wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Drętwieją mi dłonie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
propolis Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 2118 (30%)
Postów: 6


Post Nie 10 Cze 18, 8:59:00     Drętwieją mi dłonie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, nie znalazłem odpowiedniejszego działu to opisania tego problemu. Zamieniłem niedawno bieganie na rower z powodu dużej masy ciała i pojawiających się problemów z kolanami. Jest w porządku tylko że drętwieją mi dłonie podczas jazdy. Czy to przejdzie, czy powinienem wykonywać jakieś ćwiczenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 13 Cze 18, 16:38:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ważny jest dobór parametrów roweru do warunków fizycznych użytkownika. Rozmiar ramy, wysokość siodełka, wysokość i kształt kierownicy,rodzaj chwytów, amortyzatory, ogumienie ... to wszystko powinno być zindywidualizowane .Mniejsza waga rowerzysty to mniejsze obciążenie nadgarstków. Proste ćwiczenia na wzmocnienie mięśni przedramion nie zaszkodzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Czw 14 Cze 18, 9:15:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi też się to zdarza, zwłaszcza po jakimś dłuższym kręceniu i wyłącznie w MTB, dołożyłem chwyty na kierownicę, zmiana pozycji rąk na kilka chwil niweluje problem. W rowerze miejskim też mi się zdarzały "mrówki" w dłoniach, tutaj jednak korekta ustawień kierownicy załatwiła temat. Powodzenia w szukaniu optymalnej pozycji dla siebie Very Happy



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Pon 18 Cze 18, 22:29:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konieczna regulacja kierownicy, zmień chwyty na aero (to pomaga, da lepsze podparcie). Zwróć się o pomoc w serwisie rowerowym, pomogą odpowiednio ustawić parę rzeczy. Potem sam zobaczysz, że niewielkie zmiany ustawienia kąta chwytu całkowicie wyeliminuje ból. Pozdrawiam i serdeczności.


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
pietrucha



Status: Offline
Dni: 2832 (40%)
Postów: 3


Post Czw 20 Gru 18, 21:25:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam to samo. Myślałam, że to kwestia rękawic. Ale może to dobry pomysł - podjechać do serwisu, żeby poprawić ustawienie kierownicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy