizytówkę - to tak jakby na rynku w krakowie wydzielić ścieżkę dwoma białymi liniami, ewentualnie ciągiem ławek i powiedzieć teraz jest super rowerzyści rządzą - i tu właśnie kolejna rzecz wszyscy się powołują na rynki w krakowie , wrocławiu jakie super itd, z tym że nikt nie bierze pod uwagę , że dla naszego miast a takim rynkiem są właśnie aleje i nie można ich tak po prostu poprzegradzać ławkami , czy zburzyć panujący od stuleci układ. a i jeszcze tylko jedno w woli wyjaśnienia
kombryg napisał:

I na koniec: cała dyskusja nie miała w ogóle sensu skoro w Alei ma być strefa zamieszkania z ograniczeniem prędkości do 20 km/h.

właśnie, że miała i to dosyć duży , spójrzcie na to co w chwili obecnej funkcjonuje w III alei mamy strefę zamieszkania po o bu stronach jezdni ale na pasażu środkowym mamy znak droga dla pieszych, i znając życie takie samo podwójne znaczenie zostanie powielone na reszcie wyremontowanych alei, a oznacza to nie mniej ni więcej zakaz jazdy rowerem środkiem, prosta zmiana polegająca do dołożeniu osławionej tabliczki nie dotyczy rowerów, stwarza sytuację wręcz idealną dopuszcza ruch rowerów w środkowym pasażu, a także daje możliwość jazdy ciągami jezdnymi na których obowiązuje znak strefy czyli i tak jest w miarę bezpiecznie ponieważ organicznie prędkości w strefie wynosi 20km/h, a i prawdopodobieństwo spacerowania po nich pieszych (choć strefa daje im także w tym miejscu pierwszeństwo ) jest nieporównywalnie mniejsze niż w pasażu środkowym.


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 18 Mar 11, 1:44:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruk napisał:
sorry Lukas, ale właśnie nie siedziałem cicho tylko gadałem. miałem właśnie okazje reprezentować ŚIR.

zdaję sobie sprawę ze słabości tych rozwiązań lecz to były warianty wobec czwartej propozycji Magistratu. stanowisko ŚIRu nie było idealne - wszystko wychodzi w praniu. sam przed spotkaniem jeszcze przegrzebkę zrobiłem w temacie znaków i prawnych uregulowań związanych z Drogami rowerowymi i wyłapałem błąd w komentarzach do urzędowych propozycji. no ale były dwie opcje zaproponowane łącznie ze zdjęciami (które przeleciano na szybko przy prezentacji).

czy MK miała swoje propozycje? czy tylko pomysł na połączenie pierwszego z drugim wariantem bez sprawdzenia czy tak sie w ogóle da...

Lukas napisał:
Kwestia nawierzchni nie była tematem tych konsultacji. Tutaj mogliśmy się odzywać jak był tworzony projekt czyli jeszcze za głębokiej kadencji świętej Wrony. Teraz możemy się podrapać po jajkach.

nie była także kwestią konsultacji sprawa organizacji ruchu po remoncie alej. ale dyru z mzd sie wygadał, że ma być Strefa Zamieszkania na całej długości. IMHO - dość karkołomne do wytłumaczenia kierowcom to będzie Wink

ps: ten z mikrofonem to ja.


I bardzo dobrze, że gadałeś Smile poza zaprezentowanym wariantem, który uważam za zły - miałeś sporo racji i popierałem większość Twoich wypowiedzi. Miałem kilka uwag, do moich wypowiedzi czy kolegów też pewnie można było mieć uwagi - ale właśnie po to się tam wczoraj spotkaliśmy.

Szkoda tylko, że nie wpadł nikt na pomysł spotkania się przed konsultacjami w celu uzgodnienia wspólnej wersji i taktyki - a skoro nikt na taki pomysł nie wpadł to, moim zdaniem, nie ma teraz prawa krytykować jak Masa Krytyczna wypadła, bo po pierwsze Masa nie istnieje.. i po drugie można było temu w prosty sposób zaradzić.

Nie krytykujmy, nie narzekajmy - działajmy wymiernie.

Ogólnie Arek i Blabla mądrze napisali i wg mnie to jest dobre podsumowanie tego co wczoraj się działo - i więcej już w tym temacie nie zabieram głosu. Chyba, że przyjdzie zrobić coś konstruktywnego - np. zebrać odpowiednią ilość ankiet, gdy sonda już ruszy i prosić o ich wypełnienie podczas Masy Krytycznej.

Ps. nie piszę tego personalnie do Ciebie tylko do ogółu osób, które w ten sposób myślą i zabrały głos w tym wątku lub będą miały zamiar to zrobić..

a ten siedzący na krzesełku za gościem stojącym w garniturze to ja Very Happy


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 25 Mar 11, 14:25:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cyt.Chyba, że przyjdzie zrobić coś konstruktywnego - np. zebrać odpowiednią ilość ankiet, gdy sonda już ruszy i prosić o ich wypełnienie podczas Masy Krytycznej. koniec cyt.
Dzisiaj przed Masą Krytyczną każdy uczestnik otrzyma ankietę dotyczącą organizacji ruchu motocykli i rowerów w Alejach NMP.
Na spotkaniu konsultacyjnym w dniu 18 marca był obecny Prezydent Miasta.
Po burzliwej dyskusji w której rowerzyści i motocykliści wspierali się nawzajem
wybrano jako najbardziej odpowiadające mieszkańcom miasta warianty : Nr 3
dla motocyklistów - Wjazd motocykli w Aleję dozwolony bez czasowych ograniczeń zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
Jako najlepszy dla rowerzystów i najtańszy wybrano wariant 3.
Wariant 3 - Ruch rowerów możliwy na jezdniach. Pasaż środkowy Alei jest przestrzenią wspólną dla pieszych i rowerzystów, bez wyznaczania ścieżki rowerowej. koniec cyt.
Najlepszy bo pozwala OBYWATELOWI na wybór drogi którą chce się poruszać na rowerze.
Najtańszy bo wystarczy pod istniejącymi znakami C 16 [droga dla pieszych]
umieścić tabliczkę [NIE DOTYCZY ROWERÓW].
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 27 Kwi 11, 20:15:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gazeta.pl napisał:

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie jednośladów w Alejach. W ankietach mieszkańcy opowiedzieli się za dopuszczeniem rowerów na środkowym pasażu.

Pytania dotyczyły zarówno motocyklistów, jak i rowerzystów. W przypadku tych drugich proponowano trzy rozwiązania: * ruch rowerowy zabroniony na jezdniach, zaś środkowy pasaż przestrzenią wspólną rowerzystów i pieszych * jezdnie jak wyżej, za to na pasażu wyznaczona ścieżka rowerowa wzdłuż zdemontowanych ławek z jednej strony deptaku * rowery tak na jezdniach, jak i środkowym pasażu. Niemal tyle samo głosów otrzymały dwa ostatnie warianty, przy tym wyraźnie więcej od pierwszego.

W konsultacjach motocyklowych najwięcej głosów uzyskało dopuszczenie wjazdu bez ograniczeń, następnie zakaz całkowity, a najmniej obecnie obowiązująca zasada dopuszczenia motocykli w godz. 6-22.

- Ankieta to nie głosowanie - zastrzega Agata Wierny z biura inicjatyw lokalnych i konsultacji społecznych urzędu miasta.

Ostatnie słowo należy do prezydenta - wyniki konsultacji są dla niego tylko wskazówką. Krzysztof Matyjaszczyk ma podjąć decyzję w maju.

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9504437,Jednoslady_w_Alejach__Decyzja_w_maju.html


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 16 Maj 11, 12:03:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wzmiankowałem miesiąc temu w ShoutBoxie na temat usuwania piachu ze ścieżek rowerowych w naszym mieście. Ponieważ sprawa ma dalszy rozwój, więc przenoszę te wiadomości do postu.

Przed miesiącem znajomy mi rowerzysta, mając dosyć opierdalania się MZDiT, zadzwonił tamże z zapytaniem, co z tym piachem? Chodziło o ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Niepodległości, na odcinku między ul. Bór a Rondem Alkoholików. W czasie rozmowy doszło do scysji i niemiłej wymiany zdań. Pomijam szczegóły. Ostatecznie do niego oddzwoniono z przeprosinami, a piach został usunięty.

Jak wiadomo, drugą popularną drogą z Grosza do Śródmieścia jest chodnik przy trasie DK1. Na jego odcinku między ul. Bór a wylotem ul. Krakowskiej była kolejna piaskownica. Mijała pierwsza dekada maja, a wraz z nią i moja cierpliwość i nadzieja, że ktoś się za to weźmie. Napisałem maila do MZDiT z prośbą o usunięcie tego piachu oraz z pytaniem czy sobie z tym poradzą? Oczywiście wyraziłem się zwięźle, grzecznie i przytaczając merytoryczne argumenty. Po kilku dniach coś się ruszyło; zgarnięto ten piach na środek chodnika. Po kolejnych paru dniach piach uprzątnięto (uściślając: dziś koło południa maszyna zebrała resztkę piachu).

Na mojego maila jeszcze nie odpisano. Być może osoba umiejąca czytać nie skomunikowała się z osobą umiejącą pisać. A być może jeszcze ktoś w tej sprawie u nich interweniował? Ale pal licho maila! Piachu już nie ma w dwóch miejscach. Great succes! Laughing


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sro 18 Maj 11, 19:53:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj jadąc do śródmieścia widziałem zamiatarkę na drodze rowerowej przy Alei Armii Krajowej, naprzeciwko AJD. Dzisiaj piachu już nie było na całym odcinku od promenady do JPII, zniknęły najgorsze "wydmy" na wysokości mrówkowca.

Myślę, że może to nie był taki zwykły zbieg okoliczności, tylko coś jednak "zatrybiło" w MZDiT po powyżej opisanych interwencjach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 08 Cze 11, 17:56:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mały newsik o piśmie z UM: http://masa.czest.pl/drogi-rowerowe/wspolpraca-ale-bez-konkretow/

Niestety pismo bez rewelacji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 08 Cze 11, 22:59:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pbm napisał:
Mały newsik o piśmie z UM: http://masa.czest.pl/drogi-rowerowe/wspolpraca-ale-bez-konkretow/

Niestety pismo bez rewelacji...


Sorry...... ale to jest odpowiedź miasta na nasz list, pod którym były zbierane podpisy na ostatniej Masie? Shocked


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
ZIPer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4704 (67%)
Postów: 145
Wiek: 31

Zawodzie

Post Sro 08 Cze 11, 23:37:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź automatycznej sekretarki v1.3.2b.

Miło że napisaliście, piszcie częściej całuski -_-


pozdrawiam,
Grzegorz Szyda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 09 Cze 11, 6:48:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Sorry...... ale to jest odpowiedź miasta na nasz list, pod którym były zbierane podpisy na ostatniej Masie? Shocked


Nie... to jest na wcześniejsze pismo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Pią 10 Cze 11, 15:47:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może przestańmy tak narzekać na nasze ścieżki rowerowe. Smile
Nowojorczycy też nie mają lekko: http://mindcrap.com/index/video/bike-lanes-in-new-york
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Nie 12 Cze 11, 18:24:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja na to co się ostatnimi czasy dzieje w Częstochowie patrzę z perspektywy emigracji i szczerze mówiąc straciłem nadzieję, że coś się w tym mieście w naszej sprawie zmieni.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Wto 14 Cze 11, 16:58:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.wczestochowie.pl/kategoria/aktualnosci/1223,drogowcy-na-rower

Chętnie się z nimi przejadę... Mr. yellow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 14 Cze 11, 21:33:57     List do Prezydenta Miasta Częstochowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 18:26 14.06.2011 ----------

Zaraz napisałem do Radnego Pana Marcina Marandy :
Witam ! Czy to prawda że MZDiT ma otrzymać 7 nowych samochodów ?
http://www.wczestochowie.pl/kategoria/aktualnosci/1223,drogowcy-na-rower
Czy w czasie gdy drogi rowerowe nie posiadają obiecywanego od wielu lat oznakowania poprawiającego bezpieczeństwo, gdy wiele częstochowskich ulic posiada nawierzchnię gruntową ,gdy tak wiele jest do zrobienia na drogach zakup nowych aut dla nieudolnych pracowników MZDiT jest konieczny ?
Zakup tych aut to będzie przedwyborczy strzał we własne kolano Radnych i władz miasta !

---------- 21:33 ----------

Jan Jurczyk


Szanowny Panie Prezydencie !

Od wielu lat cierpliwie znosiłem zły stan dróg w naszym mieście. Było mi przykro gdy
lokalne i ogólnopolskie media śmiały się z nieudolności częstochowskich drogowców.
Dzisiaj przysłowiowa czara się przelała po przeczytaniu że : cyt.
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie planuje zakup siedmiu nowych samochodów. Radni w czasie ostatniej sesji mieli zdecydować o przesunięciach w budżecie, aby wygospodarować na ten cel 280 tys. zł. Samorządowcy chcieli jednak wiedzieć, po co miejskim drogowcom aż tyle nowych aut? Jak tłumaczy Mariusz Sikora, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, dzięki zakupowi uda się poczynić spore oszczędności. Samochody mają służyć inspektorom, którzy dokonują przeglądu stanu dróg i oznakowania, nadzorują remonty i inwestycje./ koniec cytatu/
Czy w czasie gdy :
- trzeba pilnie remontować wiadukty w mieście
- trzeba poprawiać niedoróbki /ul 7 Kamienic, Aleje i inne /
- trzeba płacić pensję Rzecznikowi Prasowemu MZDiT
- trzeba odnowić oznakowanie dróg rowerowych
- w mieście jest najkrótsza w Polsce ścieżka rowerowa
- wybudowano nową drogę rowerową i natychmiast ustawiono przy niej znak
"zakaz jazdy rowerem"
- nie naprawiono zniszczonej przez ciężarówkę kładki
- droga rowerowa do Olsztyna zaczyna się w kałuży
- dyrektorzy MZDiT doszli do mistrzostwa w wymijających odpowiedziach
- urzędnicy MZDiT zignorowali raporty o stanie dróg rowerowych przygotowane
przez rowerzystow i Radnych
- brak bezpiecznych dróg rowerowych prowadzących za miasto
- buduje się nowe drogi rowerowe z kostki fazowanej zupełnie
na złość rowerzystom /w innych miastach asfaltowe /
- układa się kostkę fazowaną wykluczając z jazdy po ścieżkach
rolkarzy i osoby niepełnosprawne na wózkach
- nie zachowuje norm przy układaniu krawężników utrudniając lub
uniemożliwiając jazdę wózkiem inwalidzkim
- lokalizuje targowisko przy drodze rowerowej
- na drogach rowerowych stoją słupy, kosze, pojemniki na śmieci,wiaty przystankowe
- obok nowej trasy tramwajowej powstaje niefunkcjonalna,nieestetyczna
pokryta fazowaną kostką ścieżka rowerowa /to akurat nie MZDiT/
- wiele częstochowskich ulic nie posiada jakiejkolwiek nawierzchni
- nie zrealizowano wniosków dot. ruchu motocykli i rowerów w Alejach
- dochodzi ostatnio w mieście do tragicznych kolizji z udziałem
rowerzystów
- brak funkcjonalnych stojaków rowerowych przy wielu instytucjach /n.p. przy MZDiT /
- brak skomunikowania ścieżek rowerowych po obu stronach Al Niepodległości
- "prawoskręty " przecinające drogi rowerowe powodują duże zagrożenie
- brak oznakowania poziomego na jezdni w miejscu skrzyżowania jej z drogą
rowerową.
- brak "piktogramów " na drogach rowerowych jest powodem konfliktów między
pieszym a rowerzystami
- buduje się kilkusetmetrowe ścieżki / n.p Nowowiejskiego /prowadzące do
nikąd i utrudniające jazdę rowerzystom
- wiele jezdni i chodników wymaga pilnych napraw

zakup siedmiu samochodów dla nieudolnych pracowników MZDiT jest naprawdę
konieczny ?
Czy przy tylu potrzebach w zakresie drogownictwa taki zakup nie zostanie potraktowany
przes społeczeństwo naszego miasta jako arogancja władzy ?
Mamy już dosyć decyzji które utrudniają życie w mieście i powodują że ludzie to miasto
opuszczają !
Nie dziwię się pracownikom MZDiT że nie chcą jeżdzić własnym samochodami
po częstochowskich ulicach za których stan odpowiadają ! Proponuję zakupić pracownikom
MZDiT "sieciówki" Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego a Panu Dyrektorowi
MZDiT polecam poranny pociąg do Warszawy 7:21 TLK w stolicy 10:49.

Środowisko rowerzystów posiada dokumentację dotyczącą opisanych tu spraw
i jest gotowe do poważnej wspólpracy z MZDiT.

Z poważaniem
..........................................................................................................
List ten wysyłam jutro poleconym do Prezydenta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 14 Cze 11, 22:51:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Janek - jesteś the best!

Popieram!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 15 Cze 11, 13:00:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prokuratorskie zarzuty popełnienia przestępstw urzędniczych - niedopełnienie obowiązków na szkodę interesu publicznego - usłyszał były dyrektor MZD Kazimierz A. (obecnie pracuje w miejskim wydziale inwestycji), który nie wyegzekwował - wbrew warunkom przetargu - wymogu wyposażenia pojazdów sprzątających miasto w system nawigacji satelitarnej. Zarzut niegospodarności usłyszał też ówczesny (i obecny) zastępca dyrektora MZD Stanisław S., który bezpośrednio nadzorował wydział utrzymania zarządzie. Kierownik działu utrzymania i jego zastępca mają zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentach i niedopełnienie obowiązków. Przed sądem odpowie też pracownik tego wydziału bezpośrednio odpowiedzialny za kontrole i rozlicznie z wykonanych prac porządkowych przez firmę z Bytomia. To właśnie jemu pracownik firmy proponował za przymykania oczu na nieprawidłowości łapówkę, którą miała być atrakcyjna wycieczka (nie doszła do skutku).

Śledztwo jest na końcowym etapie. Jak dotychczas tylko jeden z podejrzanych - któremu proponowano wycieczkę - przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

[email protected]

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa
A feee, a feee !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sro 15 Cze 11, 17:43:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Janek - jesteś wielki!!!

Jedynym sposobem na urzędników jest forma pisemna załatwiania spraw, czyli pisanie, pisanie, pisanie... Tylko wtedy nie będą mogli się wypierać, że "przecież nikt nie zgłaszał żadnych nieprawidłowości". Obyś znalazł jak najwięcej naśladowców.

Tutaj jest świetny poradnik dla tych, którzy chcieliby zacząć ale nie wiedzą za bardzo jak się za to zabrać, albo nie lubią pism urzędowych.

http://www.zm.org.pl/?a=rso.wydepcz_sciezke
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 17 Cze 11, 11:36:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Post jak najbardziej w temacie... Dziś miałem okazję doznać wątpliwej przyjemności obcowania z posiadającym aktualnie zarzuty prokuratorskie Kazimierzem A. Spotkanie miało miejsce podczas swoistej "wizji lokalnej" dotyczącej drogi rowerowej na Jagiellońskiej i Orkana. Nie miałem złudzeń co do tego, że spotkanie ze strony A. to odfajkowanie skonsultowania z rowerzystami stanu na w/w drogach. I miałem rację. Nie ma w tym człowieku ani krzty dobrej woli, zdroworozsądkowego podejścia do tematu, próby wyciągnięcia wniosków z błędów. Dominuje urzędnicza arogancja, ironia w wypowiedziach i uśmiechu na twarzy, satysfakcja z tego, że choćby nie wiem jak wielki bubel się wyprodukowało to i tak jak co miesiąc pierwszego wpłynie na konto pensja z naszych podatków. Najczęściej przewijającym się stwierdzeniem było: "nie da się". Nie powinniśmy widzieć problemu w sinusoidalnych chodnikach i drogach rowerowych, szparach na grubość palca pomiędzy kostkami, słupach w chodniku... Moje zdanie jest takie: dyskusja z takimi ludźmi jest marnowaniem naszego czasu. Tylko naszego bo oni i tak są przecież w "pracy". Dopóki tacy ludzie, tkwiący ze swoim zacofanym światopoglądem w czasach głębokiego realnego socjalizmu, będą decydować o czymkolwiek w tym mieście mam pewność, że zostanie to spartolone tak mocno jak tylko się da. Nie są oni stroną do prowadzenia merytorycznej dyskusji. To szczelna, hermetyczna odporna na logikę grupa. Pozostaje drobiazgowe wytykanie i nagłaśnianie WSZYSTKICH kretynizmów, których są autorami. Wszędzie gdzie tylko się da. Amen.
P.s. za spotkania odjechałem wzburzony i zniesmaczony przed jego zakończeniem nie widząc sensu w bezproduktywnej konwersacji z urzędnikiem podważającym najbardziej logiczne z możliwych uwagi...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 17 Cze 11, 12:49:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arek, przekonałem się już nieraz że kretyn zostaje kretynem do śmierci i nie ma to związku z wykształceniem, czy pełniona funkcją. Dawniej było takie powiedzenie: że choćby nie wiem co to słoma z butów wychodzi Evil or Very Mad


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 17 Cze 11, 13:49:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też byłem na tym spotkaniu. Urząd Miasta reprezentował były dyr. MZDiT Pan Kazimierz Augustyn.Przypomniałem Panu Augustynowi wszystkie "grzeszki" jakie popełnił wobec rowerzystów jako dyr MZD. Pokazałem materiały z Gdańska dot .dróg rowerowych. O reakcji tego Pana napisał Arek.
Outsider wspomniał o wykształceniu... ten Pan jest magistrem geografii !
Nie sprawdził się jako Dyr. MZD ale zamiast odsunięcia go: cyt.
Kazimierz Augustyn zajmował stanowisko Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg od 2003r. Przez gros zmotoryzowanych częstochowian był mocno krytykowany, wobec czego PF Prezyent Miasta Częstochowy Piotr Kurpios podjął decyzję o odwołaniu go z tego stanowiska. Jednocześnie przesunął go do Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, gdzie będzie odpowiadał za realizację projektu rozbudowy częstochowskiej współczesnej sieci tramwajowej w dzielnicach Błeszno i Raków./koniec cyt. /
Wiemy kto personalnie jest odpowiedzialny za bubel wybudowany za nasze i unijne pieniądze !
Może przygotujemy odpowiedni wniosek do Prezydenta i na najbliższej Masie rowerzyści go podpiszą ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kouczan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5111 (72%)
Postów: 24

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Pią 17 Cze 11, 15:50:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
Wiemy kto personalnie jest odpowiedzialny za bubel wybudowany za nasze i unijne pieniądze!

Rozumiem wzburzenie (pan A. sprawia i na mnie wrażenie jak z poprzednich postów), ale z gównianego projektu wiele się nie wyciśnie. Tak więc obarczanie kogokolwiek personalnie winą jest trochę na wyrost. Co do złej woli to czasami jest tak, że pewnych spraw nie da się przeskoczyć (pozwolenie na budowę, zgodność z projektem itp.).
Pozdrawiam

ps. uprzedzam komentarze - nie staram się kogokolwiek wybielać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
arzy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5404 (77%)
Postów: 41

ostatni grosz

Post Pią 15 Lip 11, 6:21:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to coś wnosi do tematu, ale wydaje mi się, że daje trochę do myślenia jakie zdanie na temat rowerzystów mają nasi wybrańcy:
Cyt. z fejsbuka:
"Marek Balt
Marek Balt Gazeta Wyborcza w poniedziałkowym wydaniu wolała napisać o wielkim zlocie rowerzystów w alejach, który zwołał nieudacznik Alex Kopia i na który przyjechało 6 rowerzystów w tym jego żona niż o przyjeździe Jerzego Kuleja - dwukrotnego mistrza olimpijskiego w boksie, Alistaira Overeema – mistrza świata K-1 i MMA z Holandii, Andrzeja Gmitruka, najbardziej znanego trenera bokserskiego, który pracował z Andrzejem Gołotą, Dariuszem Michalczewskim oraz z fenomenalnym Tomaszem Adamkiem. No ale Alex Kopia to "faworyt" naczelnej częstochowskiej Gazety. Zastanawiałem się czemu komentatorem życia politycznego w Częstochowie w Gazecie jest jakiś przybłęda a nei np. prof politologii czy socjologii no ale obecna wyborcza pomimo wielu bardzo dobrych dziennikarzy tam pracujących spadła do poziomu brukowca. Więc myślę, że żaden szanujący się felietonista nie bardzo chce tam publikować."


domowy piwowar
www.skladpiwa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sob 16 Lip 11, 0:16:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pan Balt nie myśli kategoriami dobra miasta czy państwa ale kategoriami interesu partyjnego. Skoro do Częstochowy przyjechał członek SLD Kulej to wiadomo, że dla Balta lepiej by było gdyby nagłośnić ten fakt.
Jeżeli w Częstochowie zaistniałoby silne stowarzyszenie reprezentujące rowerzystów, skupiające wiele osób i kilka znanych nazwisk, mogące np. w geście protestu zablokować ruch w centrum miasta, gwarantuję, że pan Balt zupełnie inaczej wypowiadałby się na nasz temat.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sob 16 Lip 11, 16:20:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:

Jeżeli w Częstochowie zaistniałoby silne stowarzyszenie reprezentujące rowerzystów, skupiające wiele osób i kilka znanych nazwisk, mogące np. w geście protestu zablokować ruch w centrum miasta, gwarantuję, że pan Balt zupełnie inaczej wypowiadałby się na nasz temat.


Stowarzyszenie już istnieje, sam do niego należę, tylko od nas (znaczy rowerzystów) zależy, czy będzie to mała grupka, obśmiewana i dyskredytowana w podobny jak wyżej sposób, czy silna grupa z której zdaniem trzeba się liczyć.
Takie reakcje dowodzą, że mimo iz jest nas mało to jednak to co do tej pory zrobiliśmy zostało zauważone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 16 Lip 11, 20:57:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mija miesiąc a Prezydent Miasta na mój list nie odpowiedział. Poczekam ! Nie
odpuszczę !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy