wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Trasa rowerowa Solina Zakopane
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mr. Dry MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5118 (85%)
Postów: 840
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pon 13 Sty 20, 17:29:35     Trasa rowerowa Solina Zakopane Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na razie nie ma ale jak ktoś chce może podpisać list poparcia aby powstała.
Link do petycji
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2TjdkMEeHGH8L6ml80o9BISHxb-a6AXB_uGHxzo4s5xWQeg/viewform?fbclid=IwAR2kPyZQzytFZscsnyaQ5rVhX6nLuQUf5Qb3w_mF6aWSdIn3ef6eBRATK5E

Strona na fejsie
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Aktywny-Beskid-103869731103780/


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kirk MężczyznaStatus: Offline
Dni: 2478 (41%)
Postów: 24
Wiek: 35

Częstochowa / Ostatni Grosz

Post Wto 14 Sty 20, 4:38:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ło, byłaby to piękna sprawa. Oczywiście poszło Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Mr. Dry MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5118 (85%)
Postów: 840
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 18 Lut 21, 22:58:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno otrzymałem imejla, które treść tu wklejam

Cytat:
Minął już rok od momentu, gdy 6 stowarzyszeń (Stowarzyszenie Aktywny Beskid; GorliceBike; TS Sokół Jasło; MTB MOSIR Dukla; Łączy nas Sanok; Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów) podpisało deklarację o współpracy na rzecz budowy drogi rowerowej Rowerstrada Solina-Zakopane.

Wydawałoby się, że pomimo trudnego czasu spowodowanego COVID-19, nasza inicjatywa oraz działania lobbujące powstanie trasy rowerowej zakończą się na niczym. Patrząc jednak na miniony rok musimy przyznać, że nie był on zmarnowany, co napawa nas optymizmem i jest dla nas do zachętą do działania w kolejnym roku.

Podsumowując ten czas zebraliśmy najważniejsze wydarzenia z minionego roku:

Zebraliśmy prawie 5000 podpisów na rzecz budowy Rowerstrady Solina-Zakopane, które w lutym 2021 roku złożyliśmy do RPO Województwa Podkarpackiego. Udostępnij listę znajomym, nadal zbieramy podpisy:
Lista poparcia: "Na Rzecz Budowy Trasy Rowerowej SOLINA - ZAKOPANE"
Z naszym pomysłem zapoznał się Minister Środowiska – Michał Woś, który przyjął zaproszenie i odwiedził Podkarpacie, spotykając się z lokalnymi samorządowcami oraz pomysłodawcami tej inicjatywy.
W czerwcu 2020 r. przedstawiciele grupy Rowerstrada Solina – Zakopane spotkali się ze Starostą Leskim Andrzejem Olesiukiem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Lesku Dariuszem Kotyłą, Nadleśniczym Nadleśnictwa Lesko Zbigniewem Pawłowskim oraz Wójtem Gminy Solina Adamem Piątkowskim. Przedmiotem rozmów była koncepcja budowy drogi rowerowej Velo San (Rowerstrada Solina – Zakopane) na terenie powiatu leskiego.
Stowarzyszenia wraz z Samorządami z Podkarpacia podpisały w lipcu 2020 r. porozumienie na rzecz utworzenia wielofunkcyjnych dróg turystycznych (tras rowerowych).
Przedstawiciele Stowarzyszenie Aktywny Beskid wzięli udział w wyjeździe studyjnym w ramach realizacji projektu OurWay przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego podczas którego zaprezentowali propozycje „dobrych praktyk” rowerowych, które mogłyby być wykorzystane przez pozostałych partnerów projektu.
Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok (ŁNS) aktywnie włączyło się w prowadzone prace społeczne w lutym, listopadzie oraz grudniu 2020 r. mające na celu uporządkowanie brzegów rzeki San na planowanym odcinku Velo San (Sanok – Zagórz).
W marcu 2020 r. Stowarzyszenia ŁNS oraz Aktywny Beskid na zaproszenie Marszałka Władysława Ortyla dołączyły jako stali obserwatorzy do prac Komitetu Sterującego Projektem dotyczącym przygotowania dokumentacji dla rozbudowy sieci tras rowerowych w Bieszczadach i włączenia ich do szlaku rowerowego Green Velo.
W niedzielę 10 maja 2020 Stowarzyszenie ŁNS zorganizowało przejazd promocyjny trasą przyszłej ścieżki rowerowej Velo San na odcinku Sanok – Zagórz – Postołów - Nadleśnictwo Malinki – Zasław – Sanok.
8 czerwca 2020r. w Urzędzie Miasta Sanoka odbyło się kolejne, robocze spotkanie partnerów projektu drogi rowerowej „Velo San” Sanok – Zagórz – Lesko – Olszanica z udziałem przedstawicieli zainteresowanych samorządów oraz Nadleśnictwa Lesko – Lasy Państwowe. W spotkaniu brali udział przedstawiciele grupy Rowerstrada Solina – Zakopane.
Stowarzyszenie GorliceBike zorganizowało trzy duże wydarzenia rowerowe. Przedstawiciele Stowarzyszenia promowali w trakcie tych wydarzeń koncepcje powstania Rowerstrady i tym samym budowali poparcie społeczne tej inicjatywy. Tymi wydarzeniami były:
Świętojańskie Nocne Harce Rowerowe – noc z 4 na 5 lipca 2020
Piknik z GorliceBike – 26 lipca 2020 oraz IX Etnograficzny Rajd Rowerowy Śladami prof. Romana Reinfussa który odbył się 20 września 2020.
Na finał Rajdu im. Reinfussa zaproszeni zostali samorządowcy reprezentujący miasto Gorlice, gminy ziemi gorlickiej, Powiat Gorlicki oraz Województwo Małopolskie. W trakcie trwania tego wydarzenia mieli oni okazję poznać naszą pasję, porozmawiać na temat infrastruktury potrzebnej do jej rozwijania oraz zapoznać się z samą koncepcją powstania Rowerstrady.
We wrześniu 2020 r. dołączyło do nas również Jedlickie Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne Wojtek MTB
Zgłosiliśmy nasze postulaty rowerowe w konsultacjach Umowy Partnerstwa, przygotowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, która określi m.in., na co województwo podkarpackie wyda środki unijne w nowej perspektywie finansowej 2021-2027.
Poprzez liczne petycje, pisma i wnioski skierowane przez Stowarzyszenie Aktywny Beskid do Urzędu Marszałkowskiego przyczyniliśmy się do decyzji o utworzeniu Strategii Rowerowej Podkarpacia. Strategia powstaje już od października 2020 roku, a stowarzyszenia biorą aktywny udział w spotkaniach dotyczących jej tworzenia
W listopadzie Sejmik Województwa Małopolskiego ujął w swoim budżecie zadanie budowy ścieżki rowerowej Velo Ropa łączącej miejscowości Szymbark i Ropa. Będzie ona przedłużeniem obecnie już istniejącej ścieżki rowerowej z Gorlic do Szymbarku. W ten sposób powstanie kolejny odcinek drogi rowerowej będącej częścią Rowerstrady. Za działania prowadzące do powstania powyżej wspominanego odcinka chcielibyśmy serdecznie podziękować Radnej Województwa Małopolskiego Jadwidze Wójtowicz oraz Wójtowi Gminy Gorlice – Janowi Przybylskiemu i Wójtowi Gminy Ropa – Karolowi Górskiemu
Stowarzyszenie ŁNS aktywnie uczestnicząc w projekcie Rowerstrada Solina – Zakopane włączyło się w szeroką akcję informacyjną mającą na celu propagowanie tego projektu wśród władz, instytucji oraz mieszkańców województwa podkarpackiego. Wysłaliśmy listy i wnioski w tej sprawie m.in. do Marszałka Władysława Ortyla, Pani Wojewody Ewy Leniart, właściwych Departamentów Urzędu Marszałkowskiego, radnych województwa podkarpackiego, Podkarpackiej Organizacji Turystycznej, Burmistrza Sanoka i Zagórza.
Stowarzyszenie GorliceBike prowadziło rozmowy z parlamentarzystami i samorządowcami gmin i Województwa Małopolskiego. W trakcie tych rozmów Stowarzyszenie prezentowało koncepcje i starało się o poparcie dla tej inicjatywy. Podczas tych spotkań wszyscy wyrazili nadzieję na owocną współpracę w roku 2021.
Został uruchomiony profil projektu Rowerstrada Solina – Zakopane na Twitterze https://twitter.com/RZakopaneNieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy