wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Miejski Zarząd Dróg i Mostów się tłumaczy!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6907 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Wto 21 Cze 05, 13:33:31     Miejski Zarząd Dróg i Mostów się tłumaczy! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zasiadłem dziś do kompa, sprawdzam skrzynkę i oczom nie wierzę - przyszedł mail od Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Exclamation

Więc tam jednak ktoś te maile czyta, po miesiącu bo po miesiącu ale jednak doczekałem się odpowiedzi.

Oto treść maila w całości jako plik pdf - uznałem, że nie ma w nim treści naruszających dobra nadawcy, oraz że ma on charakter listu otwartego - zamieszczam tu, przeczytajcie sami.

Podpisał sam Dyrektor!

EDIT 31.10.2005 : Wszyscy to już chyba czytali, więc usunąłem to już z serwera, bo tam tylko 3 MB a niedługo stronkę tam zapodam i miejsca potrzebuję

Co prawda w drugim czy trzecim mailu już podpisywałem się także nazwiskiem, ale mniejsza z tym - zachowam pewną anonimowość, a Ci co jeżdżą na Masę to mnie pewnie kojarzą z widzenia.

No i jeszcze jedno - nastraja mnie to trochę optymistycznie, bo najpierw ten artykuł w Wyborczej, teraz to - jednak można coś zrobić, jak się chce.

Proponuję np. na Masie w piątek zrobić coś w rodzaju petycji i zebrać podpisy pod apelem, żeby szybciej obcięli te krzaki na Promenadzie, bo mimo, że są przycięte dalej nic nie widać.

A tak już całkiem off topic - przedwczoraj oglądałem po raz n-ty "Skazani na Shawshank" - "Teraz będę wysyłał dwa listy tygodniowo" Laughing Laughing Laughing


SI VIS PACEM, PARA BELLUM


Ostatnio zmieniony przez Harry dnia Pon 31 Paź 05, 4:20:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Łukasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 27
Wiek: 36

Częstochowa - Zawodzie

Post Sro 22 Cze 05, 11:39:08     RE: Miejski Zarząd Dróg i Mostów się tłumaczy! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurcze szkoda, że wcześniej tego nie napisałeś, bo właśnie wczoraj popołudniu mieliśmy spotkanie z urzędnikami z Miejskiego Zarządu Dróg, w ramach obrad miejskiego zespołu konsultacyjnego ds. komunikacji rowerowej, więc mogliśmy z nimi o tym pogadać.

Ale nic straconego, jeszcze dziś albo jutro będę w Urzędzie, to moge zagadnąć dyrektora o to.

aha, tak wogóle to może uda się załatwić barierki dla pieszych, które zostałyby zainstalowane przed przejściami dla pieszych na ścieżce rowerowej na promenadzie. bo właśnie wczoraj rozmawialiśmy o tym z urzędnikami i pomysł ma szansę realizacji.

pozdrower


Częstochowska Dżihad Rowerowa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6907 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Sro 22 Cze 05, 17:11:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posta napisałem od razu po tym jak otrzymałem e-mail - z daty wynika, że był wysłany dzień wcześniej - no cóż, Wirtualna Polska coś ostatnio ma spore opóźnienia i maile czasem idą tak długo.

Ale coś można z tym zrobić, popieram.
Pomyślimy coś może na forum, może na Masie


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Łukasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 27
Wiek: 36

Częstochowa - Zawodzie

Post Czw 23 Cze 05, 7:17:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tymi krzakami na Promenadzie to nie do Miejskiego Zarządu Dróg tylko do Wydziału Ochrony Środowiska, bo to oni są gospodarzem terenu.

zresztą byłem tam wczoraj.

i zgadnijcie co usłyszałem???

że nie ma pieniędzy!!!

normalnie zacząłem się śmiać. a na dokładke usłyszałem, że "może w przyszłym roku uda się coś wygospodarować... a do tego czasu musicie sobie jakoś radzić". cholera to już nawet nie jest śmieszne. bo mamy lato, zbliżają się wakacje - szczyt sezonu... aż strach pomyśleć co się tam może stać, jeśli ktoś o to w końcu nie zadba!

zaproponowałem więc, że skoro urzędu na to nie stać, to my możemy sami, "w czynie społecznym" Very Happy wyciąć te krzaki...

kto jest chętny?

jeszcze dziś będę rozmawiał w tej sprawie z niejakim panem Jończykiem z Wydziału Ochrony Środowiska.


Częstochowska Dżihad Rowerowa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Czw 23 Cze 05, 8:26:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
kto jest chętny?

Ja jak już mówiłem mogę pomóc o ile zarząd załątwi jakieś stosowne narzędzia. Chłopaków z załogi też jest paru więc.... Wink


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
t3d1 (usunięty)







Post Pon 27 Cze 05, 16:28:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli beda pasowaly godziny chetnie pomoge Smile mieszkan niedaleko i wkur..denerwuja mnie te krzaki !! Smile
Powrót do góry
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6907 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Pon 27 Cze 05, 18:58:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co mówił mi Mateusz po Masie to podobno żeby to ciąć to jakieś zezwolenia są potrzebne, bo jakies okresy ochronne są czy jakoś tak.

Widać oficjalnie więcej załatwić się nie da - może w nocy, "na partyzanta"?

Jeśli mi się ze sprawami na uczelni nic nie pokryje, to mogę przyjechać, ale będzie problem z narzędziami.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 10 Lip 06, 7:50:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No może jeszcze się nie tłumaczy, ale zobaczymy co odpowiedzą na mojego @ wysłanego przed chwilą. Oto treść:
"Witam.
Mam sugestię co do zapewnienia przez Miejski Zarząd Dróg w Czestochowie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom w pewnym punkcie naszego miasta. Chodzi konkretnie o okolice przystanku tramwajowego (nitka w stronę centrum) umiejscowionego w bezpośrednim sąsiedztwie estakady na Rakowie. Na bardzo krótkim odcinku chodnik i ścieżka krzyżuję się ze sobą kilka razy i mają na swej długości kilka zakrętów. Ponadto są osłonięte żywopłotem. Pomijam fakt, że w ostatnim czesie w zwiazku z upałami pasażerowie czekający na tramwaj chronią się przed słońcem stojąc w cieniu drzew na ścieżce rowerowej, co stwarza niebezpieczne sytuacje grożące kolizją, ale chodzi głównie o BARDZO wysoki żywopłot uniemożliwiający obserwowanie poruszającym się po ścieżce rowerzystom sytuacji za zakrętami czy skrzyżowaniami z chodnikiem. W ostatnim czasie doprowadziło to to dwóch wypadków z udziałem moich znajomych, którzy ratując się przed zdarzeniem z pieszymi, którzy wtargnęli na ścieżkę rowerową sami ulegli w wyniku upadku znacznym obrażeniom ciała. Nie wymagam od Zarządu przebudowania tego miejsca, bo domyślam się, że nie ma na to środków finansowych, ale uważam, że powinno sie w tym miejscu polepszyć widoczność usuwając część zieleni - chodzi głównie o przycięcie obecnie ponad dwumetrowego żywopłotu. Mam nadzieję, że moja sugestia zdeterminuje Zarząd do działania w tej kwestii i uchroni pieszych i rowerzystów przed przykrymi skutkami kolizji wynikających z ograniczonej w tym miejscu widoczności. Pozdrawiam.

Arkadiusz Cierpiał"

Ciekawe czy coś odpiszą...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Pon 10 Lip 06, 14:18:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co z odpowiedzią Arku, ale żywopłot już przycinają Shocked

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 10 Lip 06, 14:21:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierniczysz Shocked Exclamation Ciekawe czy to zbieg okoliczności, czy oni naprawdę czytają te @


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6527 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Pon 10 Lip 06, 14:25:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

serio ale obcieli tak ze cos widac czy tylko wyrównali?


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pon 10 Lip 06, 16:47:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak z daleka widziałem dziś to obcinali na wysokość 1.5 m chyba później tam się przejdę, tylko z daleka słyszałem warkot pił Laughing



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6527 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Pon 10 Lip 06, 17:44:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ee tam 1,5 metra to prawie nic bo dziecka ani wózka z dzieckiem i tak nie zobaczysz


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pon 10 Lip 06, 22:41:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krzoki faktycznie przycięte , ale zdecydowanie za mało , a i to nie wszystkie...mogliby chociaż na rogach skutecznie je zgolić do wysokości 1 metra....na pewno by nic im nie ubyło z wyglądu , a bezpieczeństwo poprawiloby się zdecydowanie.... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 11 Lip 06, 7:09:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza się mogli przyciąć więcej. No ale zawsze coś... Przedtem naprawdę miały już wysokość ponad dwa metry. Pocieszające jest to, że można coś zdziałać... Następnym razem dla umocnienia efektu można ich postraszyć ewentualnym procesem cywilnym w sytuacji zaistniałego wypadku i ewentualnych szkód sprzętowo - cielesnych Very Happy (Yatza i Jacek mogliby coś na ten temat powiedzieć).


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6527 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Sro 12 Lip 06, 1:13:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i tak sie nie beda się bac, bo maja dobrych prawnikow i trudno wykazac czyjas wine


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Sro 12 Lip 06, 10:14:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jechałem tamtędy wczoraj i obawiam się że jednak to przycięcie żywopłotu nie było reakcją na skargi, a po prostu rutynowym strzyżeniem (jakie jest teraz uskuteczniane w całym mieście).


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 13 Lip 06, 7:54:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

macus napisał:
...nie było reakcją na skargi, a po prostu rutynowym strzyżeniem


też mi sie tak wydaje chociaż wolałbym sie mylić i mieć nadzieje , że MZD naprawdę reaguje na problemy z jakimi zgłaszają sie do nich ludzie no ale to lekko utopijna wizja


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pią 14 Lip 06, 10:48:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poprzycinali te żywopłoty, ale nadal jest za nisko... dzisiaj prawie pod samochód się władowałem, bo go nie zauważyłem... za krzakiem się schował.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 10 Sty 07, 23:31:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale się podziało!!!!...Czyżby ktoś z UM przeczytał ten temat??? Laughing
...KRZOKI ZOSTAŁY ZGOLONE!!!! ....panowie , rewelacja Wielkie Dzięki , Widok jest niesamowity....100% bezpieczeństwa , 100% zadowolenia....a jednak jakaś nadzieja na poprawę nadeszła......


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 11 Sty 07, 9:51:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no planowana zimowa wycinka, tną wszystko jak leci Smile


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 11 Sty 07, 16:32:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no panowie wreszcie sie coś rusza Smile

Wycięte krzaki, planowane parkingi w alejach Smile

i co ciekawe krzaki wycięte po wyborach Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy