wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Ile wydaliście na przygot. bika do sezonu?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Nie 20 Lut 05, 14:10:39     Ile wydaliście na przygot. bika do sezonu? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nom, chciałem wiedzieć czy wy dużo wydajecie na swoje rowerki czy nie...
Ja przedstawię moje przygotowania do sezonu 2005 Very Happy

Zacznę od czegoś dla ciała czyli od rękawiczek Razz z długimi palcami Cool zawsze takie chciałem mieć Very Happy



Następnie zapięcie Kryptonite 1218, ponieważ moje poprzednie musiałem rozcinać piła ponieważ zgubiłem kluczyk, a zapasowy też gdzieś przepadł... :)



Fundnąłem sobie także pompke Authora, składaną, mocowaną pod koszyk na bidon...



a co do Bidonu to zestaw Authora bidonik + koszyczek ;)



Licznik, nienajlepszy ale... musiałem kupić nowy bo w tamtym kabelki się pourywały wszędzie Cool



Torba pod ramę, również Author Smile ponieważ w mojej pourywały się trzymania... ale się niedziwię bo miała z 5 lat :P



Torba pod siodło Gary Fisher, lekko używana Razz



Lampki, na przód (zwykła taka) ponieważ nigdy nie miałem i na tył bo tamtą mi ukradli pod Empikiem Crying or Very sad jak by na to nie patrzeć to też Author :P




poza tym kupiłem też "rekinka", kostki hamulcowe na przód i tył, a w planie mam jeszcze jakiegoś RST-eka, mostek, kierę i nowe oponki typu semi-slick Cool

jak bym miał się tak podliczyc to na to jak w/w poszło niecałe 300 zł zarobione w wakacje Smile niektóre rzeczy były kupowane wysyłkowo, takze w tych 300 są jeszcze koszty wysyłki...

pięniążki ciężko zarobione w wakacje wydałem lekką ręką... ale jeszcze zostało mi drugie tyle :)

a wy ile wydaliscie na przygotowania do nowego sezonu ? Razz

Pozdrawiam. Siwy Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7074 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Nie 20 Lut 05, 14:19:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak na dobra sprawe to nie wydalem jeszcze nic narazie jestes na etapie poszukiwania moich wymarzonych oponek tiogi ale one dopiero maja siepojawic na wiosne co do sum to tak srednio szlo mi na sezonik 500-600 zalezy od stopnia sciorania w zeszlym sezonie wydalem 1000 bo kółka zmienialem i naped ale w tym wydam tylko chyba na oponki i tyyyle

co do toreb sakiew i tego typu gadżetów to sprawiłem sobie piękniutki camelback kellys'a (identyczny jak author - no i oczywiscie z pojemnikiem na wode odchodze od toreb podsiodlowych wszelkiego typu co mogloby zwiekszyc ciezar samego bika lepiej sie go wtedy wrzuca w niedostepny teren
staram sie maxymalnie go ogolic no i nie wiem czy nawet nie wywala samego bidonu scotta który juz jest mocno wysłużony ale spełnia swoją role doskonale a zreszta jak pojeźdximy to zobaczycie sami.... pzdrwm wizar


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Reklama
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7072 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 20 Lut 05, 18:44:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powoli sie przygotowuje do sezonu, choć cześć komponentów wymieniłem podczas sezonu poprzedniego czyli mostek, pedały i inne ok 300 pln. Jedynie niedawno wymieniłem klocki szufladowe na Clarks'a kompatybilne z XTR. W sumie to musze chyba zapleść nowe koło bo mam małe problemy z tylnim. Zreszta moim priorytetem jest kask, a reszta jak fundusze pozwolą to zaopatrzył bym sie w camelbacka firmy Kudu.

Co do sakiew i innych rupieci zamontowanych w rowerze to jestem podobnego zdania co Wizar.
Nawet lampy z tyłu nie mam a żeby zamontować koszyk na bidon to sie zastanawiałem trochę Very Happy



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7008 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pon 21 Lut 05, 15:00:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

osobiscie jeszcze nie wydalem nic Very Happy.. i oby tak bylo.. zawsze tak mam ze jak zaczyna sie pogoda to rozbieram bika na drobne czesci, smaruje i skladam... wymieniajac pokolei czesci zuzyte.. w tamtym roku troche zainwestowalem wiec nie chcial bym w tym roku duzo zmieniac... juz mi sie marzy tarcza do przodu Very Happy.... jak tak policzyc to wbrew pozorom kilka nawet nie drogich czesci w sumie sklada niexzla sumke...

to mnie boli bo funduszy brak :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7072 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pon 21 Lut 05, 16:38:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do tarczy to też choruje na to Smile, ale jedynie na przód bo z tyłu nie mam adaptera do mocowania.
Nie stać mnie na jakieś wysokie modele Hydrauliczne Hayes'a, ale na takiego WinZip'a mechaniora coś by się wyskrobało w przyszłości, chociaż równa się to z wymianą piasty.



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pon 21 Lut 05, 16:40:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ale i tak 199 to nie mało... + jeszcze piasta Sad Cool


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7072 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pon 21 Lut 05, 18:18:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...zwłaszcza gdy mam inne priorytetowe wydatki rowerowe heh Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pon 21 Lut 05, 18:19:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a moze je zdradzisz ? Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7072 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pon 21 Lut 05, 18:23:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tył hampel, zaplot nowej obręczy tył (myślę o TEJ), i kask Confused Rolling Eyes



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pon 21 Lut 05, 18:28:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nooo.... kask fajnie Smile obręcz wypaśna Smile mocna, do DH Wink ale ta cena... + szprychy + piasta to będzie troszkę...


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7008 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pon 21 Lut 05, 19:06:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak tarcza to tylko hydraulik .... mechaniczne sa do d**y! ... nawet jakbys mial linki XTR`a to i tak po kilku hamowaniach sie porozciagaja na maxa... lepiej poczekac rok, doskladac i kupic hydraulika ....

to jest tylko moja opinia ... ale ... prawdziwa Razz ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7072 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Wto 22 Lut 05, 0:51:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...no tak masz rację, bo wyższej klasy V-brake są lepsze niż tanie mechaniory i ogólnie mechaniory zależy jak sie ustawi i jak trafi. Nie ulega wątpliwości, że hydrauliki to niebo a ziemia w proównaniu z resztą tyów hamulców, ale na takie Hydro to bym musiał zbierać i zbierać Confused



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 25 Lut 05, 23:37:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popieram !!!
tanie mechaniczne hample tarczowe to lipa straszna, one raczej spowalniają a nie hamują,

Jesli chodzi o przygotowanie roweru do sezonu to jush ładnie kasy poszło, a najgorsze jest to, że nie kupiłem wcale rewelacyjnych części chociaż z drugiej strony to trochę tego było. Ostatnio zostawiłem ponad 300 zł w sklepie za koła a i tak jeszcze muszę kupić opony..........
Od połowy roku na rower wydałem prawie 9 baniek (skałdałem na starej ramie) a teraz zachciało mi się wymienić ramę .............
Wyliczyłem sobie, że potzrebuję jakieś 1,5 tys
a najśmieszniejsze jest to że muszę kupić części, które mam kilka miesięcy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy