wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
TESTY SPRZĘTU Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
outsider Mężczyzna

Status: Offline
Dni: 4664 (98%)

Raków Zachód

Post Pon 24 Paź 11, 11:02:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Opony continental Race King:
No i kurczę się zawiodłem, opinie nie najgorsze, cena nie najniższa.
Niestety lekkie błoto masakrycznie zapycha klocki, po przejechaniu przez błotną kałużę dość długo np na szybkim zjeździe to opona rządzi nie biker Sad
Nadaje się tylko na suche warunki i niezbyt wymagający teren. Nawet na piasku lubi sobie pomyszkować co może się skończyć wiadomo czym. Może mnie ta opona nie podeszła a może zmanierowały mnie Schwalbe, w każdym razie nie jestem zadowolony.
Dodam jeszcze że waga rzeczywista znacznie odbiega od katalogowej: wyszło prawie 100gram i już na tym etapie miałem ochotę z nich zrezygnować ale sprzedawca obniżył cenę więc je łyknąłem i w sumie źle zrobiłem.

"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
marsman Mężczyzna

Dni: 3568 (75%)

Post Pon 24 Paź 11, 14:09:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedyś szukając ekonomicznej obręczy zdecydowałem się na SunRimsa Equalizera21.

przód:
waga 378g. zapleciony na 32xRevo+alu nyple Dartmoor. zaplatane nie u Smoka, nie u Młodego. mam bardziej zaufanych zaplataczy Wink
moja waga kiedyś troche poniżej obecnie troche powyżej 60kg.
kółko przez trzy sezony nie nabawiło się najmniejszego bicia Very Happy
kilka gleb, tłuczenie na jakichś gołoborzach w G. Świętokrzyskich, cyklotrialowe odcinki na maratonie w Karpaczu czy Międzygórzu.

tył:
waga 387g. zaplot taki sam ale tym razem zaplatać uczyłem się ja ( moje 3 kółko ). dopieszczenie zostawiłem komuś bardziej doświadczonemu.
kółko używane dwa sezony w warunkach tych samych co przednie.
różnica taka że tył kilka razy dobijałem. dętki nawet takie po 152g się cięły ale na obręczy nie zrobiło to wrażenia.

obie obręcze są już mocno poobijane od kamieni. nie wyglądają ładnie ( na wadze?? Rolling Eyes ) dlatego myślę nad zmianą na coś ok 320g. na razie tylko z przodu.
obręcze kosztują katalogowo 89pln/szt ( disc ).
w tej cenie i przy tej wadze nic lepszego raczej się nie znajdzie.
a z solidniejszymi szprychami dadzą sobie też rade pod cięższym użytkownikiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
outsider Mężczyzna

Raków Zachód

Post Pon 20 Lut 12, 9:01:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Licznik Sigma BC 1909
Jak na możliwości cena całkiem przystępna, otrzymujemy licznik z pomiarem kadencji i pulsometrem oraz przystawkami do mierzenia tych parametrów w komplecie. Zaraz po otwarciu przesyłki zauważyłem, że jednak całkiem dobrze nie będzie. Obudowa niby jakaś taka elegancka, srebrne ramki itp. pierdółki, ale nie za bardzo mi się to spodobało bo wszystko jakoś chińszczyzną zaleciało. I niestety miałem rację, udało mi się, jakimś sposobem, po paru tygodniach urwać piękną srebrną ramkę i zgubić przyciski. Jakoś tam skleciłem to wszystko domowym sposobem ale lipa z tą obudową jest całkowita.
Na plus trzeba przyznać że mierzy całkiem dobrze, nie gubi sygnału i radocha jest.
Generalnie, zdecydowanie nie polecam do MTB może na szosie się sprawdzi ale lepiej dorzucić ciut więcej kaski i kupić coś solidniejszego.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
STi Mężczyzna

Dni: 4564 (96%)

Post Wto 12 Lut 13, 23:48:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Test długodystansowy Twisted Evil Rock Shox Pilot XC, przejechał ze mną 48 tysięcy kilometrów. Kupiony jako używany wiec w sumie przejechał 61 500 km. W międzyczasie przeszedł "przeszczep" goleni górnych, jednak jak mogę podejrzewać było to konieczne z własnej głupoty Wink Po tym zabiegu dostał lekkich luzów, wcześniej były minimalne. Może nie jestem zbyt wymagający, jednak co do jego pracy nigdy nie miałem zastrzeżeń. Nie jest to zbyt sztywny amortyzator, jednak nie przeszkadzało mi to do czasu aż nie siadłem na czymś innym. Zmieniony z tego powodu i ze względu na te lekkie luzy bo pewnie jeszcze dał radę by pojeździć Wink Niezniszczalny amor który zawsze będę darzyć sentymentem.

Notatka dodana przez arektacana:
Te używane 13500 kilometrów to ja Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna

Raków Zachód

Post Sro 09 Sie 17, 12:37:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez cztery lata nikt nic fajnego nie przetestował? Sad

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: