wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
bidon
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 01 Lis 17, 11:45:18     bidon Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bidon firmy Elbrus, marki należącej do sieci sklepów Martes Sport. Jak widać na zdjęciu waży całkiem sporo, inne standardowe bidony ważą jakieś 90g mniej. A ciężki jest ze względu na materiał - silikon. Za to możemy go zwinąć i zajmuje niewiele miejsca w plecaku. Oczywiście na rowerze nie ma znaczenia. Ten element po środku to plastikowa obejma - pomaga przy wkładaniu i wyjmowaniu z koszyka bo sam bidon jest elastyczny i co ważne nie ma w nim szkodliwego BPA.
Jego niewątpliwą zaletą jest ustnik, przeleci przez niego coś więcej niż tylko płyn. Osobiście nad różnego rodzaju Oshee itp. przedkładam miód z cytryną, a że nie lubię cedzić to i miąższ swobodnie "przelyzie" przez otwór. Dotychczas takie rozwiązanie spotkałem tylko w jakichś tam izotonikach, ale takich butelek nie powinno się ponownie używać. Drugą sprawą jest łatwość czyszczenia samego ustnika. Przy tradycyjnych bidonach zawsze miałem wrażenie, że coś tam jest niedomyte i robi się z tego siedlisko bakterii. To zresztą nie tylko moje zdanie. Tutaj ten problem znika. Dla mnie kolejny plus. Jedyne do czego mogę się przyczepić to zamykanie bidonu. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, lepsze byłoby jak w drugim modelu (oczywiście bez przycisku) ale tam z kolei jest ten cholerny tradycyjny ustnik.
Podsumowując - jeśli wlewasz do bidonu tylko wodę lub jakieś specyfiki pałer enerdżi i uważasz, że potrafisz dobrze wymyć bidon to niekoniecznie. A jeśli jesteś dodatkowo wyznawcą Wagomira to omijaj ten produkt.

Bidon Elbrus by Mr Dry, on Flickr


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy