wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Góry nasze góry - krótkie refleksje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 25 Sie 05, 8:23:43     Góry nasze góry - krótkie refleksje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak wiecie udało mi się zabrać bika na wczasy, więc uradowany byłem niezmiernie. Jako zapalony terenowiec spodziewałem się wspaniałych wrażeń po jazdach w naszych górach, tymczasem dupa zbita Confused W naszych Tatrach wyznaczone są słownie dwie drogi rowerowe w terenie: Pod Reglami i w Dolinie Chochołowskiej i koniec, rozmawiałem nawet z przewodnikiem tatrzańskim, starszym człowiekiem i też miłośnikiem rowerów (którego spotkałem na Giewoncie) oczywiście potwierdził że nikt w TPN nie interesuje się takim tematem. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że nie jest łatwo wydzielić szlaki rowerowe w Tatrach ze względu na ochronę przyrody i trudności w terenie ale chyba jeszcze kilka tras dałoby się wykombinować ku uciesze wszytkich bikerów. O podejściu do sprawy w TPN świadczy jeszcze jeden przykład: do 98 r. można było wjechać na rowerach do Morskiego Oka, ale potem zamknięto ta możliwość bo była jakaś kolizja rowerzysty z pieszym turystą, to zapewne było najłatwiejsze postawić zakaz i nie ma problemu, tak właśnie rozwiązuje się sprawy w naszym kraju. Oczywiście pojeżdziłem trochę po asfalcie to tu to tam, przyliczyłem niezłą glebę pod reglami (straty: zbity bark, łokieć i rozdarta nowa koszulka rowerowa od rozwalenia twarzy uratował mnie kask a właściwie daszek kasku), lekki downhill (zawodowcy proszę się nie śmiać, dla mnie do był downhill) w dolinie chochołowskiej i nie powiem podobało mi się ale wytrzęsło okrutnie, na szczęście rower przetrwał. Żeby nie było że tylko narzekamy: ścieżka rowerowa pod reglami naprawdę mi się podobała i pomimo gleby byłem naprawdę zadowolony na tyle, że przejechałem ją kilka razy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Czw 25 Sie 05, 17:10:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tatry to ogólnie jak na mój gust najgorsze w polsce pasmo górskie. Ja osobiście często (z tymże pieszo) wędruję po Gorcach, Beskidzie Sądeckim i Niskim. Nie ma tylu ludzi co w Tatrach, a i ścieżki rowerowe są (część tych pieszych też nie powinno bikerowi sprawić problemu).


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 26 Sie 05, 8:26:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety faktycznie wygląda na to, że inne rejony bardziej nam sprzyjają jeśli chodzi o rowery, szlaki na Jurze biją na głowę ilością i długością te tatrzańskie Very Happy , chodź widoki w Tatrach oczywiście urzekające. Mam nadzieję sprawdzić jeszcze inne pasma górskie ale to zajmie trochę czasu.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 26 Sie 05, 10:52:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja niestety nigdy nie maiłem okazji jeździć w górach :/ a szkoda mam nadzieję, że się kiedyś uda Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 26 Sie 05, 11:33:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapewniam że mimo wszystko warto, bo podjazdy jednak nie takie jak u nas np. ja żeby gdziekolwiek pojechać to musiałem pokonać ok 4 km podjazd i wlaściwie tak jest wszędzie więc nóżki i kondycja się wyrabiają Very Happy Ale i zjazdy po takim podjeżdzie nie do pogardzenia Twisted Evil . Hmm, ciekawe jak jest w Alpach coraz bardziej nabieram chęci na taki wyjazd.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 20 Wrz 05, 14:38:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tu dokładnie gdzie można jeździć po TPN:

Rozdział 2

TURYSTYKA ROWEROWA

§ 3.1. Wyznacza się następujące szlaki rowerowe:
- „Droga pod Reglami” od „Murowanicy” w Dolinie Bystrej do Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej;
- Droga w Dolinie Chochołowskiej od Siwej Polany do Schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej;
- Droga: KuĽnice - Schronisko PTTK na Polanie Kalatówki;
- Droga: Dolina Suchej Wody - Schroniska PTTK “ Murowaniec ” na Hali Gąsienicowej.
2. Na szlakach wymienionych w § 3 ust. 1 obowiązuje bezwzględne pierwszeństwo ruchu pieszego.

http://www.narty.pl/tresc.php3?id_tresc=494&kom=id_tresc


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 09 Kwi 16, 13:11:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po zawodach. W tym momencie polskie Tatry praktycznie zamknięte dla rowerów. Zostaje Droga pod Reglami, która pewnie i tak zostanie skrócona, bo w części przebiega Chochołowską oraz Dolina Suchej Wody (szlak dla rowerowych szaleńców).
http://tatromaniak.pl/aktualnosci/c/koniec-z-rowerami-w-dolinie-chocholowskiej


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Sob 09 Kwi 16, 14:17:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rowerzyści jeżdżą niebezpiecznie, ale piesi też jak święte krowy chodzą, całą szerokością. I tylko opłaty im się marzą, pełna komercja:/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Nie 10 Kwi 16, 3:22:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A niby jak mają chodzić jak to szlak pieszy? Dopuszczając rowerzystów nikt z włodarzy tamtych ośmiu wsi nie przypuszczał, że pojawi się oprócz tych przygodnych także powiększająca się z roku na rok grupa tych szybszych, żądnych emocji. Chwała im za to, że nie wyganiają na zawsze tylko chcą wybudować obok ścieżkę. Gdyby pod Murowańca można było wjechać kolejką to pewnie po pierwszym sezonie rowerzystów by wygonili, bo ci co mają w pełni bujane maszyny to dopiero zapierdzielają.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 15 Kwi 16, 17:20:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W temacie Dol. Chochołowskiej:

Cytat:
Od 20 kwietnia za wjazd rowerem do Doliny Chochołowskiej trzeba będzie zapłacić 5 zł – informuje Tatrzański Park Narodowy. Oprócz tego rowerzyści będą musieli wykupić bilet wstępu do parku. Zniknie też funkcjonująca tam wypożyczalnia rowerów.

5 zł pobierane od każdego rowerzysty ma pomóc Wspólnocie zebrać pieniądze na remont drogi w dolinie, co również ma poprawić bezpieczeństwo. Ma ona zostać poszerzona i ruch pieszych ma być częściowo oddzielony od rowerowego i samochodowego. Jeśli uda zebrać się wszystkie fundusze, przebudowa mogłaby ruszyć w przyszłym roku.


Cały artykuł: http://www.tvp.info/24909815/rowerzysci-zaplaca-za-wjazd-w-tatry


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
banann Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 2370 (34%)
Postów: 10
Wiek: 37

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Czw 12 Paź 17, 7:06:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam Bieszczady. Byłem ostatnio i zostałem pozytywnie zaskoczony:

Przyjazne ceny o wiele mniej turystów niż w Tatrach tak wiec można spokojnie sobie połazić i co najważniejsze bez dużych tłumów nie ma problemów z noclegiem. Jakieś 10 lat temu niecałe jeździłem rok w rok i wtedy na szlakach i schroniskach można było można spotkać ludzi z ciekawymi historiami, jakie zastali na szlakach Very Happy tacy prawdziwi "traperzy". Teraz niestety jest ich dużo mniej Sad


Ostatnio zmieniony przez banann dnia Pon 23 Paź 17, 14:25:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Pią 13 Paź 17, 11:49:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

My też byliśmy Very Happy http://markon.bikestats.pl/c,19254,Wyprawy.html


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Dominika



Status: Offline
Dni: 2661 (38%)
Postów: 14


Post Pon 22 Sty 18, 11:27:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo kocham Tatry, bo można się w nich pozytywnie zmęczyć, jednak ostatnio coraz większą miłością zaczynam pałać do Bieszczad. Za każdym razem odkrywam w nich coś zupełnie nowego i fascynującego. Poza tym widoki są tam naprawdę nieziemskie. Jeśli człowiek nie che się przemęczy wędrówkami, a poczuć wyjątkowy górski klimat to Bieszczady są do tego wręcz idealne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Roweratka



Status: Offline
Dni: 2249 (32%)
Postów: 2


Post Sro 31 Sty 18, 11:00:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tylko kilka razy wjechałam na śnieżkę, ale też było trudno Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy