wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Stojaki rowerowe w III Alei - potrzebne stanowisko Masy Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pią 18 Kwi 08, 23:02:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas, jestem (niestety?) realistą i nie liczył bym aby coś się zmieniło w tej kwestii. Ta "ścieżka" została już jakiś czas temu "ukończona". A jeśli jest "ukończona" to po co coś poprawiać Question Często tamtędy jężdżę i z przerażeniem patrzę KTO MÓGŁ ODEBRAĆ TĄ SCIEŻKĘ???????????? Ślepy był czy miał być???????? Całkiem sympatyczne krawężniki na łączeniu jezdni ze ścieżką. Nigdy nie mierzyłem, ale w niektórych miejscach to będzie około 4 centymetrów (z ciekawości w najbliższym czasie to zmierzę) i jak to się ma w stosunku do norm przyjętych w stosunku do ścieżek rowerowych????? Niestety ale ścieżki rowerowe w obecnym stanie są większym utrudnieniem niż ułatwieniem. Moim zdaniem ścieżki powinny być wydzielane w okolicach jezdni a nie chodnika. Ja bardzo delikatnie mówiąc "pitolę" ścieżkę na której co chwila muszę omijać pieszych, skakać po krawężnikach itp. itd.. Niejednokrotnie dużo łatwiej i szybciej można przejechać jezdnią niż równoległą ścieżką rowerową. Mając wybór pomykać asfaltem ok. 30 km/h mając drogę z PIERWSZEŃSTWEM w stosunku do ścieżki rowerowej na której na każdej poprzecznej drodze trzeba (czasami z duszą na ramieniu) uważać na samochody na której czasami 20 km/h jest wyzwaniem CO WYBIERZECIE???????? Ścieżki rowerowe powinny być ułatwieniem dla rowerzystów a takie w obecnym stanie NIE SĄ!!!!

Odnośnie samochodów parkujących na tej "ścieżce" to jest niestety standard. A żeby było ciekawiej to 100-200 metrów dalej jast KOMISARIAT POLICJI i bardzo często tamtędy jeżdżą radiowozy. Ślepi są ci Policjanci? Co trzeba zrobić aby zauważyli? Trzeba podpalić parkujące samochody Question (w większości właścicielki sklepu i okolicznych domów)??????
Ależ się rozpisałem, przepraszam za wszelkie ewentualne błędy gdyż w piątek o tej porze byłem już mocno "zmęczony" Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6027 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Pon 02 Cze 08, 23:53:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Środa, godz. 10:00 - rozpoczynamy przegląd (tygodniowy?) ścieżek rowerowych. Wybaczcie, ze termin na ostatnią chwile, ale dziś dopiero doszło do akceptacji, a zgranie całej akcji nie jest najprostsze - Marcin Maranda załatwiał Policję i kilka formalności. Na pierwszy ogień idzie ścieżka od Legionów po Mirowską. Obecny będzie oprócz mnie Radny Maranda oraz Zastepca Dyrektora MZD S. Sosnowski, Nadkomisarz M. Struski z sekcji ruchu drogowego oraz inzynier ruchu drogowego. Całość sfotografujemy, opiszemy, a na koniec akcji przekażemy do MZD i Prezydenta w celu realizacji. Po tym środowym fragmencie dzielimy miasto na część południową i północną - wyznacznikiem (granicą) są Aleje NMP. Ja biore południe, Marcin północ. Czekam na chętnych wolontariuszy do pomocy - wtedy szybciej pójdzie "lustracja".
Pozdrawiam i czekam na privy w celu ustalenia harmonogramu zajęć.

P.s. w środe robimy wszystko na piechotke - ani ja ani Marcin nie mamy jak wyrwać się z pracy po rowery i nimi przyjechac. Resztę zadań zrobimy na rowerach.


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Wto 03 Cze 08, 7:52:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niezbyt szczesliwa godzina, nie kazdy ma mozliwosc wyrwac sie z pracy...
ps. proponowalbym zwracac uwage na oznaczenia "znaki" na tych sciezkach... np widoczne pasy pod estakada bo kierowcy blokuja sciezke...
zycze powodzenia, bo bedziecie mieli duzo pracy...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 03 Cze 08, 9:43:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Środa 10.oo , gdzie spotkanie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 03 Cze 08, 11:14:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak, jest wprawdzie przejazd wydzielony pod estakada ale prawie zawsze zablokowany przez samochody stojące na czerwonym, przy czym akurat tutaj winy kierowców nie ma bo nie ma linii która powinna wyznaczać gdzie mają się zatrzymać.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6027 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Wto 03 Cze 08, 20:12:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Środa 10.oo , gdzie spotkanie ?


Spotkanie na wysokości Komendy Wojskowej przy ul. Legionów. Będzie widać grupkę osób Wink
Odnośnie uwag wszystkie przyjmuję do wiadomości. Dajcie nam jednak trochę czasu - zrobimy scieżkę po ścieżce... Nie chciałbym chaotycznie podchodzić do sprawy.
Pozdr.


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Away
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 03 Cze 08, 23:48:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się oczywiście zgłaszam na ochotnika!!

Wszystko zależy tylko od tego czy te spotkania będą się odbywać, gdy będę wolny. Akurat jutro nie mogę - zajęcia na uczelni - ale tak to jestem do dyspozycji!

A jest co poprawiać...


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6027 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Sro 04 Cze 08, 0:16:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok Lukas - dołączasz do mojej ekipy. Oczywiście robimy przeglądy nastepne w godzinach popołudniowych i oczywiscie w weekendy. Myslę, że robimy akcję dalej w piątek po 15:00. To na razie wstepny termin spotkania. Mamy około 10-14 dni na całą dokumentację, więc spokojnie.


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6027 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Sob 21 Cze 08, 23:50:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przygotowywanie oceny stanu ściezek jest w trakcie - mysle, ze na 1 lipca przedstawię wraz z radnym Maranda całość. Chciałbym jednak przekazać jeszcze jedną dodatkową informację. Otóż udało mi się wynegocjować z MZD remont chodnika wzdłuż ul. Jagiellońskiej (okolice skrzyzowania z Lipową) na odcinku co najmniej 100 metrów, ale również poprosiłem o uwzględnienie ściezki rowerowej. Poniżej zdjęcia Smile

Było tak:
http://www.jacekkrawczyk.pl/materialy/dotychczas/chodnikjaglip1.jpg

a tak będzie:
http://www.jacekkrawczyk.pl/materialy/dotychczas/chodnikjaglip4.jpg


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 22 Cze 08, 3:35:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
No, chodniczek szykuje się elegancki. Przechodziłem tam dzisiaj, nie wiadomo czy go zrobią całego - stary asfalt jest mocno wybrzuszony przez korzenie drzew na dłuższym odcinku niż obecnie rozkopany. Mnie osobiście bardzo się nie podoba, że wycięto tam kilka starych topoli...
Można oczywiście polemizować, czemu u nas ścieżka rowerowa zielona, a wszędzie indziej czerwona (?), że znowu będą po niej łazić (w sumie w innych miastach też łażą, nie patrzą, jak muchy...), ale dramatyzmu nabierze sprawa, gdy zostanie na tym odcinku wprowadzony zakaz jazdy rowerem po ulicy! Tak jak na al. Pokoju. Tego bym nie chciał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6027 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Pon 23 Cze 08, 19:03:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sebiq napisał:
No, chodniczek szykuje się elegancki. Przechodziłem tam dzisiaj, nie wiadomo czy go zrobią całego - stary asfalt jest mocno wybrzuszony przez korzenie drzew


Zrobią do przystanku. Tyle udało mi się wynegocjować. W przyszłym roku postaram się o dalszy etap, ale jesli nawet nie udałoby sie, to i tak już będzie lepiej niż było.
O wycince drzew decyduje Wydział Ochrony Środowiska. Najwidoczniej musiał być powód - drzewa były chore lub zagrazały bezpieczeństwu. Nikt nie wycina drzew ot tak sobie...
Co do zakazu jazdy Jagiellońską, to nie wiem czy wprowadzą znakiem, ale taki zakaz obowiązuje z automatu, jeśli predkość na danym dwupasmowym odcinku jest wyższa niż 60km/h (jesli jest inaczej, to poprawcie mnie). a tam jest powyzej 60km/h...


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 23 Cze 08, 22:34:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie za dużo tego chodniczka... Szkoda, że nie wiedziałem o tym planach wcześniej to może bym dorzucił parę złotych Smile

Co do drzew to tak tylko wzmiankowałem. Wszak te topole były sadzone w czasach gierkowskich... i to jest właśnie powodem, że mają swój wiek i zagrażają przechodniom. Koło mnie też bardzo mocno przycięto właśnie topole parę lat temu. Mieszkam tam 30 lat i mi gałąź na głowę nie spadła... no ale WOŚ nie przeskoczę.

Może się nie znam... Ale pierwsze słyszę, że nie można jeździć rowerem po drodze, gdzie prędkość jest wyższa od 60 km/h. Nie ma czegoś takiego.
Po prostu, jest ulica to jedziemy, chyba że:
- ewidentnie jest zakaz jazdy rowerem, lub jakimkolwiek pojazdem,
- jest to autostrada lub OIDP trasa ekspresowa,
- jest nakazana prędkość minimalna np. 40kh/h (ale jak już, to się tyczy autostrad).
Po DK-1 jeździłem wiele lat, póki nie było zakazów. Obecnie jeżdżę sporadycznie (niestety z roku na rok jest coraz większe natężenie samochodów) i tylko na południe od Cz-wy, gdzie nie ma zakazów. Nigdy spotkana po drodze tamże policja nic mi nie mówiła złego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 27 Cze 08, 7:21:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdaje się, że pierwsze ze stojaków pojawiły się już w III Alei. Wczoraj koło Empiku dwóch panów walczyło z montażem. Stojaki są wykonane z dwóch słupków i dwóch poziomych poprzeczek - taka "bramka" - stylizacja identyczna jak inne słupki i słupy w III Alei. Choć w zasadzie nie są one stojakami w pełnym tego słowa znaczeniu - można oprzeć o nie rower ale nie "zaparkować" przednim kołem, jak to się stosuje w prawdziwych stojakach. Ale do tych można przynajmniej rower przypiąć...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG


Ostatnio zmieniony przez Poisonek dnia Pią 27 Cze 08, 12:53:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lisu



Status: Offline
Dni: 7001 (99%)
Postów: 144
Wiek: 35

Czestochowa-Zawodzie

Post Pią 27 Cze 08, 12:11:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś jadac do pracy widzialem jak wkopywali dwa stojaki na placu Daszyńskiego po stronie WC.Jeden stanał obok kiosku (tego przy przystanku a drugio bloizej przejscia dla pieszych.Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6027 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Pią 27 Cze 08, 17:15:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciesze się, że akcja przyniosła skutek Smile Nie tylko III Aleja, ale i ścisłe centrum w ciagu JG - Zygmunt... Gdybyście zauwazyli coś niepokojącego w zwiazku ze stojakami, to informujcie...
Obecnie wciąz robie przegląd stanu ściezek z Marcinem i początkiem lipca przedstawimy raport...
Pozdrawiam Smile


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pią 27 Cze 08, 17:22:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

te trzy kropki po słowach "przedstawimy raport" nie wróżą nic dobrego... Cool


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
junior Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5750 (82%)
Postów: 8
Wiek: 41

Czwa-śródmiescie

Post Wto 01 Lip 08, 20:00:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie i Panie - Są stojaki w III Alei!!!
Moderowany przez arektacana:
Zgadza się... Pisałem o tym trzy posty wyżej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Away
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 03 Lip 08, 20:39:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

STi napisał:
Lukas, jestem (niestety?) realistą i nie liczył bym aby coś się zmieniło w tej kwestii. Ta "ścieżka" została już jakiś czas temu "ukończona". A jeśli jest "ukończona" to po co coś poprawiać Question Często tamtędy jężdżę i z przerażeniem patrzę KTO MÓGŁ ODEBRAĆ TĄ SCIEŻKĘ???????????? Ślepy był czy miał być???????? Całkiem sympatyczne krawężniki na łączeniu jezdni ze ścieżką. Nigdy nie mierzyłem, ale w niektórych miejscach to będzie około 4 centymetrów (z ciekawości w najbliższym czasie to zmierzę) i jak to się ma w stosunku do norm przyjętych w stosunku do ścieżek rowerowych????? Niestety ale ścieżki rowerowe w obecnym stanie są większym utrudnieniem niż ułatwieniem. Moim zdaniem ścieżki powinny być wydzielane w okolicach jezdni a nie chodnika. Ja bardzo delikatnie mówiąc "pitolę" ścieżkę na której co chwila muszę omijać pieszych, skakać po krawężnikach itp. itd.. Niejednokrotnie dużo łatwiej i szybciej można przejechać jezdnią niż równoległą ścieżką rowerową. Mając wybór pomykać asfaltem ok. 30 km/h mając drogę z PIERWSZEŃSTWEM w stosunku do ścieżki rowerowej na której na każdej poprzecznej drodze trzeba (czasami z duszą na ramieniu) uważać na samochody na której czasami 20 km/h jest wyzwaniem CO WYBIERZECIE???????? Ścieżki rowerowe powinny być ułatwieniem dla rowerzystów a takie w obecnym stanie NIE SĄ!!!!

Odnośnie samochodów parkujących na tej "ścieżce" to jest niestety standard. A żeby było ciekawiej to 100-200 metrów dalej jast KOMISARIAT POLICJI i bardzo często tamtędy jeżdżą radiowozy. Ślepi są ci Policjanci? Co trzeba zrobić aby zauważyli? Trzeba podpalić parkujące samochody Question (w większości właścicielki sklepu i okolicznych domów)??????
Ależ się rozpisałem, przepraszam za wszelkie ewentualne błędy gdyż w piątek o tej porze byłem już mocno "zmęczony" Mr. Green


Achtung! Achtung!

Kto był na Zawodziu to widział - tam również domalowano przejazdy na drodze rowerowej!!

Ciołki z MZD poszły za ciosem i rypnęli kreseczki na podwójnej ciągłej, tak więc wygląda to zabawnie Wink Ale ważne, że jest..

Ciekawe czy jest jakaś hierarchia oznaczeń poziomych? Co jest ważniejsze - podwójna ciągła czy przerywany przejazd rowerowy?

Widać, że odwalili fuszerkę, ale w końcu posłuchali!

5cm podjazdy i auta na drodze rowerowej bez zmian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
junior Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5750 (82%)
Postów: 8
Wiek: 41

Czwa-śródmiescie

Post Sob 05 Lip 08, 8:38:55     ZDM w natarciu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ZDM jest w natarciu... zamyka III aleje dla ruchu samochodowego we wszystkie weekendy wakacji. Bravo! Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sob 12 Lip 08, 10:16:42     Pytanie do Szanownego Radnego Jacka K. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy i kiedy da radę wynegocjować z MZD remont chodnika od zjazdu z ul. Krakowskiej, wzdłuż trasy DK-1, do zjazdu w ul. Bór (ślimak) ?

Ten kawałek chodnika, tj. ok. 700 m, jest wyjątkowo paskudny... Dobrze by było, gdyby zarząd dróg zrobił z tym odcinkiem cokolwiek (zakładam, że gorzej już nie będzie, he...).

Jak wiadomo, oprócz beznadziejnego odcinka ul. Niepodległości (od ronda do Bór), ten kawałek przy trasie jest drugim łącznikiem między Śródmieściem a Groszem. W związku z czym duża liczba rowerzystów tamtędy przejeżdża, także starsi na rowerkach suną na działki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6027 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Nie 27 Lip 08, 23:20:48     Raport o stanie ścieżek rowerowych w Częstochowie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Zakończyliśmy razem z Marcinem Maranda robienie przeglau stanu ścieżek rowerowych. Udało się sprawdzić, opomiarować etc. ok. 35 km odcinków przeznaczonych dla rowerzystów (ściezki, ciągi pieszo-rowerowe, inne odcinki). W piątek była oficjalna konferencja prasowa i uroczyste przekazanie materiałów do MZD i Zastepcy Prezydenta Sobusia. W sumie zajeło nam to 50 dni, wykonaliśmy ponad 430 fotografii, raport dzieli Częstochowe na dwie strefy - północną i południową i ma 48 stron opisów i komentarzy. Przygotowany został tez raport skrócony w formie prezentacji w powerpoincie i zamieszczam go spakowanego rar'em do pobrania:

http://www.jacekkrawczyk.pl/materialy/dotychczas/raportskrocony.rar

Spotkanie zrobilismy tylko z MZD, wiceprezydentem i prasą, ze względu na małą salę i ograniczony czas jej uzytkowania (w dodatku Marcin teraz wyjechał i nie chcielismy raportu odkładać na około połowę sierpnia). Poza tym nie chcielismy rekoczynów i linczu z Waszej strony na MZD Razz Jesli chcecie to możemy zrobic takie spotkanie z Wami na spokojnie (wynając salę z projektorem i raz jeszcze przewertować całość).

@ sebiq

Takich wyjatkowo paskudnych odcinków w miescie jest więcej :/ Pokazał to raport... Postaramy się, aby zabezpieczyc pieniądze na nastepny rok na bieżące utrzymanie ścieżek rowerowych (do tej pory tego nie było i kasa ginęła w utrzymaniu dróg - nie było zatem na ścieżki) i ponaprawiac co się tylko da...

Pozdrawiam


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 28 Lip 08, 7:11:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponaprawiać swoją drogą, ale kiedy zaczniecie budować drogi rowerowe z prawdziwego zdarzenia? Nie jesteśmy pierwszym miastem które buduje "drogi rowerowe" a mam wrażenie że nikt nie pokwapił się sprawdzić jak powinno się to robić i mamy beznadziejne pseudodrogi z fazowanej kostki zielonego koloru Evil or Very Mad a wystarczyło ściągnąć za darmo materiały z Trójmiasta i poczytać.
Nawet wolałbym żeby tych dróg rowerowych było 20 km zamiast 35 ale porządnych spełniających wszystkie zasady. (Chociaż nawet te 35 km to żenada)


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pon 28 Lip 08, 9:20:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jacek Krawczyk napisał:
Poza tym nie chcielismy rekoczynów i linczu z Waszej strony na MZD Razz Jesli chcecie to możemy zrobic takie spotkanie z Wami na spokojnie (wynając salę z projektorem i raz jeszcze przewertować całość)


co do rekoczynow to bez przesady, srodowisko rowerzystow jest bardzo pokojowo nastawione, tylko zeby spotkanie mialo sens i cos z niego wynikało...a poniewaz Władze MZD "nie widzą rowerzystów " i pewnie nie uwierzą jak nie zobaczą? uwazam ze powinny się pojawić... Surprised




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6027 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Pon 28 Lip 08, 9:20:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Ponaprawiać swoją drogą, ale kiedy zaczniecie budować drogi rowerowe z prawdziwego zdarzenia?


Wbrew pozorom "ponaprawiać" to nie będzie takie proste... To jest 35 km...
Mimo wszystko na początek kilka rzeczy poprawiono od ręki - choćby "zlustrowany" na samym początku przez nas odcinek "Faradaya-Legionów" - wymalowano przejazdy dla rowerów i piktogramy (rowerki)... Oczywiście będziemy chciali więcej zmian na lepsze, ale to potrwa...

outsider napisał:
i mamy beznadziejne pseudodrogi z fazowanej kostki zielonego koloru


Co do budowy, to już widać zmiany na lepsze... Odcinek Nowowiejskiego jest buudowany z kostki niefazowanej, część rowerowa od drogi jest dobrze wygrodzona ocynkowanymi barierkami. Pozostaje kwestia znaków poziomych i pionowych, które zostaną zaraz po zbudowaniu naniesione. A dlaczego zielony? Kiedyś zadecydowano, że taki kolor będa miały ściezki dla odróznienia od chodników, które budowano w kolorze bordowym. Też uważam, że to pomyłka, ale trudno, abyśmy teraz rozbierali kilkaset km chodników w mieście i ścieżek rowerowych, aby dokonać zmian kolorystycznych... To już niestety tak zostanie i ani radni obecnej kadencji, ani następnych tego nie zmienią...
Prosze także wziąć pod uwagę, ze możemy skontrolować, możemy zabezpieczać na pewne inwestycje pieniądze, ale nie jesteśmy inżynierami ruchu drogowego, czy też inżynierami nadzoru inwestorskiego. Nie decydujemy o rodzaju nawierzchni, układzie ścieżki etc. Raport powstał i daje wiele do myslenia, jak i podaje wiele rzeczy "na tacy". Zrobiliśmy i tak pracę za MZD. Teraz tego będziemy pilnować i interweniować na tyle ile mamy mozliwości i uprawnień. Piłka po stronie MZD i Prezydenta.
Pozdrawiam


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 28 Lip 08, 9:47:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak piłka po stronie po stronie Prezydenta i MZD to niedobrze ! Może zginąć albo dalej będą grali na czas... Dwa lata temu dostali pismo z opisem gdzie namalować piktogramy i NIC ! Czy budżet naszego miasta się zawali jak kupią parę wiader farby i namalują piktogramy na istniejących ścieżkach. Czy znowu mamy ich ośmieszyć i przy udziale mediów namalować piktogramy !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy