wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Rower na kołach 24 cale - co kupić
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5567 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Pią 08 Kwi 16, 19:22:32     Rower na kołach 24 cale - co kupić Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chciałem nabyć rower dla chłopca 8 lat 134 cm wzrostu. Rafał ze sklepu koło filharmoni namawiał mnie na Authora A-matriks na kołach 26 cali i ramie 13,5cala. Wniosek był taki, że jakby skrócić sztycę aby głębiej weszła w ramę toby rower był w miarę OK. No właśnie w miarę... No i coś w tych Authorah mi nie pasuje z wyglądu... Chłopak w zeszłym roku zrobił 50km na 20 calowych kołach, w tym roku na 2 wycieczce zrobiliśmy 25km i nic...

Nie chciałbym go "zablokować" na rok przez zakup roweru na wyrost, więc jednak jestem za kupnem czegoś na kołach 24 cali, najchętniej używanego bo ma starczyć na rok czasu. Oglądałem w sklepach Scouty, Krossy za tysiaka, Meridy były trochę droższe ale nie dane nam było ich spróbować bo BikeAtelier dostał zadyszki i po pół godzinie oczekiwania na zainteresowanie poszliśmy sobie w dal...
A szkoda bo Merida matts j24 champion była piękna (sam mam Meridę z matową czarną ramą). Na mój gust rama 11 cali w tej Meridzie była jednak za mała.

Myślałem o Decthlonie i oferowanych rowerów model 340 za 799zł. I tu właśnie mam do Was pytanie czym się będzie różnił rower z Decathlona za 800zł od Authora, Scouta, Krossa za 1000-1200zł? Jak dla mnie wszystkie i tak maja osprzęt z najniższej możliwej półki. Amortyzatory to wszystko zwykłe sprężynowce, no może niektóre z regulacją siły.

Będę bardzo wdzięczny za Wasze sugestie w tym temacie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 09 Kwi 16, 15:48:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że o rowerach z Decathlonu mogę powiedzieć dużo więc szybko odpowiadam - niczym się różnią oprócz napisu na ramie.
Są to rowery tej samej klasy a różnica w cenie wynika z tego, co jest napisane na ramie.
Sprzedajemy tych rowerów bardzo dużo i Klienci są zadowoleni - oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę, że jest to sprzęt bardzo podstawowy i rekreacyjny, ale jeśli taki jest cel zakupu to sprawdzi się bardzo dobrze.

Na potwierdzenie słów, że warto dodam, że na ramę, mostek, i sztycę otrzymujesz dożywotnią gwarancję (pod warunkiem posiadania karty Klienta - jest za free), a na resztę standardową dwuletnią.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
Formicki-Bike Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 2740 (39%)
Postów: 5


Post Wto 27 Wrz 16, 10:31:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to ciężko mówić iż rower z supermarketu za kwotę 600 czy 800zł będzie należał do dobrych modeli z fajnym i solidnym osprzętem, to raczej typowa budżetówka, która będzie średnio wygodna. Nie lepiej dołożyć do czegoś markowego jak np Merida?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 10 Paź 16, 9:47:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to ciężko sądzić że Autor wątku od kwietnia nadal czeka na jakieś propozycje a jego Syn spędził sezon na bieganiu pieszo za Tatą na rowerze, ciężko też porównywać rower z Decathlonu do budżetówki z Auchan, Tesco czy innego wielobranżowca. Decathlon daję dożywotnią gwarancję na żelastwo a osprzęt na ich rowerach nie różni się niczym od 300-400zł droższych "markowych" rowerów. Kto lubi dopłacać za naklejkę to żaden problem, polecam Smile

Pisałem tu kiedyś na forum małe porównanie z własnego podwórka, Matula moja zapragnęła roweru, pojechała nic nie mówiąc do Tesco i kupiła damkę na 26" Masakra, rower się rozpadał w normalnej eksploatacji, od razu popękały pedały, wszystko się rozregulowało, przerzutki żyły własnym życiem, na domiar złego rower po zimie w ocieplonym garażu murowanym zakwitł na wszystkich spawach. Rdza żarła go w oczach. Skończył na śmietniku, Matula kupiła kolejny rower, tym razem w Decathlonie, ma go już z 4-5 lat, wygląda niemal jak w dniu kiedy wyjechał z hali sklepu. No a używany jest 2x częściej niż tamten poprzednik. Trudno je nawet porównywać, po prostu dzieli je przepaść. Na korzyść Decathlona oczywiście.

Ich produkty się bronią, mam pełno gratów z B'TWIN'a i jakość do dziś mnie zaskakuje, pomimo kilku sezonów ciuchy nadal wytrzymują, plecak nie protestuje, sakwy i inne bibeloty spełniają swoją rolę. Gdyby tylko nie fakt że dział rowerowy często straszy brakami na półkach to kupowałbym klamoty tylko w tym sklepie.



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
czarny_mario Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4580 (65%)
Postów: 53
Wiek: 50

Częstochowa 1000

Post Wto 11 Paź 16, 11:16:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popieram przedmówcę. Rowery z decathlonu cieszą się dobra opinią.
Kupiliśmy naszemu synowi na początku roku Rockrider'a 700 JR z kołami 24" właśnie: http://www.decathlon.pl/24-rockrider-700-jr-id_8327645.html (wtedy kosztował 1099)
Młody przejechał na nim 600km w tym sezonie i złego słowa o rowerze powiedzieć nie mogę. Wymieniłem mu tylko plastikowe pedały na aluminiowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy