wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[przerzutka] - Regulacja przerzutek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 01 Wrz 05, 13:53:15     [przerzutka] - Regulacja przerzutek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cholera po tym maratonie nie moge doregulować tylnej przerzutki. Jak wyreguluję dobrze wrzucanie np z 2 na 3 to fiksuje zrzucanie z 3 na 2 a jak doreguluję zrzucanie to odwrotny problem (przy płynnym wrzucaniu biegów niestety zrzucanie to męka i vice versa), linki raczej w porządku czy to może być wina już startej kasety? Czy jakaś inna pie***ła?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Czw 01 Wrz 05, 16:32:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie załamuj się Wink....kręć wszystkimi śrubkami .....kombinuj....na pewno ci się uda!!...............no,chyba ,że wcześniej cię cos trafi Exclamation (he,he,he) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 01 Wrz 05, 17:33:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to wina juz wyeksploatowanego łańcucha w sumie kasety może tez być winadokladnie nie wiem, ale tak mi się wydajeu mnie tjest tak jak wyreguiluje sobie na glanc to po jakim krotkim czasie mam problem z trybami 7-8 i musze od nowa regulować i tylko z nimi, powiem tylko ze jezdze na łancuchu i kasecie juz 4 tysiączek Laughing ale juz pwowoli kończe eksploatować nadmiernie ten sprzęt Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 01 Wrz 05, 23:24:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Twoim miejscu "wypral" bym przerzutke i przesmarowal linki i pancerze.
Powinno pomoc Wink ..

ps. przesmaruj tez manetke..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 02 Wrz 05, 13:15:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
nie załamuj się Wink....kręć wszystkimi śrubkami .....kombinuj....na pewno ci się uda!!...............no,chyba ,że wcześniej cię cos trafi Exclamation (he,he,he) Laughing

Może nic mnie nie ttrafiło ale kręciłem z dwie godziny i chyba wyczerpałem wszystkie opcje. Jak tak dalej pójdzie to na przyszły sezon zmienię cały napęd.
Podejrzewam przerzutkę albo kasetę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 02 Wrz 05, 15:26:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No może to być wina zużytego napędu. Jeśli masz kasetę siemanowską to jak pewnie wiesz posiadają one system odpowiednio ukształtowanych ząbków wspomagających przerzucanie. Z czasem kaseta się wyciera i automatycznie ścierają się te "wspomagacze". Moze to być również sprawa przerzutki, a dokładniej jej sprężyna - w konkretnym położeniu napięcia sprężyny jej siła nie jest widocznie "fabryczna"... Może to też wynikać z luzów na sworzniach przerzutki... Jak widać opcji wiele. A niby rower to prosta maszyna...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
lopez Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6788 (96%)
Postów: 1
Wiek: 48

Redziny

Post Pią 02 Wrz 05, 16:15:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
piter napisał:
nie załamuj się Wink....kręć wszystkimi śrubkami .....kombinuj....na pewno ci się uda!!...............no,chyba ,że wcześniej cię cos trafi Exclamation (he,he,he) Laughing

Może nic mnie nie ttrafiło ale kręciłem z dwie godziny i chyba wyczerpałem wszystkie opcje. Jak tak dalej pójdzie to na przyszły sezon zmienię cały napęd.
Podejrzewam przerzutkę albo kasetę.


Witam,

Sprawdź czy masz prosty hak względnie samą przerzutkę. Mogłeś w coś nią uderzyć i sama regulacja nie wystarczy,

Pozdrawiam,


Ride hard, ride free and save the trees
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sob 03 Wrz 05, 21:40:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

popieram ostatni glos wytarcie napedu wg mnie nie ma nic do rzeczy

moze dostala loozow mnie np. wkrecil sie konar i tak szlak trafil wózek


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 04 Wrz 05, 1:02:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie jest cieżko powiedzieć, bo jak ja reguluję przerzutkę to tylko napięcie linki na ostatnim trybie, i wszystko mi działa jak trzeba, to znaczy jak przystało na tej klasy przerzutkę Wink


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 05 Wrz 05, 10:14:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 07:12 05.09.2005 ----------

Hak prosty, ale faktycznie może to przerzutka bo zaczęła szwankować po glebie w Zakopcu.

---------- 10:14 ----------

I jeszcze jedno: czy używacie takich osłonek na przerzutkę? Czy zdaje to egzamin?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 05 Wrz 05, 10:47:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś używałem ale i tak wkręciła się gałąź i było po faworkach... Praktycznie chroni przerzutkę tylko podczas upadku roweru na postoju.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 05 Wrz 05, 11:00:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ee, to do kitu, dodatkowy ciężar.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 05 Wrz 05, 14:23:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś miałem, ale zrezygnowałem bo to tylko odstaje a w sumie podczas jazdy jak uderzasz od przodu to nic nie daje :/ jak do tej pory nigdy nie wyglebałem się tak, żeby mi poszła przerzutka Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pon 05 Wrz 05, 17:10:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Ee, to do kitu, dodatkowy ciężar.


masz racje, a zresztą przy mega szybkiej glebie potrafi się ona niemiłosiernie wygiąć i przekręcić na śrubie-mocowaniu



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 19 Wrz 05, 11:05:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, to jednak była linka, wd 40 zrobiło swoje albo się sama w końcu 'doregulowała' Very Happy


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy