wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Jeden mały gest dla przyrody.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sebiq Mężczyzna

Status: Offline
Dni: 4136 (79%)

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 15 Kwi 19, 2:25:06     Jeden mały gest dla przyrody. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedzielne popołudnie, pełne słońca, kwitnące drzewa owocowe, a przy skałach żółte pierwiosnki i wilczomlecze. Tu jakiś ptaszek przeleci wesoło świergocząc, a tam motylek czy inna pszczółka przysiądzie na chwilę na kwiatku. Wiaterek ciągle jeszcze chłodzi, ale coraz wyżej wędrujące słońce nie pozostawia wątpliwości, że powoli wszystko zmierza w stronę lata. Wręcz sielankowo - powiedzieć by można. No, ale jednak nie do końca...

Średnio z co drugiego wypadu na Lipówki, Biakło czy w Sokole Góry wracam z przynajmniej jedną reklamówką pełną śmieci. Dzisiaj ogarnąłem ok. 50 metrów kwadratowych (tylko tyle!) pod Lipówkami. Syfu co niemiara. I to są śmieci, które nie pojawiły się z wczoraj na dzisiaj. Obrazek nr 1 przedstawia krzaczek, który przerósł przez szyjkę stłuczonej butelki. Krzaczka uwolniłem. Szkła wyzbierałem na tym małym kawałku ziemi, lecz zapewne pod ziemią leży drugie tyle i już tam zostanie... Natomiast drugi obrazek prezentuje "lansowanie się" byciem EKO. Wink Wystarczy wyzbierać trochę śmieci, zrobić fotkę, wrzucić na fejsa - wpadnie parę lajków. Albo nikomu nic nie mówić, wyzbierać śmieci i mieć satysfakcję tylko dla siebie. Profitu z tego nie będzie, prędzej ktoś palcem pokaże czy zaśmieje się w duchu. Oczywiście ameby nie ogarną idei, co zrozumiałe raczej, ale za to przyroda na pewno będzie nam wdzięczna. Smile

Będzie trzeci akapit, a co! Otóż informuję całkiem poważnie, że mój dozgonny szacunek - w tym pospolitym słowa znaczeniu - zaskarbi sobie wójt, burmistrz czy prezydent, który w swojej miejscowości jedną z ulic nazwie ulicą Plebsu polskiego. Zapunktuje tym niesamowicie. A i przysłowiową flaszkę mu postawię. A jakże! Szanując historię i kultywując świeckie tradycje, jak również wychodząc naprzeciw potrzebie równouprawnienia wszelkich odmienności, dewiacji mentalnych i patologii, taką oto propozycję władzom administracyjnym składam.

Szalom!

"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna

Dni: 4339 (83%)

Częstochowa

Post Wto 16 Kwi 19, 0:10:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic tylko pochwalić. Szkoda jednak, że trza robić takie "czelendże" by było czysto zamiast po prostu nie śmiecić. Ale masz rację - ameby nie zrozumiejo.

Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Tomas_1982 Mężczyzna

Dni: 3235 (62%)

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 16 Kwi 19, 8:24:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic dodać, nic ująć. Brawo dla Ciebie Sebiq, aż tak grubo nie działam ale jak jadę szlakiem, ścieżką i widzę coś i do tego kosz w pobliżu to bardzo często zgarnę to z ziemi do kubła.

Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Sebiq Mężczyzna

Dni: 4136 (79%)

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 22 Kwi 19, 13:28:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chwalenie mnie nie jest mi potrzebne. Potrzebna jest realna pomoc dla przyrody. Jeśli nie w powyższy sposób, to chociaż konstruktywnie rozmawiając w najbliższym otoczeniu i tym trochę dalszym też. Jeśli ułamek procenta czytających takie wpisy zrobi coś dobrego dla przyrody - już będzie jakiś progres. Na więcej nie ma co liczyć. Człowiek to jednak najbardziej zawodne ogniwo w świecie przyrody.

Zauważam, że dla wielu osób jest to temat niewygodny, więc nie poruszany. Nie wnikam w szczegóły takiego stanu rzeczy. Oczywiście większość zawsze będzie miała wyjebkę na to, co najwyżej ktoś skomentuje wyrzucone śmieci na szlaku: "A tędy jakiś skur... przechodził", tak jak ktoś skomentował mój post: "Ulica Plebsu polskiego, hahaha, takiej zmiany potrzebujemy!".

Pamiętajmy, że samo nie śmiecenie nie jest niczym ekstra. To jest absolutna podstawa, to jest normalność, aczkolwiek nie powód do chwalenia się. Zresztą nie o chwalenie chodzi.

W najbliższym czasie będę chciał rozmawiać w tym temacie z kimś z gminy Olsztyn. Co z tego wyniknie - nie wiem. Nie jestem zbyt medialny, ale postaram się chociaż zwrócić uwagę gminy na ten problem.

Pogodnych Świąt!

"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: