wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ogłoszenia, dyskusje nt. forum

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Najbliższe plany rozwojowe... Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Czw 07 Kwi 05, 21:44:01     Najbliższe plany rozwojowe... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Forum się rozrasta więc trzeba będzie coś zmienić / unowocześnić.

Myślę nad stworzeniem innej strony głównej (choć aktualna też będzie dostępna.)

W nowej stronie znalazło by się o wiele wygodniejsze wybieranie interesujących nas tematów, m.in.: aktualnie aktywne (tak gdzie prowadzimy interesujące rozmowy), archiwalne, ważne itp, itd.

Mogło by to byc na wzór portalu: aktualne ogloszenie zostalyby powiekszone na cala strone. Dostepna bylaby lepsze usluga RSS...

Powiedzcie co myślicie o nowej stronie glowej.


A teraz sprawa nr. 2
Chodzi o nie do końca uregulowaną sprawę naszego serwera. Wygralem go z kumplem w konkursie na najlepsza gre w Games Factory. Mialbyc przeznaczony na strone nasze firmy (prymitywnej Wink ), ale zogościło tu forum. Właściciel serwera ma limit transferu 20GB i musi to rozdzielic na 3 średniej wielkosci serwisy.

Jeśli zaczniemy mu zapychać transfer możemy zostać usunięci. Więc naturalna powinna byc próba usamodzielnienia się. Zniknąłby wtedy problem braku miejsca na serwerze, mogly by powstać inne ciekawe narzedzia na stronie - jak choćby galeria z uploadem.

Problem tylko z finansowaniem... proponuję "ściepę na serwer" Very Happy (w przyszłości oczywiście Smile )


Tak, jeszcze żyję Wink


Ostatnio zmieniony przez Speedy dnia Czw 07 Kwi 05, 21:59:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 07 Kwi 05, 21:47:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem ZA... a nawet przeciw... rób co trza a ja się przychylę bo się już wypowiadałem na privie... także oszczędzę wam moich wypocin... :P

BTW popraw nazwę tematu bo jest literówka Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 07 Kwi 05, 21:58:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie to przedewszystkim ile Question wystarczy tu taki stary komp Question czy trzeba coś nowocześniejszego Question

Co do zmainy wyglądu strony to nie wiem co myśleć bo ogólnie lubię nowości ale z drugiej strony ten układ który jest obecnie jest czytelny Very Happy Jak już będzie to się porówna i zobaczy, który będzie wygodniejszy Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 07 Kwi 05, 23:58:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mysle ze tu nie chodzi o kompa tylko o miejsce gdzies na serverze i domene Smile ..

mozna by pomyslec nad zlozeniem sie.. nie potrzeba niewiadomo ile tego miejsca to jak by podzielic koszta to kwota tez nie byla by astronomiczna Smile ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 08 Kwi 05, 1:09:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie a co ze zmianądomeny Question Np: na www.nazwa.pl Question ile by to wyniosło rocznie Question a serwer to już nie wiem chyba to ina bajka niż domena nie wiem...
Jeśli chodzi o grafikę forum to zmienił bym ją ciut (wyciemnienie tła i grafiki m.in.)...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Pią 08 Kwi 05, 8:57:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Domena może pozostać taka jak jest (czyli alias na prv.pl), a co do serwera to myślę że Speedy miał na myśli wykupienie jakiegoś serwera wirtualnego. Smile Plany rozwoju podobają mi się. Smile


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 08 Kwi 05, 10:35:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha to ile trzeba liczyć i ile jest na to potrzeba miejsca Question


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pią 08 Kwi 05, 14:40:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Aha to ile trzeba liczyć i ile jest na to potrzeba miejsca Question


Skrypty forum z całą grafiką zajmują 2,5 MB Smile
Kopia bazy danych z 1 kwietnia - 10 MB :)

Chodzi mi o hosting oczywiście. Narazie korzystamy z usług superhost: www.superhost.pl (zobaczcie oferte).

Gdybyśmy mieli wlasny serwer moglibysmy zamieszczac fotki z wypadow i z przyszlych mas.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 08 Kwi 05, 14:57:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:
Gdybyśmy mieli wlasny serwer moglibysmy zamieszczac fotki z wypadow i z przyszlych mas.


dobre dobre Wink


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 08 Kwi 05, 17:21:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie jest tak źle bo można zrobić, żeby zdjęcia miały rozmiar 10x15 i roździelczość 76 dpi i mają wtedy około 40 kb czy bez problemu będzie można zamieścić i nie wykożystywać zbyt wiele miejsca Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 08 Kwi 05, 17:24:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
rozmiar 10x15


mm ? to wtedy będą mniejsze 10 razy od naszy avartarów... rotfl

no chyba że wielkości zdjecia 10x15 Razz :hyhy:


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 08 Kwi 05, 17:55:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no raczej miałem na myśli centymetry Very Happy wszystki zdjęcia, które zamieszczam na foru mają taką wielkość i według mnie są akurat Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Czw 14 Kwi 05, 22:50:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK. Słuchajcie... w najbliższym czasie będę coś zaczynał kombinować więc czekam na wszelkie propozycje. Mam m. in. pomysł, aby do informacji o profilu dodać pole Imię. Oczywiście można by było zrobić inne.

Jeśli widzieliście coś ciekawego na jakiejś stronie i uważacie, że by się nadało tutaj - dajcie znać.

Czekam również na zgłaszanie usterek. Pewnie nie zauważyliście ale od 2ch miesięcy, kiedy czytamy wiadomość prywatną i klikniemy na przycisk GG, Tlen itp. żeby zobaczyć numer autora to go nie zobaczymy :roll:

I nikt mi tego nie zglosił Smile A takich usterek jest jeszcze kilka...


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 14 Kwi 05, 23:52:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proponuje pod nickiem dodać opcję wpisania sobie mini opisu ajies info swoje, to będzie w profilu okienko do uzupełnienia podobne do tego z majlem czy iejscem zamieszkania...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 30 Kwi 05, 11:45:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Potrzebuje pomocy w następujących kategoriach:
- grafika: zrobić button w stylu naszego logo.
- grafika: pozmieniać ikonki
- testy: raportowanie błędów z aktualnego forum.
- propozycje: podawajcie co można zmienić i co byłoby dobre.

Mój ostatni pomysł to dodanie tabelki z aktualnościami z częstochowy wprost z portalu gazeta.pl Very Happy


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sob 30 Kwi 05, 15:04:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mogę się zająć buttonem Very Happy


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Sob 30 Kwi 05, 15:57:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:
.
Mój ostatni pomysł to dodanie tabelki z aktualnościami z częstochowy wprost z portalu gazeta.pl Very Happy

Czy ja wiem... Nie róbmy z forum rowerowego portalu o tematyce ogólnomiejskiej. Jak będzie jakiś arytykuł odnośnie ścieżek itd. zawsze można założyć post i dać link.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sob 30 Kwi 05, 15:58:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

macus ma racje.. jak bym sobie chcial poczytac o wiadomosciach to bym sobie wszedl osobno na gazeta.pl i poczytal Smile .. niech nasze forum pozostanie dalej forum o tematyce czysto - rowerowej Smile ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Sob 30 Kwi 05, 16:08:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fr33 napisał:

niech nasze forum pozostanie dalej forum o tematyce czysto - rowerowej Smile ...

Z tym różnie bywa. Wink Ale dalej myślę że nie ma co wciskać tutaj jeszcze wiadomości bo i tak na stronie głównej jest trochę ciasno (choć i tak nieźle się nagimnastykowałeś żeby zachować przejrzystość).


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 30 Kwi 05, 18:51:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Planuję zastąpić aktualną stronę główną nową. Bedzie wtedy więcej miejsca na ogłoszenia i wydzielone miejsce na najpopularniejsze tematy.

Pozatym wg. mnie mieszkaniec częstochowy powinien wiedzieć co się dzieje w mieście i dzięki naszemu forum może się dowiedzieć najszybciej :D

Do Piotrusb:
Zrób te buttony i zobaczymy jak wyjdą... zobacz też temat "o serwisie -> baner".


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Nie 01 Maj 05, 8:43:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wczoraj wieczorem na szybko zrobiłem jeden banner, oto on:



później zrobię jeszcze kilka projektów, które oczywiście zaprezentuję tu na forum Very Happy


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 01 Maj 05, 11:08:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No gratuluję ten banner mi się podoba, a jeśli to był stworzony na szybko to te lepiej dopracowane będą the best Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Nie 01 Maj 05, 12:06:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę, oto kolejny projekt bannera:




www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 01 Maj 05, 13:54:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ten drugi ma za dużą pixeloze, choćnie wiem może tak ma być, ale ten pierwszy jest lepszy Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 01 Maj 05, 14:01:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem tego samego zdania.. zrob taki jak ten pierwszy z tlem i wielkoscia tego drugiego Smile ...


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ogłoszenia, dyskusje nt. forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy