wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
rower a kręgosłup
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zeno



Status: Offline
Dni: 1965 (28%)
Postów: 1


Post Czw 01 Lis 18, 0:40:43     rower a kręgosłup Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Mam do Was pytanie.
Otóz mam problem z biodrami i lekarz zalecił mi jazde na rowerze. Niestety po jezdzie na rowerze mocno boli mnie kręgosłup. Mam rower górski.
Czy Was takze po np. godzinie jazdy boli kręgosłup??
Troche poczytałem o tym np. tu znalazłem fajny artykuł i zastanawiam się nad zmiana rowera abym miał pozycje bardziej wyprostowaną, ale prosze Was o komentarze jak to wyglada u Was.
Jakie macie rowery i czy macie ból kregosłupa

Pozdrawiam
Zenon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5003 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Wto 20 Lis 18, 21:15:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez lata dorobiłem się przepukliny kręgosłupa i na rowerze zacząłem jeździć intensywniej praktycznie w momencie, gdy choroba wchodziła w ostrzejszy etap. Natomiast nigdy jazda na rowerze nie powodowała nasilenia objawów. Plecy najbardziej bolały, gdy się "zastałem". W międzyczasie miałem operację - usunięcie przepukliny - i po kilku tygodniach znowu pedałowałem. Pytałem lekarza, czy można - stwierdził: ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć... Jeżdżę na trekkingu i podczas jazdy na rowerze czasami zdarza się drętwienie dłoni. Oprócz drętwienia dłoni, na rowerach górskich, na których sylwetka jest jeszcze bardziej pochylona, rowerzyści czasami uskarżają się na ból karku.
Natomiast ból kręgosłupa... możliwe, że w końcu Twój kręgosłup "szuka właściwego ułożenia"?
Polecam rower trekkingowy - umożliwia jazdę w najbardziej "neutralnej" pozycji.
P.S.
Jeszcze przed operacją wciągnął mnie kiedyś temat roweru poziomego, jako pojazdu na wyprawy - był wychwalany w jakichś artykułach. Przejechałem się i, o dziwo, na nim bolały plecy. Siodełko wymuszało taką "niby wygodną" pozycję, która po kilku minutach zaczynała doskwierać, jakby człowiekowi zsunął się tyłek z niewygodnej kanapy. Spróbuj roweru trekkingowego/crossowego. ^_^
I słuchaj się lekarza! Wink


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6378 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 26 Lis 18, 1:42:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rower musi być dobrany indywidualnie do kolarza. Rozmiar ramy, ustawienie siodełka w pionie i poziomie, wysokość kierownicy, jej szerokość, amortyzatory lub ich brak, grubość ogumienia,chwyty na kierownicy, siodełko -to wszystko ma ogromny wpływ na komfort jazdy. W "internecie" znajdziesz masę porad "jak dobrać rozmiar roweru". Mięśnie otaczające kręgosłup można wzmocnić ćwiczeniami. Ja mam rower trekkingowy zbudowany przez fachowca z elementów które sam wybrałem.Nawet przy wielogodzinnej jeździe kręgosłup mi nie dokucza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
anwi Kobieta



Status: Offline
Dni: 5345 (76%)
Postów: 122
Wiek: 68


Post Pią 30 Lis 18, 20:34:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie również boli kręgosłup - w odcinku lędźwiowym. Boli mnie gdy stoję, kiedy chodzę a także kiedy siedzę w wymuszonej pozycji (np w samochodzie) natomiast na rowerze mnie nie boli. Tłumaczę to sobie tym, że ciężar ciała rozkłada się wtedy na lędźwie i na ręce. Ręce mi cierpną, rzeczywiście ale jeżdżę dużo i czuję, że to jest z korzyścią dla mojego zdrowia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Sikor87



Status: Offline
Dni: 2199 (31%)
Postów: 6


Post Pon 03 Gru 18, 20:52:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do bólu kręgosłupa to w maju będzie 6 lak jak przeszedłem 2 miesięczna rehabilitację na przepukline międzykregowa. Od rehabilitantów dostałem zalecenie na rower ale jakoś temat sobie zbagateljzowalem i po 2 latach od rehabilitacji plecy znowu zaczęły mi doskwierac wtedy przypomniało mi się o rowerze. Teraz będę miał 4 sezon na rowerze i o bólu pleców nie pamiętam chyba, że nie jeżdżę ponad tydzień. Co do roweru to większość kilometrów na szosie i trochę na mtb. Zdarzają się jazdy dobowe i bólu kręgosłupa nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Zula



Status: Offline
Dni: 1592 (23%)
Postów: 8


Post Pon 11 Lis 19, 9:42:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak jurczyk mówi - źle dobrany rower może robić kuku.
A jak boli gdy się siedzi, stoi i np. leżeniu na plecach to polecam sprawdzić, czy przy leżeniu na plecach jesteś w stanie jedną i drugą nogę podnieść do góry. Jak zaboli znowu - korzonki, rwa dzień dobry. Zstrzyki, rehabilitacja + tomograf czy nie ma przepukliny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5025 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Czw 14 Lis 19, 9:33:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Otóz mam problem z biodrami i lekarz zalecił mi jazde na rowerze


W wieku 15 i 18 lat miałem operację złuszczonej panewki biodrowej, lekarz wówczas też zalecił mi rower, zastosowałem się do zaleceń, dzisiaj mam 37 lat i nadal mam swoje biodro chociaż rokowania były że nie wytrzyma do 30stki. Prędzej a raczej później konieczna będzie endoproteza, co 1,5 roku weryfikuję jednak jego stan i nic się właściwie nie zmienia na gorsze. Plecy z powodu zwichrowanych stawów też dostały po konstrukcji, kręgi lędźwiowe przypominają o sobie co jakiś czas, do roweru dołożyłem sobie basen i jakoś tam funkcjonuje, w tym roku mam również zabiegi z fizjoterapeutą zaplanowane, on również na wywiadzie nie widział problemu w moim rowerowym trybie spędzania wolnego czasu.

Niestety od tego sezonu jazda na MTB daje mi bardziej w kość niż kiedyś, przesiadłem się na swojego trekkinga i praktycznie nie zauważam problemu, czasem coś podokucza ale to raczej zmęczeniowe sprawy a nie przeciążenia.

Dużo zdrowia Wszystkim Smile



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Gość







Post Pią 27 Gru 19, 19:08:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dolegliwości krzyża to wrażliwy temat, niestety ja też to przerabiam od kilku lat. Po zmianie pędzidła z mtb na krosowca odczułem niejaką ulgę ale dopiero przy indywidualnych ustawieniach kierownicy oraz siodełka metodą prób i błędów tj. wysokość sztycy, wysunięcie siodełka przód-tył oraz kąt nachylenia . Po 3 miesiącach zmagań udało się dostosować rower do moich bolączek lędźwiowych. Sposób jazdy (agresywny) też ma istotny wpływ na kręgosłup.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy