wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konrad Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6980 (99%)
Postów: 60

Częstochowa-Północ

Post Sro 16 Lut 05, 22:27:37     Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wim czy wiecie, ale od pewnego czasu działa w Częstochowie Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta. Podstawowym celem Porzumienia jest oddziaływanie na władze naszego miasta w sprawie budowy ścieżęk rowerowych. W najbliższym czasie powstanie organ konsultacyjno doradczy ds. rowerzystów przy Urzedzie Miasta. Stworzy on mape potrzeb rowerowych w Częstochwie, którą poźniej będzie uwzględniał przy ewentualnych inwestycjach.

Obawiam się, że pojedyńcza petycja podpisana przez masowiczów niewiele da, ale jeśli będziemy działać razem z tym organem możemy dużo zdziałąć. Niedługo zostanie uruchomiona strona internetowa Porozumienia i być może także i forum na którym będziecie mogli mówić gdzie ścieżki są najbardzeij potrzebne.

Wasze pomysły będą uwzględniane przy wykonywaniu mapy potrzeb. Jeśli ktoś z was byłby zainteresowany działalnością w Porozumieniu niech skontaktuje sie ze mną. Jak tylko strona będzie działać od razu napisze jakiegoś posta.
Pozdrawiam.

Moderowany przez Speedy:
1. Mogłeś założyć nowy temat - już poprawiłem
2. Rozdzielaj myśli w takim długim poscie
3. Już macus wspomnał o spotkaniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Nie 27 Mar 05, 14:12:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest już opracowany projekt/wniosek o dofinansowanie. Można go ściągnąć z:

http://members.lycos.co.uk/macus/dane/aktywna_projekt_FULL.doc (word lub podobny program)

Decyzja o dofinansowaniu lub odmowie będzie 18 kwietnia.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Reklama
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Nie 24 Kwi 05, 14:59:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Choć mało kto wydaje się być zainteresowany tematem napiszę tylko że projekt niestety nie dostał dofinansowania. Nie oznacza to jednak całkowitej klapy. Poszukiwane są inne wyjścia. Smile


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Nie 24 Kwi 05, 15:00:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szkoda... ale może jeszcze jest cień szansy... :]


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Nie 24 Kwi 05, 15:05:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można liczyć na sponsoring, ew. dotacje z innego funduszu. Zobaczymy. Wink Jestem w miarę na bierząco w sprawach stowarzyszenia więc jeśli pojawią się istotne nowiny napiszę. Wink


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Pon 13 Cze 05, 18:25:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zainteresowanie nadal nikłe, ale dla formalności podam news'a:
Cytat:

ahoj,

przypominam wszystkim że jutro, tj. we wtorek 14 czerwca, o godz. 18 w Paradoksie odbędzie się spotkanie Porozumienia na rzecz Przxyjaznego Miasta. jest pare ważnych spraw do obgadania. zapraszam.

wstępna data pierwszego oficjalnego zebrania zespołu konsultacyjnego ds. komunikacji rowerowej to 21.06. (wtorek), godz. 16:00. Taki termin, zgodnie z tym co wspólnie ustaliliśmy, zaproponowałem w zeszłym tygodniu urzędnikom i jutro powinniśmy uzyskać w tej sprawie ostateczną odpowiedź.

do zobaczenia jutro,
Łukasz



Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 15 Cze 05, 17:01:48     Walczmy o wiadukt Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Na Forum Gazety Wyborczej ostatnio poruszono zakazu jazdy rowerem na wiadukcie na Monte Cassino.

Podaję linka do podjętej rozmowy:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=25197858

Czy macie jakiś kontakt z tymi ludźmi z tego wydziału ds. rowerzystów w UM?

Moim zdaniem, i wielu innych osób, potrzebna jest jakaś interwencja u najwyższych.. bo teraz przez ten most nie można przejechać rowerem ani przez ulicę, chodnik ani ścieżką rowerową, ponieważ takiej tam nie ma.

Odcięto trasę komunikacyjną dla rowerzystów relacji centrum-południe dzielnice.

Walczmy o swoje, bo jeden z forumowiczów zauważył, że policja stoi tam i poluje na rowerzystów.. a przy okazji stojąc nieprzepisowo (szczegóły w w/w wątku)

Podrawiam i liczę na reakcję!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Sro 15 Cze 05, 19:54:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

brak mi slow... tamtendy jezdzi dosyc duzo rowerzystow i glownie jada chodnikiem... dlatego cfaniaki(czyt. "kochana" policja) sie tam ustawia Confused


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Łukasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 27
Wiek: 36

Częstochowa - Zawodzie

Post Czw 16 Cze 05, 2:45:10     RE: Walczmy o wiadukt Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ahoj,

1. ten "wydział ds. rowerzystów w UM" to po prostu społeczny zespół doradczo-konsultacyjny ds. komunikacji rowerowej, działający przy Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie.

Ty również, jeśli chcesz, możesz uczestniczyć w pracach zespołu i samodzielnie porozmawiać z urzędnikami na temat problemów częstochowskich rowerzystów! Zapraszam do współpracy!

więcej informacji znajdziesz już wkrótce (strona w budowie) na stronach Porozumienia na Rzecz Przyjaznego Miasta: www.porozumienie.ids.czest.pl

2. co do sprawy wiaduktu, to postaram się już jutro za to wziąć i coś więcej ustalić. w najbliższy wtorek mamy oficjalne spotkanie zespołu z urzędnikami, na którym na pewno problem wiaduktu zostanie podniesiony do dyskusji. myślę, że w przyszłym tygodniu będę w stanie przedstawić jakieś dokładniejsze informacje i wtedy będziemy się dalej martwić co z tym fantem zrobić...

3. pamiętajcie jednocześnie, że zespół konsultacyjny nie powstał po to, żeby "za kogoś" myśleć czy "w czyimś imieniu" decydować.. ten zespół to po prostu takie ułatwienie w kontakatch rowerzystów z urzędem, ale jego istnienie ma sens tylko wtedy, jeśli ludzie rzeczywiście sami chcą mówić o swoich problemach i mają albo przynajmniej szukają jakiś pomysłów na ich rozwiązanie...

możecie się do nas zwracać z każdym problemem, a my (w miare naszych możliwości) postaramy sie pomóc.. czekamy jednocześnie na konstruktywne opinie i uwagi. to jak będzie funkcjonował ten zespół i czy głos częstochowskich rowerzystów będzie słyszalny w gabinetach urzędników, zależy od nas wszystkich...

pozdrawiam.


Częstochowska Dżihad Rowerowa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Czw 16 Cze 05, 16:34:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a chodźcie się wszyscy tam przejedziemy, jadąc na Masę,to ciekawe co zrobią panowie policjanci Smile


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 17 Cze 05, 20:00:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak to co zrobią, mamy mandaty :/ a Masa nie pojedzie bo misato się nie zgodzi.

Z tym wiaduktem to kicha jest straszna


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Pią 17 Cze 05, 20:35:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzisiaj tam jechalem i cwaniaki(czyt. policja) sie tam krecili Confused


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 17 Cze 05, 20:47:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To trzeba uważać Very Happy a ja jak jest zakaz to nie wjeżdżam rowerem Very Happy nie mam ochoty na mandat


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Pią 17 Cze 05, 20:50:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja jak cos robie "mniej legalnego" Smile to sie zawsze ogladam czy nie ma w poblizu pana policjanta


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 17 Cze 05, 21:04:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też się rozglądam, bo nie zawsze chce jeździć zgodnie z przepisami ale aż tak to przepisów nie łamę, tylko troszkę Wink


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Łukasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 27
Wiek: 36

Częstochowa - Zawodzie

Post Wto 21 Cze 05, 9:59:54     Walczmy o wiadukt! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najnowsze wieści z frontu walki o wiadukt Very Happy :

W piątek byłem w Urzędzie Miasta. Dowiedziałem się, że decyzja o zamknięciu wiaduktu dla rowerów została podjęta już w zeszłym roku, na wniosek policji.

Prosto z Urzędu pojechałem więc na Komende, gdzie udało mi się porozmawiać z nadkom. Markiem Struskim, z częstochowskiej drogówki.
Zapytałem kto, kiedy i dlaczego wydał wniosek o zamknięcie wiaduktu dla rowerów. W odpowiedzi usłyszałem, że wynikało to z dużego zagrożenia dla rowerzystów poruszających się po wiadukcie, że dochodziło w przeszłości w tym miejscu do "zdarzeń drogowych" z udziałem rowerzystów itd. no i że policja tej decyzji będzie kategorycznie bronić.

Rowerzysta, który chce prawidłowo przebyć wiadukt, powinien według pana komisarza poruszać się po chodniku (nie musi przy tym wcale zsiadać z roweru, jadąc chodnikiem musi jednak zachować szczególną ostrożność)

Policja, zamykając wiadukt dla rowerów, zasugerowała miastu poprowadzenie w tym miejscu wydzielonej ścieżki rowerowej. taka inwestycja musi być jednak związana z kompleksową modernizacją wiaduktu, a ta nastąpi nie wcześniej niż za kilka(-naście? -dziesiąt?) lat...

Co można zrobić już teraz (zakładając, że zakaz jazdy rowerem na wiadukcie zostanie utrzymany) ?
Jednym z pomysłów jest wymiana barierek oddzielających jezdnię od chodnika na węższe i bezpieczniejsze dla rowerzystów (np. siatka). Szerokość obecnych wynosi ok. 35 cm (przez co dla pieszych i rowerzystów pozostaje na chodniku zaledwie 170 cm), więc wymiana takich barierek na węższe mogłaby dość istotnie powiększyć przestrzeń chodnika. Pomysł podoba się również policji. Druga sprawa, to zorganizowanie bezpiecznych i wygodnych zjazdów z i na jezdnię, przed i za wiaduktem. To absolutnie konieczne, jeśli zakaz jazdy rowerem na wiadukcie ma rzeczywiście służyć bezpieczeństwu rowerzystów...

Przy okazji porównaliśmy też sytuację na innych częstochowskich wiaduktach. Policja lansuje tezę o konieczności bezwzględnego zamykania wiaduktów dla rowerów (choć niestety nie łączy się to z zapewnieniem rowerzystom alternatywnych [i sensownych!] możliwości przebycia wiaduktu, a czasem projektowane rozwiązania są wręcz jeszcze bardziej niebezpieczne...) Zdecydowanie najgorzej wygląda sytuacja na wiadukcie na Al.Niepodległości. Kto jechał, ten wie o czym mówie... Konstruktorska bezmyślność autorów ścieżki w tym miejscu zaowocowała już ofiarami smiertylnymi wśród rowerzystów...
W tym przypadku policja może być naszym sojusznikiem w wywieraniu nacisku na władze miasta, żeby w końcu zajęły się katastrofalnym i cholernie niebezpiecznym odcinkiem ścieżki na Al. Niepodległości.

Generalnie, wrażenia z wizyty na komendzie całkiem niezłe. Na wstępie był wprawdzie typowy pokaz siły (na szczęście tylko werbalny Very Happy), żeby było wiadomo kto tu rządzi... ale jeśli chcemy na poważnie coś zdziałać w mieście w tym temacie, to współpracy z policją nie unikniemy. Więc trzeba rozmawiać. A na zakończenie mojej rozmowy z panem komisarzem, poprosiłem o udostępnienie policyjnych analiz bezpieczeństwa dotyczących rowerzystów na drogach, żebyśmy mogli się z nimi zapoznać i porównać nasze obserwacje z wnioskami policjantów ... jeśli dobrze pójdzie to będę miał je już w przyszłym tygodniu.

ururchomiłem też kontakty wśród znajomych z innych miast (Gdańsk, Łódź, Kraków), żeby dowiedzieć się jak u nich poradzono sobie z problemem rowerzystów na wiaduktach.

Pomyślałem, że warto by było może zrobić takie spotkanie pod tytułem "Wiadukty vs. Rowerzyści" - o bezpieczeństwie rowerzystów na wiaduktach i przyjaznych rowerzystom rozwiązaniach komunikacyjnych w takich miejscach. Moglibyśmy zaprosić ludzi z policji i z Urzędu Miasta i przedstawić im naszą wizję bezpieczeństwa rowerzystów na wiaduktach i jakieś nasze propozycje rozwiązania tego problemu. Co wy na to?

Wydaje mi się, że sprawa jest dosyć istotna i nie należy jej odpuścić .
Tym bardziej, że mieliśmy już na częstochowskich wiaduktach ofiary śmiertelne wśród rowerzystów...


czekam na wasze opinie na ten temat

pozdrower.


Częstochowska Dżihad Rowerowa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Wto 21 Cze 05, 18:57:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
poprosiłem o udostępnienie policyjnych analiz bezpieczeństwa dotyczących rowerzystów na drogach

I tu ich zarzyłeś bo pewnie czegoś takiego nie mają. Wink
Łukasz napisał:
Szerokość obecnych wynosi ok. 35 cm (przez co dla pieszych i rowerzystów pozostaje na chodniku zaledwie 170 cm), więc wymiana takich barierek na węższe mogłaby dość istotnie powiększyć przestrzeń chodnika.

Myślmy realnie... Uzyskać można by z 20 cm, co napewno problemu nie rozwiąże, a będzie kosztować.
Łukasz napisał:
Pomyślałem, że warto by było może zrobić takie spotkanie pod tytułem "Wiadukty vs. Rowerzyści"

Idea dobra, ale szczerze mówiąc wątpię w to czy bikerzy się tym zainteresują.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Łukasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 27
Wiek: 36

Częstochowa - Zawodzie

Post Sro 22 Cze 05, 12:50:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i po zebraniu w urzędzie... (pierwsze oficjalne posiedzenie społecznego zespołu doradczo-konsultacyjnego ds. komunikacji rowerowej przy Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie Smile )
Było ciężko (chwilami naprawdę gorąco...) ale ja jestem optymistą. Very Happy dokładniejsze sprawozdanie już wkrótce na stronie Porozumienia www.porozumienie.ids.czest.pl

pozdrower


Częstochowska Dżihad Rowerowa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy