wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Narzędzie wielofunkcyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danekb25



Status: Offline
Dni: 4040 (57%)
Postów: 2


Post Czw 07 Mar 13, 16:18:17     Narzędzie wielofunkcyjne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, postanowiłem założyć konto na forum, gdyż rozpocząłem swoją przygodę z rowerami. Zakupiłem na razie średnio profesjonalny sprzęt do jazdy po lesie i od razu się tematem zaraziłem. Byłem ostatnio na dalszej wyprawie i oczywiście nie obeszło się bez przygód (awarii). Postanowiłem więc zaopatrzyć się w jakieś narzędzie najlepiej wielofunkcyjne. Poszperałem trochę na necie i trafiłem na taki wielofunkcyjny scyzoryk Biker 37 EVO firmy Wenger. Czy ktoś miał już styczność z tym narzędziem i może go śmiało polecić. Z tego co wyczytałem na jednym z blogów to ma praktycznie wszystko w jednym. Co sądzicie o tym narzędziu. http://magazyn.hobby4men.com/test/scyzoryk-wenger-biker-37-evo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Czw 07 Mar 13, 16:34:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie szkoda pieniędzy na taki bajer. Są lepsze i bardziej profesjonalne zestawy "prawdziwie" rowerowe w lepszych pieniądzach.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 07 Mar 13, 16:36:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzecz fajna ale chyba dla baaaardzo bogatego bikera (cena tego przyrządu na allegro to obecnie minimum 299 zł). Wiadomo, że jak ma się coś stać to się stanie i trzeba być przygotowanym na wszystko ale czy pilnik do paznokci, czyścik do paznokci, rozwiertak, przyrząd do ściągania izolacji czy pinceta są nam potrzebne na wycieczce rowerowej? Chyba że mówimy o wielodniowych wyprawach. Na jednodniowe wycieczki w 99% przypadków wystarcza zestaw imbusów i ew. wyciskacz do sworzni łańcucha (skuwacz) np taki przybornik jakiego używam:

Masz tu komplet imbusów, śrubokręty płaski i krzyżakowy, torx do śrub tarcz i imadełko do łańcucha. Kosztuje na allegro 50 zł. A to nie 300...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 07 Mar 13, 16:38:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Całkiem fajny tylko cena tego scyzoryka też niezła od 269 zł.

Gdybyś szukał czegoś tańszego polecam
Sks CT-Works około 85-90zł






Ostatnio zmieniony przez voit dnia Czw 07 Mar 13, 17:01:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
danekb25



Status: Offline
Dni: 4040 (57%)
Postów: 2


Post Czw 07 Mar 13, 16:46:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

właśnie dlatego ten wenger jest fajny, bo można go użyć nie tylko na wyprawie rowerowej, ale i innych wyprawach do lasu, lubię mieć jedno, niewielkie narzędzie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Często bowiem śmigam po górach bez roweru. Także myślę, że jest to dobre rozwiązanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Czw 07 Mar 13, 16:55:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro tak, to po co się pytasz?
Z nierowerowych narzędzi to czasem przydaje się jakiś nóż i tyle, wenger ma niepotrzebne przyrządy, a nie ma np. kompletu imbusów, skuwacza do łańcucha, łyżki do opony, czy klucz do nypli, na rower to kiepskie rozwiązanie.
Notatka dodana przez arektacana:
Wenger ma skuwacz do łańcucha...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 07 Mar 13, 16:57:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W większości obecnych rowerów potrzebne są tzw klucze imbusowe w tym scyzoryku jest bodajże jeden rozmiar 10. Trochę przymało.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Czw 07 Mar 13, 16:59:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@danekb25

Masz rację, jak śmigasz w góry bez roweru to zawsze dobrze mieć przy sobie płaskie klucze rowerowe i imbusa Wink Takie bajery jak podali Panowie powyżej plus ewentualnie mała łyżka do opon dla ułatwienia życia przy naprawie kapcia załatwia sprawę. Wrzucasz to do podsiodłówki, dopychasz dętką i jesteś "Master of Disaster" Na wyprawy w góry wystarczy kupić sobie scyzoryk który swoją uniwersalnością nie będzie aż nadto upierdliwy.

Jak coś jest do Wszystkiego to jest do ... *

Wink

* ... do d00py



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
tobikon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5347 (76%)
Postów: 10
Wiek: 34

Błeszno

Post Czw 28 Mar 13, 18:18:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 2007 roku używam Topeak Hexus II:



Międzyczasie przy pomocy tego narzędzia byłem zmuszony robić w drodze remont generalny czyjegoś roweru, a i w domu często zamiast pełnowymiarowych narzędzi używam tego, bo jest równie poręczny, co nie jest oczywiste w przypadku rzeczy "do wszystkiego". Najbardziej zadowolony jestem z prawdziwie pełnowymiarowego rozkuwacza do łańcucha, który jako niezależne narzędzie warty jest 3/4 ceny Hexusa. Integralne dwie łyżki do opon też nie raz już mi się w drodze przydały, a do dzisiaj nie pogodziłem się ze zgubieniem oryginalnej "agrafki", która bardzo ułatwia rozpinanie i spinanie łańcucha. Oczywiście nie zabrakło także kluczy do nypli ale one są chyba najsłabszym elementem.

Jedyną wadą Hexusa ale tylko dla prawdziwych maniaków lekkości jest jego waga, choć i ona potrafi być zaletą. Choćby w momencie kiedy pozostaje już tylko argument siły - wtedy ten idealnie leżący w zaciśniętej dłoni chromowo-wanadowy kawał żelastwa potrafi zdziałać naprawdę "cuda", a to wszystko w granicach prawa, czego nie można powiedzieć chociażby o kastetach...

Także wydając około 90zł dostaje się dużo więcej niż tylko rowerowego multitoola, bowiem tak naprawdę kupuje się zestaw, który z powodzeniem może zastąpić 3/4 narzędzi niezbędnych przy rowerze oraz wspomniany przeze mnie "bonus" o którym chyba nawet projektanci w czasie jego konstruowania nie pomyśleli.

Jako że w sieci brakuje zdjęć używanych egzemplarzy pozwolę sobie zademonstrować "godne starzenie się" Hexusa:


Jak widać wspomniana "agrafka" dorobiona ze starego wieszaka na ubrania, a śrubokręt płaski zyskał bardziej zakręcony kształt ale oprócz tego nie widać jakiś szczególnych, wpływających na walory użytkowe problemów. Śrubokręt działa, a dorobiona agrafka trzyma się solidniej od oryginalnej.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Maciej!



Status: Offline
Dni: 2470 (35%)
Postów: 1


Post Pią 23 Cze 17, 11:48:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja mam multi toola z Unior i wożę go podczas wycieczek rowerowych w plecaku i kilkakrotnie bardzo się przydał w kryzysowych sytuacjach. według mnie to taki niezbędnik, który może dać sporo porzytku i zaoszczędzić nerwów. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fa(s)t



Status: Offline
Dni: 895 (13%)
Postów: 1


Post Wto 02 Lis 21, 11:08:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sorki za odkopytanie tematu. Kupował ktoś może multitoole w Combacie? Warto?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy